Kim są najwięksi inwestorzy na świecie?

Najwięksi inwestorzy świata zbili fortunę na swoim sukcesie, a wielu z nich pomogło milionom innych inwestorów osiągnąć podobne zyski. W tym wpisie dowiesz się kim są najwięksi inwestorzy na świecie.

Kim są najwięksi inwestorzy na świecie?

Największymi inwestorami na świecie są:

George Soros

To urodzony na Węgrzech inwestor, który uważany był za mistrza trendów ekonomicznych. Był on krótkoterminowym spekulantem na rynkach finansowych. W 1973 r. założył „Soros Fund Management”, a obecnie „Quantum Fund” (odnoszącym sukcesy i agresywnym funduszem hedgingowym).

Warren Buffett

Warren jest uważany za jednego z najlepszych inwestorów w historii; inwestor ten stosował się do zasad Benjamina Grahama i posiada duży majątek dzięki zakupowi akcji i firm poprzez Berkshire (holding założony w USA).

John Bogle

Założyciel towarzystwa funduszy inwestycyjnych „Vanguard Group” w 1974 roku. Bogle był pionierem funduszy inwestycyjnych typu „no-load” i wspierał inwestycje poniżej kosztów dla wielu inwestorów. John stworzył również fundusz indeksowy „Vanguard 500”.

Carl Ichan

Założyciel i większościowy udziałowiec firmy „Icahn Enterprises”. Inwestor ten rozpoczął swoją działalność w zakresie nalotów na firmy pod koniec lat 70-tych; jest również znany z „Icahn Lift” (efekt ceny akcji).

Na tej liście można znaleźć również innych najlepszych inwestorów na świecie, takich jak:

Benjamin Graham

Graham był wybitnym inwestorem i profesorem, znanym jako „Dziekan Wall Street”. Jest on również uważany za ojca Value Investing. Benjamin jest powszechnie uznawany za ojca dwóch fundamentalnych dyscyplin inwestycyjnych: analizy giełdowej i inwestowania w wartość.

Istotą value investing Grahama jest założenie, że każda inwestycja powinna być warta znacznie więcej niż to, co inwestor musi zapłacić; poszukiwał on spółek o silnych bilansach lub niskim zadłużeniu, ponadprzeciętnych marżach zysku i wysokich przepływach pieniężnych.

John Templeton

John Templeton jest uważany za największego inwestora ostatniego stulecia. Templeton stworzył jedne z najbardziej udanych funduszy inwestycyjnych na świecie. Stosował powiedzenie „kupuj nisko, sprzedawaj wysoko” i osiągnął ogromne zyski podczas II wojny światowej.

Thomas Rowe Price Jr.

Thomas jest uważany za ojca „inwestowania wzrostowego”; inwestor ten postrzegał rynki finansowe jako rynki cykliczne i poświęcił się inwestowaniu w dobre firmy w długim okresie. Jego filozofia inwestycyjna zakładała, że inwestorzy powinni bardziej skupić się na wyborze pojedynczych akcji w długim okresie czasu.

John Neff

John Neff miał preferowaną formę inwestowania, która polegała na inwestowaniu w popularne sektory poprzez drogi pośrednie. John był uważany za inwestora wartościowego, ponieważ skupiał się na spółkach o niskim wskaźniku P/E i silnych dywidendach. Przez 31 lat zarządzał również „Funduszem Windsor”.

Jesse Livermore

Ten milioner jest uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie; należy zauważyć, że Jesse nie miał formalnego doświadczenia w handlu akcjami. Znany z „bucket shops”, które nie prowadzą legalnych transakcji (klienci, którzy obstawiają przeciwko ruchom cen akcji).

Peter Lynch

Peter Lynch zarządzał funduszem Fidelity Magellan Fund od 1977 do 1990 roku, generując bardzo wysoki wzrost aktywów funduszu. Lynch osiągnął lepsze wyniki niż benchmark S&P 500 Index i uzyskał średni roczny zwrot w wysokości 29%. Peter Lynch dostosował się do wielu stylów inwestycyjnych.

Wreszcie, możemy powiedzieć, że lista najlepszych inwestorów jest długa; biorąc pod uwagę, że istnieje wielu ważnych inwestorów z wielkim wkładem na całym świecie. Mamy nadzieję, że poznaliście jednych z najlepszych na świecie.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!