Czym jest Growth Investing?

Growth investing to strategia inwestycyjna, która ma na celu zwiększenie kapitału spółki. Inwestorzy mają tendencję do inwestowania w małe lub młode spółki, od których oczekuje się, że ich zyski będą rosły w tempie szybszym niż rynek lub sektor, w którym działają. W tym wpisie opowiemy Ci, czym jest Growth Investing.

growth investing

Co to jest growth investing?

Growth investing to strategia polegająca na kupowaniu lub nabywaniu spółek, które mają duży potencjał wzrostu zysków, generując w ten sposób wzrost Twojego kapitału. W przeciwieństwie do inwestowania w wartość, inwestowanie we wzrost polega na inwestowaniu w spółkę, która nie osiągnęła jeszcze swojego pełnego potencjału.

Inwestowanie w spółki o szybkim potencjale wzrostu i zdolności do konkurowania z innymi, często większymi firmami, wymaga od inwestora dokładnych badań. W przeciwieństwie do inwestowania w firmy o ugruntowanej pozycji, inwestor podejmuje większe ryzyko w nadziei, że firma będzie się rozwijać i przynosić mu zyski.

Tworzenie modelu Growth Investing

Model ten został stworzony przez Thomasa Rowe Price'a, Jr, uważanego za ojca growth investing ze względu na jego pracę w firmie znanej jako T. Rowe Price, założonej w 1937 roku.

Główni inwestorzy

Na liście inwestorów wzrostowych znajdują się m.in:

1. Phil Arthur Fisher, który w 1958 roku opublikował książkę zatytułowaną: „Common Stocks and Uncommon Profit”. Jest on znany jako jeden z wielkich pionierów Growth Investing. Wśród jego inwestycji należy wymienić zakup akcji Motoroli, które posiadał aż do śmierci.

2. Peter Lynch jest jednym z wielkich inwestorów; jego motto brzmi „inwestuj w to, co znasz”, w tym przypadku rób to w oparciu o rynki wzrostowe, z których spodziewasz się zysku.

Kategorie:

Z kolei inwestycje wzrostowe dzielą się na dwie kategorie, którymi są:

Strategia stałego wzrostu zysków

Inwestorzy poszukują spółek z historią wysokich zysków, które zgodnie z oczekiwaniami mają być kontynuowane w czasie; generują prognozę przyszłych zysków lub wzrostu na rynku inwestycyjnym.

Spółka wzrostowa to taka, która ma potencjał, aby rosnąć w szybszym tempie niż średnia rynkowa. Większość dużych spółek wypłaca dywidendy swoim akcjonariuszom, ale spółki wzrostowe często reinwestują swoje zyski, aby się rozwijać. W związku z tym stają się one coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Potencjał spółki pochodzi zazwyczaj z jej zdolności do oferowania unikalnego lub zaawansowanego produktu wyprzedzającego konkurencję.

Strategia momentum

Inwestorzy zatrzymują spółki, które w przeszłości osiągały stale wysokie zyski, ale których przyszłość wydaje się mniej stabilna. Kiedy trendy wzrostowe ulegają załamaniu, inwestorzy sprzedają zakupione akcje generując zyski dla inwestorów sprzedających swoje akcje.

Uwzględnienie rentowności przedsiębiorstwa

Przed zainwestowaniem, należy rozważyć następujące aspekty w celu określenia rentowności potencjalnego biznesu:

1. Kształtowanie się kursu akcji

2. Rentowność kapitału własnego.

3. Historyczny wzrost przychodów.

4. Marża zysku.

Trudności i wyzwania

Model ten wiąże się z następującymi wyzwaniami lub ryzykiem, które musi podjąć osoba wchodząca na rynek:

  • Inwestor ponosi wysokie ryzyko, ponieważ inwestuje w spółki z prognozą na przyszłość lub po prostu we wzrost akcji danej spółki.
  • Prawdopodobieństwo osiągnięcia założonych przez inwestora celów jest niskie.

Należy mieć świadomość, że tego typu inwestycje oparte na prognozach obarczone są dużym ryzykiem, dlatego wskazane jest, aby potencjalni inwestorzy posiadali wiedzę na temat sektora, w który inwestują, aby mieć pełną pewność zysku w średnim lub długim terminie.

Podsumowanie

W ten sposób mamy nadzieję, że rozumiecie Państwo, czym jest growth investing i jakie ryzyko się z nim wiąże. Pamiętajcie, że musicie rozważyć wszystkie możliwości i ryzyko z tym związane, aby wiedzieć, czy growth investing jest rodzajem inwestycji, które chcecie podjąć. Jeśli nie, skonsultujcie się z renomowanym brokerem, aby zwiększyć szansę na zysk.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!