Najlepsze akcje Nasdaq

NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotation) to indeks głównych akcji technologicznych na amerykańskiej giełdzie, w którym znajdują się tacy giganci IT jak Microsoft, Apple, Google czy Facebook. W tym artykule zobaczymy najlepsze akcje Nasdaq do kupienia oraz te radzące sobie najgorzej w tym roku.

Założony w 1971 roku przez National Association of Securities Dealers (NASD) Nasdaq należy do najważniejszych światowych indeksów i wprowadził komputerowy system handlu, który umożliwia szybki i przejrzysty handel. Ustanowienie tego nowego standardu przyciągnęło Apple, Amazon, Google, Microsoft, Oracle, Intel i inne wschodzące firmy technologiczne do notowania na giełdzie.

Może zainteresuje Cię:

Akcje Nasdaq: Top 5 dywidendowych akcji

Być może nie myślisz o Nasdaq jako o synonimie dużych dywidend. Indeks Nasdaq Composite, w skład, którego wchodzą w zasadzie wszystkie krajowe i zagraniczne akcje notowane na giełdzie, od dawna jest mocno związany z technologią. A spółki technologiczne historycznie wykazywały skłonność do reinwestowania swoich zysków w celu finansowania przyszłego wzrostu, a nie zwracania gotówki akcjonariuszom. Żaden z FANGów – Facebook (symbol FB), Amazon.com (AMZN), Netflix (NFLX) i Google (GOOGL), obecnie nazywany Alphabetem – nie wypłaca dywidendy.

SpółkaRentowność dywidendy
Apple0,61%
Cisco3,59%
Intel3,30%
Microsoft1,22%
Western Digital1,10%

1. Apple

Apple wciąż ma pole do rozwoju w krajach rozwijających się, o czym świadczy rekordowa sprzedaż iPhone'ów w Chinach w ostatnim kwartale firmy zakończonym 26 grudnia. Rynki wschodzące odpowiadały za 34 procent z 76 miliardów dolarów przychodu, jaki Apple wygenerowało w tym kwartale.

2. Cisco

Cisco (CSCO, 26,46 USD) pozostaje liderem w branży routerów i przełączników, które przenoszą ruch internetowy przez sieci. Ale akcje od ponad dekady drepczą w miejscu.

3. Intel

Jeśli znasz Intela (INTC, 29,47 USD) głównie z naklejki „Intel Inside” na pulpicie, możesz obawiać się o przyszłość firmy. Sprzedaż komputerów osobistych znajduje się w długoterminowej tendencji spadkowej – w ostatnim kwartale 2015 roku spadła o 11% w porównaniu z czwartym kwartałem 2014 roku, do poziomu nie widzianego od 2008 roku.

Jednak obecnie układy Intela królują również w centrach danych, czyli farmach serwerów wykorzystywanych przez firmy o ogromnych potrzebach obliczeniowych i magazynowych.

4. Microsoft

Microsoft (MSFT, $52.42), może liczyć na świetlaną przyszłość przede wszystkim ze względu na ich usługi Cloud. CEO Satya Nadella, który przejął stanowisko w lutym 2014 roku, stawia na segment chmury obliczeniowej Microsoft Azure: to śmiały ruch dla firmy długo będącej synonimem systemu operacyjnego Windows.

5. Western Digital

Western Digital (WDC, $43.29) to najbardziej spekulacyjny wybór na tej liście. Firma jest wiodącym producentem dysków twardych, standardowego urządzenia pamięci masowej w komputerach osobistych.

Czytaj także:

Akcje Nasdaq: Top 5 akcji pod względem rentowności w ciągu ostatniego roku

Kiedy firmy mają silny zespół przywódczy, silną sprzedaż, dużą publiczność i dobrze rozwijający się rynek, oferują solidne długo- i krótkoterminowe możliwości dla inwestorów. Wśród najlepszych akcji Nasdaq, w które warto rozważyć inwestycje na ten rok są te akcje:

SpółkaRoczna rentowność
AVEO265.93%
Astria Therapeutics202.36%
Ardelyx Inc187.00%
ADMA Biologics Inc170.90%
Aerovate Therapeutics154.37%
Bel Fuse B133.53%
Akero Therapeutics127.51%
Amylyx Pharmaceuticals121.23%
Adeia117.15%
Axsome Therapeutics Inc103.50%

Oto pięć najważniejszych tytułów ostatniego roku:

AVEO

AVEO to skoncentrowana na onkologii firma biofarmaceutyczna dostarczająca leki dla pacjentów z nowotworami. Produktem komercyjnym firmy jest FOTIVDA (tivozanib), doustny inhibitor receptora czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGFR) i kinazy tyrozynowej (TKI).

Astria Therapeutics

Astria Therapeutics, dawniej Catabasis Pharmaceuticals Inc, jest firmą biofarmaceutyczną. Firma koncentruje się na rozwoju terapii dla pacjentów i rodzin cierpiących na rzadkie i niszowe choroby alergiczne i immunologiczne. Jej główny program, STAR-0215, jest w fazie rozwoju przedklinicznego w leczeniu dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego (HAE).

Ardelyx Inc.

Ardelyx Inc. jest notowaną na giełdzie spółką biofarmaceutyczną założoną z misją odkrywania, rozwijania i wprowadzania na rynek innowacyjnych leków pierwszej klasy, które zaspokajają ważne potrzeby medyczne.

ADMA Biologics Inc.

ADMA Biologics Inc jest komercyjną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się produkcją, marketingiem i rozwojem specjalistycznych produktów pochodzących z osocza, przeznaczonych do zapobiegania i leczenia chorób zakaźnych u pacjentów z obniżoną odpornością i innych pacjentów narażonych na infekcje.

Aerovate Therapeutics

Aerovate Therapeutics jest firmą biofarmaceutyczną w fazie klinicznej, skoncentrowaną na rozwoju leków, które znacząco poprawiają życie pacjentów cierpiących na rzadkie choroby układu krążenia.

Sprawdź także nasz artykuł: Jakie akcje kupić

Akcje Nasdaq: Top 5 akcji według rentowności w ciągu ostatnich 3 lat

Spółka3-letnia rentowność
Aehr Test Systems1094.24%
Amark Preci854.95%
Altimmune672.43%
Aclaris Therapeutics Inc659.17%
Blink Charging470.13%
Avis382.03%
Alto Ingredients345.35%
Aemetis Inc334.88%
Aviat333.48%
Atlas Air282.38%

Możesz być również zainteresowany:

Top 5 najlepszych akcji Nasdaq pod względem rentowności w ciągu ostatnich 5 lat

Tylko dlatego, że akcja widziała swój wzrost wartości nie oznacza, że jest to dobry wybór dla przyszłych inwestycji. Niektóre z tych akcji mają bardzo wysoki wskaźnik P/E, co czyni je absurdalnie drogimi.

Ta lista w żadnym wypadku nie powinna być Twoim jedynym narzędziem do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Zamiast tego, użyj jej do przeglądu niektórych z najlepszych akcji Nasdaq z ostatnich pięciu lat.

SpółkaRentowność w ciągu ostatnich 5 lat
Netflix+60%
Amazon+131%
Apple+334%
Gruppo UnitedHealth+176%
Microsoft+284%

Jeśli chcesz zainwestować, sprawdź kalendarz i godziny pracy amerykańskiej giełdy.

Najgorsze akcje według rentowności w ciągu ostatniego roku

Jeśli jesteś jak wiele innych inwestorów, Twoje poszukiwania akcji zaczynają się od nazw, które zostały doświadczyły znacznych spadków. Tak też powinno być. Rynek potrafi czasem popaść w skrajności, dewaluując nazwy tylko po to, by chwilę później ponownie je wycenić. Im większy spadek, tym lepsza oferta.

Jak jednak mogą zaświadczyć doświadczeni inwestorzy, akcje, które wystrzeliły w góre, nie są z natury rzeczy akcjami gotowymi do odbicia. Czasami silna wyprzedaż jest właśnie tym, co jest sugerowane.

To dylemat, przed którym jak zwykle staje każdy, kto patrzy na tegorocznych największych przegranych wśród akcji notowanych na Nasdaq. Tym razem jednak pojawia się dodatkowy ciekawy niuans. Większość z tych przegranych należy do dokładnie tego samego sektora i zostały „zmiażdżone” z dokładnie tych samych powodów.

Dla przypomnienia, z wyłączeniem zawsze zmiennych spółek typu small caps i micro caps, pięć największych przegranych w Nasdaq w tym roku to:


Spółka
Rentowność
Agrify-99.61%
Baudax Bio-98.96%
Agile Thrpe-98.26%
Allarity Therapeutics-97.77%
Arcimoto-97.67%
Akerna-97.53%
Arrival Vault USA-96.92%
Applied Molecular-96.34%
American Rebel Holdings-96.11%
American virtual cloud-96.01%

Przeczytaj także:

Szukasz brokera? Zobacz nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.01


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!