Najlepsze naftowe ETF-y

Jak dotąd, rok 2020 był zmienny dla ropy naftowej. W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać ekspozycję na ruchy cenowe ropy naftowej dzięki ETF-om naftowym i poznasz niektóre z najlepszych funduszy do rozpoczęcia handlu.

Najlepsze naftowe ETF-y

Najlepsze ETF-y naftowe

Istnieje wiele powodów, dla których warto inwestować w ETF-y naftowe. Jednakże, być może najbardziej popularną jest to, że jest to bardziej bezpośrednia metoda uzyskania ekspozycji na zmiany cen ropy niż handel kontraktami terminowymi.

Zdecydowana większość ropy naftowej jest kupowana i sprzedawana za pośrednictwem kontraktów terminowych. Oprócz producentów i rafinerii, którzy z nich korzystają, giełdy kontraktów terminowych składają się z tysięcy spekulantów, którzy starają się czerpać zyski z handlu kontraktami na ropę naftową, nie mając zamiaru jej odbierać.

Giełdy kontraktów terminowych mają ścisłe zasady dotyczące tego, kto może na nich handlować, więc są one niedostępne dla większości inwestorów detalicznych. Nawet jeśli możesz wziąć udział, może to być ryzykowne. W kwietniu 2020 roku inwestorzy kontraktów terminowych na krótko doprowadzili do spadku cen kontraktów na ropę, ponieważ spieszyli się, by sprzedać je przed wygaśnięciem, co zmusiłoby ich do wejścia w posiadanie tysięcy baryłek.

ETF-y naftowe działają jak każdy inny produkt giełdowy: podążają za indeksem bazowym.

Innym sposobem inwestowania w ropę naftową są ETN-y, które są uprzywilejowanymi niezabezpieczonymi instrumentami dłużnymi emitowanymi przez instytucję finansową, która zgadza się płacić inwestorom za wyniki funduszu indeksowego, a nie funduszy. Struktura ETN zmniejsza błąd śledzenia, ale dodaje ryzyko kontrahenta do inwestycji.

Jeśli ceny ropy są contango (długoterminowe kontrakty na ropę są wyceniane wyżej niż krótkoterminowe), fundusze muszą opracować strategie ciągłej aktualizacji kontraktów, zakładając wyższe koszty.

Poniżej przedstawiamy kilka ETF-ów na ropę naftową dla inwestorów, którzy uważają, że ceny energii wchodzą w długoterminowy rynek byczy:

  • USO: Najpopularniejszy naftowy ETF, ten fundusz śledzi kontrakty na ropę WTI na następny miesiąc, handlując 8,5 miliona razy dziennie.
  • BNO: ten fundusz ma podobną strategię do USO, z tą różnicą, że oferuje ekspozycję na kontrakty terminowe na ropę Brent.
  • DBO: Oferuje ekspozycję na wiele kontraktów futures na WTI.
  • OIL: Ten ETN inwestuje w krótkoterminowe kontrakty futures na WTI i Treasuries, oferując jedną z najbardziej unikalnych metodologii na rynku.
  • USL: Fundusz inwestuje jednocześnie w 12 różnych kontraktów na WTI w celu zapewnienia długoterminowego spojrzenia na ten towar.
  • Olem: Ten ETN zazwyczaj utrzymuje kontrakt na WTI, dopóki się nie odwróci, i może inwestować w każdy dostępny kontrakt, co może pomóc złagodzić problemy związane z contango.
  • OLO: Podobnie jak OIL ETN, fundusz ten inwestuje w 3-miesięczne bony skarbowe i kontrakty terminowe na WTI.

Wnioski

  • Możesz wykorzystać ETF-y naftowe, aby uzyskać ekspozycję na ruchy cen ropy lub zainwestować w spółki naftowe i gazowe.
  • Dostępnych jest kilka rodzajów, w tym lewarowane i krótkie ETF-y.
  • Podaż i popyt na ropę naftową są zmienne, co często prowadzi do zmienności cen tego surowca.

Jak każde aktywo finansowe, rynki ropy naftowej są napędzane przez popyt i podaż. Jeśli podaż wzrośnie, a popyt nie spadnie, cena ropy spadnie. I odwrotnie, jeśli podaż się zmniejszy lub popyt wzrośnie, jego cena wzrośnie.

Pomimo rozwoju alternatywnych źródeł energii, gospodarka światowa jest nadal uzależniona od ropy naftowej. Zatem w okresie boomu popyt wzrasta, a w okresie recesji maleje.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!