Interactive Brokers Recenzja | Opis, opłaty, opinie

Interactive Brokers jest największym brokerem pod względem udziału w rynku w Stanach Zjednoczonych. Główna siedziba firmy znajduje się w Greenwich, Connecticut, a europejskie biura w Londynie, Dublinie i Budapeszcie.

interactive brokers recenzja

Historia firmy sięga 1977 roku, a po dziesięcioleciach doświadczeń i działalności na najważniejszych giełdach świata, obecnie zapewnia inwestorom w Europie dostęp do 135 rynków na całym świecie.

Większość klientów Interactive Brokers to klienci instytucjonalni, tacy jak banki, fundusze inwestycyjne i właściciele domów maklerskich, którzy zarządzają pieniędzmi inwestorów, ale oferta jest dostępna również dla klientów indywidualnych. W ofercie IBKR znajdują się akcje i ETF-y, opcje, kontrakty terminowe, obligacje i fundusze.

Interactive Brokers w Polsce

Prawdopodobnie istnieje wystarczająco dużo powodów, aby dołączyć do grona traderów IBKR. Do zalet z pewnością należą konkurencyjne ceny, szeroki wybór instrumentów, silna platforma inwestycyjna, solidna sekcja analizy fundamentalnej i technicznej, łatwe otwieranie konta online oraz doskonała reputacja. Ponieważ oferują swoje usługi również w Polsce, może warto sprawdzić, jak korzystanie z usług tego amerykańskiego brokera sprawdza się w praktyce.

Polacy mogą otworzyć rachunek online w Interactive Brokers bez konieczności drukowania, podpisywania czy wysyłania jakichkolwiek dokumentów poza granice kraju. Wszystkie formalności załatwiane są online i zajmują nie więcej niż dziesięć minut.

Konta handlowe

Rachunek handlowy w Interactive Brokers pozwala na handel różnymi instrumentami finansowymi, jak również na korzystanie z ich specyficznych warunków handlowych. Aby utworzyć rachunek, należy najpierw założyć konto podając dokładne informacje.


Interactive Brokers oferuje różne rodzaje rachunków, aby sprostać unikalnym potrzebom swoich klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Dostępny jest również darmowy rachunek próbny.

Darmowe konto demo

Konto demo jest bezpłatnym kontem próbnym, które pozwala na przetestowanie platformy przed podjęciem decyzji. To konto jest darmowe i pozwala na ćwiczenie umiejętności handlowych w symulowanym środowisku. Użytkownicy mogą również używać tego typu konta do testowania swoich strategii. Jest to również dobra okazja do zapoznania się z platformą, typami zleceń oraz produktami i narzędziami finansowymi.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

$0.00

Platformy handlowe

Interactive Brokers posiada jedne z najbardziej efektywnych platform transakcyjnych, które zostały stworzone z myślą o klientach i są dostosowane do tego, aby pomóc im w bardziej efektywnym handlu. Przykładami takich platform są Trader Workstation, Client Portal, IBKR Mobile i IBKR APIs.

Platforma TWS Desktop

Jeśli lepiej czujesz się na swoim laptopie lub komputerze, platforma stacjonarna Trader Workstation jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Jej funkcje:

•           Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika

•           Zaawansowane narzędzia analityczne.

•           Monitorowanie w czasie realnym.

•           Zarządzanie ryzykiem.

interactive brokers 1

Platforma IBKR Mobile

Platforma IBKR Mobile to oprogramowanie do pobrania, które pozwala na przeprowadzanie transakcji za pomocą smartfona. Posiada wersje na systemy iOS oraz Android. Posiada również wiele narzędzi analitycznych oraz zaawansowane narzędzia do rysowania. Jest bardzo lekka, więc nie zajmie dużo miejsca na Twoim telefonie. 

Client Portal

Platforma Client Portal jest systemem transakcyjnym opartym na przeglądarce internetowej, który pozwala na dokonywanie transakcji i prowadzenie rachunku. Jest on powszechnie chwalony za szybkie ładowanie.

Podczas korzystania z głównego oprogramowania TWS użytkownik wybiera pomiędzy wersją Mosaic i Classic. Mosaic zawiera przyjazny dla użytkownika interfejs z wygodnym dostępem do wszystkich głównych narzędzi handlowych, zarządzania zleceniami, wykresami, listami obserwacyjnymi i portfelami w jednym, konfigurowalnym obszarze roboczym.

Nowa wersja programu, Classic, oferuje szybkie wprowadzanie zleceń w oparciu o ceny kupna i sprzedaży, z linią zlecenia wyświetlaną tuż pod linią danych rynkowych. Inwestorzy, którzy wymagają bardziej zaawansowanych narzędzi i algorytmów, mogą nadal korzystać z Classic TWS.

Interactive Brokers- Edukacja

Interactive Brokers to firma, której celem jest edukacja inwestorów indywidualnych. Firma prowadzi Kampus IBKR, w ramach którego działa akademia inwestora, publikowane są artykuły instruktażowe oraz dane rynkowe.

•  Traders’Academy – Pozwala poszerzyć wiedzę na temat narzędzi, produktów i rynków finansowych. Jest on dostępny na stronach internetowych IBKR, a także w Trader Workstation (TWS), IBKR Mobile i IBKR API.

IBKR Webinaria – Oferuje bezpłatne webinaria, narzędzia oraz bogatą wiedzę na temat rynków i aktualnych wydarzeń w świecie finansów.

Traders’Insight – Oferuje analizy rynkowe oraz strategie inwestycyjne.

IBKR Quant – jest to blog przeznaczony dla zainteresowanych programowanie, IBKR API oraz Blockchain.

StudentTradingLab – Bogate źródło informacji i treści z finansów i handlu.

IBKR- Zalety

Interactive Brokers jest brokerem internetowym z pełną obsługą, posiadającym ponad 20000 zarejestrowanych traderów w 130 różnych krajach. IBKR oferuje szeroki wachlarz instrumentów, począwszy od akcji i ETF-ów, poprzez opcje, kontrakty terminowe, obligacje i fundusze. Firma oferuje również instrumenty o stałym dochodzie, w tym europejskie obligacje korporacyjne i rządowe denominowane w euro, jak również bezpośredni dostęp do światowych giełd.

Oprogramowanie „SmartRouting” IBKR zapewnia klientom najlepszą egzekucję cen w branży. Wyszukuje ono najlepsze ceny akcji firmowych oraz opcji dostępnych w momencie składania zamówienia i dąży do natychmiastowej realizacji zamówienia.

Trader Workstation (TWS) to potężne oprogramowanie dla profesjonalnych traderów, ale zostało ono również stworzone z myślą o traderach detalicznych i inwestorach. Obejmuje szereg narzędzi analizy technicznej, nastroje społeczne z Social Market Analytics, oceny ESG z Refinitiv oraz dostęp do danych fundamentalnych o akcjach i funduszach inwestycyjnych poprzez Fundamentals Explorer.

Marże kredytów udzielanych przez IBKR są znacznie niższe od średniej w branży. Firma stosuje stopę mieszaną, która jest podzielona na poziomy: na przykład salda powyżej 1 mln USD są obciążane stopą Tier I, natomiast salda poniżej 900 tys. USD są obciążane stopą Tier II.

IBKR- Wady

Rozbudowana architektura platform i narzędzi Interactive Brokers może być zniechęcająca dla mniej doświadczonych. W przeciwieństwie do tego, platforma oferuje szeroki zakres usług, narzędzi i zasobów – wszystko, czego potrzebujesz, aby z powodzeniem handlować

ZaletyWady
Niskie prowizjeSkomplikowana platforma dla początkujących i niedoświadczonych
Bezpieczny, solidny i wiarygodny brokerNiektóre informacje są trudno dostępne
Kompleksowe, zaawansowane i intuicyjne platformy transakcyjne
Szeroki wachlarz produktów finansowych
Konto Demo
IB SmartRoutingSM – egzekucja zleceń po najlepszej możliwej cenie w momencie składania zlecenia
Bezpłatna edukacja w kampusie IBKR

Instrumenty i giełdy

Interactive Brokers zapewnia prawdopodobnie najbardziej wszechstronny dostęp do giełd i instrumentów finansowych z całego świata. Możesz inwestować w akcje, ETFy, opcje, kontrakty terminowe, waluty (po kursach międzybankowych), obligacje, CFD, fundusze inwestycyjne, a nawet złoto i srebro bezpośrednio na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych po cenach spot.

•           Akcje i ETFy z ponad 80 rynków.

•           Szeroki wybór kontraktów terminowych.

•           Waluty spot.

•           Dostępne metale szlachetne.

•           Szeroki wybór obligacji korporacyjnych.

•           ETFy.

•           Wiele funduszy inwestycyjnych.

Kontrakty terminowe

Interactive Brokers pozwala na handel szerokim wachlarzem produktów i rynków kontraktów terminowych. Obecnie dostępne są 32 rynki, co stanowi więcej niż konkurencja. Można znaleźć zarówno główne, jak i mniejsze rynki, podobnie jak w przypadku opcji.

Opcje

Interactive Brokers oferuje również szeroką gamę rynków, podobnie jak w przypadku innych produktów. Możesz uzyskać dostęp do najbardziej popularnych rynków, takich jak Chicago Board Options Exchange (CBOE) lub CME Group, jak również do mniejszych rynków, takich jak Korea Stock Exchange (KSE) i Mexican Derivatives Exchange (MEXDER)

Akcje i ETF-y

Interactive Brokers oferuje szerszą gamę giełd niż konkurencja.

Dostępne są główne giełdy papierów wartościowych, w tym Nasdaq, New York Stock Exchange (NYSE) i London Stock Exchange (LSE), a także mniejsze rynki, takie jak Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Poza akcjami zwykłymi dostępne są również akcje groszowe znane lepiej jako penny stocks.

IBKR oferuje również ponad 13.000 ETF-ów do handlu. Jest to duża różnica w porównaniu z konkurencją.

Od grudnia 2021 roku Interactive Brokers wprowadził GlobalAnalyst, nowe narzędzie, które pozwala inwestorom porównywać względne wyceny i wskaźniki finansowe akcji z całego świata. To proste, bezpłatne narzędzie jest przeznaczone dla każdego inwestora poszukującego międzynarodowych akcji. Narzędzie GlobalAnalyst jest dostępne bezpłatnie dla klientów i nieklientów na stronie Interactive Brokers.

Obligacje

Interactive Brokers umożliwia handel szerokim wachlarzem obligacji. Spośród 1,4 miliona obligacji rządowych i Interactive Brokers pozwala na handel szerokim wachlarzem obligacji. Spośród 1,4 miliona obligacji rządowych i korporacyjnych dostępnych na stronie, około jedna trzecia to tak zwane obligacje komunalne. Są to inwestycje o stałym dochodzie, emitowane przez samorządy lokalne w USA.

Narzędzie do wyszukiwania funduszy

Interactive Brokers opublikował narzędzie do wyszukiwania funduszy inwestycyjnych na swojej stronie internetowej od czerwca 2020 roku. Klienci mogą wyszukiwać i wybierać międzynarodowe fundusze inwestycyjne według kraju, rodzaju oraz tego, czy fundusz ponosi dodatkowe opłaty za pomocą tego narzędzia.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

$0.00

Interactive brokers minimalny depozyt i prowizje

Interactive Brokers jest brokerem o ugruntowanej pozycji w dziedzinie usług handlu internetowego z długim stażem. Nawet najbardziej wymagający inwestorzy powinni być zadowoleni, szczególnie w porównaniu do innych brokerów na polskim rynku, dzięki szerokiej ofercie aktywów i niskim opłatom. Niezdecydowani mogą mieć pewność, że jest to wiarygodny broker a jego coroczne nagrody są tego dowodem.

IBKR nie ma żadnych wymagań dotyczących minimalnego depozytu i nie pobiera żadnych opłat za brak aktywności.

Depozyt zapezpieczający

Interactive Brokers ma najniższe stawki depozytu zabezpieczającego spośród wszystkich brokerów online. Dla użytkowników IBKR Pro, którzy mają większą tolerancję ryzyka, stawki marży wynoszą od 0,75% do 1,6%, przy czym większe transakcje otrzymują niższą stawkę.

Tymczasem, ponieważ IBKR Pro ma na celu przyciągnięcie profesjonalnych i instytucjonalnych inwestorów, pobiera opłaty, oferując zarówno stałe, jak i warstwowe alternatywy cenowe. Użytkownicy są obciążani opłatą w wysokości 0,005 USD za akcję dla transakcji giełdowych w ramach systemu cen stałych, z minimalną opłatą w wysokości 1 USD i maksymalną opłatą w wysokości 1% całkowitej wartości transakcji.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

$0.00

Warstwowy system prowizji

Jeżeli dokonujesz wielu transakcji masz możliwość przejscia na warstwowy system prowizji, w którym koszt maleje wraz ze wzrostem łącznej liczby transakcji. Dla aktywów takich jak akcje, ETF-y, opcje i kontrakty terminowe Interactive Brokers oferuje zarówno stałe, jak i warstwowe systemy prowizji.

Bezpieczeństwo i obsługa klienta

Interactive Brokers oferuje wsparcie klienta przez telefon, e-mail oraz czat na żywo. Telefon i czat na żywo są dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Czat jest również dostępny od 13:00 do 19:00 w niedziele. Podczas regularnych godzin pracy, twierdzą, że odpowiadają na e-maile w ciągu 24 godzin.

Interactive Brokers oferuje wszystko, czego można oczekiwać w zakresie bezpieczeństwa rachunków: zapory sieciowe, 128-bitowe szyfrowanie, dwuskładnikowe uwierzytelnianie i mobilne funkcje bezpieczeństwa. Nie oferują natomiast technologii rozpoznawania głosu do obsługi klienta, która staje się coraz bardziej powszechna wśród domów maklerskich.

Interactive Brokers posiada najbardziej wszechstronną ofertę badań zewnętrznych, w tym dziewięciu, którzy bezpośrednio dostarczają wiadomości i badania dotyczące rynku forex. Informacje te są jednak trudno dostępne i niektóre z nich nie są darmowe, ale są wiarygodne i łatwo dostępne dla inwestorów, którzy wiedzą, gdzie szukać.

Interactive Brokers- Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, Interactive Brokers jest fantastyczną alternatywą dla poważnych inwestorów. Połączenie TWS i szerokiego wyboru produktów globalnych, a także konkurencyjnych opłat sprawia, że IBKR jest wysokiej jakości brokerem. W 2021 roku Nagroda Best in Class została przyznana firmie Interactive Brokers za jej usługi inwestycyjne, badawcze i profesjonalne usługi transakcyjne.

Wadą, jednak, jest interfejs, który jest zdecydowanie łatwiejszy w użyciu dla osób z dłuższym doświadczeniem handlowym.

Interactive Brokers to zdecydowanie świetna opcja dla doświadczonych traderów i dużych instytucji. Jeśli jesteś początkujący, radzimy zacząć od konta demo, na którym możesz szlifować swoje umiejętności, a następnie założyć konto rzeczywiste. Napisz nam w komentarzu, czy korzystasz ze strony IBKR i czy jesteś zadowolony z oferowanych instrumentów, narzędzi i obsługi klienta.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

$0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności