Akcje ułamkowe: Najlepsi brokerzy

Akcje ułamkowe pozwalają na zakup udziałów w zależności od kwoty, którą chcemy zainwestować. Dlatego inwestor może wybrać czy chce ułamek akcji, całą akcję lub więcej akcji.  W tym artykule zobaczymy, kim są najlepsi brokerzy dla akcji ułamkowych.

Gdzie kupić akcje ułamkowe

Akcje ułamkowe pozwalają na zakup części akcji. Minimalna jednostka, którą możesz kupić to ułamek akcji, do 0,001.

Akcje ułamkowe w rzeczywistości nie istnieją na rynku, to brokerzy je tworzą, aby inwestorzy mogli je kupić. Dlatego nie u wszystkich brokerów można kupić tego typu akcje. Aby je stworzyć, brokerzy stosują handel wsadowy (broker łączy wszystkie zlecenia na akcje ułamkowe wymagane w ramach platformy, aby osiągnąć jednostkę) lub handel w czasie rzeczywistym (broker kupuje jednostkę akcji i daje użytkownikowi wymagany ułamek akcji).

Przykład:

Kwota, która
chcesz zainwestować
Cena akcjiLiczba akcji
Tesla (TSLA)25 $865,65 $0,0289
Amazon (AMZN)25 $2295,45 $0,0109
GOOGLE (GOOG)25 $2313,20 $0,0108

Czytaj też: Czym są akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe udostępniają klientom inwestowanie w instrumenty niekompleksowe, a tym samym pozwalają użytkownikom na dywersyfikację portfela poprzez handel instrumentami niekompleksowymi. Ponadto akcje ułamkowe umożliwiają rozpoczęcie inwestycji ze znacznie mniejszym kapitałem początkowym w „prawdziwe akcje” i bez ryzyka związanego z innymi rodzajami złożonych instrumentów finansowych.

Akcje ułamkowe: Najlepsi brokerzy

Zobaczmy teraz, listę najlepszych brokerów oferujących akcje ułamkowe.

BrokerKonto demoMinimalny depozytWięcej info
eToroTak50 $Dowiedz się więcej →
Interactive brokersTakNieDowiedz się więcej →
Trade RepublicNie10 €Recenzja Trade Republic

eToro

eToro oferuje usługę handlu akcjami bez prowizji. Należy jednak wziąć pod uwagę pewne koszty niehandlowe, takie jak opłaty za wycofanie i brak aktywności. Wypłaty mogą być powolne, a USD jest jedyną walutą, w której możesz trzymać swoje pieniądze, co oznacza, że koszty konwersji dla depozytów i wypłat mogą być wysokie, jeśli używasz waluty innej niż USD.

Jednak proces zakładania konta w eToro jest szybki i bezproblemowy. Platforma eToro jest intuicyjna i łatwa w obsłudze nawet dla początkujących, a także posiada innowacyjne funkcje, takie jak social trading czy copy trading. Ponadto eToro oferuje również wiele kryptowalut do handlu i posiada konto demo.

Co do akcji ułamkowych:

  • Dywidendy lub odsetki z tytułu posiadania ułamkowej części akcji, w następstwie zdarzenia korporacyjnego, są wypłacane w sposób proporcjonalny, w przeliczeniu na jedną akcję.
  • eToro przechowuje akcje w imieniu klienta, a transakcja jest rejestrowana w systemie eToro w imieniu klienta.
  • Akcje są kupowane przez klienta i eToro jako „współwłaściciele”. Oznacza to, że za uzyskany ułamek akcji użytkownik ma takie same korzyści i przywileje ekonomiczne jak inni „współwłaściciele” udziału.
  • Nie ma żadnej dźwigni.
  • Ryzyko rynkowe pozostaje bez zmian.
  • Zdarzenia korporacyjne stosuje się tak samo, gdy chodzi o cały udział lub ułamek jednostki, tylko proporcjonalnie do pozycji.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Czytaj także:

Interactive Brokers

Interactive Brokers to jeden z największych na świecie brokerów, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, założony w 1978 roku przez obecnego prezesa i dyrektora generalnego Thomasa Peterffy'ego. Od tego czasu firma zwiększyła swoją reputację handlową i jest jednym z najbardziej renomowanych brokerów na świecie. Interactive Brokers przyciąga aktywnych inwestorów niskimi cenami za akcję, zaawansowaną platformą transakcyjną oraz szerokim wyborem zbywalnych papierów wartościowych – w tym akcji zagranicznych. Jego nowa oferta, IBKR Lite, oferuje bezprowizyjny handel akcjami i ETF-ami.

Inwestowanie w akcje ułamkowe z IB jest bardzo proste: wystarczy wybrać spośród dostępnych papierów wartościowych (lub ETF-ów w ofercie) i zdecydować, ile chcemy zainwestować. W przypadku, gdy kwota ta nie odpowiada cenie jednej lub więcej „całych” akcji, Interactive Brokers kupi lub sprzeda akcje ułamkowe.

Czytaj także: Interactive Brokers opinie.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

$0.00

Trade Republic

Trade Republic to niemiecki broker i bank obrotu papierami wartościowymi założony w 2015 roku i regulowany przez Federalny Bank Niemiec i Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Firma jest obecna w sześciu krajach europejskich: Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Holandii i Austrii.

Trade Republic jest odpowiedni dla inwestorów i handlowców, którzy szukają prostej i łatwej w obsłudze platformy do handlu akcjami i ETF-ami lub którzy chcą rozpocząć plan oszczędnościowy. Jest to również dobra opcja dla początkujących, choć brak odpowiedniej obsługi klienta jest dużym minusem.

Trade Republic oferuje bezprowizyjne inwestycje w akcje, ETF-y, instrumenty pochodne i kryptowaluty, a także bezpłatne plany oszczędnościowe w ETF-ach i udziałach frakcyjnych, nie tylko na rynkach UE, ale także na rynkach międzynarodowych (USA, Azja).

Szukasz niemieckiego brokera, ale nie jesteś pewien, którego wybrać? Przeczytaj Scalable Capital vs Trade Republic.

Akcje ułamkowe w DEGIRO

Wiele osób zastanawia się, czy w DEGIRO istnieje możliwość zakupu akcji ułamkowych. Odpowiedź brzmi: nie, w DEGIRO nie można kupić akcji ułamkowych.

Akcje ułamkowe: Najlepsi Brokerzy

Często zadawane pytania
Gdzie mogę kupić akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe w rzeczywistości nie istnieją, to brokerzy udostępniają je nam poprzez batch trade lub handel w czasie rzeczywistym. Dlatego też akcje frakcyjne nie są dostępne u wszystkich brokerów. Oto niektórzy z brokerów, u których dostępne są akcje ułamkowe: eToro, Interactive Brokers.

Czym są akcje ułamkowe?

Akcje ułamkowe pozwalają na zakup części akcji. Minimalna jednostka, którą możesz kupić to ułamek akcji, do 0,001.

Chcesz kupić akcje ułamkowe? Oto najlepsi brokerzy:

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!