Jakie akcje kupić w 2022 roku?

Pobierz w formacie PDF

Jakie akcje kupić w 2022 roku? Bez sprawdzonej w czasie strategii, bardzo trudno jest kupić właściwe akcje. Na NYSE i Nasdaq handluje się tysiącami akcji. Większość inwestorów chce znaleźć najlepsze akcje, aby wygenerować ogromne zyski. Czy mądrze jest kupować akcje teraz, czy je jedynie obserwować? Jeśli planujesz inwestować w akcje i nie wiesz, które z nich kupić, w tym wpisie poznasz najważniejsze akcje na rok 2022.

Jakie akcje kupić w 2021 roku?

Jakie akcje kupić w 2022 roku?

Zanim przedstawimy Ci tegoroczne najlepsze akcje, powiemy Ci, jakie kryteria powinieneś brać zanim zdecydujesz w jakie akcje inwestować.

Akcje silnie odbiły się po rynku niedźwiedzia wywołanym przez koronawirus. Rośnie wiara w to, że gospodarka w końcu wyjdzie z kryzysu wywołanego przez koronawirusa.
W miarę jak rosną obawy o inflację, a Rezerwa Federalna przyjmuje wywrotne stanowisko w sprawie stóp procentowych i zakupów obligacji, możemy spodziewać się korekty. Jak dotąd w 2022 roku większość akcji poniosła gwałtowne straty, ponieważ główne indeksy przebiły swoje 200-dniowe linie. W tej chwili kupowanie akcji jest bardzo ryzykowne, ale też może okazać się świetną okazją.

Najbardziej wartościowe akcje 2022

Strategia inwestowania oparta na Value Investing polega na kupowaniu akcji, które są notowane poniżej ich wartości wewnętrznej, najczęściej poprzez porównanie ceny akcji do jednego lub więcej fundamentalnych wskaźników biznesowych. Wskaźnik ceny do zysków (P/E) jest powszechnie akceptowany jako miernik wartości. Według inwestora wartościowego, jeżeli firma jest tania w porównaniu z jej wartością wewnętrzną (w tym przypadku mierzoną wskaźnikiem P/E), to cena akcji może rosnąć szybciej niż inne, gdy tylko wróci do swojej wartości.

Jakie akcje warto kupić w 2022 roku – Czynniki do rozważenia

Zarówno zyski, jak i sprzedaż są istotnymi czynnikami sukcesu firmy. Ranking firm oparty tylko na jednej metryce wzrostu może zostać zakłócony przez anomalie księgowe (takie jak zmiany w prawie podatkowym lub koszty restrukturyzacji), które mogą sprawić, że jedna lub druga liczba nie będzie reprezentatywna dla ogólnych wyników firmy.

Zanim zdecydujesz jakie akcje kupić, nie zapomnij zapoznać się z poniższymi czynnikami dotyczącymi wybranej przez Ciebie spółki:

 • Ryzyko
 • Pozycja rynkowa
 • Potencjalny wzrost
 • Analiza fundamentalna: dane ekonomiczne przedsiębiorstwa.
 • Perspektywy na przyszłość.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Obecnie klasyfikacja akcji zaktualizowana do roku 2022 przedstawia się następująco:

Akcje: Azja

Obserwatorzy muszą spojrzeć poza „rynki azjatyckie” jako termin skrótowy, jeśli chcą zrozumieć, w jaki sposób giełdy zareagują na przyszłe wiadomości po roku pełnym wrażeń dla rynków – między innymi nowe warianty COVID, niedobory podaży, kryzysy zadłużenia i niepowodzenia IPO.

Rynki w Chinach są kształtowane przez siły, które napędzają gospodarkę tego kraju: rosnącą klasę średnią, wzloty i upadki lokalnego rynku nieruchomości lub wysiłki zmierzające do stworzenia nowych gałęzi przemysłu technologicznego.

Wśród najlepszych azjatyckich akcji można znaleźć:

Akcje: Stany Zjednoczone

Sektor technologiczny ucierpiał z powodu nietrafionych wyników spółki matki Facebook po tym, jak rynki akcji w USA spadły, mimo że ropa naftowa przekroczyła poziom 90 USD za baryłkę po raz pierwszy od 2014 roku.
Zarówno indeks Nasdaq composite, jak i S&P 500 poniosły w czwartek straty w wyniku spadku cen akcji kilku spółek technologicznych.

Nasdaq composite spadł o 538,73 punktów lub 3,7 proc. na 13.878,82, a S&P 500 spadł o 111,94 punktów na 4.477,44 lub 2,4 proc. Średnia Dow Jones Industrial spadła o 518,17 punktów i wyniosła 35 111,16 punktów, co świadczy o braku entuzjazmu na rynkach. Czy jest to właściwy moment na kupno? Tylko czas pokaże.

Najlepsze amerykańskie akcje do kupienia to:

Akcje: Europa

Czy niedawne rozprzestrzenienie się wariantu Omicron przekreśla nasze pozytywne prognozy dotyczące europejskich akcji w 2022 r., pomimo dobrych wyników regionu w ubiegłym roku?

W świecie inwestowania online, europejski rynek akcji przyciąga coraz więcej inwestorów internetowych ze względu na zmienność głównych giełd, ale także ze względu na akcje dużych spółek europejskich, które oferują wysoką płynność.

Istnieje kilka europejskich akcji, które wydają się mieć dobre perspektywy zakupu, są to:

 • Roche
 • Sanofi
 • Vodafone
 • ASML

Ranking akcji do kupienia na NASDAQ

Obecna zmienność na rynku akcji sprawia, że akcje o wysokiej wartości są bardziej atrakcyjne jako inwestycje długoterminowe. W tym roku rynki światowe charakteryzowały się zmiennością. Przy słabnącym globalnym ożywieniu i uporczywej inflacji, inwestorzy próbują radzić sobie z mniej korzystnymi warunkami monetarnymi.

Zyskując 1,4%, Nasdaq composite odzyskał w poniedziałek poziom 14 000. W Nasdaq 100, kilka akcji technologicznych zyskało co najmniej 7%, w tym Netflix ( NFLX), Tesla ( TSLA ) i Airbnb ( ABNB).

Jest to ranking według różnych globalnych rankingów najlepszych akcji do inwestowania w 2021 i 2022 roku.

 1. Alphabet / Google (NASDAQ: GOOGL)
 2. Apple (NASDAQ: AAPL)
 3. Amazon (NASDAQ: AMZN)
 4. Facebook (NASDAQ: FB)
 5. Netflix (NASDAQ: NFLX)
 6. Tesla (NASDAQ: TSLA)
 7. Microsoft (NASDAQ: MSFT)
 8. Intel (NASDAQ: INTC)
 9. PayPal (NASDAQ: PYPL)
 10. Pinterest (NASDAQ: PIN)
 11. Cisco Systems (NASDAQ: CSCO)
 12. Beyond Meat (NASDAQ: BYND)
 13. FuelCell Energy (NASDAQ: FCEL)
 14. Uber (NASDAQ: UBER)
 15. NVDIA (NASDAQ: NVDIA)

Akcje z Wall Street

Wyprzedaż akcji na Wall Street, prowadzona przez spółkę Meta, wymazała ponad 230 miliardów dolarów z jej wartości rynkowej, przy spadku o 26,4 procent, co jest najgorszym jednodniowym spadkiem Mety w historii. Nasdaq, indeks o dużym udziale technologii, spadł o 3,7 procent w wyniku strat. S&P 500 spadł o 2,4 procent. Był to największy jednodniowy spadek tego indeksu od lutego ubiegłego roku.

Wysokie stopy procentowe zniechęcają inwestorów do inwestowania w bardziej ryzykowne aktywa, takie jak akcje, ponieważ hamują potencjał większych zysków w przyszłości.
W ciągu ostatnich kilku lat inwestorzy detaliczni konsekwentnie kupowali więcej swoich ulubionych akcji wzrostowych, nawet gdy inwestorzy instytucjonalni przesuwali się w kierunku mniej zmiennych spółek o niższych wycenach.

Oto ranking najlepszych akcji z Wall Street:

Wniosek

Jak widać, odpowiedź na pytanie jakie akcje kupić nie jest jednoznaczna. Wall Street przypomniał inwestorom w ostatnich tygodniach, że giełdowe załamania i korekty są częścią cyklu inwestycyjnego. Zarówno pod względem długości, jak i wielkości, rynki bycze rutynowo przewyższają korekty i rynki niedźwiedzie. Inwestorzy długoterminowi zazwyczaj korzystają z wyższych wycen spółek wysokiej jakości w czasie, ponieważ spadki akcji są zazwyczaj krótkotrwałe.

Aby skorzystać z tych odchyleń, nie trzeba mieć dużo pieniędzy pod ręką. Brokerzy online zazwyczaj nie pobierają prowizji ani nie wymagają minimalnego depozytu, dzięki czemu każda suma gotówki może być odpowiednią kwotą inwestycyjną podczas spadków na rynku.

Mamy nadzieję, że informacje te pomogą Ci wybrać najlepsze akcje do inwestowania w 2022.

Pobierz w formacie PDF

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności