Jakie są najlepsze platformy dla Copy Trading?

Copy trading pozwala na ograniczenie ryzyka poprzez dywersyfikację strategii i korzystanie z doświadczenia innych traderów. W tym artykule powiemy Ci, jak działa i jakie są najlepsze platformy do copy tradingu.

platformy dla Copy Trading

Co to jest Copy Trading?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że termin „copy trading” lub „copy trade” jest używany dla wszystkich form handlu, w których inwestor podąża lub kopiuje pozycje (setupy handlowe) innego użytkownika. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj: Czym jest copy trading i jak działa?

W tym artykule omówimy, jak wybrać najlepsze platformy do tego celu i które są najbardziej niezawodne i bezpieczne na rynku.

Automatyczny copy trading

Jest to jedna z najbardziej popularnych form copy tradingu. Użytkownik wybiera preferowany poziom tolerancji ryzyka i strategię handlu, a transakcje ustawione przez dostawcę są automatycznie realizowane.

Ręczny copy trading

Możesz kopiować indywidualne transakcje innych inwestorów.

Jak wybrać najlepsze platformy dla copy tradingu

Radzimy zwrócić uwagę na następujące aspekty, aby wybrać najlepszą platformę:

 • Mają zweryfikowaną historię handlową: przedsiębiorcy, którzy mają zweryfikowaną historię na platformach handlowych, które widziałeś i są rentowne przez co najmniej rok (im dłużej, tym lepiej).
 • Określ strategię handlowca: Wskazane jest, aby podążać za handlowcem, który podejmuje niewielkie ryzyko, aby łatwo uzyskać miesięczne lub kwartalne zwroty.
 • Liczba zwolenników i followersów: Liczenie followerów tradera jest ważne, aby sprawdzić przeszłe wyniki, ponieważ im większa liczba, tym większy autorytet.
 • Sprawdź, czy trader nie korzysta z konta demo: ważne jest, aby trader wysyłał swoje sygnały z konta rzeczywistego.
 • Prowizje: prowizje za „Copy Trading” powinny być zawsze niższe niż to, co można potencjalnie zarobić. Zazwyczaj całkowity koszt copy tradingu wynosi około 20-30% osiąganych zysków. W tym przypadku konieczne będzie zadbanie o to, aby potencjalne zyski były znacznie wyższe niż koszty stałe.

Najlepsze platformy do copy tradingu

Brokerzy online oferują copy trading na kilka sposobów: za pomocą własnej platformy lub za pośrednictwem platform firm trzecich. Oto najlepsze na rynku według ekspertów:

eToro copy trading

eToro jest bez wątpienia najlepszym brokerem, który nadał kształt, rozgłos i widoczność temu, co obecnie znamy jako social trading lub copy trading. Dzisiaj eToro, nadal prowadzone przez Yoni Assia, jest prawdziwą globalną „społecznością” inwestorów. Swojego rodzaju „siecią handlową”, w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje ze sobą, tak jak w przypadku sieci społecznej Facebook.

Copy Portfolio eToro

Platforma ta oferuje więc, oprócz możliwości handlu w tradycyjny sposób, dwa inne sposoby. Kopiowanie tradera lub kopiowanie całego portfela tradera, dzięki opcji Smart Portfolio firmy eToro (dawniej nazywanej Copy Portfolio).

Ten broker jest regulowany przez FCA, CySEC i ASIC, więc nie ma wątpliwości co do jego bezpieczeństwa i niezawodności. Oferuje inwestycje w akcje, ETF-y oraz CFD na indeksy i towary.

Jedną z zalet eToro jest to, że nie pobiera prowizji za inwestycje w akcje. Kolejną ciekawą cechą eToro jest to, że jest to jeden z niewielu brokerów z PayPal jako metodą płatności. Jego interfejs jest czysty i dobrze zaprojektowany, ma wersje internetowe i mobilne, co czyni go jedną z najlepszych alternatyw dla inwestowania za pomocą handlu społecznościowego.

 • Regulacja: eToro (Europe) Ltd. jest upoważniona i regulowana przez CySEC (# 109/10); Toro (UK) Ltd. jest upoważniona i regulowana przez FCA (583263); eToro AUS Capital Pty Ltd. jest upoważniona przez ASIC (491139). (Nie jesteś właścicielem ani nie masz żadnych praw do aktywów bazowych. Proszę zapoznać się z dokumentami informacyjnymi dostępnymi na stronie internetowej).
 • Typ: Market Maker
 • Dźwignia: 1: 30
 • Minimalna wpłata: waha się od 200 do 10 000 USD w zależności od regionu.
 • Platformy: Webtrader, mobilna (iOS i Android).
 • Siedziba: eToro (Europe) Ltd. ma siedzibę w Limassol na Cyprze.
 • Platformy transakcyjne: CopyTrader, Copyportfolio.
 • Market maker, STP
 • Minimalna wpłata: € 200
 • Inne instrumenty: CFD na indeksy, akcje, ETF-y, towary, obligacje.

Zyski z eToro copy tradingu mogą być również znaczące, pod warunkiem, że wiesz, jak wybrać najlepszych copy traderów.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Aby dowiedzieć się więcej, polecamy: jak handlować z eToro oraz opinie i recenzję eToro.

Metatrader 4 copy trading

Wśród najlepszych platform do copy tradingu znajduje się MT4. Aby zacząć korzystać z Metatrader 4, trzeba nie tylko założyć konto, ale także wybrać brokera, który pośredniczy między rynkami a tą platformą. Jednym z najczęściej używanych brokerów MT4 copy trading jest ActivTrades.

Copy trading z MT4 jest szeroko stosowany i oferuje zarówno początkującym, jak i profesjonalistom łatwy w nawigacji interfejs i wiarygodne wyniki. Ponadto jedną z najbardziej cenionych cech jest dokładność i wybór wskaźników i wykresów, z usługą MT4 copy trading signals.

AvaTrade copy trading

W przeciwieństwie do eToro, AvaTrade nie posiada wbudowanego w swoją platformę systemu social trading. Ten broker współpracuje z dwoma innymi platformami do handlu kopiami: DupliTrade i ZuluTrade; platformy, które są niezależne i pozwalają inwestorom na wymianę sygnałów.  Poznaj najlepsze alternatywy dla Avatrade w zakresie inwestowania.

Vantage FX

Podobnie jak AvaTrade, Vantage FX nie ma wbudowanego systemu handlu copy trade, ale używa AutoTrade (z MyFXBook), DupliTrade lub ZuluTrade. Niektóre z jego cech to:

 • Animator rynku, ECN
 • Platformy handlowe: MT4, MT5, aplikacja Vantage FX
 • Minimalny depozyt: €200.

Saxo Bank Trade Signals

Dzięki Trade Signals możesz zidentyfikować zarówno powstające jak i zakończone formacje wsparcia i oporu, wykresy oraz formacje Fibonacciego na setkach instrumentów. Możesz wykorzystać je jako inspirację do handlu lub uzupełnienie własnych pomysłów na handel. Narzędzie Autochartist Trade Signals pomaga również zidentyfikować kluczowe poziomy dla stop loss i take profits, dając Ci pojęcie o tym, kiedy i gdzie wejść i wyjść.
Produkty handlowe włączone na Twojej platformie mogą być filtrowane według:

 • Asset Class – Forex, CFD i akcje.
 • Probability – służy do pokazywania tylko formacji o prawdopodobieństwie większym niż 60% (domyślnie). Kilka sygnałów (w tym wszystkie key levels i Fibonacci patterns) nie mają przypisanego prawdopodobieństwa. Po wybraniu prawdopodobieństwa, zostaną one również odfiltrowane.
 • Chart Patterns – czy formacja wykresu jest w trakcie powstawania, czy też jest zakończona (została wybita).
 • Key Levels Patterns – poziome wsparcie i opór, czy formacja zbliża się do poziomu lub już go przełamała.
 • Fibonacci Patterns – powstające lub już zakończone.
 • Interval – filtruje formacje na podstawie określonych okresów wykresu.

IC Markets Spotware cTrader Copy

ICMarkets oferuje unikalne możliwości dla inwestorów i dostawców strategii, dzięki funkcji Spotware cTrader Copy.

Jest to w pełni zintegrowana funkcja cTrader, która pozwala inwestorom kopiować swoje strategie handlowe, jak również dostarczać własne strategie dla innych inwestorów do kopiowania.
Jest to niezawodne rozwiązanie z jasno określoną strukturą opłat i przejrzystą informacją o strategiach i historii, wraz z łatwym mechanizmem kopiowania.

Inwestor może przejść do sekcji Copy w aplikacji internetowej cTrader za pomocą swojego identyfikatora cTrader, sprawdzić dostępne strategie, porównać ich historię, szczegóły i opłaty, przydzielić środki i rozpocząć kopiowanie.
Inwestorzy mogą odkrywać i kopiować wszystkie strategie z głównej strony cTrader Copy bez żadnych długoterminowych zobowiązań.

Przeczytaj także:

Podczas korzystania z cTrader Copy możesz spotkać się z następującymi terminami:

 • Strategy – W pewnych warunkach inwestorzy mogą kopiować zagregowane działania tradera.
 • Investor – W pewnych warunkach, inwestor przeznacza środki ze swojego rachunku handlowego na kopiowanie strategii.
 • Rachunek handlowy kopiowany jest tworzony poprzez przeznaczenie środków z rachunku handlowego na kopiowanie strategii.
 • Strategy provider – Traderzy, którzy udostępniają swoje strategie handlowe innym osobom do kopiowania.

Darwinex trader

Jednym z najnowszych dodatków do globalnej sceny social tradingu jest Darwinex, firma założona przez Hiszpanów Juana i Javiera Colón Bolea oraz Miguela Ángela Gonzaleza.

Nowością, którą wprowadził Darwinex jest fakt, że strategie traderów nie są pokazywane, ale są „ukryte” w ramach czegoś, co nazywa się Darwin. W istocie, strategia inwestora staje się rzeczywistym aktywem, które inwestor może kupić i włączyć do swojego portfela. Wartość aktywów wzrasta w oparciu o zyski generowane przez strategię bazową zarządzaną przez przedsiębiorcę.

„Darwiny” są stale monitorowane przez sam Darwinex, a inwestor otrzymuje zaawansowane narzędzia automatycznej kontroli ryzyka. Zdecydowanie ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy czują się bardziej inwestorami niż traderami.

 • Regulacja: „Tradeslide Trading Tech Limited!” jest upoważniony i regulowany przez FCA (586466) (Nie jesteś właścicielem ani nie masz żadnych praw do aktywów bazowych. Proszę zapoznać się z dokumentami informacyjnymi dostępnymi na stronie internetowej).
 • Typ: STP
 • Dźwignia: 1:200
 • Minimalna wpłata: € 500 lub $ 500
 • Platformy: MT4, MT5 (dostępne dla Mac, Windows, Linux, iOs i Android)
 • Siedziba główna: „Tradeslide Trading Tech Limited” ma siedzibę w Londynie, w Wielkiej Brytanii.
 • Klienci z USA: Nie
 • Inne instrumenty: CFD na akcje, towary, indeksy.

Forex copy trading

Jest to sektor, w którym koncentruje się największy odsetek dostawców usług copy trading. W Forex copy trading, dostawcy skupiają się na konkretnej parze walutowej lub głównych parach walutowych.

Zobacz także: Najlepsza platforma Forex

Copy trading: opinie i recenzje

Teraz, gdy znasz najlepsze platformy do handlu kopiami, możesz wybrać najlepszą opcję na rynku i zacząć inwestować. Aby dowiedzieć się, czy copy trading działa, ważne jest, aby wybrać handlowca do kopiowania w oparciu o jego wskaźnik sukcesu. Aby rozpocząć, możesz wybrać użycie darmowych sygnałów na koncie demo. Na przykład na MT4 można ocenić skuteczność sygnału copy tradingu z punktu widzenia wyników historycznych, przeglądu zysków oraz poziomów wejścia i wyjścia z dokonanych transakcji.

Możesz być również zainteresowany:

Social Trading: Co to jest?

Social Trading jest jednym z najpopularniejszych narzędzi dla początkujących traderów, którzy chcą uczyć się na strategiach profesjonalistów. Jest to system transakcyjny, w którym użytkownik może wchodzić w interakcje z innymi doświadczonymi traderami, aby uczyć się z ich strategii i form analizy, a także naśladować ich działania. Zobaczmy, którzy są najlepszymi brokerami do inwestowania w handel społeczny, biorąc pod uwagę ich regulację, produkty i platformy.

Social Trading: Najlepszy broker

Social Trading to świetny sposób na rozpoczęcie handlu na rynkach finansowych, gdy masz niewielkie doświadczenie. Pozwala początkującym, a także każdemu inwestorowi bez względu na poziom doświadczenia lub wiedzy, na kopiowanie ruchów innych inwestorów, którzy mają doskonałą historię zwrotów.

Narzędzie Social Trading tworzy również środowisko interakcji pomiędzy różnymi traderami, którzy dzielą się ze sobą swoimi strategiami, technikami i wiedzą. Dzięki temu osoby z mniejszym doświadczeniem mogą uczyć się i tworzyć własne strategie i systemy handlowe.

Social Trading może być zatem wykorzystywany jako wskaźnik (sentyment tradera) do podejmowania decyzji.

Uwaga: na rynku jest kilku brokerów, którzy umożliwiają taką funkcjonalność, ale są to brokerzy, z których Rankia nie zaleca korzystać. Jeśli znasz brokera, którego nie uwzględniliśmy w tym artykule, zostaw go w komentarzach, a my rozważymy jego wprowadzenie.

eToro Social Trading

Bez wątpienia eToro jest wiodącym brokerem w świecie social tradingu. Jego autorska platforma została zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszych technologii rynku finansowego. Tak aby zaoferować inwestorom na wszystkich poziomach dynamiczne i nowoczesne środowisko handlowe.

Ponadto w eToro możesz inwestować „inteligentnie” poprzez automatyczne kopiowanie inwestycji dokonywanych przez ekspertów z całego świata. Mirror trading jest odpowiedni dla osób, które nie mają czasu na naukę lub nie czują się komfortowo w handlu. Naszą rekomendacją jest jednak ostrożność przy wyborze tego, kto ma być kopiowany na eToro. Uważaj na strategię handlową każdego tradera, parametry ryzyka, koszty, wyniki itp.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Najlepsi Handlowcy do Kopiowania: Opinie

Zaletą inwestowania w najlepszych brokerów z social tradingiem, czyli copy tradingiem, jest to, że pozwala on początkującym traderom i inwestorom uczyć się na inwestycjach profesjonalistów i naśladować ich wyniki, dzięki czemu mogą oni stworzyć swój własny system handlowy i inwestować na własną rękę, gdy będą bardziej pewni siebie.

Zobacz także:

Działa również jako sposób na zdobycie drugiego źródła dochodu bez konieczności handlu lub zrozumienia rynków. Jeśli chcesz czerpać zyski z rynków finansowych, znasz je, ale jesteś zbyt zajęty, aby inwestować na własną rękę, Copy Trading jest dla Ciebie najlepszą alternatywą.

FAQ

Ile można zarobić na copy tradingu?

Copy trading pozwala na kopiowanie inwestycji, a nawet całych portfeli innych traderów. Dlatego dzięki copy tradingowi możesz wiele zyskać lub wiele stracić. Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego tradera dla swojego stylu inwestycyjnego. Na platformie eToro traderzy są podzieleni według cech i oceniani według wyników.

Jak skopiować inwestora na eToro?

Aby skopiować inwestora na eToro wystarczy wybrać go (wyszukiwanie według wyników, oceny ryzyka, produktów finansowych itp.), ustawić kwotę i kliknąć przycisk „kopiuj”.

Kogo warto kopiować na eToro

Istnieje kilka cech, które należy rozważyć przed wyborem tradera do skopiowania. Oto przewodnik, jak wybrać najlepszych handlowców eToro do skopiowania.

*ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI: eToro to platforma obejmująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel kontraktami CFD.
Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.
Inwestycje w kryptowaluty są bardzo niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Mogą obowiązywać podatki od zysków.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD, nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera przy użyciu konkretnych informacji o eToro, które nie są publicznie dostępne.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!