TOP 5 ETF-ów na gaz ziemny

Sprawdźmy razem, które są najlepsze ETF-y na gaz ziemny, przedstawiając ogólny przegląd i wyodrębniając niektóre kluczowe informacje.

TOP 5 ETF-ów na gaz ziemny

TOP5 ETF-ów na gaz ziemny

Fundusze ETF są tematem gorącej dyskusji, który poruszaliśmy już wielokrotnie. Ponieważ jednak może to być Twoje pierwsze podejście do ETF-ów przejdźmy do krótkiego wprowadzenia, a następnie przejdźmy do Top 5.

ETF (Exchange Traded Funds) to pasywnie zarządzane fundusze inwestycyjne, których celem jest odwzorowanie indeksu odniesienia i są notowane na giełdzie papierów wartościowych jak zwykłe akcje.

Istnieje kilku brokerów, którzy pozwalają na inwestowanie w ETF-y gazu ziemnego, jednym z najlepszych jest eToro, ale przejdźmy do Top 5 ETF-ów gazu ziemnego.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

1 – UNG US Natural Gas Fund

UNG US Natural Gas jest funduszem ETF, który został uruchomiony w 2007 roku. Charakteryzuje się niskim spreadem, wysokim wolumenem i wysoką płynnością.

Jest to największy ETF w branży pod względem wolumenu i płynności, umożliwiający zawieranie krótkoterminowych swapów i kontraktów terminowych na gaz ziemny.

2 – SPDR S&P Oil & Gas Explore & Prod

SPDR S&P Oil & Gas Explore & Prod jest funduszem ETF na gaz ziemny i ropę naftową.

Indeksem odniesienia jest S&P Oil & Gas Exploration & Production Select Industry, który śledzi wszystkie transakcje, które mają miejsce na giełdach NYSE, AMEX, NASDAQ National Market i NASDAQ Small Cap.

3 – Wisdomtree Natural Gas

Wisdomtree Natural Gas to ETC na gaz ziemny wyemitowany przez Wisdomtree Commodity Securities Limited i zaprojektowany, aby zapewnić całkowitą ekspozycję na zwrot z gazu ziemnego.

Indeksem bazowym jest Dow Jones-Ubs Natural Gas Subindex, a zysk jest generowany przez zabezpieczenie.

Jedną z cech, której nie należy lekceważyć, jest możliwość zakupu ETC już za 1 centa.

4 – Wisdomtree Natural Gas 3x Daily Lev

Wisdomtree Natural Gas 3x Daily Lev to ETC na gaz ziemny charakteryzujący się taką zmiennością, że w ostatnim okresie tracił 70% w skali roku.

Akcja jest obecnie poniżej grosza.

Oznaczenie „3x” wskazuje na fakt, że dzienne wyniki są trzykrotnie wyższe od wyników indeksu NASDAQ Commodity Natural Gas ER Index, plus odsetki od zabezpieczonej kwoty.

5 – WisdomTree Natural Gas 1x Daily Short

WisdomTree Natural Gas 1x Daily Short to ETC na gaz ziemny, który inwestuje na minusie, więc jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz postawić na kontynuację trendu spadkowego.

Indeksem bazowym jest Dow Jones-Ubs Natural Gas Subindex, który jest notowany odwrotnie, więc ETC rośnie lub maleje odwrotnie do wartości indeksu.

Podsumowanie Top5 ETF-ów na gaz ziemny

Nie ma zbyt wielu ETF-ów na gaz ziemny, jak zapewne zauważyłeś, w Top5 UNG US Natural Gas Fund jest jedynym ETF-em, który handluje tylko gazem ziemnym, podczas gdy SPDR S&P Oil & Gas Explore & Prod handluje również ropą.

Lista została wzbogacona o 3 ETC, bo nawet jeśli różnice są znaczne, to i tak mówimy o ETP, a wiadomo, że mało prawdopodobne jest, aby ktoś był zainteresowany kupnem metanu w formie fizycznej. Ponieważ nie jest to metal, ale zmienny towar, ETF-y tracą część swojego znaczenia.

Wciąż pozostają te 2 ETF-y i różne ETC, które pozwalają inwestować w gaz ziemny. Jeśli chcesz wiedzieć, czy Ci to odpowiada, czy nie, niestety odpowiedź jest zawsze taka sama, musisz monitorować rynek i dowiedzieć się, czy taka inwestycja jest dla Ciebie odpowiednia. Jedyne co możemy polecić, to pamiętać o naszych Top 5 ETF-ach, szczególnie o dwóch pierwszych, reszta zależy od Ciebie.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!