Najlepsze globalne ETF-y energetyczne

Sektor energii odnawialnej zyskuje na sile w obliczu wielu zmian zachodzących na naszej planecie. Sektor ten obejmuje wszystkie energie, takie jak energia słoneczna, wiatrowa lub biogaz, które mają na celu ograniczenie szkód spowodowanych głównie przez emisje CO2 i globalne ocieplenie. W tym artykule przeanalizujemy najlepsze ETF-y w ramach tego samego sektora, aby mieć wizję, która alternatywa oferuje nam większą długoterminową rentowność.

globalne ETF-y energetyczne

Najlepsze ETF-y na globalną energię

Słońce jest ważnym źródłem darmowej i obfitej czystej energii. Z czasem technologia przechwytywania i magazynowania energii słonecznej, czyli pozyskiwania energii słonecznej, została udoskonalona i stała się bardziej ekonomiczna. Ogólnie rzecz biorąc, energia słoneczna może być gromadzona jako pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne lub jako cała farma słoneczna.

Ostatnie badania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) potwierdzają, że „fotowoltaika jest motorem wzrostu mocy energii odnawialnej na całym świecie”.

W międzyczasie w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie pojawi się bardziej przyjazna środowisku polityka federalna. Większość analityków spodziewa się znacznego wzrostu amerykańskiego przemysłu energii alternatywnej w ciągu najbliższych 10 lat.

Poniżej przyglądamy się czterem funduszom giełdowym (ETF) umożliwiającym długoterminowe inwestowanie w energię odnawialną:

First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy

First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy ETF dąży do odwzorowania swojego benchmarku – indeksu NASDAQ Clean Edge Green Energy – poprzez inwestowanie w notowane w Stanach Zjednoczonych spółki zajmujące się czystą energią. Firmy te zajmują się produkcją, rozwojem, dystrybucją i instalacją powstających technologii energii odnawialnej, w tym energii słonecznej, fotowoltaicznej, biopaliw i zaawansowanych baterii.

 • Wskaźnik kosztów netto: 0,60%.
 • Aktywa netto: 54,53 mln USD

PowerShares Global Clean Energy

PowerShares Global Clean Energy ETF dąży do zapewnienia inwestorom wyników inwestycyjnych, które – przed kosztami – odpowiadają wynikom cenowym i dochodowym indeksu WilderHill New Energy Global Innovation Index. Fundusz inwestuje co najmniej 90% swoich całkowitych aktywów w papiery wartościowe spółek, których podstawowa działalność koncentruje się na rozwoju i ochronie czystej energii, a także w amerykańskich i globalnych powierników bazujących na papierach wartościowych indeksu.

 • Wskaźnik kosztów netto: 0,75%.
 • Aktywa netto: 51,29 mln USD
 • Globalny ETF

First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy Index Fund

First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy Index Fund (NASDAQ:QCLN) zapewnia dostęp do szeregu spółek odgrywających rolę w powstających technologiach czystej energii, takich jak fotowoltaika, biopaliwa czy zaawansowane baterie. Fundusz rozpoczął działalność w 2007 roku.

Od początku roku, QCLN wzrósł o ponad 125% i osiągnął rekordowy poziom 59,75 USD 9 listopada, więc 1000 USD zainwestowane w fundusz na początku stycznia byłoby teraz warte ponad 2250 USD. Biorąc pod uwagę imponujący wzrost cen, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, w przypadku wielu spółek z funduszu można spodziewać się krótkoterminowej realizacji zysków. Potencjalny spadek w kierunku 50 dolarów poprawiłby margines bezpieczeństwa.

 • Aktualna cena: $56.60
 • 52-tygodniowy zakres: $16.14-59.75
 • Wskaźnik kosztów netto: 0,60%

SPDR S&P Kensho Clean Power ETF

SPDR S&P Kensho Clean Power ETF (NYSE:CNRG) oferuje dostęp do innowacyjnych globalnych spółek, które są siłą napędową energii odnawialnej. ETF ten został utworzony w 2018 r. i obecnie posiada ponad 100 mln USD aktywów netto.

 • Aktualna cena: $85.89
 • 52-tygodniowy zakres: $30.60-90.27
 • Wskaźnik kosztów: 0,45%.

Wnioski

Akcje czystej energii, jak również ETF-y, przyciągają uwagę ze względu na swój potencjał wzrostu, ale każda inwestycja jest obarczona ryzykiem. Dlatego też przeprowadzenie odpowiednich badań jest kluczem do maksymalizacji zysków.

W przypadku długoterminowych horyzontów inwestycyjnych, polecamy ten sektor i oba fundusze, ponieważ zapewniają one dywersyfikację spółek na całym świecie. Jednakże, biorąc pod uwagę ostatni wzrost cen, odreagowanie na akcjach energii odnawialnej i tych funduszach uczyniłoby je bardziej atrakcyjnymi.


Rekomendowany przewodnik

Przewodnik obsługi Funduszy Inwestycyjnych

Dowiedz się wszystkiego o funduszach inwestycyjnych. Poznaj podstawy i zacznij mądrze inwestować.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!