Kontrakty terminowe: Najlepsi brokerzy

Rynek kontraktów terminowych jest nadal jednym z największych rynków. Stworzenie mini i mikro kontraktów dało dostęp do tego rynku wielu inwestorom, którzy nie mieli wystarczającego kapitału, aby handlować tradycyjnymi kontraktami terminowymi i „ukraść” udział w rynku brokerom CFD. W tym artykule zobaczymy, co to są kontrakty terminowe i kim są najlepsi brokerzy kontraktów typu futures.  

Brokerzy oferujący kontrakty terminowe

Rynek kontraktów terminowych rozwija się w zawrotnym tempie, choć na razie nie ma wielu brokerów oferujących handel futures w Polsce, a niektórzy z nich mają wysokie prowizje.

W tym artykule porównujemy stawki i rynki oferowane przez brokerów specjalizujących się w tych produktach.

Kontrakty terminowe: Najlepsi brokerzy

W poniższej tabeli przyglądamy się brokerom oferującym handel kontraktami terminowymi. W tym sektorze rywalizacja toczy się między dwoma głównymi podmiotami: DEGIRO i Interactive Brokers. Jacy są najlepsi brokerzy kontraktów terminowych?


OpłatyWięcej informacji
DEGIRO1,25 euro dla kontraktów terminowych na indeks Eurex
0,75 USD + 0,50 EUR dla kontraktów terminowych w USA
Dowiedz się więcej →
INTERACTIVE BROKERS1 EUR i 3 EUR za kontrakt dla europejskich kontraktów terminowych typu futures
2,50$ dla kontraktów terminowych w USA
Dowiedz się więcej →

Kontrakty futures na DEGIRO

Jeżeli interesuje Cię handel kontraktami terminowymi i szukasz brokera oferującego niskie opłaty oraz łatwą w obsłudze platformę, warto rozważyć DEGIRO.

Platforma jest bardzo prosta, nie ma wielu funkcji i nie ma możliwości podłączenia do niej zewnętrznego oprogramowania, ale wbrew tym „minusom”, jak już wspomniano, platforma jest bardzo prosta w obsłudze i przede wszystkim tania.

Jest to więc jeden z najlepszych brokerów, który pozwala inwestować w kontrakty terminowe.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Przeczytaj recenzję DEGIRO.

Kontrakty futures na Interactive Brokers

Interactive Brokers gwarantuje kupno i sprzedaż kontraktów terminowych po jednych z najniższych stawek prowizji w branży handlu internetowego. Klienci mogą handlować ponad 30 rynkami finansowymi w Ameryce Północnej, Europie i Azji, wybierając spośród następujących kontraktów terminowych: rolne, walutowe, towary, energia, indeksy giełdowe, stałe dochody, stopy procentowe, metale szlachetne, akcje indywidualne, a nawet Bitcoin.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

€0.00

Przeczytaj opinie o Interactive Brokers tutaj.

Kontrakty Terminowe: Co to są kontrakty futures?

W finansach, kontrakt terminowy (znany również jako futures) jest standaryzowaną umową pomiędzy nieznanymi stronami na zakup lub sprzedaż czegoś po z góry określonej cenie w określonym czasie w przyszłości. Towary i instrumenty finansowe są zazwyczaj najczęstszymi aktywami, na które zawierane są transakcje.

Ceny futures są z góry ustalonymi cenami dla kontraktów, a dostawa i płatność są zaplanowane w przyszłym czasie. Kontrakty futures są instrumentami pochodnymi, ponieważ ich wartość pochodzi z aktywów bazowych.

Giełdy futures służą jako rynek dla kupujących i sprzedających do handlu kontraktami. Kupujący jest określany jako posiadacz długiej pozycji, a sprzedający jako posiadacz krótkiej pozycji. Obie strony mogą być zmuszone do zdeponowania u wzajemnie zaufanej strony trzeciej depozytu zabezpieczającego w wysokości wartości kontraktu na wypadek, gdyby ich kontrahent nie wywiązał się z umowy.

Mini i mikro kontrakty futures

Mini i mikro kontrakty terminowe to mniejsze jednostki handlowe niż tradycyjne kontrakty terminowe, co oznacza, że wymagają mniejszych nakładów finansowych. Te mniejsze kontrakty zostały wprowadzone, aby umożliwić dostęp do rynku kontraktów terminowych dla inwestorów, którzy nie dysponują wystarczającymi środkami finansowymi, by zaangażować się w handel tradycyjnymi kontraktami terminowymi.

Mini kontrakty mają mniejszą wartość nominalną niż tradycyjne kontrakty, zazwyczaj stanowią one jedną piątą wartości nominalnej standardowego kontraktu. Natomiast mikro kontrakty są jeszcze mniejsze, często reprezentują tylko 1/10 wartości nominalnej standardowego kontraktu. Dzięki temu inwestorzy z mniejszymi środkami finansowymi mogą wziąć udział w handlu kontraktami terminowymi na różnych rynkach, w tym na rynkach indeksów giełdowych, surowców czy walut.

Handel mini i mikro kontraktami terminowymi może pomóc inwestorom w minimalizacji ryzyka, gdyż pozycje są mniejsze, co pozwala na bardziej elastyczne zarządzanie ryzykiem i możliwość dostosowania pozycji w zależności od zmieniających się warunków rynkowych.

Wprowadzenie mini i mikro kontraktów terminowych stało się bardzo popularne wśród inwestorów indywidualnych i jest jednym z głównych czynników, które przyczyniły się do zwiększenia liczby uczestników rynku kontraktów terminowych. Dzięki nim inwestorzy mogą pozyskać dostęp do różnych rynków, a także zyskać lepszą kontrolę nad ryzykiem i kosztami transakcyjnymi.

Najlepsi brokerzy kontraktów terminowych: FAQ

Jak inwestować za pomocą kontraktów terminowych?

W przypadku kontraktów terminowych, dzięki wykorzystaniu dźwigni finansowej, można handlować kontraktami o dużej wartości, ale ponosi się też duże ryzyko. Zyski i straty są wzmacniane. Następujące aktywa oferują handel futures: Indeksy, waluty, towary, surowce, metale i obligacje.

Jak rozliczane są kontrakty terminowe?

W przypadku wygaśnięcia kontraktu terminowego, może on zostać rozliczony poprzez rozliczenie pieniężne (wyliczenie ekwiwalentu pieniężnego) lub może nastąpić fizyczna dostawa aktywa bazowego.

Chcesz zacząć inwestować? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00

Przeczytaj także:


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!