Broker Freedom24: Opinie, Opłaty i Oferta

W tej recenzji Freedom24 dowiemy się, jak działa broker, jakie możliwości inwestycyjne oferuje i na jakich warunkach, a także jakie inne produkty inwestycyjne można u niego kupić i jakie są opinie jego użytkowników. Przedstawimy również własne opinie na temat Freedom24 oraz ocenimy produkty i platformę inwestycyjną.

Freedom24 Opinie

Broker Freedom24

Firma Freedom24 została założona w 2008 roku przez Timura Turłowa i od tego czasu kontynuuje swoją dynamiczną ekspansję. Freedom24 to broker należący do grupy Freedom Finance. Freedom Holding Corp to jedyna europejska firma maklerska notowana na amerykańskim Nasdaq, o kapitalizacji wynoszącej 4,72 miliarda dolarów.

Poniższa tabela podsumowuje kluczowe cechy platformy:

CharakterystykaOpis 
📜RegulacjeConsob
BaFin
SEC
CySEC
💼Fundusz gwarancyjnyDo 20 000 €
🏦Produkty📈Akcje
🛡️ETF, opcje, futures, obligacje
💰Konto depozytowe
🌍Rynki📊Akcje indeksów
💹ProwizjeOd 0,02€ za akcję/ETF+ 2€ za zlecenie
💳Koszty wypłaty7 €
💰Minimalny depozyt0 €
📦Typy kontKonto maklerskie i konto oszczędnościowe
🖥️Platformy 🖥️Sieciowe i mobilne
💬Obsługa klienta💬Czat, 📧e-mail
🏅Wyróżniony produktRachunek bilansowy z wynagrodzeniem powiązanym z EURIBOR w EUR i SOFR w USD.

Freedom 24

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Konto z oprocentowaniem do 8,7% z opcją codziennej akumulacji dochodów

Ponad 800.000 opcji na amerykańskie akcje

Ponad 40.000 akcji i 1.500 ETF-ów

Minimalny depozyt:

€0.00

Czy Freedom24 jest bezpieczny? 

Fakt, że spółka jest notowana na Nasdaq, jest sam w sobie gwarancją regulacyjną, nawet jeśli Freedom 24 zależy od Freedom Finance Europe.

Europejska spółka macierzysta jest regulowana przez cypryjską CySEC, a spółka holdingowa, która jest spółką notowaną na giełdzie, przez amerykańską SEC.

Czy Freedom 24 jest niezawodny? Fundusz gwarancyjny

Jako spółka z siedzibą na Cyprze, Freedom Finance Europe zapewnia swoim inwestorom ochronę do kwoty 20 000 EUR, zgodnie z wymaganiami cypryjskiego funduszu gwarancyjnego.

Freedom24: Aktywa

W co możesz inwestować z Freedom 24? Oczywiście w akcje, ETF, opcje, ale także w inne aktywa. Freedom 24 oferuje także konto oszczędnościowe oraz promocję darmowych akcji do końca tego roku.

📈Akcje

Freedom 24 umożliwia również inwestowanie na giełdzie poprzez akcje. Broker oferuje ponad 40 000 akcji na wszystkich głównych rynkach.

💹Fundusze ETF

Oferta ponad 1500 funduszy ETF wiodących menedżerów, takich jak iShares, Vanguard, BlackRock.

📊Opcje i kontrakty terminowe

Chociaż nie jest to główny rynek, Freedom 24 umożliwia inwestowanie w opcje na akcje.
Istnieje również ograniczona podaż kontraktów terminowych.

💰Obligacje

Oferta obligacji tego brokera jest nieco szersza i obejmuje wszystkie główne rynki.

Freedom24: Konto maklerskie

Konto maklerskie Freedom24 to opcja przeznaczona dla inwestorów detalicznych, którzy chcą łatwo i bezpiecznie uzyskać dostęp do rynków finansowych. W związku z tym oferuje szeroki zakres ponad 1 000 000 instrumentów finansowych, w które można inwestować, takich jak akcje i ETF-y, opcje i kontrakty terminowe, pozwalając inwestorom dywersyfikować swoje portfele i wykorzystywać różne możliwości inwestycyjne.

Dodatkowo, jedną z najważniejszych cech standardowego konta Freedom24 jest intuicyjna i łatwa w obsłudze platforma transakcyjna, która zapewnia dostęp do narzędzi analitycznych i wykresów w czasie rzeczywistym. Inwestorzy mogą monitorować ruchy na rynku, dokonywać transakcji kupna i sprzedaży oraz efektywnie zarządzać swoimi pozycjami.

Co więcej, konto detaliczne Freedom24 oferuje wsparcie i obsługę klienta w kilku językach, co ułatwia komunikację i rozwiązywanie wątpliwości lub pytań. Inwestorzy mogą również skorzystać z usług edukacji finansowej, takich jak webinary i materiały edukacyjne, aby poprawić swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie inwestycji.

Freedom24: Konto oszczędnościowe D

Jednak kolejnym atutem, na który warto zwrócić uwagę, wraz z całym katalogiem posiadanych akcji, jest konto oszczędnościowe, które ma bardzo ciekawą rentowność.

Na koncie D należy wyróżnić dwa produkty oszczędnościowe:

Długoterminowy plan oszczędnościowy

Po pierwsze, istnieje długoterminowy plan oszczędnościowy, którego zwroty są obliczane zgodnie z mnożnikiem SOFR opartym na współczynniku czasu, który będzie następujący:

 • Plany 3-miesięczne: 1,1-krotność SOFR
 • Plany 6-miesięczne: 1,25-krotność SOFR
 • Plany 12-miesięczne: 1,5-krotność SOFR

To samo będzie miało zastosowanie do kont w euro, stosując mnożnik na EURIBOR, w zależności od przedziału czasowego, w którym wybierzesz swój plan oszczędnościowy:

 • Plany 3-miesięczne: 1,1-krotność EURIBOR
 • Plany 6-miesięczne: 1,25-krotność EURIBOR
 • Plany 12-miesięczne: 1,5-krotność EURIBOR

Ponadto Freedom24 nagradza zaufanie inwestorów do swojego programu oszczędnościowego premią w wysokości 0,4 i 0,8%% rocznie dla depozytów przekraczających odpowiednio 100 000 EUR lub 100 000 USD. Tak więc, im więcej inwestujesz, tym bardziej jesteś nagradzany.

W tym przypadku minimalny depozyt wynosi 1 000 EUR lub 1 000 USD, bez maksymalnego limitu.

Dzienny plan oszczędnościowy (konto D)

Po drugie, w odniesieniu do dziennego planu oszczędnościowego, jest to znacznie bardziej konserwatywny produkt inwestycyjny, ponieważ konto D będzie oferować swoim klientom dwie stopy procentowe, w zależności od waluty, w której zdecydują się otworzyć konto. Oto przykładowe odsetki na tym koncie:

Wynagrodzenie będzie jednak całkowicie powiązane z EURIBOR (dla rachunków z saldem w euro) i SOFR (dla rachunków w dolarach):

A co najlepsze, z kalkulacją rentowności dokonywaną i wypłacaną codziennie, mając swobodę wycofania naszego kapitału w dowolnym momencie, lub innymi słowy, bez zobowiązań na stałe.

Pozwala to również na przeniesienie środków z konta D na konto detaliczne lub operacyjne w dowolnym momencie, bez żadnych opłat.

Długoterminowy plan Freedom24

Konto D oferuje stałą stopę procentową, natomiast dzienne odsetki są przelewane bezpośrednio na konto. Nie ma stałych zobowiązań ani minimalnego kapitału wymaganego do jego otwarcia, choć potrzebujesz co najmniej 150 EUR lub dolarów, aby generować odsetki.

Plany Oszczędnościowe Freedom24 | Źródło: Freedom24

Dodatkowe informacje:

✔️Brak limitu depozytu.

✔️Środki dostępne cały czas.

✔️Nieograniczone wypłaty środków.

✔️Bez opłat za prowadzenie konta.

✔️Dostępne dla wszystkich klientów Freedom24.

✔️Przelewy bankowe są natychmiastowe i bezpłatne.

✔️Możliwość doładowania konta poprzez przelew bankowy lub kartę.

✔️Brak opłat za otwarcie, administrację, utrzymanie, wpłatę i przelewy.

Przeczytaj również: Konto D Freedom24: Opinie

Rynki Freedom24

Z tym brokerem będziesz miał dostęp do głównych rynków świata, od głównych rynków europejskich po azjatyckie i oczywiście rynek amerykański.

Do tego dochodzi rynek start-upów, które mają wejść na giełdę na różnych regulowanych rynkach.

Rodzaje kont Freedom24

Broker oferuje cztery różne konta w zależności od Twoich potrzeb handlowych i inwestycyjnych. Różnią się one prowizjami i miesięcznymi opłatami.

Konta z najniższymi opłatami obejmują miesięczną opłatę i dlatego są przeznaczone dla bardziej aktywnych inwestorów. Oto podsumowanie tego, co znajdziesz w każdym z nich:

 • All inclusive w USD: konta z osobistym menadżerem i ofertą inwestycyjną. Opłaty wynoszą co najmniej 1,2 USD za transakcję.
 • Smart w EUR: standardowe konto, które nie wymaga miesięcznej opłaty. Prowizje są wyższe, z minimum 2 euro za transakcję.

Jak założyć konto Freedom24?

Otwarcie konta u tego brokera jest bardzo proste i można to zrobić w 100% online. Oto kroki, które należy wykonać:

 • Zaloguj się na stronie internetowej Freedom 24 lub pobierz aplikację (tak czy inaczej zostaniesz o to poproszony podczas procesu).
 • Wprowadź swoje dane osobowe i zweryfikuj swoją tożsamość (musisz to zrobić za pomocą telefonu komórkowego).
 • Podpisz umowę (online).
 • Zweryfikuj swoje konto, na które może być konieczne dokonanie wpłaty testowej.
 • Wpłać środki i rozpocznij handel.

Freedom24: Koszty i opłaty

Freedom24 oferuje różnorodne plany opłat, zależnie od preferencji klienta. Dwa główne plany to „All Inclusive” w USD i „Smart in EUR”.

All Inclusive w USD

W przypadku tego planu korzyści obejmują wsparcie osobistego menedżera i dostęp do inwestycji bez miesięcznej opłaty. Prowizje za akcje i fundusze ETF w USA/Europie wynoszą 0,5% + 0,012 USD za akcję, z dodatkową opłatą w wysokości 1,2 USD za transakcję. Na rynkach azjatyckich prowizja za każdą akcję wynosi 0,25%, a opłata za złożenie wniosku 10 HK USD. Amerykańskie opcje na akcje mają prowizję za kontrakt w wysokości 3 USD, z dodatkowymi 10 USD za wniosek. Roczna marża kredytowa wynosi 15%, a powiadomienia SMS są bezpłatne.

Smart in EUR

Ten plan oferuje standardową taryfę bez opłat miesięcznych. Prowizje za akcje i fundusze ETF w USA/Europie wynoszą 0,02 USD/€ za akcję, z dodatkowymi 2 USD/€ za transakcję. Prowizje za akcje i fundusze ETF w Azji oraz opcje na akcje w USA są podobne do All Inclusive. Roczna marża kredytowa wynosi 18%, a powiadomienia SMS kosztują 0,05 €.

Pozostałe Prowizje

Dodatkowe opłaty obejmują €7 za wypłatę środków pieniężnych. W transakcjach OTC, prowizja maklerska wynosi 0.12% wolumenu, a depozytowa to $30 za każdą rozliczoną transakcję.

Wpłaty i wypłaty Freedom 24

Minimalny depozyt w Freedom Finance to 0€. Ponadto broker pobierze opłatę w wysokości 7€ za wypłaty i opłatę w wysokości 30$ za rozliczoną transakcję.

Platformy Freedom24: Opinie

Freedom Finance posiada własną platformę (White Label), z której korzysta Freedom 24.

Platforma jest dostępna w Internecie, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W obu przypadkach oferuje zaawansowane narzędzia do tworzenia wykresów i wskaźników, takich jak średnie kroczące. Możesz także tworzyć alerty cenowe i wykorzystywać między innymi zlecenia stop loss w handlu.

Aplikacja jest wysoko oceniana przez użytkowników z wynikiem 4,9 na 5 w Google Play.

Freedom24 Opinie Google Play Store
Freedom24 Opinie Google Play Store

Obsługa klienta Freedom24

Platforma oferuje solidną obsługę klienta i umożliwia kontakt:

 • Online: dostępny jest czat online.
 • Telefon:
  • +357 25 25 77 85 poniedziałek piątek 09:00 – 21:00 UTC+2
 • E-mail[email protected]

Chociaż Freedom 24 nie ma własnego serwisu szkoleniowego, ma własną sekcję, w której publikuje analizy i wiadomości, zwykle w języku angielskim.

Freedom 24

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Konto z oprocentowaniem do 8,7% z opcją codziennej akumulacji dochodów

Ponad 800.000 opcji na amerykańskie akcje

Ponad 40.000 akcji i 1.500 ETF-ów

Minimalny depozyt:

€0.00

Porównanie brokera Freedom24 i innych brokerów

Czy Freedom 24 jest dobrym brokerem? To zależy od tego, czego szukasz i z kim masz do czynienia.

Jako stosunkowo nowa platforma inwestycyjna, Freedom 24 już zdobyła pewną pozycję w niektórych rankingach brokerów, co pozwala porównać ją z innymi pośrednikami finansowymi:

Freedom24 na Trustpilot: Opinie

Co myślą użytkownicy platformy, czy są zadowoleni z handlu i kosztów? Freedom 24 ma ocenę 4,6 na 5 w serwisie Trustpilot.

Freedom24 Opinie Trustpilot
Freedom24 Opinie Trustpilot

Opinia użytkowników platformy jest zgodna z opinią inwestorów na temat Freedom Finance w innych krajach. W Wielkiej Brytanii, gdzie ma ponad 8200 recenzji, ocena wynosi 4,8, a w Szwecji 4,6 z ponad 8000 recenzji.

Freedom24: Opinie o Freedom Finance

Czy warto inwestować z Freedom24? Przede wszystkim możemy mówić o jego dwóch planach oszczędnościowych: długoterminowym planie oszczędnościowym wynagradzanym do 8,76%, a drugim opartym na systemie wynagradzania otwartego konta wynagradzanym do 5,31% na koncie dolarowym. Niewielu brokerów oferuje takie wynagrodzenie.

Ponadto pod względem bezpieczeństwa mówimy o renomowanym brokerze, ponieważ oprócz tego, że jest regulowany przez CySEC, cypryjski organ nadzorczy, broker jest zarejestrowany w biurach głównych europejskich organów regulacyjnych, takich jak BaFin (Niemcy) lub CNMV (Hiszpania), i oczywiście posiada fundusz ochrony inwestorów na wypadek bankructwa lub niewypłacalności.

Jeśli chodzi o pozostałe operacje i inwestycje, platforma nie zawodzi pod względem oferty rynkowej i produktów inwestycyjnych, oferując ponad 40 000 akcji z Europy, USA i Azji oraz kolejne 1500 funduszy ETF po przystępnych cenach.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o platformę, prawdą jest, że nie jest ona najbardziej profesjonalna z dostępnych (przynajmniej dla konta detalicznego), ale niekoniecznie jest to zła rzecz. Pozwala na proste operacje, z czystym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem oraz centrum handlowym, które jest łatwe do zrozumienia i zastosowania.

Jednak kolejnym z najmocniejszych punktów Freedom24, obok szerokiej gamy akcji i wynagradzanego konta, jest obsługa klienta, z długimi godzinami otwarcia, zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Podsumowując, mówimy o niedrogim, bezpiecznym i prostym brokerze, dlatego dobrym pomysłem jest wypróbowanie go jako alternatywnego narzędzia inwestycyjnego, nawet jeśli chcemy, aby nasze oszczędności przynosiły zyski na jego płatnym koncie bilansowym.

Oto podsumowanie zalet i wad Freedom 24:

Zalety Freedom 24Wady Freedom 24
✅ Oprocentowane konto dla środków na saldzie powiązane z SOFR lub EURIBOR.❌ Nieintuicyjna platforma.
✅ Różnorodność aktywów i rynków.❌ Koszty za wypłatę.
✅ Bezpieczna i regulowana firma.❌ Wysokie opłaty za pierwszą ofertę publiczną.
✅ 100% rejestracja online.

Często zadawane pytania

Czym jest Freedom24?

Freedom24 oferuje konto oszczędnościowe z wynagrodzeniem powiązanym z EURIBOR w EUR i SOFR w USD.

Jak wypłacić środki z Freedom24?

Na Freedom24 możliwa jest wypłata przelewem bankowym. Broker pobiera opłatę w wysokości 7 euro za wypłaty.

Czy Freedom 24 jest bezpieczny?

Freedom24 jest własnością Freedom Finance Europe, a obecność firmy na amerykańskim Nasdaq zapewnia gwarancję regulacyjną, ponieważ europejska spółka dominująca jest nadzorowana przez CySEC na Cyprze, a notowana na giełdzie spółka holdingowa jest regulowana przez amerykańską SEC.

Freedom 24

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Konto z oprocentowaniem do 8,7% z opcją codziennej akumulacji dochodów

Ponad 800.000 opcji na amerykańskie akcje

Ponad 40.000 akcji i 1.500 ETF-ów

Minimalny depozyt:

€0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!