Najlepsze wschodzące kryptowaluty

Czym są wschodzące kryptowaluty? Kryptowaluty są uważane za wschodzące, gdy ich wyniki sugerują, że mogą stać się użyteczne. Kiedy kryptowaluta jest uważana za wschodzącą, może to być dobry czas na inwestycję.

wschodzące kryptowaluty

W jakie kryptowaluty inwestować? Najbardziej obiecujące kryptowaluty

Zanim Ci powiemy, w jakie kryptowaluty inwestować, zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Czym są wschodzące kryptowaluty?

Wschodzące kryptowaluty reprezentują prawdziwe aktywa kryptowalutowe, które w ostatnich latach, a nawet w ostatnich miesiącach, miały siłę i zdolność do zwiększenia swojej kapitalizacji w szerszym sektorze walut cyfrowych.

Innymi słowy, wschodząca kryptowaluta to wirtualna waluta (często dostępna na rynku dopiero od kilku lat), która charakteryzuje się wykładniczym wzrostem, zwłaszcza jeśli jest powiązana z innowacyjną platformą blockchain lub dobrze wynagradza tych, którzy wierzą w początkowy projekt.

Charakterystyka wschodzących kryptowalut

  • Wiele kryptowalut nie osiągnęło jeszcze nawet 70 procent pełnej dostępności, co pozwala na wydobywanie nawet kompletnych tokenów, a nie fragmentarycznych części kryptowaluty (jak w przypadku Bitcoina).
  • Większość wschodzących kryptowalut wciąż ma przystępne ceny dla przypadkowych inwestorów, którzy mogą w ten sposób uzupełnić swoje portfele w oczekiwaniu na słynny lepsze czasy.
  • Wiele wschodzących kryptowalut oferuje wysoki zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie, zwłaszcza dla tych, którzy stawiają na projekty, które są bardzo interesujące lub przyciągną nowych inwestorów w krótkim czasie (takie jak nowe technologie blockchain).
  • Są zmienne: wschodzące kryptowaluty są najlepsze dla inwestycji krótkoterminowych, ponieważ mogą pójść w górę lub w dół w przeciągu minut.

Czy warto inwestować w wschodzące kryptowaluty?

Inwestowanie w nowe kryptowaluty może być pierwszym krokiem do zyskownego inwestowania, a każdy może zacząć nawet od bardzo małych kwot.

Ponadto, wschodzące kryptowaluty są bardzo dochodowym sektorem, zwłaszcza jeśli ktoś ma świetną intuicję i szybkość realizacji: duże wahania cen mniej znanych kryptowalut, generują wyższe zyski (i straty) niż zwykłe kupowanie Bitcoina; wskazane jest jednak, aby być świadomym ryzyka związanego z tą inwestycją.

Zobacz także:

Top 10 nowe kryptowaluty 2023

Świat kryptowalut stale się rozwija i tak jak stale zmieniają się sposoby inwestowania w kryptowaluty (początkowo można było jedynie dokonywać inwestycji sprzętowych w celu wydobywania kryptowalut, potem pojawiła się możliwość inwestowania poprzez giełdy i brokerów, od pewnego czasu mniej lub możliwe jest inwestowanie poprzez ETF-y, a ostatnio mówi się o prawdziwych kryptowalutowych ETF-ach), tak samo kryptowaluty ze swoją wysoką płynnością i zmiennością mogą w ciągu kilku sekund zyskać lub stracić na wartości.

Mówienie o wynikach kryptowalut jest więc skomplikowane, ponieważ bardzo duża zmienność jest właśnie powodem, dla którego tak wielu inwestorów rezygnuje, inni się bogacą, a jeszcze inni bankrutują.

Mimo to są tacy, którzy uważają, że warto mieć przegląd wschodzących kryptowalut, więc oto lista (w kolejności losowej).


KryptowalutaOpis
1Dash 2 TradeNowa platforma analityczna kryptowalut z rankingami przedsprzedażowymi.
2IMPTEkscytująca zielona kryptowaluta w przedsprzedaży do kupienia teraz.
3CalvariaTokeny do gry w celu obstawiania zakładów.
4TamadogeEkscytujący projekt kryptowalutowy do kupienia na OKX.
5Battle InfinityMetaverse P2E zdecentralizowana platforma do gier.
6The HideawaysSolidny projekt nieruchomości kryptowalutowych.
7Lucky BlockRozwijająca się globalna platforma NFT.
8MetaBlazeUnikalny ekosystem NFT i P2E.
9Shiba Inu CoinSpołeczność budująca ekosystem kryptowalutowy.
10BalancerToken zbudowany na Ethereum do zasilania giełdy AMM.

Dash 2 Trade

Dash 2 Trade to platforma do analizy i handlu kryptowalutami, która oferuje szeroki zakres funkcji, które nie są powszechnie spotykane w innych projektach. Jego pierwsza oferta (IEO) jest planowana na 11 stycznia 2023 roku, a przedsprzedaż platformy rozpoczęła się w czwartym kwartale 2022 roku.

IMPT

IMPT dąży do połączenia niezbywalnych tokenów (NFT) i carbon credits w celu stworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska rodzaju kryptowaluty. Celem jest tokenizacja carbon credits, aby można je było otrzymać jako NFT i wyświetlić na zdecentralizowanej księdze, którą użytkownicy mogą śledzić, zapewniając przejrzystość i identyfikowalność.

Calvaria

W Calvaria, grze kryptowalutowej typu play-to-earn, gracze zbierają i używają niezbywalnych tokenów (NFT) w strategicznych bitwach. Kryptowaluta gry, RIA, może być używana do zakupu NFT na rynku Calvaria i może być stakowana w celu generowania pasywnego dochodu dla inwestorów.

Tamadoge

Tamadoge to gra play-to-earn metaverse, w której gracze hodują i rywalizują w wirtualnym świecie zwanym Tamaverse aby zdobywać nagrody w postaci kryptowalut. Został opisany przez kryptowalutowe portale jako podobny do Axie Infinity, który zyskał na popularności w 2021 rok dzięki grze play-to-earn.

Battle Infinity

Battle Infinity to platforma gamingowa składająca się z różnych gier typu play-to-earn (P2E) osadzonych w metaverse zwanym IBAT Battle Arena. Oprócz gier i bitew, użytkownicy mogą również odkrywać wirtualny świat w ramach Battle Infinity.

The Hideaways

Jak wynika z informacji na oficjalnej stronie internetowej, The Hideaways to projekt kryptowalutowy, który planuje stworzyć niezbywalne tokeny (NFT) wspierane przez wysokiej klasy aktywa rynku nieruchomości.

Lucky Block

Lucky Block to szybko rozwijająca się platforma loteryjna zbudowana na Binance Smart Chain. Jego twórcy zidentyfikowali kilka obszarów do poprawy w istniejących systemach loteryjnych i w odpowiedzi stworzyli Lucky Block.

MetaBlaze

MetaBlaze to rewolucyjna platforma gier, która ma na celu stworzenie następnej generacji gier kryptowalutowych. Jego dApp (zdecentralizowana aplikacja), Blaziverse, ma być centrum dla wciągających gier opartych na budowaniu świata, opowiadaniu historii i funkcjach społecznościowych. Generuje również nagrody dla graczy.

Shiba Inu Coin

Shiba Inu token (SHIB) to zdecentralizowana kryptowaluta uruchomiona w sierpniu 2020 r. przez anonimową osobę lub grupę o nazwie Ryoshi. Została nazwana po Shiba Inu, japońskiej rasie psów, która jest również przedstawiona w symbolu Dogecoin, który sam jest parodystyczną kryptowalutą inspirowaną memem Doge. Shiba Inu pochodzi z regionu Chūbu w Japonii.

Zobacz także czym jest Shiba Inu

Balancer

Balancer to platforma, która pozwala użytkownikom tworzyć pule płynności z kombinacją do ośmiu różnych tokenów w dowolnej proporcji, przy użyciu systemu zwanego automatycznym tworzeniem rynku (AMM).

Gdzie kupić wschodzące kryptowaluty?

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie kupić wschodzące kryptowaluty, oto najpopularniejsi i najbezpieczniejsi brokerzy.

BrokerLiczba dostępnych kryptowalutOpłatyInfo
eToro29eToro pobiera 1% prowizji za kupno lub sprzedaż kryptowalut.Dowiedz się więcej →
XTBPonad 50 kontraktów na kryptowaluty CFD: Bitcoin, Ethereum, Stellar, Dogecoin…Prowizja za transakcję CFD
na kryptowalutę: 3,50 EUR / 4 USD
Dowiedz się więcej →
DEGIRO45+ (ETF/ETN)€2.00 + €0.50Dowiedz się więcej →
*Twój kapitał jest narażony na ryzyko

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę samą naturę kryptowalut, identyfikacja wschodzących jest bardzo skomplikowana, ponieważ już w momencie powstania i wprowadzenia kryptowaluty na giełdę można ją uznać za wschodzącą.

Biorąc to pod uwagę, staramy się brać pod uwagę tylko te kryptowaluty, które istnieją od minimalnego czasu.

To, w którą kryptowalutę zainwestować, zależy od tego, jaki jest cel inwestycji (zwykle wybiera się między wzbogaceniem portfela a handlem) i która kryptowaluta najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!