Najlepsze wschodzące i nowe kryptowaluty

Rynek kryptowalut nieustannie ewoluuje i wciąż pojawiają się na nim nowe możliwości inwestycyjne. Konieczne jest jednak zidentyfikowanie najlepszych możliwości inwestycyjnych. I właśnie to postaramy się zrobić w tym krótkim przewodniku najbardziej obiecujących wschodzących kryptowalut tego roku. Wschodzące kryptowaluty stanowią dynamiczną i szybko rozwijającą się klasę aktywów na rynku finansowym. Podczas gdy niektóre z tych walut cyfrowych są nadal opracowywane i testowane, inne już udowodniły, że mają solidną wartość i rosnącą bazę zwolenników.

wschodzące kryptowaluty

Zanim powiemy Ci, które wschodzące kryptowaluty są najbardziej obiecujące w 2023 roku, najpierw przyjrzyjmy się kilku ogólnym informacjom.

Czym są wschodzące kryptowaluty?

Gdy kryptowaluta jest obecna na rynku od niedawna, ma ogólnie pozytywny trend cenowy i ma interesujące zastosowania, można ją uznać za wschodzącą. Tak więc czynnik nowości jest tylko jednym z elementów, które wzięliśmy pod uwagę przy wyborze najlepszych tytułów. Nie tylko musi być nowa na rynku, ale także musi mieć pozytywny długoterminowy trend.

Charakterystyka nowych kryptowalut

  • Dostępność: wiele kryptowalut nie osiągnęło jeszcze nawet 70% pełnej dostępności, co pozwala na wydobywanie nawet całych tokenów, a nie rozdrobnionych części kryptowaluty (jak w przypadku Bitcoina).
  • Dostępność: Większość wschodzących kryptowalut ma nadal przystępne ceny dla okazjonalnych inwestorów, którzy mogą w ten sposób uzupełnić swoje portfele w oczekiwaniu na słynny „złoty wiek”.
  • Potencjalnie wysoki zwrot z inwestycji: wiele nowych kryptowalut oferuje wysoki zwrot z inwestycji w długim okresie, szczególnie dla tych, którzy pokładają zaufanie w projektach, które są bardzo interesujące lub które przyciągną nowych inwestorów w krótkim okresie (takie jak nowe technologie blockchain) .
  • Zmienność: która obejmuje zarówno, jak widzieliśmy, wysoki potencjał zarobkowy, jak i wysokie ryzyko strat.

Czy warto inwestować w rozwijające się kryptowaluty?

Inwestowanie w nowe kryptowaluty może być pierwszym krokiem w kierunku rentownej inwestycji w kryptowaluty ze względu na stosunkowo niskie progi wejścia: każdy może inwestować zaczynając od bardzo małych kwot.

Co więcej, wschodzące kryptowaluty są bardzo dochodowym sektorem, zwłaszcza jeśli masz dużą intuicję i szybkość realizacji: wahania cen mniej znanych kryptowalut mogą być tak duże, że generują większe zyski niż zwykły zakup Bitcoina; jednak wskazane jest, aby być świadomym ryzyka związanego z tą inwestycją.

Najlepsze wschodzące kryptowaluty do inwestowania

Świat kryptowalut nieustannie ewoluuje i tak jak sposoby inwestowania w kryptowaluty ciągle się zmieniają (początkowo można było dokonywać jedynie inwestycji sprzętowych w celu wydobywania kryptowalut, potem stworzono możliwość inwestowania poprzez giełdy i brokerów, od jakiegoś czasu jest to mniej lub bardziej możliwe do inwestowania poprzez ETF-y, a ostatnio mówimy o prawdziwych ETF-ach na kryptowaluty), podobnie kryptowaluty ze swoją dużą płynnością i zmiennością mogą zyskać lub stracić dużo na wartości w ciągu kilku sekund.

Mówienie o wynikach kryptowalut jest zatem skomplikowane, ponieważ bardzo wysoka zmienność jest właśnie powodem, dla którego tak wielu inwestorów rezygnuje, inni się bogacą, a jeszcze inni bankrutują.

Mimo to są tacy, którzy uważają, że warto mieć wgląd we wschodzące kryptowaluty w danym momencie, więc oto lista (w losowej kolejności) najnowszych kryptowalut, które uważamy za wschodzące.

Kryptowaluty Opis
1Dash 2TradeNowa platforma analityczna kryptowalut z rankingiem przedsprzedaży.
2PolkadotKrypto silnie oparte na interoperacyjności
3VechainOparte na projekcie zarządzania danymi
4TamadogeEkscytujący projekt kryptowaluty do kupienia na OKX.
5DecentralandWiodący projekt z zakresu metaverse
6FlowPopularny blockchain przeznaczony dla dApps i NFT
7LoopringLayer-2 Ethereum Rollup
8Meta BlazeUnikalny ekosystem NFT i P2E.
9Shiba InuSpołeczność budująca ekosystem kryptowalut.
10BalancerToken zbudowany na Ethereum do zasilania giełdy AMM.

Oprócz nich istnieje kilka innych, których krótki opis zamieszczamy poniżej.

NEO

Uważana przez wielu za najbardziej obiecującą kryptowalutę rokuNEO to wschodząca kryptowaluta, której wyniki nie są tak wyraźne jak inne, ale to nie znaczy, że jest gorsza.

Jest to zatem kryptowaluta, którą można handlować, ale jest bardziej odpowiednia do nabycia i przechowywania w portfelu.

Dogecoin

W przeciwieństwie do NEO, Dogecoin ma ogromne zmiany wartości w bardzo krótkim czasie. Chociaż wartość pojedynczej kryptowaluty jest bardzo niska, wiele osób wykorzystuje ją do handlu, kupna i sprzedaży dość dużych ilości, biorąc pod uwagę, że w niektórych przypadkach nastąpiły zmiany wartości nawet powyżej 100% w bardzo krótkim czasie.

Tron

Cel, który sobie wyznaczył Tron, nie jest najprostszy, ponieważ nie ma na celu „zwykłej” decentralizacji kryptowalut, a zamiast tego dąży do decentralizacji całej sieci.

BAT

Jest to jedna z kryptowalut, które można zdobyć w alternatywny sposób. W tym przypadku jest to kryptowaluta, którą można uzyskać poprzez wyświetlanie ukierunkowanych reklam oferowanych przez przeglądarkę Brave Browser, funkcję, którą można oczywiście aktywować i deaktywować w dowolnym momencie, aby mieć pełną kontrolę nad swoją prywatnością.

Cosmos

Jedną z najciekawszych kryptowalut do handlu jest COSMOS. COSMOS wykorzystuje ATOM jako token referencyjny, który działa jako waluta do generowania nowych bloków i przeprowadzania transakcji.

Gdzie kupić nowe kryptowaluty?

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie kupić wschodzące kryptowaluty, oto najpopularniejsi i najbezpieczniejsi brokerzy do kupowania wschodzących kryptowalut w Polsce.

BrokerKonto demoHandel kryptowalutamiMinimalny depozyt
XTBTakKontrakty CFD0 €Dowiedz się więcej →
ActivTradesTakKontrakty CFD0 €Dowiedz się więcej →
PepperstoneTakKontrakty CFD0 €Dowiedz się więcej →

Zobacz także: Gdzie handlować kryptowalutami

Najbardziej obiecujące kryptowaluty: Wnioski

Identyfikacja wschodzących kryptowalut nie jest łatwym procesem. Biorąc pod uwagę silną niestabilność i zmienność tego rynku, dokonywanie wiarygodnych prognoz jest trudnym zadaniem. Wybraliśmy jednak listę tego, co możemy nazwać najciekawszymi kryptowalutami 2023 roku, przynajmniej z naszego punktu widzenia. To, która z wymienionych kryptowalut jest odpowiednia dla Ciebie, zależy od Twoich osobistych potrzeb i celów handlowych.

Nowe kryptowaluty: Często zadawane pytania

Która kryptowaluta eksploduje w 2023 roku?

Solana to niezwykle szybka platforma kryptowalut, z szybkością transakcji sięgającą nawet 50 000 na sekundę. Technologia Proof of Stake jest główną innowacją, która odróżnia ją od innych kryptowalut. W tym artykule znajdziesz najlepsze kryptowaluty 2023.

Jakie są nowe kryptowaluty?

Wschodzące kryptowaluty to nowe waluty cyfrowe, które cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem społeczności inwestycyjnej. Kryptowaluty te mają unikalne cechy, innowacyjne technologie i potencjalne zastosowania w różnych sektorach. Są one uważane za „wschodzące”, ponieważ oferują nowe możliwości inwestycyjne i mają potencjał przyszłego wzrostu i rozwoju.

Szukasz brokera do inwestowania w nowe kryptowaluty?

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

Minimalny depozyt:

€200.00

Zobacz także:


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!