Jakiego brokera wybrać?

Potrzeby tradera kontraktów terminowych nie są takie same jak inwestora dywidendowego. Wszystko zależy od Twojej wiedzy, produktu, w który chcesz inwestować lub handlować, Twojej sytuacji podatkowej i Twojego stylu inwestycyjnego. Dlatego w tym artykule postaram się pomóc Ci wybrać idealnego brokera w oparciu o produkt finansowy i Twój styl inwestowania.

Jakiego brokera wybrać?

Ta kategoria przeznaczona jest dla osób, które nigdy nie inwestowały na giełdzie i chcą zacząć inwestować jednorazowo lub stworzyć swój pierwszy portfel inwestycyjny.

Jeśli chcesz wiedzieć, co jest słabą stroną brokera, z którego korzystasz zgodnie ze swoim stylem inwestycyjnym, napisz nam komentarz, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Kryteria wyboru brokera dla początkujących są następujące:

  • Prostota platformy.
  • Procedura otwarcia rachunku.
  • Dostępna oferta produktowa.

5 najlepszych brokerów dla początkujących Polsce to:

BrokerInformacje
DEGIRODowiedz się więcej →
eToroDowiedz się więcej →
XTBDowiedz się więcej →

Przeczytaj też: Najlepsi brokerzy online dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować, wybór brokera to tylko część wiedzy, którą musisz posiadać. Polecam lekturę: Jak zacząć inwestować na giełdzie.

Nie zapominaj, że jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć zacząć od konta demo (konto z wirtualnymi pieniędzmi, aby wypróbować strategie inwestycyjne bez utraty pieniędzy) lub skorzystać z platform copy trading, dzięki którym możesz kopiować strategie innych traderów. W związku z tym zalecamy:

Najlepsi brokerzy do handlu z małym kapitałem

Nie każdy, kto zaczyna inwestować na giełdzie, dysponuje dużym kapitałem, dlatego ważne jest, aby prowizje wybranych przez Ciebie brokerów były jak najniższe. Załóżmy, że udaje Ci się zaoszczędzić około 300 złotych miesięcznie i że pod koniec miesiąca decydujesz się na zakup akcji od brokera z prowizją 20 złotych za kupno/sprzedaż; Twoje akcje musiałyby wzrosnąć o ponad 10%, aby zacząć osiągać zyski!

Dlatego jeśli jesteś inwestorem z niewielkim kapitałem, najbardziej wskazana jest transakcja z niskimi prowizjami, najlepiej na rynku krajowym, gdyż zakup za granicą ma zazwyczaj wyższe prowizje.

Tutaj polecamy brokerów bezprowizyjnych, w tym kilku z hasłem „zero prowizji”. Ostrzegamy, że wszyscy brokerzy pobierają prowizje, ale niektórzy robią to wprost (np. 5 EUR za zakup), a inni w sposób dorozumiany (prowizje giełdowe, różnice między ceną kupna i sprzedaży).

BrokerOpłatyWięcej
DEGIRONiskie prowizjeDowiedz się więcej →
XTB0% na akcjeDowiedz się więcej →
eToroAkcje i fundusze ETF z zerową prowizją.Dowiedz się więcej →

Jeśli nie dysponujesz dużym kapitałem, a chcesz inwestować w akcje dużych spółek, zamiast kupować jedną możesz kupić akcje ułamkowe. Taką sytuację nazywa się udziałem ułamkowym lub frakcyjnym.

Znajdź brokerów udziałów frakcyjnych tutaj.

Najlepsi brokerzy do zakupu akcji

Rozważmy teraz profil inwestora, który ma ponad 20 000 euro i chce zainwestować 2 000 euro lub więcej na transakcję i stworzyć skoncentrowany portfel 10 akcji długoterminowych.

Ten inwestor, choć prawdą jest, że w jego interesie jest, aby nadal mieć niskie prowizje za kupno i sprzedaż, może sobie pozwolić na nieco wyższe prowizje. Profil ten musi jednak zadbać o to, aby jego pośrednik nie miał następujących prowizji:

  • Opłat za utrzymanie
  • Opłat za brak aktywności

Brokerzy ci mogą być również odpowiedni dla inwestorów poszukujących zysku z dywidendy i portfela dochodów pasywnych. Najlepsi brokerzy do kupowania i trzymania (strategia dywidendowa itp.) to:

BrokerOpłatyWięcej
DEGIRONiskie prowizjeDowiedz się więcej →
XTB0% na akcjachDowiedz się więcej →

Czytaj także:

Najlepsi brokerzy do handlu

Zbliżamy się do profilu średniozaawansowanego tradera, który dokonuje wielu transakcji dziennie i poszukuje szerokiej gamy potężnych narzędzi i platform do handlu na rynkach finansowych.

Ten profil zna najlepsze platformy handlowe i poszukuje największej liczby dostępnych rynków i produktów.

Międzynarodowi brokerzy handlowi

BrokerInformacje
ProRealTimeDowiedz się więcej →
Interactive Brokers (TWS)Dowiedz się więcej →

Jakiego brokera wybrać: Kontrakty terminowe i opcje

Wchodząc w świat instrumentów pochodnych, należy pamiętać o profilu inwestora lub tradera, który wie, jak działają te produkty i ich platformy. Wybór powinien tutaj uwzględniać takie niuanse jak głębokość ich oferty oraz instrumenty, które oferują.

Najlepsi brokerzy do handlu instrumentami pochodnymi (kontrakty terminowe, opcje):

BrokerInformacje
DEGIRODowiedz się więcej →
Interactive Brokers (TWS)Dowiedz się więcej →
ProRealTimeDowiedz się więcej →

Czytaj także:

Najlepszy broker CFD i Forex

W ciągu ostatniego roku kontrakty na różnice kursowe (CFD) znalazły się pod silną presją regulacyjną ze strony instytucji krajowych i europejskich. Jednak w tej kategorii brokerów są tacy, którzy wyróżniają się na tle innych, zarówno pod względem regulacji, jak i oferty produktowej.

BrokerInformacje
eToroDowiedz się więcej →
Interactive BrokersDowiedz się więcej →
XTBDowiedz się więcej →
ActivTradesRecenzja ActivTrades

Czytaj także:

Jakiego brokera wybrać? Brokerzy kryptowalut

Aby handlować lub kupować kryptowaluty, możesz wybrać pomiędzy giełdą a brokerem. Zasadnicza różnica polega na tym, że u niektórych brokerów oprócz kupna kryptowalut, można również handlować nimi np. za pomocą kontraktów CFD lub futures. Co więcej, u brokera, oprócz kryptowalut, można handlować także innymi produktami finansowymi.

Tutaj znajdziesz najlepsze platformy dla kryptowalut.

BrokerInformacje
eToroDowiedz się więcej →
XTBDowiedz się więcej →
ActivTradesRecenzja ActivTrades

Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na główne pytania, które zwykle zadajesz sobie na temat punktów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze brokera.

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!