DEGIRO: Opinie i opłaty

Dziś przyjrzymy się platformie DEGIRO, która oferuje inwestorom nie tylko wygodne miejsce do lokowania pieniędzy, ale również bezpieczną i pewną opcję inwestycyjną. 

Solidne opanowanie rynku giełdowego, które ułatwia możliwość inwestowania i obniża ryzyko, jest bezsprzecznie ważne. Trzeba jednak pamiętać również o wyborze odpowiedniej platformy, na której będziemy inwestować. Trudność może sprawić znalezienie odpowiedniej firmy doradczej, w której pracują specjaliści, którym można zaufać. 

degiro opinie

Firma brokerska ma swoją siedzibę w Amsterdamie. Została założona przez pięciu byłych współpracowników, którzy uważali, że możliwe jest zaoferowanie klientom indywidualnym takiego samego dostępu do rynku po niższych cenach jak klientom instytucjonalnym.

Główne cechy DEGIRO

🌏 RegulacjaNiemcy
💰 Minimalna wpłata$0
🎮 Konto demoNie
🛍 Oferowane produktyAkcje, ETF, Fundusz, Obligacje, Opcje, Futures
💰 Opłata za wypłatę$0
💰 Klasa opłat handlowychNiska

Jak działa DEGIRO?

Warto na początek zaznaczyć, że DEGIRO jest brokerem z rodzaju ECN (Electronic Communication Network), który pełni rolę pośrednika między inwestorami a giełdami na całym świecie. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią instytucji, które organizują swój wewnętrzny rynek (Market Maker), co może prowadzić do konfliktu interesów między inwestorami a brokerem.

Trzeba pamiętać, że niskie opłaty w DEGIRO nie są wyłącznie rezultatem utrzymywania niskich kosztów przez brokera. Ma on również prawo pożyczać nasze papiery wartościowe innym uczestnikom rynku i zarabiać na tym pożyczaniu (na koncie typu Custody, gdzie to niemożliwe, opłaty są wyższe).

Rejestrując się na tej platformie brokera, otwieramy rachunek bankowy w flatexDEGIRO Bank (niemieckim banku, który kupił DEGIRO w 2020 roku). Wszystkie środki, które aktualnie nie są zainwestowane, są przechowywane na tym rachunku (Cash Account). Oprocentowanie tego konta jest negatywne w wysokości 0,5% rocznie. DEGIRO pokrywa te straty (choć według regulaminu nie musi i może przestać to robić w dowolnym momencie). Wydaje się zatem, że wpłacenie środków na tę platformę i niekupienie żadnych instrumentów finansowych całkowicie traci sens, ponieważ możemy być narażeni na negatywne oprocentowanie.

Historia DEGIRO

DEGIRO powstało w 2008 roku jako firma oferująca usługi finansowe dla klientów profesjonalnych.

We wrześniu 2013 roku uruchomili swoją usługę dla klientów detalicznych w Holandii, a od tego momentu w ciągu 2014 i 2015 roku rozpoczęli ekspansję na inne kraje w Europie.

W 2015 roku po raz pierwszy uruchomili swoją platformę w Wielkiej Brytanii, a od tego czasu oferują swoje usługi również w wielu krajach europejskich, takich jak Włochy, Francja, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Niemcy, Norwegia, Polska, Czechy i Węgry.

W 2020 roku została przejęta przez FlatexAG, tworząc tym samym jednego z największych brokerów w Europie z ponad 1 mln klientów i ponad 50 mln transakcji rocznie.

Jest notowana na rynku głównym niemieckiej giełdy i jest jedną z najszybciej rozwijających się akcji.

Firma zmieniła swój zarząd, odchodząc od założycieli DEGIRO i integrując się z Flatexem.

Oficjalna nazwa to obecnie FlatexDEGIRO, choć marką rozpoznawaną przez Hiszpanów jest nadal nazwa oryginalna.

Czy DEGIRO jest bezpieczne?

Broker ten jest bezpośrednio nadzorowany przez Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych (AFM) oraz pod nadzorem ostrożnościowym Holenderskiego Banku Centralnego (DNB).

Zgodnie z artykułem 2:96 Holenderskiej Ustawy o Nadzorze Finansowym, DEGIRO posiada licencję na działanie jako firma inwestycyjna. Ponadto jest zarejestrowana w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Amsterdamie pod numerem 34342820.

Co ważne, choć zintegrowany z Flatexem, broker nadal jest nadzorowany przez holenderski urząd.

Jeśli mamy spór z DEGIRO, to właśnie do AFM musimy się zwrócić.

DEGIRO w Polsce: Fundusz gwarancyjny

Jeśli chodzi o fundusz gwarancyjny DEGIRO po połączeniu z Flatexem, to poprawił on swoje bezpieczeństwo. Szczegółowo wyjaśnię w prosty sposób, jak chroniony jest Twój majątek.

 • Środki pieniężne w gotówce: środki pieniężne w euro są przechowywane na niemieckim rachunku bankowym w Twoim imieniu w firmie Flatex. Kwota ta byłaby chroniona do wysokości 100.000 euro przez niemiecki Fundusz Gwarancji Depozytów.]
  • Musisz wziąć pod uwagę, że w tym koncie płynność ma karę dla kwot powyżej 2500 euro, ponieważ niemieckie banki pobierają już opłaty za płynność na kontach. Kara ta wynosi 0,5% rocznie dla kwot przekraczających tę kwotę.
  • Aby uniknąć tej kary zazwyczaj nie mam pieniędzy w płynności w DEGIRO i używam SOFORT do natychmiastowych wpłat w przypadku, gdy chcę dokonać szybkiej transakcji.
 • Środki zainwestowane w akcje, ETF-y: aktywa te są przechowywane przez odrębny od DEGIRO podmiot zwany Stiching DEGIRO, który nie może mieć żadnych długów, a zatem prawdopodobieństwo niewypłacalności tego podmiotu mogłoby wystąpić jedynie w następujących przypadkach
  • Pożyczone akcje: w niektórych typach rachunków DEGIRO Twoje akcje mogą być pożyczone innym uczestnikom rynku w celu zajęcia krótkich pozycji. Jeśli podmiot ten zbankrutuje i nie będzie w stanie zwrócić akcji, wówczas broker musi ponieść tę stratę. Jeśli nie mógłbyś ponieść tej straty, wtedy Holenderski Fundusz Gwarancyjny wszedłby i pokrył twoją stratę do 20.000 euro.
 • Nadużycia brokera: jako broker notowany na giełdzie wszystkie informacje: audyty, sprawozdania finansowe, będą jawne, więc musi on zwiększyć przejrzystość swojej sytuacji finansowej.

Z jakich instrumentów finansowych możemy korzystać inwestując z DEGIRO?

Jedną z najbardziej cenionych cech DEGIRO jest liczba rynków i produktów, które oferuje. Na poniższym obrazku można zobaczyć rodzaje zamówień i oferowanych produktów.

DEGIRO jest brokerem wyłącznie wykonawczym, co oznacza, że w przypadku aktywów, które mają tendencję do skomplikowanych operacji wewnętrznych, mogą pojawić się dodatkowe trudności.

Broker DEGIRO oferuje handel po niskich kosztach, z wieloma dostępnymi rynkami i prostą platformą.

Produkty

Akcje i ETFyWybór akcji i ETF-ów DEGIRO jest bardzo zróżnicowany i doskonały dla początkujących i ekspertów w świecie handlu online. DEGIRO oferuje swoim klientom dostęp do 30 giełd i ponad 5 000 funduszy ETF. Wybór obejmuje największe rynki międzynarodowe, jak również kilka mniejszych giełd europejskich.
Platforma inwestycyjna pozwala handlować prawie każdą spółką publiczną, a nie tylko kilkoma tj, większość. Obecnie nie ma dostępu do amerykańskiego Pink Sheets i amerykańskich rynków pozagiełdowych (OTC).
ObligacjeDEGIRO ma dobrą ofertę obligacji korporacyjnych i rządowych, ale jest ona mało porównywalna z ofertą innych konkurentów.
Kontrakty terminowePlatforma ta ma nadal dość słaby zasięg rynku kontraktów terminowych w porównaniu do innych platform.
OpcjeMożna handlować na 12 rynkach opcji, co stanowi konkurencyjny wybór, choć nie najlepszy na rynku.
FunduszeMniejszy wybór dostawców funduszy jest dostępny w DEGIRO. Firma oferuje fundusze inwestycyjne między innymi takich firm jak BlackRock i Vanguard.
KryptowalutyJeśli chodzi o kryptowaluty w DEGIRO , zamiast kupować je bezpośrednio, możesz inwestować w nie za pośrednictwem trackerów, takich jak ETF (exchange-traded funds) lub ETN (exchange-traded notes). DEGIRO oferuje szeroką gamę trackerów kryptowalutowych, w szczególności ETN-ów. Z kolei ETF-y śledzą indeksy związane z blockchainem, ale nie bezpośrednio z kryptowalutami.
DEGIRO oferuje 4 głównych emitentów kryptowalut: VanEck, Coinshares, Wisdom Tree i 21Shares.

Typy zleceń

Na poniższym obrazku masz dostępne wszystkie rodzaje zleceń, które możesz dodać do DEGIRO. Jedną z cech szczególnych jest to, że musisz pamiętać o tym, że będąc w trybie execution-only, zlecenia na wielu rynkach przechodzą przez MTF, gdzie ceny wykonania w zmiennych i niepłynnych sytuacjach rynkowych mogą być bardzo różne od cen, po których złożyłeś zlecenie.

Na rynkach członkowskich takich jak Euronext, będziesz mógł umieścić zlecenia stop podczas ustawiania zleceń. W innych trzeba będzie poczekać na dodanie ich po umieszczeniu, ale tylko w dozwolonym przez nich zakresie i z ważnością 90 dni.

de giro

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

DEGIRO opłaty i prowizje

Głównym celem firmy jest minimalizacja kosztów świadczonych usług. W firmie zatrudnionych jest bardzo mało osób, nie ma działu analitycznego, nie ma zaawansowanych aplikacji handlowych. W rezultacie, transakcje są stosunkowo tanie.

degiro oplaty

Jeśli jesteś zainteresowany możliwością zwiększenia swoich inwestycji na światowych giełdach, to DEGIRO oferuje atrakcyjne rozwiązanie dla Ciebie. Szacuje się, że dzięki innowacyjnym metodom można zaoszczędzić nawet do 80% na kosztach obsługi inwestycji. 

Możesz bezpłatnie otworzyć rachunek inwestycyjny, który jest jednocześnie zintegrowany z rewolucyjną platformą handlową.

Ponieważ DEGIRO jest zarejestrowanym brokerem, Twoje bezpieczeństwo jest chronione. 

Akcje: Opłaty

Akcje polskie1 PLN + 0,08%
Amerykańskie akcje 0 EUR
Akcje niemieckie 2 EUR + 0,02%
Austria, Szwajcaria, Finlandia, Belgia, Szwecja, Dania, Holandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania4 EUR + 0,04%
Kanada2 EUR + 0,01 CAD 
Australia, Hong Kong, Japonia, Singapur10 EUR + 0,05%
Grecja, Czechy, Turcja, Węgry10 EUR + 0,15%

Degiro Opłaty

W zakresie funduszy inwestycyjnych należy pamiętać, że fundusze, którymi obracasz w DEGIRO, nie mają przywileju zbywalności bez opłaty podatkowej. Oferują szeroką gamę produktów, ale nie polecam handlu nimi, chyba że chodzi o konkretny fundusz, którego nie można znaleźć u polskich dystrybutorów.

Opłaty za fundusze ETF

Kolejną ważną cechą DEGIRO jest bogata lista funduszy ETF, w których można dokonać bezpłatnego zakupu bez prowizji, co zachęca do regularnego wpłacania do nich składek.

Oferują one więcej niż 700, jeśli spełnisz warunki, o których mówimy tutaj: Degiro darmowe ETF-y

Rynki globalne0€
Tradegate3,90
Darmowe ETF-yDarmowy
Fundusze inwestycyjne

Opłaty za fundusze inwestycyjne

Opłata taryfowaOddelegowanie
FundShare Cash FundsBrakBrak
Morgan Stanley Cash FundsBrakBrak
Euronext Fund Services3,90€0,20%
Nienotowane fundusze inwestycyjne (STP)3,90€0,20%

DEGIRO nie jest brokerem świadczącym usługi doradztwa inwestycyjnego dla swoich klientów, ale oferuje usługi egzekucji zleceń.

 1. Bardzo niskie prowizje i opłaty są jedną z największych zalet.
 2. Traderzy mogą łatwo uzyskać dostęp do pożądanych przez siebie rynków z jednej platformy. Wszechstronne oprogramowanie, przejrzystość, edukacja i transparentność – wszystkie te elementy odgrywają ważną rolę w tym procesie.
 3. Uproszczenie – Podczas gdy produkty finansowe są stosunkowo złożone, broker stara się uprościć inwestowanie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Z drugiej strony, aktywni inwestorzy nie powinni czuć się ograniczeni w korzystaniu z platformy.
 4. Zaufanie – bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Dlatego broker oddziela zasoby klientów, chroni wewnętrzne oprogramowanie przed atakami z zewnątrz, zabezpiecza dane klientów i pracowników.
 5. Platforma ta pozwala na handel na giełdach z całego świata i oferuje liczne typy zleceń oraz różne produkty finansowe.

Warto zaznaczyć ze DEGIRO nie oferuje swoim klientom rynku FOREX ani opcji binarnych. Nie wiemy, czy to się zmieni w przyszłości.

W ciągu ostatniego roku, wykresy na stronie brokera zostały ulepszone. Inwestorzy mogą korzystać z 13 wskaźników, 9 narzędzi do rysowania, wielu typów wykresów i widoków z wyskakującymi interaktywnymi wykresami. 

Szablony wykresów mogą być utrzymywane przez traderów. Mimo, że nadal musisz otworzyć nowe okno, aby uzyskać dostęp do tych funkcji, jest to wciąż znaczący postęp.

Dostępne waluty

DEGIRO zazwyczaj opiera walutę konta na lokalnej walucie kraju zamieszkania. Na przykład, jeśli jesteś rezydentem Wielkiej Brytanii, będziesz miał konto w GBP. 

Jedno konto może posiadać tylko jedną walutę bazową.

Niemniej jednak, możliwe jest dodanie kolejnego konta w innej walucie, jeśli konto bankowe znajduje się w tym kraju. W takim przypadku należy złożyć wniosek o konto handlowe.

Nie musisz płacić opłaty za przewalutowanie, jeśli zasilasz swoje konto handlowe w walucie swojego konta bankowego lub handlujesz aktywami w tej samej walucie co waluta bazowa Twojego konta handlowego.

Jakie konta możemy wybrać z platformy DEGIRO?

Przede wszystkim podczas rejestracji u brokera otrzymujemy wybór pomiędzy rachunkiem Basic a rachunkiem Custody. Ten wybór jest decydujący, ponieważ później nie ma możliwości przejścia z jednego rodzaju konta na drugie.

DEGIRO BASICCUSTODYDEGIRO ACTIVE i TRADER
Konto Basic jest idealnym kontem dla początkujących lub osób, które nie handlują instrumentami pochodnymi. Konto to oferuje wszystkie produkty i usługi DEGIRO, z wyjątkiem tego, że nie pozwala na handel instrumentami pochodnymi, krótkimi pozycjami, kontraktami terminowymi i depozytem zabezpieczającym.
Ten rachunek jest rachunkiem domyślnym podczas rejestracji w DEGIRO, a następnie może być przełączony z rachunku podstawowego na rachunek aktywny lub rachunek handlowy.
Po drugie, rachunek Custody jest jedynym rachunkiem, który nie pozwala na pożyczanie naszych akcji osobom trzecim.
Nie możemy jednak handlować instrumentami pochodnymi, dźwignią finansową ani zajmować krótkich pozycji w akcjach. Pomiędzy tym kontem a pozostałymi występują również różnice w opłatach, choć nie są one znaczące.
Po trzecie mamy konta Active i Trader, które są kontami zaprojektowanymi jako rozszerzenie konta Basic. Rachunki te, w przeciwieństwie do rachunku podstawowego, umożliwiają handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej, z krótkimi pozycjami w akcjach i instrumentach pochodnych.
Główna różnica pomiędzy rachunkiem Active a rachunkiem Trader polega na tym, że podczas gdy na rachunku Active korzystanie z krótkich pozycji gotówkowych jest ograniczone do 50% dostępnego depozytu zabezpieczającego, na rachunku Trader można oferować do 100% depozytu zabezpieczającego.
Zobacz więcej → Zobacz więcej → Zobacz więcej → 

Basic vs Custody

Profil CustodyProfil Basic + Active/Trader
Przetwarzanie dywidendy1,00 + 3,00% dywidendy (maksymalnie 10,00%)Darmowo
Przetwarzanie bonów1,00 + 0,10% kuponu (maksymalnie 10,00%)Darmowo
Wykup obligacji i inne działania korporacyjne1,00+ 0,02% (maksymalnie 0,25%)Darmowo

Z pokaźną listą 200 ETF-ów, możesz dokonać jednej darmowej transakcji ETF każdego miesiąca. Jeśli transakcja nie jest krótka, nie ma znaczenia jak duża jest to transakcja. W tym samym miesiącu, w którym dokonasz transakcji, będziesz mógł zwiększyć swoją pozycję bez ponoszenia opłaty prowizyjnej, pod warunkiem, że długie lub krótkie pozycje są handlowane w taki sam sposób jak poprzednio oraz wolumen Twojej transakcji przekracza 1000EUR

Za ustanowienie możliwości handlowych pobierana jest opłata. Ma to na celu umożliwienie handlu na wszystkich giełdach europejskich, azjatyckich i północnoamerykańskich. 

Giełdy te pobierają opłaty od konsumentów za korzystanie z nich. DEGIRO pobiera opłaty za korzystanie z określonej usługi. Jeśli nie korzystasz z tej usługi, nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Roczny koszt opłat to kwota nieprzekraczająca 0,25% wartości portfela (maksymalnie 2,50 euro) dla każdej giełdy, ale opłata ta nie ma zastosowania do GPW. Są one stosowane w przypadku zawierania transakcji lub utrzymywania pozycji w ciągu roku kalendarzowego. Opłata w wysokości €5 miesięcznie jest stosowana dla opcji amerykańskich.

Jak założyć konto?

Rachunki demo nie są dostępne, a otwarcie rachunku jest bardzo szybkie, nie wymaga depozytu i jest niewiążące.

Krok po kroku 👉 Jak założyć konto w DEGIRO?

 1. Wybierz swój rachunek

  Przed wprowadzeniem swoich danych osobowych należy wybrać odpowiedni rachunek maklerski. Strona rejestracji pozwala na dokonanie wyboru, a następnie przejście do następnego kroku.

 2. Wprowadź swoje dane

  Następnie należy przejść przez kwestionariusz podstawowych informacji. Wymagane będą różne informacje, w tym imię i nazwisko, adres, narodowość, zatrudnienie itp. Dodatkowo, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości.

 3. Weryfikacja

  Zostaniesz poproszony o zeskanowanie i przesłanie dowodu tożsamości w tej części procesu. Może to być paszport, dowód osobisty albo wyciąg bankowy; poszczególne wymagania różnią się. 

 4. Finalizacja transakcji

  Po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu swojej tożsamości, będziesz mógł przejrzeć dostarczone informacje i zgodzić się na warunki wybranego przez siebie brokera.

 5. Zasil swoje konto

  Po zasileniu konta bankowego można rozpocząć handel. Wystarczy przelać minimalny depozyt lub dowolną kwotę pieniędzy na konto brokera.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

DEGIRO akceptuje następujące dokumenty do celów identyfikacji:

Dowód tożsamości: dowód osobisty / paszport

Dowód zamieszkania: wyciąg bankowy / rachunek za media

Ta platforma iinwestycyjna pozwala na przejście przez cały proces aplikacji online.

Minimalny depozyt musi zostać przelany z konta bankowego na rachunek maklerski po zarejestrowaniu i otwarciu konta.

Nie ma również wymogu minimalnego depozytu.

Bezpieczeństwo

Dodatkowo, Degiro posiada oddzielny podmiot, który przechowuje aktywa klientów. Firmy te znane są jako depozytariusze i są odpowiedzialne za administrowanie i przechowywanie naszych instrumentów finansowych. 

Dlatego papiery wartościowe przechowywane przez klientów nie są częścią masy upadłościowej brokera, nawet jeśli on sam zbankrutuje. Powiernik zachowuje te fundusze i nie miesza ich z aktywami brokera.

Na stronie Degiro można porównać opłaty z cenami konkurencji, aby przekonać się, ile zaoszczędzimy. Broker nie organizuje konferencji i szkoleń, za to dużo inwestuje w reklamy telewizyjne i nie zatrudnia analityków. Zamiast tego udostępnia usługi inwestorom na swojej platformie oraz zapewnia dostęp do instrumentów. 

PPomimo obsługi aż 18 krajów, Degiro prowadzi całą swoją działalność za pośrednictwem zaledwie trzech biur, zlokalizowanych w Amsterdamie, Berlinie (tylko dla FlatexDEGIRO) i Sofii.

DEGIRO – czy warto?

DEGIRO jest dobrą opcją, jeśli interesują nas rynek akcji i ETF oraz możliwość inwestowania na mniej oczywistych giełdach (np. Kanada, Irlandia, Australia). Jednym z plusów jest niski koszt – należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych i prowizjach za dostęp do każdego rynku.

Osoby, które korzystają z kontraktów CFD lub rynku forex, mogą być zaniepokojone brakiem tych opcji w ofercie DEGIRO. Poza wadami, które już wymieniono (negatywnie oprocentowane konto, na którym trzyma się środki, skomplikowany system prowizyjny, słaba obsługa klienta i brak PIT-u), warto zwrócić uwagę na słabe tłumaczenie tekstów zamieszczonych na polskiej stronie DEGIRO

*Skorzystaj z naszej porównywarki Brokerów, aby porównać najlepszych brokerów w Polsce.

👍 Zalety:👎Wady:
Bardzo niskie prowizje, niewiele platform może zaoferować bardziej konkurencyjną cenę sprzedażyNie ma kontraktów terminowych na WIG20 i opcji na rynku polskim.
Rynki i instrumenty z całego świataSpory są rozstrzygane na podstawie prawa holenderskiego
Zagraniczne akcje Brak opcji na portfel IKE/IKZE
Brak opłaty za przechowywanie papierówNie ma polskich obligacji
Najtańszy broker dla obrotu akcjami na GPW oraz na giełdach amerykańskich i europejskich Brak integracji z Metatrader i Amibroker
Ponad 700 ETF-ów bez prowizji i największa dostępna baza dostępnych ETF-ówNie ma możliwości składania formularzy Pit-8C i Pit-38 wraz z załącznikiem PIT/ZG, gdzie wykazuje się dochody poniesione w obrocie dewizowym (broker sporządza zeznanie roczne).
Bezprowizyjne wpłaty i wypłaty z rachunkuKontrakty CFD nie są dostępne
Dostęp do giełd Singapurze, Japonii czy Australii
Szeroki wybór ETF

Ważny jest również status regulacyjny samego brokera.

Tutaj firma jest ściśle monitorowana przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego. Każdy inwestor zyska bezpieczeństwo dzięki tej ważnej informacji. Firma jest również zarejestrowana w Amsterdamskiej Izbie Handlu i Przemysłu pod numerem 34342820.

DEGIRO PIT-8C

DEGIRO raport podatkowy można znaleźć na Platformie Inwestycyjnej, wybierając opcję „Aktywność”, a następnie „Raporty”. Rozliczenie PIT jest zwykle dostępne pod koniec lutego lub na początku marca.

DEGIRO nie wystawia PIT 8C, ale wszystkie informacje dotyczące inwestycji są dostępne w zakładce „Aktywność”. W pierwszej kolejności każdą transakcję należy przeliczyć na polskie złotówki (po kursie z poprzedniego dnia w momencie zakupu/sprzedaży), kolejno wyniki wprowadzamy w formularzu PIT-38.

DEGIRO obsługa klienta

DEGIRO zapewnia ogólnie zadowalający poziom obsługi klienta. Czas reakcji w przypadku wsparcia telefonicznego jest bardzo szybki, a użytkownicy otrzymują satysfakcjonujące odpowiedzi. Czas odpowiedzi na e-mail wynosi średnio około dwóch dni.

Klienci z każdego z 18 obsługiwanych krajów mogą skontaktować się z obsługą klienta w swoim ojczystym języku.  

Niestety, nie ma tutaj dostępnego czatu na żywo. Dostępna jest tylko pomoc mailowa i telefoniczna.

Brakuje również 24-godzinnej dostępności. Obsługa klienta dla platformy jest dostępna w dni powszednie w godzinach 8.00 – 22.00 czasu lokalnego.

Szkolenia i edukacja

Za pośrednictwem DEGIRO można uczyć się na wiele sposobów: 

 • Filmy instruktażowe na platformie
 • Widea edukacyjne
 • Blog

Pełen zestaw materiałów edukacyjnych DEGIRO można znaleźć w zakładce „Wiedza” na stronie brokera. Akademia Inwestora oferuje teksty i filmy wideo obejmujące podstawy. 

W sekcji Produkty można zapoznać się z różnymi klasami aktywów oferowanych przez DEGIRO, natomiast sekcja „Informacje o giełdach” wprowadzają podstawowe techniki wykresów i analizy technicznej. 

Można tu znaleźć filmy wyjaśniające, jak działają klasy aktywów i kiedy należy składać zlecenia. Dostępne są również filmy wyjaśniające działanie platformy online DEGIRO, w tym kupowanie akcji. Wszystkie te materiały znajdują się w menu „Inwestowanie z Degiro”.

Wysokiej jakości artykuły na temat rynków są również publikowane co miesiąc na blogu.

Nasza opinia o DEGIRO

Brak zaawansowanych narzędzi i platform sprawia, że DEGIRO jest łatwe do obsługi nawet przez początkujących inwestorów. Zaawansowani inwestorzy mają okazję do korzystania z platformy i narzędzi, zawierać transakcje tylko z brokerem. Kolejną zaletą sa niskie prowizje oraz szeroki wachlarz transakcji i instrumentów. 

Ponieważ DEGIRO jest stosunkowo nowym brokerem, oczekuje się, że jakość jego usług będzie rosła, począwszy od bardziej rozbudowanej platformy internetowej, a skończywszy na dostosowanej do potrzeb edukacji finansowej, aby konkurować z innymi graczami na rynku.

Często zadawane pytania

Jakie są aktualne prowizje za zakup akcji?

W lutym 2022 roku DEGIRO obniżyło prowizje za zakup akcji do 0 euro + 0,05%.

Czy mój depozyt będzie bezpieczny z DEGIRO?

DEGIRO korzysta z usług niezależnego powiernika do przechowywania swoich aktywów, co oznacza, że są one oddzielone od aktywów DEGIRO. Jedyną funkcją depozytariusza jest zarządzanie i ochrona inwestycji klienta. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś stanie się z DEGIRO, Państwa inwestycje nie będą traktowane jako aktywa możliwe do odzyskania przez wierzycieli DEGIRO, ale pozostaną pod opieką powiernika.

Jaki organ nadzoruje DEGIRO?

DEGIRO jest licencjonowaną holenderską firmą inwestycyjną, dlatego podlega nadzorowi holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM) oraz holenderskiego Banku Centralnego (DNB).

Jak wpłacić lub wypłacić środki w DEGIRO?

DEGIRO utrzymuje płynność na rachunku bankowym w imieniu użytkownika w firmie Flatex. Wpłat można dokonywać natychmiastowo za pomocą Sofort, płacąc prowizję w wysokości jednego euro lub przelewem bankowym. Wypłaty dokonywane są wyłącznie przelewem bankowym i mogą trwać do trzech dni roboczych.

Czy DEGIRO oferuje konto demo?

DEGIRO nie posiada konta demo, ale można otworzyć konto bez minimalnego depozytu i poznać platformę w ten sposób.

Co się stanie, jeśli DEGIRO zbankrutuje?

Właścicielem DEGIRO jest niemiecka spółka giełdowa o nazwie flatexDEGIRO AG. Płynność, którą posiadasz w DEGIRO jest chroniona do kwoty 100 000 EUR przez niemiecki Fundusz Gwarancji Depozytów. Udziały i inne aktywa są przechowywane w oddzielnym podmiocie, który nie może zaciągać długów i jest chroniony przez Holenderski Fundusz Gwarancji Inwestycji do kwoty 20 000 euro.

Jak usunąć konto w DEGIRO?

Aby zamknąć konto w DEGIRO należy wysłać e-mail do działu obsługi klienta DEGIRO, po zamknięciu konta przekażą środki na Twoje konto bankowe.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

*Inwestowanie wiąże się z ryzykiem strat.   


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

4 Komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosujących
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
Gość
Kasia
17 stycznia, 2023 8:18 am

Hej,

Świetny wpis, często spotykam się z wątpliwościami co w przypadku gdyby upadła waluta PLN albo stała się niewymienialna jak bodajże hrywna w Niemczech od końca października? Wypłaty są tylko w PLN, jak w takiej sytuacji zachowałby się broker degiro i jak wypłacilby nasze środki ?
Dziękuję

Borjana Stamatoska
Redaktor
17 stycznia, 2023 2:10 pm
Odpowiedz  Kasia

Hmmm świetnie pytanie! Pozwól mi się skontaktować z Degiro i dam znać jak tylko dostanę odpowiedź. Dzieki i pozdrawiam serdecznie

Łukasz
Gość
Łukasz
18 stycznia, 2023 11:52 am

Hej

„Jeśli podmiot ten zbankrutuje i nie będzie w stanie zwrócić akcji, wówczas broker musi ponieść tę stratę. Jeśli nie mógłbyś ponieść tej straty, wtedy Holenderski Fundusz Gwarancyjny wszedłby i pokrył twoją stratę do 20.000 euro”

A czy jest to poziom 100 tys Euro??

” Środki pieniężne na rachunku DEGIRO są zabezpieczone do kwoty 100 tys. euro w ramach niemieckiego systemu gwarancji depozytów. Instrumenty inwestorów na osobnych rachunkach przechowuje specjalny podmiot (SVP)”

Łukasz
Gość
Łukasz
18 stycznia, 2023 1:29 pm

Hej Borjana,

Mam jeszcze 3 króciutkie pytania:

1) czy jest w degiro istnieje mozliwosc inwestowania w Etf na WIG20 i sWig80 Etfbw20tr i Etfbs80tr ??

2) „należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych”

Jakie opłaty tutaj masz na myśli ?

3) Nie rozumiem co to jest to prowizje za notowanie akcji 1pln + 0.08% ?

Na przykładzie:
Załóżmy kupię jakaś spółkę z GPW za 1000pln — jaki poniosę koszt prowizji i innych opłat ?

Z góry bardzo dziękuję

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!