DEGIRO: Opinie, Oferta i Opłaty

DEGIRO to wielokrotnie nagradzany broker, który stara się oferować swoim klientom niskie prowizje, w szczególności oferując akcje i fundusze ETF po bardzo niskich cenach na wybranych rynkach. Za pośrednictwem ich platformy można uzyskać dostęp do różnych opcji inwestycyjnych i rynków. Co więcej, możesz korzystać z konta, które najbardziej Ci odpowiada, w zależności od rodzaju handlu, który chcesz podjąć i poziomu doświadczenia na rynkach. W tym kompleksowym przeglądzie brokera DEGIRO przeanalizujemy najistotniejsze aspekty brokera, takie jak regulacje, produkty, platformy, prowizje i wiele innych. Na koniec przedstawimy opinie na temat DEGIRO.

degiro opinie

Broker DEGIRO

DEGIRO zostało założone w 2008 roku jako firma oferująca usługi finansowe klientom profesjonalnym.

We wrześniu 2013 r. uruchomiła swoje usługi dla klientów detalicznych w Holandii i od tego czasu, w latach 2014 i 2015, rozpoczęła ekspansję na inne kraje europejskie.

W 2015 roku po raz pierwszy uruchomili swoją platformę w Wielkiej Brytanii i od tamtej pory oferują swoje usługi w wielu krajach europejskich, takich jak Włochy, Francja, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Niemcy, Norwegia, Polska, Czechy i Węgry.

W 2020 roku DEGIRO zostało przejęte przez FlatexAG, tworząc w ten sposób jednego z największych brokerów w Europie z ponad 1 milionem klientów i ponad 50 milionami transakcji rocznie. Spółka jest notowana na głównym rynku niemieckiej giełdy papierów wartościowych.

Jak działa broker DEGIRO?

Główne cechy DEGIROOpis
🌏RegulacjeBaFin, AFM, DNB
💰Opłata za brak aktywnościNIE
🎮Konta4 (Basic, Active, Trader i Day Trader)
💰Minimalny depozyt0,01 €
🛍 Konto demoNIE
💰Instrumenty finansoweAkcje, fundusze ETF, fundusze, kontrakty terminowe, opcje, obligacje, trackery kryptowaluty, surowce
💰Przelew bankowyZa wypłatę środków nie będzie pobierana opłata.
💰Opłata za wpłatęNIE
💰Fundusz Gwarancyjny20 000 EUR w niemieckim programie rekompensat dla inwestorów
100 000 EUR (pieniądze zdeponowane w flatexDEGIRO AG)
🎮PlatformyWebTrader i aplikacja (iOS i Android)
💰Prowizje0€ + 1€ koszty manipulacyjne za transakcję

Promocja DEGIRO

Jeśli aktywujesz swój rachunek inwestycyjny DEGIRO, broker zwróci opłaty transakcyjne w wysokości do 100 EUR. Oferta ta podlega następującym warunkom:

 • W okresie obowiązywania oferty nowi klienci, którzy aktywowali rachunek, otrzymają zwrot opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR.
 • Oferta jest ważna tylko dla nowych klientów posiadających konto DEGIRO.
 • Aby kwalifikować się do tej oferty, nowy klient musi dokonać pierwszej wpłaty w celu zatwierdzenia konta (minimalna wpłata wynosi 0,01 EUR) i aktywować swoje konto DEGIRO.
 • Nowi klienci, którzy rozpoczęli rejestrację przed okresem obowiązywania oferty, ale którzy aktywują swoje konto DEGIRO w okresie obowiązywania oferty, również mogą skorzystać z tej oferty.
 • Jeśli istniejące konto jest już powiązane z adresem nowego klienta, uczestnictwo jest wykluczone.
 • Każdy nowy klient może ubiegać się o kredyt transakcyjny w wysokości 100 EUR tylko raz.

Czy DEGIRO jest bezpieczne?

DEGIRO podlega bezpośredniemu nadzorowi Holenderskiego Urzędu Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (AFM) oraz nadzorowi ostrożnościowemu Holenderskiego Banku Centralnego (DNB). Zgodnie z art. 2.96 holenderskiej ustawy o nadzorze finansowym, DEGIRO posiada odpowiednią licencję na prowadzenie działalności jako firma inwestycyjna. Ponadto jest zarejestrowana w Amsterdamskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej pod numerem 34342820.

Jest również wpisany do rejestrów wszystkich lokalnych organów regulacyjnych, w których prowadzi działalność, w tym w Polsce (KNF).

Co się stanie, jeśli DEGIRO upadnie?

Jeśli chodzi o fundusz gwarancyjny DEGIRO, po fuzji z Flatex jego bezpieczeństwo uległo poprawie. Wyjaśnijmy bardziej szczegółowo, jak w uproszczeniu wygląda ochrona aktywów.

W mało prawdopodobnym przypadku, gdy segregowane aktywa nie mogą zostać zwrócone klientom, DEGIRO jest objęte niemieckim systemem rekompensat dla inwestorów, który rekompensuje straty wynikające z braku zwrotu aktywów do 90% (maksymalnie 20 000 EUR). Pieniądze zdeponowane w DEGIRO, we flatexDEGIRO AG, będą gwarantowane do kwoty 100 000 EUR w ramach niemieckiego systemu gwarancji depozytów.

Oferta handlowa DEGIRO

Broker zapewnia dostęp do ważnego, ale ograniczonego rynku i może handlować dużą liczbą różnych produktów finansowych, z wyjątkiem par walutowych. Ponadto istnieje wiele rynków, na których można handlować.

Na jego platformie możemy znaleźć:

 • Akcje
 • 50 różnych rynków i limit około 5000 funduszy ETF, z których ponad 200 jest bezprowizyjnych.
 • Fundusze inwestycyjne
 • Około 1 000 obligacji rządowych
 • Kontrakty terminowe
 • Opcje
 • Trackery kryptowalut

Akcje i fundusze ETF

Wybór akcji i funduszy ETF DEGIRO jest bardzo zróżnicowany i doskonały zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów w świecie handlu online. DEGIRO oferuje swoim klientom dostęp do 30 giełd i ponad 5000 funduszy ETF. Wybór obejmuje największe rynki międzynarodowe, a także kilka mniejszych giełd europejskich.

W przeciwieństwie do niektórych brokerów, w DEGIRO można handlować prawie wszystkimi spółkami giełdowymi. Z drugiej strony, obecnie nie oferują dostępu do amerykańskich pink sheets lub amerykańskich rynków pozagiełdowych (OTC).

DEGIRO oferuje szeroką gamę funduszy ETF na 19 głównych giełdach oraz podstawową selekcję 200 funduszy ETF, dla których nie ma opłat transakcyjnych (tylko 1 EUR opłaty za zarządzanie), pod pewnymi warunkami.

Darmowy fundusz ETF DEGIRO

Zgodnie z oczekiwaniami, broker ten oferuje wybór funduszy ETF, za które nie płaci się prowizji i które są oferowane bez kosztów transakcyjnych pod pewnymi warunkami. W szczególności możliwe jest dokonanie jednej transakcji (kupna lub sprzedaży) dla każdego kodu ISIN, w miesiącu kalendarzowym, bez kosztów transakcyjnych. Każda kolejna transakcja na tym samym kodzie ISIN, w tym samym miesiącu, będzie również realizowana bez kosztów transakcyjnych, jeśli transakcja jest w tym samym kierunku (kupno/sprzedaż) co pierwsza transakcja w tym miesiącu, a wartość transakcji wynosi co najmniej 1000 EUR lub USD. Listę można znaleźć na stronie internetowej DEGIRO.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze darmowe ETF w DEGIRO, przeczytaj ten artykuł.

Fundusze

Jeśli chodzi o wybór funduszy, jest on nieco ograniczony w porównaniu do innych konkurentów. Można jednak wybierać spośród funduszy inwestycyjnych oferowanych przez dużych menedżerów, takich jak BNP Paribas, Fidelity, Goldman Sachs, BlackRock czy Vanguard.

Obligacje

DEGIRO ma dobrą ofertę obligacji korporacyjnych i rządowych, ale wypada słabo na tle innych konkurentów.

Opcje i kontrakty futures

Za pośrednictwem DEGIRO można również handlować niektórymi instrumentami pochodnymi, głównie opcjami i kontraktami futures na rynkach finansowych instrumentów pochodnych, takich jak Bruksela, Amsterdam, Madryt, Nymex lub Eurex.

Łącznie masz dostęp do 12 rynków opcji i 14 rynków kontraktów terminowych. W związku z tym należy stwierdzić, że choć nie jest to zły wybór, nie jest to najlepszy broker dla tego typu instrumentów pochodnych.

Kryptowaluty DEGIRO

Jeśli chodzi o kryptowaluty na DEGIRO, zamiast kupować je bezpośrednio, można inwestować w nie za pośrednictwem trackerów, takich jak fundusze ETF (exchange-traded funds) lub ETN (exchange-traded notes). DEGIRO oferuje szeroki wybór trackerów kryptowalut, głównie ETN. Z drugiej strony fundusze ETF śledzą indeksy związane z blockchainem.

Broker oferuje 4 głównych emitentów trackerów kryptowalut: VanEck, Coinshares, Wisdom Tree i 21Shares.

Rynki DEGIRO

Główną zaletą, wyróżniającą go spośród innych, jest to, że oferuje wiele rynków, których nie oferują inni pośrednicy finansowi, i to po znacznie niższych kosztach niż inni. Na przykład na rynkach takich jak Turcja, Australia lub niektóre rynki europejskie, jest to jeden z niewielu pośredników, z którym można inwestować bezpośrednio na rynku.

Poniżej znajdują się wszystkie rynki, na których można działać:

 • Niemcy
 • Belgia
 • Francja
 • Wielka Brytania
 • Austria
 • Szwajcaria
 • Dania
 • Hiszpania
 • Finlandia
 • Grecja
 • Irlandia
 • Włochy
 • Węgry
 • Norwegia
 • Szwecja
 • Portugalia
 • Czechy
 • Turcja
 • Stany Zjednoczone
 • Kanada
 • Australia
 • Hongkong
 • Japonia
 • Singapur

Należy pamiętać, że na rynkach takich jak Hongkong czy Kanada można napotkać pewne ograniczenia:

 • Hongkong: cena kwotowania na żywo nie jest wyświetlana, a zlecenie jest wysyłane do realizacji, jednak może nie zostać zrealizowane.
 • Kanada: niektóre spółki wymagają kupna i sprzedaży w lotach po 100 akcji.

Prowizje DEGIRO

Zanim przejdziemy do szczegółów każdej prowizji, zróbmy ogólny przegląd najistotniejszych prowizji w DEGIRO.

📈 Produkt💰 Opłaty
Akcje włoskie2 €
Akcje amerykańskie2 €
Akcje brytyjskie3,90 €
Akcje niemieckie3,90 €
Akcje australijskie, hongkońskie, japońskie i singapurskie5 €
ETF3 €
Wybór ETFBezpłatnie
Euroobligacje (transakcja)2 €
Opcje Eurex (Niemcy)0,75 € za kontrakt
Opcje MEFF (Hiszpania)0,75 € za kontrakt
Opcje Euronext LIFFE (Portugalia, Holandia, Belgia, Francja)0,75 € za kontrakt
Kontrakty futures0,75 € za kontrakt

Prowizje są prawdziwą przewagą DEGIRO, ponieważ jest on w stanie zaoferować konkurencyjne prowizje dla wszystkich swoich produktów. Być może doświadczyłeś już tego jako trader: prowizje od transakcji mogą mieć decydujący wpływ na zyski giełdowe. Krótko mówiąc, w tej konkretnej części analizy broker ten wygrywa, zajmując czołowe miejsce w rankingu.

DEGIRO prowizje od akcji

 • Akcje amerykańskie są darmowe (jednorazowa opłata 2 euro). Jak widać w tabeli, inne rynki europejskie i azjatyckie są nieco droższe.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Wpłaty i wypłaty DEGIRO

DEGIRO nie pobiera od klientów żadnych opłat za wpłatę lub wypłatę środków. Nie ma żadnych stałych lub kosztów za brak aktywności. Otwarcie i zamknięcie konta jest bezpłatne, a minimalny depozyt wynosi tylko 1 cent.

Pobierana jest jednak opłata za dostęp: jest bardzo tania, ale należy o niej wspomnieć.

Opłata za dostęp do każdej giełdy wynosi 2,50 EUR za rok kalendarzowy (jeśli mniej niż 2,50 EUR, płacisz 0,25% wartości konta). Opłaty te mają zastosowanie tylko w przypadku handlu lub utrzymywania pozycji w ciągu roku kalendarzowego.

Platforma DEGIRO

Broker zapewnia zastrzeżoną platformę internetową (WebTrader) i aplikację dla systemów iOS / Android.

Dostęp do platformy internetowej można uzyskać bezpośrednio ze strony internetowej DEGIRO, logując się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających, a jednocześnie można pobrać aplikację i zainstalować ją na smartfonach i tabletach.

Nie można połączyć się z API (choć istnieją nieoficjalne kanały), ani z zewnętrznym oprogramowaniem (takim jak Multicharts i ProRealTime).

Menu główne platformy DEGIRO podzielone jest na 4 bloki: rynki, kraje, zlecenia i ceny.

Platforma internetowa

Platforma jest podstawowa i prosta, czasem nawet za bardzo.

Po zalogowaniu się do platformy możemy zobaczyć główne indeksy. Tutaj mamy nasz portfel, możemy zobaczyć przegląd portfela i wyniki dnia. W rozwijanym menu widzimy rachunek, zlecenia, transakcje, raporty, ulubione.

Możesz szybko wyszukiwać instrumenty finansowe za pomocą wyszukiwarki, wpisując nazwę, ticker lub ISIN każdego produktu. Aby kupić papier wartościowy, przejdź do BUY i masz kilka rodzajów zleceń:

 • Zlecenie dzienne
 • Zlecenie ciągłe
 • Zlecenie z limitem
 • Zlecenie rynkowe

następnie:

 • Stop Loss
 • Stop Limit
 • Trailing Stop

Należy pamiętać, że zlecenia na wielu rynkach są realizowane wyłącznie za pośrednictwem wielostronnych platform obrotu (MTF), gdzie ceny realizacji w niestabilnych i niepłynnych sytuacjach rynkowych mogą bardzo różnić się od cen, po których złożono zlecenie.

Na rynkach członkowskich, takich jak Euronext, można ustawić stop w momencie składania zlecenia. Na innych rynkach będziesz musiał odczekać pewien okres czasu, aby je dodać, ale tylko w zakresie, na który pozwalają i przez okres 90 dni.

Aplikacja Degiro

Aplikacja DEGIRO jest obsługiwana przez wszystkie urządzenia. Po pobraniu aplikacji i zalogowaniu się po raz pierwszy, aplikacja poprosi o ustawienie 5-cyfrowego hasła.

Aplikacja mobilna jest również dość intuicyjna i nie ma wielu funkcji. Ma prosty interfejs z głównymi indeksami i rynkami, sekcją portfolio, ulubionymi. Z telefonu komórkowego transakcje są przeprowadzane w taki sam sposób, jak w wersji desktopowej, ale istnieje wiele funkcji, które nie są dostępne: na przykład nie można zmienić ustawień konta ani zarządzać kontem wielowalutowym.

Notowania w czasie rzeczywistym

Jeśli chodzi o kwotowania w czasie rzeczywistym, DEGIRO oferuje niektóre z nich za darmo dla wszystkich typów kont, podczas gdy inne są z 15-minutowym opóźnieniem, co wymaga osobnej subskrypcji, aby uzyskać dostęp do kwotowań w czasie rzeczywistym.

Giełdy, które oferują kwotowania w czasie rzeczywistym na standardowych i bezpłatnych zasadach to:

 • CHI-X
 • Amsterdam, Bruksela, Lizbona i Paryż.
 • Giełda Papierów Wartościowych we Frankfurcie, Niemcy.
 • Stany Zjednoczone (CME)

Ponadto możliwy jest dostęp w czasie rzeczywistym na innych giełdach. Niektóre ceny to: 1 EUR miesięcznie dla Włoch, 4 EUR miesięcznie dla Grecji, 4,50 EUR miesięcznie dla hiszpańskich giełd BME i MEFF, 8 EUR miesięcznie dla Wielkiej Brytanii, 10,50 EUR dla niemieckiego Eurex Level I i 5 EUR miesięcznie dla Nasdaq.

Dźwignia DEGIRO

Produkty lewarowane są ograniczone w DEGIRO tylko do kilku rynków, takich jak giełda we Frankfurcie, Paryżu itp. To sprawia, że ten broker nie jest najlepszy, jeśli chcesz handlować produktami z dźwignią.

Wpłacanie pieniędzy na DEGIRO

Możesz przelać środki do DEGIRO za pomocą przelewu bankowego. Dane banku, z którego należy dokonać przelewu, można znaleźć podczas pierwszej rejestracji. Po uzyskaniu dostępu do konta, dane te można znaleźć w sekcji Wpłaty/Wypłaty środków w WebTrader. Po dokonaniu przelewu środki będą dostępne w WebTrader w ciągu 2-3 dni roboczych.

DEGIRO: konto demo i rodzaje kont

Otwierając konto, wystarczy podać swój adres e-mail, a następnie nazwę użytkownika i hasło. Konto Basic, które jest kontem domyślnym, zapewnia dostęp do profili Active, Trader i Day Trader:

 • handel instrumentami pochodnymi
 • zawieranie krótkich transakcji
 • kupowanie akcji z depozytem zabezpieczającym
BasicActiveTraderActive Trader
Handel z wykorzystaniem dźwigni finansowejTak
50% dostępnej marży
Tak
100% dostępnej marży
Tak
100% marży + dodatek
Instrumenty pochodne (opcje i kontrakty futures)
Akcje, fundusze ETF, fundusze i obligacje
Handel na krótkich pozycjach
Pożycz swoje obligacje

Nie ma konta DEMO w DEGIRO. Ponieważ jednak minimalny depozyt wymagany do otwarcia konta i uzyskania dostępu do platformy wynosi tylko 1 cent, możesz otworzyć konto i swobodnie korzystać z różnych usług świadczonych przez brokera.

Jakie rodzaje kont są dostępne w DEGIRO? Dowiedz się więcej.

Jak otworzyć konto w DEGIRO?

Otwarcie konta w DEGIRO to szybka procedura, która zajmuje tylko kilka minut. Gdy znajdziesz się na stronie głównej, zobaczysz przycisk „Rejestracja”. Po jego kliknięciu otworzy się ekran, na którym należy wprowadzić swoje dane: adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło.

Po otrzymaniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem założenia konta należy zaakceptować warunki korzystania z usługi. Następnie należy wprowadzić swoje dane osobowe i przesłać niezbędne dokumenty. Pamiętaj, że aby rozpocząć handel, będziesz musiał dokonać wpłaty (0,01 €), a do tego będziesz musiał połączyć konto.

Należy pamiętać, że ta procedura jest ważna tylko w przypadku otwierania konta Basic. Do otwarcia rachunków dla wyspecjalizowanych inwestorów wymagane będzie przeprowadzenie innego rodzaju procedury i wypełnienie określonych dokumentów.

Szkolenie z DEGIRO

DEGIRO, jak każdy inny broker online, oferuje bezpłatne szkolenia. W tym przypadku ma akademię inwestora, która obecnie ma około 10 lekcji. Można je znaleźć w zakładce „Wiedza”.

Z DEGIRO możesz uczyć się poprzez:

 • Samouczki wideo dotyczące platformy
 • Ogólne filmy instruktażowe dotyczące inwestowania
 • Akademia inwestora

Obsługa klienta DEGIRO: Opinie

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem jest obsługa klienta. Wsparcie telefoniczne i e-mailowe jest dostępne, ale nie ma usługi czatu na żywo. Dużą zaletą jest to, że możesz skontaktować się z obsługą klienta w swoim własnym języku, jeśli pochodzisz z jednego z 18 obsługiwanych krajów. Wśród obsługiwanych krajów jest również Polska.

Ogólnie rzecz biorąc, jakość obsługi klienta DEGIRO jest dobra. Czas reakcji wsparcia telefonicznego był zawsze szybki i otrzymywaliśmy właściwe odpowiedzi.

Wsparcie telefoniczne w języku polskim jest dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:30.

DEGIRO PIT-8C

DEGIRO nie wystawia PIT 8C, ale wszystkie informacje dotyczące inwestycji są dostępne w zakładce Aktywność. W pierwszej kolejności każdą transakcję należy przeliczyć na polskie złotówki (po kursie z poprzedniego dnia w momencie zakupu/sprzedaży), kolejno wyniki wprowadzamy w formularzu PIT-38.

Czy DEGIRO jest dla początkujących czy dla ekspertów?

Idealny broker dla początkujących

Na początek należy wspomnieć, że DEGIRO nie oferuje konta demo. Może to być wadą dla początkujących, ponieważ konta demo są doskonałym sposobem na naukę inwestowania bez ryzyka, ponieważ są to fikcyjne pieniądze.

DEGIRO oferuje jednak szeroką gamę przydatnych produktów i instrumentów inwestycyjnych. Jeśli skupimy się na platformie i funkcjach jej narzędzi, zobaczymy, że ma ona przejrzysty wygląd, który może ułatwić nawigację tym, którzy nigdy z niej nie korzystali.

Krótko mówiąc, DEGIRO może być dobrą opcją dla początkujących.

Idealny broker dla ekspertów

Ogólnie rzecz biorąc, DEGIRO może być dobrą opcją dla doświadczonych inwestorów ze względu na szeroką gamę oferowanych usług i produktów inwestycyjnych. Doświadczeni inwestorzy mogą uzyskać dostęp do usług, które nie są dostępne na rachunkach podstawowych.

Jeśli chodzi o narzędzia analityczne, DEGIRO oferuje konfigurowalne wykresy ze wskaźnikami, które można dostosować do preferencji użytkownika. Chociaż niektórzy doświadczeni inwestorzy mogą preferować bardziej złożone narzędzia, wskaźniki dostarczane przez DEGIRO pozwalają na szczegółową analizę.

DEGIRO: Opinie użytkowników

Na stronie Trustpilot.com znajduje się kilka opinii na temat DEGIRO. Ogólnie widzimy, że opinia o tym brokerze jest bardzo dobra. Zauważamy, że DEGIRO ma bardzo dużą liczbę recenzji, 686, z których 72% ocenia go jako doskonały.

DEGIRO TrustPilot
Opinie o DEGIRO na Google Play

Opinie DEGIRO: zalety i wady

Na koniec tej recenzji możemy stwierdzić, że dla wszystkich zainteresowanych obniżeniem kosztów transakcyjnych, zwłaszcza tych inwestorów z ograniczonymi transakcjami i niskim poziomem kapitału, DEGIRO jest właściwym wyborem.

Brak zaawansowanych narzędzi sprawia, że DEGIRO jest szczególnie odpowiedni dla początkujących inwestorów. Z drugiej strony, zaawansowani traderzy będą zmuszeni do korzystania z innych platform i narzędzi w połączeniu z DEGIRO, dzięki czemu mogą korzystać z brokera tylko do ostatecznego składania zleceń, korzystając w ten sposób z niskich prowizji i szerokiej gamy transakcji i instrumentów.

Tak więc nasze opinie na temat DEGIRO są pozytywne.

ZaletyWady
Niskie opłatyNie oferuje połączenia z platformami zewnętrznymi.
200 darmowych funduszy ETF (obowiązują warunki).Brak lokalnych biur w Polsce.
Prosta i łatwa w użyciu platforma.Nie posiada konta demo.
Doskonała wielojęzyczna obsługa klienta.Platforma z kilkoma narzędziami analitycznymi.
Wydajny system zarządzania podatkami.Brak kursów szkoleniowych.

Porównanie DEGIRO z innymi brokerami online

W Rankia lubimy porównywać wszystkich brokerów online, aby wyciągnąć najlepsze wnioski i pomóc Ci podjąć najlepsze decyzje finansowe. W ramach tej pracy stworzyliśmy serię porównań Degiro z innymi brokerami.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Często zadawane pytania

Jakie są aktualne prowizje za zakup akcji?

W lutym 2022 roku DEGIRO obniżyło prowizje za zakup akcji do 0 euro + 0,05%.

Czy mój depozyt będzie bezpieczny z DEGIRO?

DEGIRO korzysta z usług niezależnego powiernika do przechowywania swoich aktywów, co oznacza, że są one oddzielone od aktywów DEGIRO. Jedyną funkcją depozytariusza jest zarządzanie i ochrona inwestycji klienta. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś stanie się z DEGIRO, Państwa inwestycje nie będą traktowane jako aktywa możliwe do odzyskania przez wierzycieli DEGIRO, ale pozostaną pod opieką powiernika.

Jaki organ nadzoruje DEGIRO?

DEGIRO jest licencjonowaną holenderską firmą inwestycyjną, dlatego podlega nadzorowi holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM) oraz holenderskiego Banku Centralnego (DNB).

Jak wpłacić lub wypłacić środki w DEGIRO?

DEGIRO utrzymuje płynność na rachunku bankowym w imieniu użytkownika w firmie Flatex. Wpłat można dokonywać natychmiastowo za pomocą Sofort, płacąc prowizję w wysokości jednego euro lub przelewem bankowym. Wypłaty dokonywane są wyłącznie przelewem bankowym i mogą trwać do trzech dni roboczych.

Czy DEGIRO oferuje konto demo?

DEGIRO nie posiada konta demo, ale można otworzyć konto bez minimalnego depozytu i poznać platformę w ten sposób.

Co się stanie, jeśli DEGIRO zbankrutuje?

Właścicielem DEGIRO jest niemiecka spółka giełdowa o nazwie flatexDEGIRO AG. Płynność, którą posiadasz w DEGIRO jest chroniona do kwoty 100 000 EUR przez niemiecki Fundusz Gwarancji Depozytów. Udziały i inne aktywa są przechowywane w oddzielnym podmiocie, który nie może zaciągać długów i jest chroniony przez Holenderski Fundusz Gwarancji Inwestycji do kwoty 20 000 euro.

Jak usunąć konto w DEGIRO?

Aby zamknąć konto w DEGIRO należy wysłać e-mail do działu obsługi klienta DEGIRO, po zamknięciu konta przekażą środki na Twoje konto bankowe.

*Zobacz także: Najlepsi brokerzy w Polsce

*Inwestowanie może być opłacalne, ale nie jest wolne od ryzyka


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

4 Komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosujących
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
Gość
Kasia
17 stycznia, 2023 8:18 am

Hej,

Świetny wpis, często spotykam się z wątpliwościami co w przypadku gdyby upadła waluta PLN albo stała się niewymienialna jak bodajże hrywna w Niemczech od końca października? Wypłaty są tylko w PLN, jak w takiej sytuacji zachowałby się broker degiro i jak wypłacilby nasze środki ?
Dziękuję

Borjana Stamatoska
Redaktor
17 stycznia, 2023 2:10 pm
Odpowiedz  Kasia

Hmmm świetnie pytanie! Pozwól mi się skontaktować z Degiro i dam znać jak tylko dostanę odpowiedź. Dzieki i pozdrawiam serdecznie

Łukasz
Gość
Łukasz
18 stycznia, 2023 11:52 am

Hej

„Jeśli podmiot ten zbankrutuje i nie będzie w stanie zwrócić akcji, wówczas broker musi ponieść tę stratę. Jeśli nie mógłbyś ponieść tej straty, wtedy Holenderski Fundusz Gwarancyjny wszedłby i pokrył twoją stratę do 20.000 euro”

A czy jest to poziom 100 tys Euro??

” Środki pieniężne na rachunku DEGIRO są zabezpieczone do kwoty 100 tys. euro w ramach niemieckiego systemu gwarancji depozytów. Instrumenty inwestorów na osobnych rachunkach przechowuje specjalny podmiot (SVP)”

Łukasz
Gość
Łukasz
18 stycznia, 2023 1:29 pm

Hej Borjana,

Mam jeszcze 3 króciutkie pytania:

1) czy jest w degiro istnieje mozliwosc inwestowania w Etf na WIG20 i sWig80 Etfbw20tr i Etfbs80tr ??

2) „należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych”

Jakie opłaty tutaj masz na myśli ?

3) Nie rozumiem co to jest to prowizje za notowanie akcji 1pln + 0.08% ?

Na przykładzie:
Załóżmy kupię jakaś spółkę z GPW za 1000pln — jaki poniosę koszt prowizji i innych opłat ?

Z góry bardzo dziękuję

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!