DEGIRO: Opinie, Oferta i Opłaty

Sprawdź opinie o DEGIRO – jednym z największych brokerów na rynku. DEGIRO to wielokrotnie nagradzany broker, który proponuje swoim klientom niskie prowizje, szczególnie w ofercie akcji i ETF-ów. Za pośrednictwem ich platformy będziesz miał dostęp do wielu opcji inwestycyjnych i rynków. Co więcej, możesz skorzystać z konta, które najbardziej Ci odpowiada, w zależności od handlu, jaki chcesz przeprowadzić i poziomu doświadczenia na rynkach.

degiro opinie

W tym pełnym przeglądzie brokera DEGIRO zobaczymy najważniejsze aspekty brokera, takie jak regulacje, produkty, platformy, prowizje i wiele więcej.

Jak działa broker DEGIRO?

DEGIRO powstało w 2008 roku jako firma oferująca usługi finansowe dla klientów profesjonalnych.

We wrześniu 2013 roku uruchomili obsługę klientów detalicznych w Holandii i od tego momentu w latach 2014-2015 rozpoczęli ekspansję na inne kraje Europy.

2015 roku po raz pierwszy uruchomili swoją platformę w Wielkiej Brytanii i od tego czasu oferują swoje usługi również w wielu krajach europejskich, takich jak Polska, Włochy, Francja, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Niemcy, Norwegia, Czechy i Węgry.

2020 roku DEGIRO zostało przejęte przez FlatexAG, tworząc w ten sposób jednego z największych brokerów w Europie z ponad 1 milionem klientów i ponad 50 milionami transakcji rocznie. Jest notowany na głównym niemieckim rynku akcji.

Główne cechy DEGIRO

Oto najważniejsze cechy Degiro:

Główne cechy DEGIROOpis
🌏RegulacjeBaFin, AFM, DNB
💰Opłata za brak aktywnościNIE
🎮Konta4 (Basic, Active, Trader i Day Trader)
💰Minimalny depozyt0,01 €
🛍 Konto demoNIE
💰Instrumenty finansoweAkcje, fundusze ETF, fundusze, kontrakty terminowe, opcje, obligacje, trackery kryptowaluty, surowce
💰Przelew bankowyZa wypłatę środków nie będzie pobierana opłata.
💰Opłata za wpłatęNIE
💰Fundusz Gwarancyjny20 000 EUR w niemieckim programie rekompensat dla inwestorów
100 000 EUR (pieniądze zdeponowane w flatexDEGURI AG)
🎮PlatformyWebTrader i aplikacja (iOS i Android)
💰Prowizje0€ + 1€ koszty manipulacyjne za transakcję

Czy DEGIRO jest bezpieczne?

DEGIRO jest bezpośrednio nadzorowane przez Holenderski Urząd ds. Rynków Finansowych i podlega nadzorowi ostrożnościowemu Holenderskiego Banku Centralnego (DNB).

Zgodnie z art. 2:96 holenderskiej ustawy o nadzorze finansowym, DEGIRO posiada odpowiednie zezwolenie na prowadzenie działalności jako spółka inwestycyjna. Ponadto, jest zarejestrowane w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Amsterdamie pod numerem 34342820.

Degiro jest również notyfikowany (autoryzowany) przez krajową Komisję Nadzoru Finansowego

Co się stanie, jeśli DEGIRO zbankrutuje?

DEGIRO poprawiło swoje bezpieczeństwo po połączeniu z Flatexem.

 • W mało prawdopodobnym przypadku, gdy odseparowane aktywa nie mogą zostać zwrócone klientom, DEGIRO jest objęte niemieckim systemem rekompensat dla inwestorów, który rekompensuje wszelkie straty z tytułu niezwróconych aktywów do 90% (maksymalnie 20 000 EUR).
 • Wszelkie pieniądze, które zdeponowałeś w DEGIRO, będą gwarantowane do kwoty 100 000 € w ramach Niemieckiego Systemu Gwarancji Depozytów.

DEGIRO: Oferta inwestycyjna

Produkty
Fundusze ETF
Akcje
Obligacje
Kontrakty terminowe
Opcje
Fundusze
Trackery kryptowalut
Surowce

Akcje

Oferta DEGIRO w zakresie akcji i ETF jest zróżnicowana i doskonała zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. DEGIRO oferuje swoim klientom dostęp do 30 giełd i ponad 5 000 funduszy ETF. Wybór obejmuje główne rynki międzynarodowe, jak również kilka mniejszych giełd europejskich.

W przeciwieństwie do niektórych brokerów, w DEGIRO możesz handlować niemal wszystkimi spółkami giełdowymi, a nie tylko kilkoma wybranymi.

Przeczytaj też:

Fundusze ETF

DEGIRO oferuje szeroką gamę funduszy ETF na 19 głównych giełdach oraz podstawową selekcję 200 funduszy ETF, dla których w określonych warunkach nie ma opłat transakcyjnych.

Fundusze inwestycyjne

Jeśli chodzi o wybór funduszy DEGIRO, to jest on nieco ograniczony w porównaniu z innymi konkurentami. W każdym razie można wybierać spośród funduszy inwestycyjnych oferowanych przez dużych zarządzających, takich jak BNP Paribas, Fidelity, Goldman Sachs, BlackRock czy Vanguard.

Obligacje

DEGIRO ma dobry wybór obligacji korporacyjnych i rządowych, ale trudno go porównać z innymi konkurentami.

Opcje i kontrakty terminowe

Za pośrednictwem DEGIRO można również handlować niektórymi instrumentami pochodnymi, głównie opcjami i kontraktami futures na rynkach finansowych instrumentów pochodnych, takich jak Bruksela, Amsterdam, Madryt, Nymex czy Eurex.

W sumie w DEGIRO masz dostęp do 12 rynków opcji i 14 rynków futures. Dlatego trzeba powiedzieć, że choć nie jest to zły wybór, to nie jest to najlepszy broker dla tego typu instrumentów pochodnych.

Kryptowaluty

Jeśli chodzi o kryptowaluty na DEGIRO, zamiast kupować je bezpośrednio, możesz w nie inwestować za pośrednictwem trackerów, takich jak ETF (Exchange Traded Funds) lub ETN (Exchange Traded Notes). DEGIRO oferuje szeroką gamę trackerów kryptowalut, w szczególności ETN. Z drugiej strony ETF-y śledzą indeksy związane z blockchainem, ale nie bezpośrednio z kryptowalutami.

DEGIRO oferuje 4 głównych emitentów Crypto-Trackerów: VanEck, Coinshares, Wisdom Tree i 21Shares.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Promocja DEGIRO: Kredyt o wartości 100 euro

DEGIRO oferuje zwrot opłat transakcyjnych do 100 euro dla nowych klientów, którzy aktywują swoje konto inwestycyjne. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest spełnienie określonych warunków:

 • Oferta jest ważna do 1 maja 2023 roku.
 • W okresie obowiązywania oferty nowi klienci, którzy aktywowali swoje konto, otrzymają zwrot opłat transakcyjnych w wysokości do 100 EUR.

Chcesz uzyskać więcej informacji o Promocji DEGIRO?

Rodzaje kont w DEGIRO

DEGIRO oferuje cztery rodzaje kont: Basic, Active, Trader i Day Trader

BasicActiveTraderActive Trader
Handel z wykorzystaniem dźwigni finansowejTak
50% dostępnej marży
Tak
100% dostępnej marży
Tak
100% marży + dodatek
Instrumenty pochodne (opcje i kontrakty futures)
Akcje, fundusze ETF, fundusze i obligacje
Handel na krótkich pozycjach
Pożycz swoje obligacje

Konto Basic

Konto Basic to podstawowe konto DEGIRO. Basic oferuje wszystkie produkty i usługi DEGIRO, z wyjątkiem tego, że nie pozwala na handel instrumentami pochodnymi, krótkimi pozycjami, kontraktami terminowymi i depozytem zabezpieczającym. Możesz w dowolnym momencie zmienić swoje konto z Basic na inne.

Konto Active i Trader

Wyróżniamy konta Active i Trader, zaprojektowane jako rozszerzenie konta Basic. Konta te, w przeciwieństwie do Basic, pozwalają na handel z dźwignią finansową, z krótkimi pozycjami na akcjach i instrumentach pochodnych.

Główna różnica między kontem Active a kontem Trader polega na tym, że na koncie Active wykorzystanie krótkich pozycji jest ograniczone do 50% dostępnego depozytu zabezpieczającego, podczas gdy na koncie Trader możesz otrzymać do 100% depozytu zabezpieczającego.

Konto Day Trader

Wreszcie, konto Day Trader pozwala na bardziej aktywny handel i dostęp do głównych rynków.

Z drugiej strony, ryzyko jest obliczane inaczej niż na pozostałych profilach, więc możesz ponieść większe ryzyko.

Aby aktywować ten profil, musisz najpierw skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta DEGIRO, tzn. nie możesz tego zrobić online.

Ważne: w momencie otwarcia rachunku w DEGIRO, Twój profil jest Profilem podstawowym. Istnieje możliwość migracji z profilu Basic do wyższych profili, takich jak Active, Trader i Day Trader. Jednak po migracji do Active, nie będzie już można powrócić do konfiguracji Basic.

 • Czy chcesz uzyskać więcej informacji na temat różnych kont DEGIRO? Przeczytaj nasz artykuł Rodzaje kont DEGIRO

Jak założyć konto DEGIRO

Otwarcie konta DEGIRO to szybki proces, który zajmie tylko kilka minut. Po wejściu na stronę główną brokera zobaczysz przycisk „Rejestracja”. 

Krok po kroku 👉 Jak założyć konto w DEGIRO?

 1. Wybierz swój rachunek

  Przed wprowadzeniem swoich danych osobowych należy wybrać odpowiedni rachunek maklerski. Wybierz czy chcesz rachunek Basic, Active, Trader czy Day Trader.

 2. Wprowadź swoje dane osobowe

  Następnie należy przejść przez kwestionariusz. Wymagane będą różne informacje, w tym imię i nazwisko, adres, narodowość, zatrudnienie, informacje podatkowe itp. Dodatkowo, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości.

 3. Weryfikacja

  Zostaniesz poproszony o zeskanowanie i przesłanie dowodu tożsamości w tej części procesu. Może to być paszport, dowód osobisty albo wyciąg bankowy. 

 4. Finalizacja transakcji

  Po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu swojej tożsamości, będziesz mógł przejrzeć dostarczone informacje.

 5. Zasil swoje konto

  Po zasileniu konta możesz rozpocząć handel. Wystarczy przelać minimalny depozyt lub dowolną kwotę pieniędzy na konto brokera.

Platforma DEGIRO WebTrader

DEGIRO posiada własną platformę (WebTrader), która jest dość prosta w obsłudze, co jest zaletą lub wadą w zależności od poziomu doświadczenia użytkownika.

Początkującemu użytkownikowi ułatwia to wyszukiwanie aktywów oraz ich kupowanie i sprzedawanie.

Menu główne platformy DEGIRO podzielone jest na 4 bloki: rynki, akcje, zlecenia i ceny.

Aplikacja DEGIRO

Aplikacja DEGIRO jest kompatybilna ze  wszystkimi urządzeniami. Po pobraniu aplikacji i pierwszym zalogowaniu aplikacja poprosi o ustawienie 5-cyfrowego hasła.

Aplikacja mobilna jest również dość intuicyjna i nie ma wielu funkcji. Ma prosty interfejs z głównymi indeksami i rynkami, sekcją portfela. Z telefonu komórkowego operacje przeprowadza się tak samo jak w wersji desktopowej, ale jest wiele funkcji, które nie są dostępne: na przykład nie ma możliwości zmiany ustawień konta czy zarządzania kontem wielowalutowym.

DEGIRO: Wyceny na żywo

DEGIRO oferuje bezpłatne wyceny na żywo dla wszystkich typów kont; podczas gdy inni podają je z 15-minutowym opóźnieniem, które wymaga oddzielnej subskrypcji, aby uzyskać dostęp w czasie rzeczywistym.

Giełdy, które standardowo i bezpłatnie oferują notowania w czasie rzeczywistym to:

 • CHI-X
 • Amsterdam, Bruksela, Lizbona i Paryż.
 • Giełda we Frankfurcie Niemcy.
 • Stany Zjednoczone (CME)

Ponadto istnieje możliwość subskrybowania w czasie rzeczywistym innych giełd. Niektóre ceny we Włoszech to 1 euro miesięcznie; 4 euro miesięcznie dla Grecji; 4,50 euro miesięcznie dla BME Spain i MEFF Spain, 8 euro miesięcznie dla Wielkiej Brytanii; 10,50 euro dla niemieckiego Eurex Level I; i 5 euro miesięcznie dla Nasdaq.

Rodzaje zleceń DEGIRO

Wszystkie rodzaje zamówień, które możesz dodać do DEGIRO, są widoczne na poniższym obrazku :

 • Zlecenie dzienne
 • Zlecenie stałe
 • Zlecenie z limitem ceny
 • Zlecenie rynkowe

Jedną z osobliwości jest to, że należy pamiętać, iż będąc w trybie execution-only, zlecenia na wielu rynkach przechodzą przez MTF, gdzie ceny wykonania w zmiennych i niepłynnych sytuacjach rynkowych mogą bardzo różnić się od cen, po których zostało złożone zlecenie.

Na rynkach członkowskich, takich jak Euronext, możesz umieścić stop podczas składania zleceń. Na innych będziesz musiał czekać na ich dodanie po złożeniu zlecenia, ale tylko w zakresie dozwolonym przez nie i przez okres 90 dni.

Zobaczmy przykład

Kupuję akcje Bayer w Stanach Zjednoczonych po 50$ i chcę ustawić stop loss na 35 i zapomnieć o nich przez rok. Może pojawić się błąd, (stop loss jest po bardzo niskiej cenie i za 90 dni, jeśli zlecenie nie zostanie wypełnione, to przepadnie).

DEGIRO: Dostępne rynki

Główną cechą, jest to, że oferuje wiele rynków, których nie oferują inni pośrednicy finansowi, a koszt jest znacznie niższy od oferowanego przez innych.

Na przykład na rynkach takich jak Turcja, Australia i niektórych rynkach europejskich jest jednym z niewielu pośredników, z którymi można inwestować bezpośrednio na rynku.

Poniżej zostawiamy Ci wszystkie rynki, na których możesz handlować:

 • Niemcy
 • Belgia
 • Francja
 • Wielka Brytania
 • Austria
 • Szwajcaria
 • Dania
 • Hiszpania
 • Finlandia
 • Grecja
 • Irlandia
 • Włochy
 • Węgry
 • Norwegia
 • Szwecja
 • Portugalia
 • Republika Czeska
 • Turcja
 • Kanada
 • Australia
 • Hongkong
 • Japonia
 • Singapur

Pamiętaj, że na rynkach takich jak Hongkong czy Kanada możesz napotkać pewne ograniczenia, które wyjaśnię poniżej.

 • Hongkong: Aktualna cena kwotowana nie jest wyświetlana, a zlecenie jest wysyłane do realizacji, ale może nie zostać zrealizowane.
 • Kanada: w niektórych firmach będziesz musiał kupować i sprzedawać loty po 100 akcji.

Sprawdź dostępne rynki DEGIRO w naszym artykule.

DEGIRO: Prowizje

DEGIRO pozycjonuje się jako broker o niskich kosztach. Przede wszystkim wyróżnia się prowizjami dla rynków północnoamerykańskich i egzotycznych. Ponadto nie ma prowizji za przechowywanie i dywidendy, ale należy pamiętać, że pobiera prowizję za połączenie z każdym rynkiem, na którym działa, z wyjątkiem rynku portugalskiego.

Prowizje pochodzą z kont Basic, Active i Trader.

Prowizje: Akcje, ETN i ADR

RynekSpread
Portugalia0 €
USA0 € *
Niemcy – XETRA3,90 €
Niemcy – Zertifikate-Börse Frankfurt3,90 €
Niemcy – Frankfurt (Akcje)3,90 €
Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Irlandia, Wielka Brytania, Holandia3,90 €
Kanada0 €
Australia, Hongkong, Japonia, Singapur5 €
Polska3,90 €
Czechy, Grecja, Węgry, Turcja3,90 €

DEGIRO nie pobiera prowizji i opłat od stron trzecich bezpośrednio, ale poprzez stałą opłatę w wysokości 0,50 €. Opłata ryczałtowa obejmuje wszystkie koszty, którymi giełdy lub platformy transakcyjne obciążają DEGIRO za wykonanie Twojego zlecenia. Stała opłata w wysokości 0,50 € nie dotyczy Tradegate.

Trackery (ETF, ETN, ETC)

Kolejną ważną cechą DEGIRO jest bogata lista funduszy ETF, które można nabyć bezpłatnie bez prowizji, co sprzyja okresowym wpłatom.

RynekSpread
Rynki światowe0 €
Tradegate3,90 €
ETF-yBrak

Fundusze inwestycyjne

Po stronie funduszy inwestycyjnych weź pod uwagę, że fundusze współpracujące z DEGIRO nie korzystają z przywileju nieopodatkowanego transferu. Jego oferta jest szeroka, ale nie polecam zajmowania się tymi produktami, chyba że jest to fundusz, którego nie można znaleźć u innego brokera.

 SpreadKoszt obsługi
Fundusze Morgan StanleyBezpłatnyBezpłatny
Fundusze Euronext3,90 €0,20%
Nienotowane fundusze inwestycyjne (STP)3,90 €0,20%

Obligacje

W operacjach na obligacjach liczę na dużą poprawę dzięki integracji z Flatexem. Flatex to niemiecki broker specjalizujący się w ETFach i instrumentach o stałym dochodzie. Co prawda DEGIRO oferuje obligacje, ale ich prowizje i oferty mogłyby być jeszcze bardziej konkurencyjne.

RynekSpread
Portugalia, Holandia, Belgia, Francja, Niemcy2,00 €

Opcje

Jeśli chodzi o opcje, jego mocną stroną jest dostęp do niemal wszystkich rynków międzynarodowych, ale dla specjalistów od opcji funkcjonalność i elastyczność, jaką oferuje, wypada blado.

RynekSpread
Eurex (Niemcy)0,75 € za umowę
MEFF (Hiszpania)0,75 € za umowę
Euronext LIFFE (Portugalia, Holandia, Belgia, Francja)0,75 € za umowę
Inne kraje0,75 € za umowę

Kontrakty terminowe

Tutaj oferują dostęp do różnych rynków. Ich prowizje są niższe niż u brokerów bankowych, ale wyższe niż u innych wyspecjalizowanych pośredników.

NYSE LIFFE – Amsterdam0,75 € za umowęIndeks AEX
NYSE LIFFE – Bruksela0,75 € za umowęIndeks BEL20
NYSE LIFFE – Lizbona0,75 € za umowęIndeks PSI 20
NYSE LIFFE – Paryż0,75 € za umowęIndeks CAC 40
Indeksy EUREX0,75 € za umowęIndeks EUROSTOXX 50, DAX
EUREX0,75 € za umowęInne sektory i indeksy
TEN SAM0,75 € za umowęwszystkie futures
MEFF0,75 € za umowęwszystkie futures

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Obsługa klienta DEGIRO

DEGIRO prowadzi obsługę klienta w języku polskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 17:00 pod numerem telefonu +31 20 261 3072.

DEGIRO: Wpłaty i wypłaty

Metody dokonywania wpłat przez DEGIRO to:

 • Sofort lub Trustly, który umożliwia wykonanie natychmiastowego przelewu z konta bankowego do DEGIRO, w cenie 1 euro za przelew. Pierwszy przelew jest darmowy.
  • Sofort działa tylko dla wpłat, a nie wypłat.
 • Przelew bankowy :ta metoda trwa zwykle około 3 dni roboczych.
  • Godzina graniczna DEGIRO dla przelewów wychodzących to 13:00.
  • Przelewy są wykonywane z Twojego konta bankowego na konto bankowe na Twoje nazwisko we Flatex. 

DEGIRO nie pobiera od klientów żadnych opłat za wpłaty i wypłaty środków. Nie ma żadnych kosztów stałych. Otwarcie i zamknięcie konta jest darmowe, a minimalny depozyt to tylko 1 cent.

Płacimy jednak za koszt połączenia: jest on bardzo tani, ale trzeba o nim wspomnieć.

Opłata za połączenie dla każdej wymiany walut wynosi 2,50 euro na rok kalendarzowy (jeśli mniej niż 2,50 euro, należy zapłacić 0,25% wartości konta). Opłaty te mają zastosowanie tylko w przypadku handlu lub utrzymywania pozycji w ciągu roku kalendarzowego.

Weźmy przykład: wartość Twojego konta wynosi 5.000 euro i handlujesz niektórymi instrumentami pochodnymi na Eurex, a także posiadasz pozycje na NYSE. Poniższe obliczenia dadzą całkowitą prowizję:

 • Dla Eurex 2,50 EUR (transakcje), a dla pozycji na NYSE również 2,50 EUR (pozycje).
 • Zatem całkowite koszty połączenia w roku referencyjnym wynoszą 2 x 2,50 EUR = 5 EUR

Treści edukacyjne DEGIRO

DEGIRO, jak każdy broker internetowy, oferuje bezpłatne szkolenia. W tym przypadku masz akademię inwestora, w której masz obecnie około 10 lekcji. Znajdziesz je w zakładce „Wiedza”.

W DEGIRO możesz uczyć się na następujące sposoby:

 • Filmy instruktażowe
 • Ogólne filmy edukacyjne o inwestowaniu
 • Akademia inwestorów

Zalety i wady DEGIRO

DEGIRO oferuje jedne z najniższych opłat na rynku, dlatego głównymi zaletami DEGIRO są niskie prowizje oraz łatwość otwarcia rachunku i inwestowania.

Zalety DEGIROWady DEGIRO
Niskie prowizjeNie oferuje Forex
Liczba rynkówBrak konta demo
Różnorodność produktówProwizja za inwestowanie na różnych rynkach światowych
Łatwy w użyciuBrak akcji ułamkowych
Regulowany
Opcjonalna dźwignia finansowa

Czy DEGIRO jest dla początkujących czy dla ekspertów?

Może być dobry dla obu typów inwestorów, w zależności od tego, czego szukasz.

Idealny broker dla początkujących

Na początek należy wspomnieć, że DEGIRO nie oferuje konta demo. Może to być niedogodnością dla początkujących, ponieważ konta demo to doskonały sposób na naukę inwestowania bez ryzyka.

DEGIRO oferuje jednak szeroką gamę produktów inwestycyjnych i przydatnych narzędzi .

Jeśli skupimy się na jego platformie i funkcjach jego narzędzi, zobaczymy, że ma przejrzysty projekt, który może ułatwić nawigację osobom, które nigdy z niego nie korzystały.

Podsumowując, DEGIRO może być dobrym wyborem dla początkujących .

Idealny broker dla doświadczonych

Ogólnie rzecz biorąc, DEGIRO może być dobrym wyborem dla doświadczonych inwestorów ze względu na szeroki wachlarz oferowanych usług i produktów inwestycyjnych. Doświadczeni inwestorzy mogą uzyskać dostęp do usług, które nie są tak powszechne.

Jeśli chodzi o narzędzia analityczne, DEGIRO oferuje konfigurowalne wykresy ze wskaźnikami, które można dostosować do preferencji użytkownika. Podczas gdy niektórzy doświadczeni inwestorzy mogą preferować bardziej złożone narzędzia, wskaźniki dostarczone przez DEGIRO pozwalają na szczegółową analizę.

DEGIRO PIT-8C

DEGIRO nie wystawia PIT 8C, ale wszystkie informacje dotyczące inwestycji są dostępne w zakładce Aktywność. W pierwszej kolejności każdą transakcję należy przeliczyć na polskie złotówki (po kursie z poprzedniego dnia w momencie zakupu/sprzedaży), kolejno wyniki wprowadzamy w formularzu PIT-38.

DEGIRO: Opinie użytkowników

Na stronie internetowej widzimy, że DEGIRO zdobyło ponad 86 międzynarodowych nagród.

W tym roku zdobyli nagrody dla najlepszego brokera giełdowego i najlepszego brokera ETF Rankia Awards (byli najczęściej głosowani przez naszych użytkowników).

Na stronie Trustpilot.com. widzimy, że opinia o tym brokerze jest dobra – 4,6 gwiazdek. 

Na koniec pokazujemy ogólną opinię użytkowników w aplikacji  Google Play. 

Nasze opinie o DEGIRO

DEGIRO to broker, który oferuje szeroką gamę produktów. Trzy punkty, które można podkreślić to: dobre indeksy, jedne z najlepszych oferowanych na rynku: promocja w ETF-ach i dobra obsługa klienta, z operatorami w języku polskim.

Jednym z najbardziej wyróżniających się aspektów jest to, że nie oferuje CFD. Czy to jest pozytywne czy negatywne? Ponieważ CFD są złożonymi instrumentami, fakt, że nie oferują takich produktów może być pozytywny dla początkujących handlowców, którzy zastosują je bez właściwego zrozumienia. Z drugiej strony doświadczeni traderzy mogą chcieć uzyskać do nich dostęp, ale nie mają takiej możliwości.

DEGIRO może być dobrym wyborem dla tych, którzy szukają prostej platformy i nie chcą wydawać dużo na prowizje. Ponadto, proces zakładania konta jest szybki. Ponadto oferuje wiele kont, które są dostosowane do doświadczenia użytkownika.

Z drugiej strony, ponieważ DEGIRO jest brokerem egzekucyjnym, Twoje narzędzia do wyszukiwania są ograniczone. Nie oferuje również handlu na rynku Forex.

Podsumowując, DEGIRO jest dobrym brokerem internetowym. Nie ma minimalnego depozytu i nie ma prowizji za brak aktywności .

Porównanie DEGIRO z innymi brokerami online

W Rankia lubimy porównywać wszystkich brokerów online, aby wyciągnąć najlepsze wnioski i pomóc Ci podjąć najlepsze decyzje finansowe. W ramach tej pracy stworzyliśmy serię porównań Degiro z innymi brokerami.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

€0.01

Zastrzeżenie: Ten artykuł nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna. Ma jedynie charakter informacyjny i edukacyjny.

Często zadawane pytania

Jakie są aktualne prowizje za zakup akcji?

W lutym 2022 roku DEGIRO obniżyło prowizje za zakup akcji do 0 euro + 0,05%.

Czy mój depozyt będzie bezpieczny z DEGIRO?

DEGIRO korzysta z usług niezależnego powiernika do przechowywania swoich aktywów, co oznacza, że są one oddzielone od aktywów DEGIRO. Jedyną funkcją depozytariusza jest zarządzanie i ochrona inwestycji klienta. W mało prawdopodobnym przypadku, gdy coś stanie się z DEGIRO, Państwa inwestycje nie będą traktowane jako aktywa możliwe do odzyskania przez wierzycieli DEGIRO, ale pozostaną pod opieką powiernika.

Jaki organ nadzoruje DEGIRO?

DEGIRO jest licencjonowaną holenderską firmą inwestycyjną, dlatego podlega nadzorowi holenderskiego Urzędu ds. Rynków Finansowych (AFM) oraz holenderskiego Banku Centralnego (DNB).

Jak wpłacić lub wypłacić środki w DEGIRO?

DEGIRO utrzymuje płynność na rachunku bankowym w imieniu użytkownika w firmie Flatex. Wpłat można dokonywać natychmiastowo za pomocą Sofort, płacąc prowizję w wysokości jednego euro lub przelewem bankowym. Wypłaty dokonywane są wyłącznie przelewem bankowym i mogą trwać do trzech dni roboczych.

Czy DEGIRO oferuje konto demo?

DEGIRO nie posiada konta demo, ale można otworzyć konto bez minimalnego depozytu i poznać platformę w ten sposób.

Co się stanie, jeśli DEGIRO zbankrutuje?

Właścicielem DEGIRO jest niemiecka spółka giełdowa o nazwie flatexDEGIRO AG. Płynność, którą posiadasz w DEGIRO jest chroniona do kwoty 100 000 EUR przez niemiecki Fundusz Gwarancji Depozytów. Udziały i inne aktywa są przechowywane w oddzielnym podmiocie, który nie może zaciągać długów i jest chroniony przez Holenderski Fundusz Gwarancji Inwestycji do kwoty 20 000 euro.

Jak usunąć konto w DEGIRO?

Aby zamknąć konto w DEGIRO należy wysłać e-mail do działu obsługi klienta DEGIRO, po zamknięciu konta przekażą środki na Twoje konto bankowe.

*Zobacz także: Najlepsi brokerzy w Polsce

*Inwestowanie może być opłacalne, ale nie jest wolne od ryzyka


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

4 Komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosujących
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
Gość
Kasia
17 stycznia, 2023 8:18 am

Hej,

Świetny wpis, często spotykam się z wątpliwościami co w przypadku gdyby upadła waluta PLN albo stała się niewymienialna jak bodajże hrywna w Niemczech od końca października? Wypłaty są tylko w PLN, jak w takiej sytuacji zachowałby się broker degiro i jak wypłacilby nasze środki ?
Dziękuję

Borjana Stamatoska
Redaktor
17 stycznia, 2023 2:10 pm
Odpowiedz  Kasia

Hmmm świetnie pytanie! Pozwól mi się skontaktować z Degiro i dam znać jak tylko dostanę odpowiedź. Dzieki i pozdrawiam serdecznie

Łukasz
Gość
Łukasz
18 stycznia, 2023 11:52 am

Hej

„Jeśli podmiot ten zbankrutuje i nie będzie w stanie zwrócić akcji, wówczas broker musi ponieść tę stratę. Jeśli nie mógłbyś ponieść tej straty, wtedy Holenderski Fundusz Gwarancyjny wszedłby i pokrył twoją stratę do 20.000 euro”

A czy jest to poziom 100 tys Euro??

” Środki pieniężne na rachunku DEGIRO są zabezpieczone do kwoty 100 tys. euro w ramach niemieckiego systemu gwarancji depozytów. Instrumenty inwestorów na osobnych rachunkach przechowuje specjalny podmiot (SVP)”

Łukasz
Gość
Łukasz
18 stycznia, 2023 1:29 pm

Hej Borjana,

Mam jeszcze 3 króciutkie pytania:

1) czy jest w degiro istnieje mozliwosc inwestowania w Etf na WIG20 i sWig80 Etfbw20tr i Etfbs80tr ??

2) „należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych”

Jakie opłaty tutaj masz na myśli ?

3) Nie rozumiem co to jest to prowizje za notowanie akcji 1pln + 0.08% ?

Na przykładzie:
Załóżmy kupię jakaś spółkę z GPW za 1000pln — jaki poniosę koszt prowizji i innych opłat ?

Z góry bardzo dziękuję

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!