Recenzja DEGIRO: Opinie, opis i opłaty

Pobierz w formacie PDF

Dziś przyjrzymy się platformie DEGIRO, która oferuje inwestorom nie tylko wygodne miejsce do lokowania pieniędzy, ale również bezpieczną i pewną opcję inwestycyjną. 

Solidne opanowanie rynku giełdowego, które ułatwia możliwość inwestowania i obniża ryzyko, jest bezsprzecznie ważne. Trzeba jednak pamiętać również o wyborze odpowiedniej platformy, na której będziemy inwestować. Trudność może sprawić znalezienie odpowiedniej firmy doradczej, w której pracują specjaliści, którym można zaufać. 

DEGIRO Broker Recenzja Opis, opłaty, opinie

Firma brokerska ma swoją siedzibę w Amsterdamie. Została założona przez pięciu byłych współpracowników, którzy uważali, że możliwe jest zaoferowanie klientom indywidualnym takiego samego dostępu do rynku po niższych cenach jak klientom instytucjonalnym.

gieldy degiro

DEGIRO- Oferta inwestycyjna

Wśród produktów oferowanych przez DEGIRO znajdują się akcje, kontrakty terminowe i wiele innych, ale kontrakty CFD i handel walutami nie są dostępne. Podczas gdy wybór akcji, opcji i kontraktów terminowych jest naprawdę konkurencyjny, wybór funduszy i obligacji jest przeciętny.

Konkurencyjna struktura

Celem założycieli DEGIRO było zapewnienie inwestorom z całego świata profesjonalnych usług na rynku inwestycyjnym. Firma jest brokerem giełdowym od 2013 roku. Dzisiaj jest obecna w 18 krajach na całym świecie i zapewnia dostęp do giełd w ponad 30 krajach. 

Broker ten szybko zyskuje na popularności, a obecnie posiada ponad milion klientów. Oprócz 80+ międzynarodowych nagród dla brokerów, reputacja DEGIRO jest ugruntowana również przez lojalną bazę klientów.

W 2013 roku DEGIRO wprowadziło swój model handlu detalicznego online w Holandii, a następnie rozszerzyło działalność na 18 krajów europejskich. W rezultacie, inwestorzy detaliczni w całej Europie korzystają z wysoce konkurencyjnej struktury prowizji, która jest średnio o 80% niższa niż u lokalnych konkurentów, co czyni ją bardzo konkurencyjną platformą rynkową.

Akcje i ETF-y

DEGIRO ma mniejszy wybór akcji i ETF niż LYNX, ale jest podobny do Comdirect.

Ponad 5000 ETF-ów i 30 giełd jest dostępnych, w tym główne rynki międzynarodowe, jak również kilka mniejszych giełd europejskich.

Platforma inwestycyjna pozwala handlować prawie każdą spółką publiczną, a nie tylko kilkoma tj, większość. Obecnie nie ma dostępu do amerykańskiego Pink Sheets i amerykańskich rynków pozagiełdowych (OTC).

spread degiro

Obligacje

Pomimo doskonałej oferty obligacji korporacyjnych i rządowych, DEGIRO wypada słabo w porównaniu z dwoma innymi głównymi konkurentami: Comdirect i LYNX.

Fundusze

Mniejszy wybór dostawców funduszy jest dostępny w DEGIRO. Firma oferuje fundusze inwestycyjne między innymi takich firm jak BlackRock i Vanguard.

Opcje

Można handlować na 12 rynkach opcji, co stanowi konkurencyjny wybór, choć nie najlepszy na rynku.

Kontrakty terminowe

Platforma ta jest nadal stosunkowo wąska w swoim zasięgu rynku kontraktów terminowych w porównaniu do innych platform.

etf degiro

Omówiliśmy wcześniej jak oferta inwestycyjna platformy skupia się przede wszystkim na inwestycjach w:

 • akcje
 • obligacje
 • opcje binarne

Dostępny jest również szereg produktów dodatkowych, w tym:

 • produkty lewarowane
 • rynki ETF
 • nienotowane fundusze inwestycyjne
 • warranty
 • kontrakty terminowe

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

Opłaty i prowizje w DEGIRO

Głównym celem firmy jest minimalizacja kosztów świadczonych usług. W firmie zatrudnionych jest bardzo mało osób, nie ma działu analitycznego, nie ma zaawansowanych aplikacji handlowych. W rezultacie, transakcje są stosunkowo tanie.

Jeśli jesteś zainteresowany możliwością zwiększenia swoich inwestycji na światowych giełdach, to DEGIRO oferuje atrakcyjne rozwiązanie dla Ciebie. Szacuje się, że dzięki innowacyjnym metodom można zaoszczędzić nawet do 80% na kosztach obsługi inwestycji. 

Możesz bezpłatnie otworzyć rachunek inwestycyjny, który jest jednocześnie zintegrowany z rewolucyjną platformą handlową.

Ponieważ DEGIRO jest zarejestrowanym brokerem, Twoje bezpieczeństwo jest chronione. 

DEGIRO zostało zatwierdzone przez BaFin.
 • Akcje polskie – 1 PLN + 0,08%.
 • Amerykańskie akcje – 0 EUR
 • Akcje niemieckie – 2 EUR + 0,02%.
 • Austria, Szwajcaria, Finlandia, Belgia, Szwecja, Dania, Holandia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Norwegia, Włochy i Wielka Brytania – 4 EUR + 0,04%.
 • Kanada – 2 EUR + 0,01 CAD 
 • Australia, Hong Kong, Japonia, Singapur – 10 EUR + 0,05%.
 • Grecja, Czechy, Turcja, Węgry – 10 EUR + 0,15%.
 • ETFy – 200 różnych ETFów jest bezpłatnych. Uwaga: Warunki są wymienione poniżej.
degiro oplaty

DEGIRO nie jest brokerem świadczącym usługi doradztwa inwestycyjnego dla swoich klientów, ale oferuje usługi egzekucji zleceń.

 1. Bardzo niskie prowizje i opłaty są jedną z największych zalet.
 2. Traderzy mogą łatwo uzyskać dostęp do pożądanych przez siebie rynków z jednej platformy. Wszechstronne oprogramowanie, przejrzystość, edukacja i transparentność – wszystkie te elementy odgrywają ważną rolę w tym procesie.
 3. Uproszczenie – Podczas gdy produkty finansowe są stosunkowo złożone, DEGIRO stara się uprościć inwestowanie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Z drugiej strony, aktywni inwestorzy nie powinni czuć się ograniczeni w korzystaniu z platformy.
 4. Zaufanie – bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Dlatego DEGIRO oddziela zasoby klientów, chroni wewnętrzne oprogramowanie przed atakami z zewnątrz, zabezpiecza dane klientów i pracowników.
 5. Platforma ta pozwala na handel na giełdach z całego świata i oferuje liczne typy zleceń oraz różne produkty finansowe.

Warto zaznaczyć ze DEGIRO nie oferuje swoim klientom rynku FOREX ani opcji binarnych. Nie wiemy, czy to się zmieni w przyszłości.

W ciągu ostatniego roku, wykresy na stronie DEGIRO zostały ulepszone. Inwestorzy mogą korzystać z 13 wskaźników, 9 narzędzi do rysowania, wielu typów wykresów i widoków z wyskakującymi interaktywnymi wykresami. 

Szablony wykresów mogą być utrzymywane przez traderów. Mimo, że nadal musisz otworzyć nowe okno, aby uzyskać dostęp do tych funkcji, jest to wciąż znaczący postęp.

Rodzaje kont

Profil Basic

W tym profilu, DEGIRO zawsze zapewnia zabezpieczenie wystarczające do pokrycia pozycji.

– Niewiarygodnie niskie opłaty

– Akcje, obligacje, ETFy i fundusze inwestycyjne

– Produkty lewarowane

– Nie ma opłat za umorzenie dywidend i kuponów

– Profile Active i Trader umożliwiają dostęp do usług dodatkowych

– Fundusze debetowe

– Krótka sprzedaż

– Handel instrumentami pochodnymi (opcje / kontrakty terminowe)

Profil Custody

Za pośrednictwem tego profilu nie są udzielane pożyczki papierów wartościowych. Nie ma możliwości przejścia na inny profil w celu uzyskania dostępu do określonych instrumentów finansowych.

Niskie opłaty

Akcje, obligacje, fundusze typu ETF i fundusze inwestycyjne

Produkty wykorzystujące dźwignię finansową

Brak opłat za umorzenie dywidendy i kuponu

Dostęp do dodatkowych usług 

Z pokaźną listą 200 ETF-ów, możesz dokonać jednej darmowej transakcji ETF każdego miesiąca. Jeśli transakcja nie jest krótka, nie ma znaczenia jak duża jest to transakcja. W tym samym miesiącu, w którym dokonasz transakcji, będziesz mógł zwiększyć swoją pozycję bez ponoszenia opłaty prowizyjnej, pod warunkiem, że długie lub krótkie pozycje są handlowane w taki sam sposób jak poprzednio oraz wolumen Twojej transakcji przekracza 1000EUR

Za ustanowienie możliwości handlowych pobierana jest opłata. Ma to na celu umożliwienie handlu na wszystkich giełdach europejskich, azjatyckich i północnoamerykańskich. 

Giełdy te pobierają opłaty od konsumentów za korzystanie z nich. DEGIRO pobiera opłaty za korzystanie z określonej usługi. Jeśli nie korzystasz z tej usługi, nie ma żadnych dodatkowych opłat.

Roczny koszt opłat to kwota nieprzekraczająca 0,25% wartości portfela (maksymalnie 2,50 euro) dla każdej giełdy, ale opłata ta nie ma zastosowania do GPW. Są one stosowane w przypadku zawierania transakcji lub utrzymywania pozycji w ciągu roku kalendarzowego. Opłata w wysokości €5 miesięcznie jest stosowana dla opcji amerykańskich.

DEGIRO – Jak założyć konto?

Rachunki demo nie są dostępne, a otwarcie rachunku jest bardzo szybkie, nie wymaga depozytu i jest niewiążące.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

1. Wybierz swój rachunek

Przed wprowadzeniem swoich danych osobowych należy wybrać odpowiedni rachunek maklerski. Strona rejestracji pozwala na dokonanie wyboru, a następnie przejście do następnego kroku.

2. Wprowadź swoje dane

Następnie należy przejść przez kwestionariusz podstawowych informacji. Wymagane będą różne informacje, w tym imię i nazwisko, adres, narodowość, zatrudnienie itp. Dodatkowo, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości.

3. Weryfikacja

Zostaniesz poproszony o zeskanowanie i przesłanie dowodu tożsamości w tej części procesu. Może to być paszport, dowód osobisty albo wyciąg bankowy; poszczególne wymagania różnią się. 

4. Finalizacja transakcji

Po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu swojej tożsamości, będziesz mógł przejrzeć dostarczone informacje i zgodzić się na warunki wybranego przez siebie brokera.

5. Zasil swoje konto

Po zasileniu konta bankowego można rozpocząć handel. Wystarczy przelać minimalny depozyt lub dowolną kwotę pieniędzy na konto brokera.

DEGIRO akceptuje następujące dokumenty do celów identyfikacji:

Dowód tożsamości: dowód osobisty / paszport

Dowód zamieszkania: wyciąg bankowy / rachunek za media

Ta platforma iinwestycyjna pozwala na przejście przez cały proces aplikacji online.

Minimalny depozyt musi zostać przelany z konta bankowego na rachunek maklerski po zarejestrowaniu i otwarciu konta.

Nie ma również wymogu minimalnego depozytu.

Bezpieczeństwo

Dodatkowo, Degiro posiada oddzielny podmiot, który przechowuje aktywa klientów. Firmy te znane są jako depozytariusze i są odpowiedzialne za administrowanie i przechowywanie naszych instrumentów finansowych. 

Dlatego papiery wartościowe przechowywane przez klientów nie są częścią masy upadłościowej brokera, nawet jeśli on sam zbankrutuje. Powiernik zachowuje te fundusze i nie miesza ich z aktywami brokera.

Na stronie Degiro można porównać opłaty z cenami konkurencji, aby przekonać się, ile zaoszczędzimy. Broker nie organizuje konferencji i szkoleń, za to dużo inwestuje w reklamy telewizyjne i nie zatrudnia analityków. Zamiast tego udostępnia usługi inwestorom na swojej platformie oraz zapewnia dostęp do instrumentów. 

PPomimo obsługi aż 18 krajów, Degiro prowadzi całą swoją działalność za pośrednictwem zaledwie trzech biur, zlokalizowanych w Amsterdamie, Berlinie (tylko dla FlatexDEGIRO) i Sofii.

DEGIRO- Wady i zalety

*Skorzystaj z naszej porównywarki Brokers, aby porównać najlepszych brokerów w Polsce.

Zalety:Wady:
Bardzo niskie prowizje, nie ma wielu miejsc, które mogą zaoferować bardziej konkurencyjną cenę sprzedażyNie ma kontraktów terminowych na WIG20 i opcji na rynku polskim.
Rynki i instrumenty z całego świataSpory są rozstrzygane na podstawie prawa holenderskiego
Zagraniczne akcje Brak opcji na portfel IKE/IKZE
Brak opłaty za przechowywanie papierówBrak polskich obligacji
Najtańszy broker dla obrotu akcjami na GPW oraz giełdach amerykańskich i europejskich Brak integracji z Metatrader i Amibroker
Ponad 700 ETF-ów bez prowizji i największa dostępna baza dostępnych ETF-ówNie ma możliwości składania formularzy Pit-8C i Pit-38 wraz z załącznikiem PIT/ZG, gdzie wykazuje się dochody poniesione w obrocie dewizowym (broker sporządza zeznanie roczne).
Bezprowizyjne wpłaty i wypłaty z rachunkuKontrakty CFD nie są dostępne
Dostęp do giełd Singapurze, Japonii czy Australii
szeroki dostęp do ETF

Ważny jest również status regulacyjny samego brokera.

Tutaj firma jest ściśle monitorowana przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego. Każdy inwestor zyska bezpieczeństwo dzięki tej ważnej informacji. Firma jest również zarejestrowana w Amsterdamskiej Izbie Handlu i Przemysłu pod numerem 34342820.

Dostępne waluty

DEGIRO zazwyczaj opiera walutę konta na lokalnej walucie kraju zamieszkania. Na przykład, jeśli jesteś rezydentem Wielkiej Brytanii, będziesz miał konto w GBP. 

Jedno konto może posiadać tylko jedną walutę bazową.

Niemniej jednak, możliwe jest dodanie kolejnego konta w innej walucie, jeśli konto bankowe znajduje się w tym kraju. W takim przypadku należy złożyć wniosek o konto handlowe.

Nie musisz płacić opłaty za przewalutowanie, jeśli zasilasz swoje konto handlowe w walucie swojego konta bankowego lub handlujesz aktywami w tej samej walucie co waluta bazowa Twojego konta handlowego.

DEGIRO rozliczenie PIT

DEGIRO raport podatkowy można znaleźć na Platformie Inwestycyjnej, wybierając opcję „Aktywność”, a następnie „Raporty”. Rozliczenie PIT jest zwykle dostępne pod koniec lutego lub na początku marca.

DEGIRO PIT-8C

DEGIRO nie wystawia PIT 8C, ale wszystkie informacje dotyczące inwestycji są dostępne w zakładce „Aktywność”. W pierwszej kolejności każdą transakcję należy przeliczyć na polskie złotówki (po kursie z poprzedniego dnia w momencie zakupu/sprzedaży), kolejno wyniki wprowadzamy w formularzu PIT-38.

Obsługa klienta

DEGIRO zapewnia ogólnie zadowalający poziom obsługi klienta. Czas reakcji w przypadku wsparcia telefonicznego jest bardzo szybki, a użytkownicy otrzymują satysfakcjonujące odpowiedzi. Czas odpowiedzi na e-mail wynosi średnio około dwóch dni.

Klienci z każdego z 18 obsługiwanych krajów mogą skontaktować się z obsługą klienta w swoim ojczystym języku.  

Niestety, nie ma tutaj dostępnego czatu na żywo. Dostępna jest tylko pomoc mailowa i telefoniczna.

Brakuje również 24-godzinnej dostępności. Obsługa klienta dla platformy jest dostępna w dni powszednie w godzinach 8.00 – 22.00 czasu lokalnego.

DEGIRO- Szkolenia i edukacja

Za pośrednictwem DEGIRO można uczyć się na wiele sposobów: 

 • Filmy instruktażowe na platformie
 • Widea edukacyjne
 • Blog

Pełen zestaw materiałów edukacyjnych DEGIRO można znaleźć w zakładce „Wiedza” na stronie brokera. Akademia Inwestora oferuje teksty i filmy wideo obejmujące podstawy. 

W sekcji Produkty można zapoznać się z różnymi klasami aktywów oferowanych przez DEGIRO, natomiast sekcja „Informacje o giełdach” wprowadzają podstawowe techniki wykresów i analizy technicznej. 

Można tu znaleźć filmy wyjaśniające, jak działają klasy aktywów i kiedy należy składać zlecenia. Dostępne są również filmy wyjaśniające działanie platformy online DEGIRO, w tym kupowanie akcji. Wszystkie te materiały znajdują się w menu „Inwestowanie z Degiro”.

Wysokiej jakości artykuły na temat rynków są również publikowane co miesiąc na blogu.

DEGIRO Opinie i podsumowanie

Brak zaawansowanych narzędzi i platform sprawia, że DEGIRO jest łatwe do obsługi nawet przez początkujących inwestorów. Zaawansowani inwestorzy mają okazję do korzystania z platformy i narzędzi, zawierać transakcje tylko z brokerem. Kolejną zaletą sa niskie prowizje oraz szeroki wachlarz transakcji i instrumentów. 

Ponieważ DEGIRO jest stosunkowo nowym brokerem, oczekuje się, że jakość jego usług będzie rosła, począwszy od bardziej rozbudowanej platformy internetowej, a skończywszy na dostosowanej do potrzeb edukacji finansowej, aby konkurować z innymi graczami na rynku.

DEGIRO

8.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Najlepszy broker giełdowy Rankia Awards 2021

Ponad 50 rynków światowych, brak opłat za przechowywanie, dywidendy i tantiemy uwzględnione.

Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy.

Minimalny depozyt:

$0.01

Inwestowanie wiąże się z ryzykiem strat.   

Pobierz w formacie PDF

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności