eToro vs DEGIRO

eToro vs DEGIRO? Czy właśnie odkryłeś świat handlu online i potrzebujesz platformy, aby zacząć, ale nie masz pojęcia, która jest najlepsza dla Ciebie?

Jest to podstawowy wybór, zarówno dla tych, którzy chcą zacząć, jak i dla tych, którzy nie są tak zaznajomieni z handlem. Każda platforma ma swoje własne funkcje i cechy, w zależności od rodzaju przedsiębiorcy, dla którego są przeznaczone.

Dziś przyglądamy się dwóm największym platformom poświęconym wymianie aktywów takich jak akcje i ETF-y dla początkujących: eToro i Degiro.

etoro vs degiro

eToro vs DEGIRO

degiro
Regulacja
CySEC – ASIC – FCA
Regulacja
AFM – DNB
CNMV
Depozyt początkowy
200€
Depozyt początkowy
0,1€
Konta
Demo – Retail – Professional
Cuentas
Basic · Active
Trader · Custody
Opłaty
Od 0 do 10 dolarów
Opłaty
Od 0 do 2€ (+0,05%)
Platformy
Desktop i App
Platformy
Desktop i App
Pro:
– Pozwala na CopyTrading
– Has Demo Account
– Kryptowaluty i akcje
w aplikacji
Pro:
– Brak opłat eksploatacyjnych
– Ogromna oferta aktywów
– Wysoko konkurencyjne stawki
Contra:
Obowiązuje opłata za brak aktywności
Contra:
Sin cuenta demo
Zobacz więcej→Zobacz więcej→

Cechy Etoro

W tym przeglądzie znajdziesz wszystkie cechy i korzyści, które platforma handlowa eToro zapewnia swoim handlowcom.

Broker eToro niedawno obniżył minimalny depozyt do zaledwie 50 euro!

eToro jest platformą multi-asset, która oferuje produkty CFD. Dla tych, którzy handlują online, platforma eToro jest prawdopodobnie najbardziej znana i najczęściej używana.

Broker eToro jest regulowany i bezpieczny, co oznacza, że oferuje możliwość bezpiecznego handlu walutami, kontraktami CFD lub kryptowalutami.

Liczba użytkowników eToro jest tak duża, że z pewnością możemy mówić o prawdziwym fenomenie, który zasługuje na całą naszą uwagę.

Broker eToro jest znany na całym świecie, ponieważ pozwala początkującym inwestorom replikować transakcje profesjonalnych traderów poprzez ekskluzywne funkcje handlu społecznościowego (Social Trading).

eToro bezpieczeństwo i regulacje

Broker eToro (Europe) Ltd. posiada licencję CySEC (Cyprus Market Security Commission) #109/10 oraz brytyjską licencję FCA FRN 583263. eToro jest regulowanym brokerem przez kilka rynków finansowych, więc pozwala na legalny handel, a także świadczy usługi handlowe dla wszystkich klientów zamieszkałych w Wielkiej Brytanii.

Jako dogłębna analiza, brokerzy eToro są regulowani przez następujące:

 • CySEC w Europie;
 • FCA dla rynku brytyjskiego.

Nie ma wątpliwości, że handel z regulowanym brokerem może chronić Cię przed możliwymi oszustwami i zapewnić handlowcom kilka korzyści. Niewątpliwie, regulowany broker musi spełniać standardy kontroli w momencie wygaśnięcia i udowodnić, że jego działania są regulowane. Przejrzystość jest narzucona przez organy regulacyjne.

Przyjrzyjmy się szczegółowo głównym wymogom bezpieczeństwa:

 • Polisa ubezpieczeniowa. Wszyscy klienci eToro posiadają dodatkową polisę ubezpieczeniową finansowaną przez Lloyd's of London, która zapewnia ochronę do kwoty 1 miliona euro.
 • Ujemne sald. Jeśli saldo Twojego konta handlowego jest ujemne, eToro chroni swoich klientów, obiecując odzyskać straty, aby nie stracili więcej niż wartość ich depozytu.
 • Fundusz ICS (Investor Compensation Scheme). Broker uzgodnił z Funduszem Rekompensat dla Inwestorów, że w przypadku, gdy eToro nie może dokonać zwrotu, każdy klient otrzyma odszkodowanie w maksymalnej wysokości 20 000 EUR.
 • Środki i instrumenty finansowe klientów są oddzielone od aktywów eToro: kontami klientów zarządzają największe europejskie banki.
 • Możesz poprosić o pomoc techniczną eToro w dowolnym momencie od poniedziałku do piątku. Starają się oni odpowiadać w sposób terminowy, ale w niektórych przypadkach może to zająć więcej niż jeden dzień.

Możesz otworzyć zgłoszenie serwisowe do działu obsługi klienta.

Cechy DEGIRO

DEGIRO jest firmą założoną w 2008 roku. Od dziesięciu lat z powodzeniem plasuje się w czołówce europejskich brokerów online. Dlaczego? Czym różni się od innych platform? Dlaczego nie wszystkim się podoba?

Wiodący brokerzy handlu online mają różne podejście do inwestorów. Istnieją tak zwani klienci detaliczni, od początkujących do średnio zaawansowanych użytkowników (Ty jesteś jednym z nich). Natomiast profesjonalni traderzy, zainwestowali dużo pieniędzy na platformie i wiedzą jak generować ogromne zyski.

Niestety, inwestorzy indywidualni płacą wyższe prowizje niż profesjonalni inwestorzy. Dotyczy to wszystkich głównych brokerów na rynku, z wyjątkiem DEGIRO. Broker oferuje swoim klientom bardzo niskie prowizje.  

Wielu inwestorów ma jednak mieszane opinie. Rzeczywiście, nie każdy lubi go jako brokera handlowego online.

DEGIRO jest holenderskim brokerem ECN z siedzibą w Amsterdamie, który umożliwia swoim klientom inwestowanie na całym świecie po bardzo konkurencyjnych cenach. Internetowa platforma inwestycyjna pozwala na wejście na rynki całego świata, nie tylko na giełdy europejskie i amerykańskie, aby handlować różnymi produktami finansowymi.

DEGIRO ma obecnie ponad 1 000 000 inwestorów w 18 krajach/regionach. Jego fundusze są inwestowane na ponad 65 giełdach na całym świecie. Broker oferuje:

 • Akcje: możesz wybrać spośród aż 65 giełd związanych z najważniejszymi rynkami świata, takimi jak Stany Zjednoczone, Europa, Azja i Australia;
 • Obligacje rynku europejskiego;
 • Opcje rynku globalnego
 • Kontrakty terminowe na rynkach światowych;
 • Fundusze inwestycyjne.
 • Nie ma kryptowalut, dewiz czy towarów, ale są jeszcze różne aktywa finansowe.

DEGIRO zdobyło 80 międzynarodowych nagród i uzyskało tytuł najlepszego maklera giełdowego. Nagrody pochodzą z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii itd.

Co oferuje DEGIRO?

Różne nagrody, które ta holenderska firma zdobyła w ostatnich latach są oczywiste, ale kiedy rozważamy powierzenie naszych pieniędzy online, zawsze dobrze jest mieć dokładne rozeznanie. Sprawdźmy, czy DEGIRO jest tak wiarygodne, jak się wydaje.

DEGIRO bezpieczeństwo i regulacje

DEGIRO jest regulowane przez Holenderski Urząd ds. Rynku Finansowego (AFM) i jest również zarejestrowane w CONSOB (lista 13005353). Ponadto, jak twierdzi spółka, Holenderski Bank Centralny (DNB) nadzoruje jej pracę ze względów ostrożnościowych.

Online brokerzy używają oddzielnych podmiotów powierniczych do ochrony aktywów inwestorów: wydaje się to potwierdzać, że DEGIRO jest bezpieczny, nie będzie angażować się w działalność dochodową depozytów klientów i inwestycje są chronione.

W związku z tym, przy niefortunnym założeniu, że coś może stać się ze spółką, wierzyciele DEGIRO nie będą mogli skorzystać ze środków inwestora, ale nadal będą one chronione i zdeponowane u odpowiedniego powiernika. DEGIRO nie jest bankiem, co oznacza, że nie może wykorzystywać środków swoich klientów w jakikolwiek sposób do własnych celów, nie może ich wykorzystywać do inwestowania w inną działalność ani do udzielania pożyczek osobom trzecim.

DEGIRO vs eToro: koszty i prowizje

eToro – koszty i prowizje

W eToro opłaty giełdowe wynoszą 0%, nie ma żadnych dopłat, opłat za bilety ani opłat za zarządzanie.

Opłata za wypłatę wynosi $5. Przy zakupie kryptowalut i handlu CFD mogą zostać naliczone inne opłaty, takie jak spready.

Istnieją również prowizje nocne, które mają zastosowanie do pozycji otwartych w ciągu nocy oraz prowizje weekendowe, które mają zastosowanie do pozycji otwartych w ciągu weekendu.

Ponadto, jeśli użytkownik nie będzie korzystał z konta przez 12 kolejnych miesięcy, zostanie obciążony opłatą za brak aktywności.

Wypłaty i wpłaty

Wypłaty są bardzo proste, szybkie i mogą być dokonywane za pośrednictwem najbardziej popularnych mobilnych usług pieniądza elektronicznego, co dotyczy również wpłat. Możesz wycofać środki w dowolnym momencie, do maksymalnej kwoty równej saldu Twojego rachunku pomniejszonego o kwotę wykorzystanego depozytu zabezpieczającego.

Można to zrobić w następujący sposób:

 • Karta kredytowa lub karta debetowa;
 • Przelew bankowy;
 • Alipay;
 • UnionPay;
 • Skrill

Ogólnie rzecz biorąc, musi minąć co najmniej jeden dzień roboczy, zanim płatność zostanie otrzymana, ale to zależy od usługodawcy.

Przy wypłatach obowiązują opłaty. Wypłaty w walutach innych niż dolar amerykański zwykle wiążą się z opłatami za przewalutowanie. Wpłaty na eToro, podobnie jak wypłaty, odbywają się w bardzo wygodny sposób. Metoda płatności jest taka sama jak w przypadku wypłat.

Odbywa się to w sposób całkowicie poufny i bezpieczny, ponieważ transakcja odbywa się poprzez Secure Sockets Layer (SSL), który jest procesem przeznaczonym do zabezpieczania transakcji przeprowadzanych w Internecie, dzięki czemu odpowiednio zarządza ochroną danych osobowych.

Minimalna kwota pierwszego depozytu różni się w zależności od regionu, w którym mieszkasz i praw obowiązujących w danym kraju/regionie, waha się od $200.00 do $10,000, jeśli jest to konto niezweryfikowane, całkowita wartość wyniesie $2,250.

Jaka jest minimalna wpłata, aby otworzyć konto? Minimalny depozyt eToro określa minimalną kwotę wymaganą do otwarcia rachunku handlowego, poprzez który można inicjować transakcje na platformie. Na przykład, we Włoszech jest to 200 dolarów, a minimalny depozyt dla kolejnych płatności wynosi 50 dolarów.

Jeśli chodzi o walutę, konta handlowe na eToro są prowadzone w USD (dolarach amerykańskich). Dlatego też, jeśli depozyt jest dokonywany w innej walucie, kwota zostanie przeliczona po aktualnym kursie rynkowym i zostanie również naliczona opłata za przewalutowanie.

DEGIRO – koszty i prowizje

Za każdym razem, gdy klient otwiera pozycję na międzynarodowej giełdzie, DEGIRO pobiera roczną prowizję. Koszt podłączenia do centrali wynosi:

 • 2,50 euro na rok kalendarzowy;
 • Lub 0.25% wartości konta, jeśli ta ostatnia jest mniejsza niż €2.50;
 • W przypadku opcji amerykańskiej, koszt za miesiąc kalendarzowy wynosi 5 euro.

Polityką DEGIRO jest płacenie za użytkowanie, tzn. naliczanie opłat za usługi tylko na podstawie rzeczywistego wykorzystania. Oznacza to, że jeśli klienci handlują tylko na trzech rynkach, muszą płacić prowizje tylko na tych trzech rynkach.

Dodatkowo, DEGIRO stosuje spread walutowy w wysokości 0,1% oraz stopę finansowania w wysokości 1,25% + EONIA (poprzez dystrybucję) lub 4,00% (poprzez dystrybucję).

Rynki DEGIRO– Sprawdź, na których rynkach możesz składać zlecenia z DEGIRO

Z drugiej strony, nie pobiera żadnej prowizji za brak aktywności, która jest zazwyczaj pobierana przez wszystkich innych brokerów.

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.01

eToro vs DEGIRO – łatwość obsługi

eToro

Obecnie Broker eToro, jako inwestycyjna sieć społecznościowa, jest uważany za najlepszy na świecie. Nie jest to tylko prosta platforma handlowa. Jest zdecydowanie najważniejszą inwestycyjną siecią społecznościowa online, gdzie użytkownicy mogą komunikować się ze sobą i dzielić osobistymi doświadczeniami i opiniami.

Na międzynarodowej scenie handlu online, platforma eToro jest jedną z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych struktur na rynku inwestycji online. Jest on regulowany i całkowicie legalny i jest bardzo popularny wśród początkujących inwestorów oraz dużej liczby profesjonalnych inwestorów.

eToro, jest w rzeczywistości regulowany przez licencję FCA (brytyjska agencja regulacyjna) i licencję CySEC (cypryjska agencja regulacyjna). Broker eToro jest bez wątpienia jednym z najlepszym, dzięki automatycznemu systemowi CopyTrader.

Możesz być zainteresowany:

eToro spełnia wszystkie wymagania wiarygodnego i regulowanego brokera. Biorąc pod uwagę jego długą historię i postępy poczynione przez tego brokera, możemy powiedzieć z całą pewnością, że eToro jest jednym z najlepszych brokerów online!

DEGIRO

W porównaniu do innych brokerów online, jednym z głównych powodów, dla których DEGIRO udaje się utrzymać koszty na bardzo niskim poziomie jest technologia. Od rejestracji do faktycznej realizacji, każda transakcja jest przetwarzana online.

Dział IT zbudował podstawową platformę dla doskonałych funkcji DEGIRO. Jest zaangażowany w ciągłe wdrażanie systemu informatycznego, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów i szybkość.

Ponadto, DEGIRO jest brokerem realizującym zlecenia: dlatego też nie świadczy żadnych usług doradczych dla inwestorów, ponieważ nie jest to częścią usług świadczonych przez firmę.

eToro vs DEGIRO: Opinie i podsumowanie

Który broker jest najlepszy, porównując DEGIRO i eToro?

DEGIRO i eToro to bardzo różni brokerzy. DEGIRO jest znane w całej Europie, a eToro jest brokerem o międzynarodowej renomie. Oba zapewniają ten sam poziom bezpieczeństwa i są dobrze uregulowane. Musisz tylko zwrócić uwagę na warunki i ryzyko związane z dźwignią CFD.

Porównując pobierane opłaty, eToro jest tańsze niż DEGIRO. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci w wyborze brokera.

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Jeśli szukasz alternatywy dla tych brokerów, sprawdź te rekomendacje

*Disclaimer: eToro to platforma multi-asset, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel CFD. Należy pamiętać, że CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.Wyniki z przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlu jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczająca jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Copy trading to usługa zarządzania portfelem, świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków. eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń oraz nie ponosi odpowiedzialności co do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera wykorzystującego publicznie dostępne, niespecyficzne informacje o eToro.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!