O nas

Co to jest Rankia?

Rankia jest wiodącą hiszpańskojęzyczną społecznością finansową na świecie z ponad 600.000 zarejestrowanych użytkowników. Naszą misją, od momentu powstania w lutym 2003 roku, jest zapewnienie większej przejrzystości w tak złożonej branży, jaką są finanse, pomagając naszym użytkownikom i czytelnikom podejmować lepsze decyzje finansowe.

Rankia wychodzi naprzeciw inwestorom i konsumentom indywidualnym, którzy chcą rozwiać swoje wątpliwości, wymienić się opiniami i informacjami, dzieląc się wiedzą i wątpliwościami na różne tematy finansowe na forach, blogach, webinarach, kursach i wydarzeniach społecznościowych. Ponadto posiadamy wiele narzędzi do porównywania najlepszych opcji w różnych produktach inwestycyjnych i ekonomii domowej oraz pomagamy naszym użytkownikom wybrać produkt, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Trochę historii

Rankia narodziła się w lutym 2003 roku jako projekt, w którym chcieliśmy pomóc w dzieleniu się informacjami finansowymi pomiędzy użytkownikami w tej nowej społeczności. Od tego czasu utrzymujemy tę samą początkową filozofię, zainspirowaną Manifestem Cluetrain (1999), który przewidywał, że rynki przyszłości będą głównie rozmowami pomiędzy użytkownikami końcowymi.

Następnie, po silnym wzroście liczby użytkowników i treści, w 2007 roku zdecydowaliśmy się na utworzenie nowej spółki: Rankia S.L.

W 2013 roku rozpoczęliśmy naszą internacjonalizację w pięciu krajach Ameryki Łacińskiej. W 2020 roku rozpoczęliśmy działalność we Włoszech, Niemczech i Polsce.

Co mówią użytkownicy Rankii?

„The Hive of Financial Wisdom”.

„Rankia to najlepsze forum giełdowe, na którym prawdziwi inwestorzy pokazują swój trading bezinteresownie, na innych trzeba płacić, żeby przeczytać opinie, które wcale nie muszą być najlepsze.”

„Rankia to przyjazna społeczność, w której zawsze znajdziesz pomoc i wymianę opinii w dziedzinie finansów i inwestycji. Rankia gwarantuje Ci całkowitą swobodę wypowiedzi, o ile zachowasz minimum szacunku i uprzejmości. Wasze opinie, bez względu na to, jak bardzo krytykują wielkie mocarstwa, nie są cenzurowane ani moderowane.”

„Rankia to moje miejsce, w którym szukam informacji o sprawach finansowych i tym podobnych. Kilka miesięcy temu zaciekawiło mnie wejście w fundusze inwestycyjne i w ciągu ostatnich kilku miesięcy 95% wszystkiego, czego dowiedziałem się o funduszach, zawdzięczam Rankii. Po wielu lekturach w ciągu tych miesięcy i poznaniu samego siebie w zakresie mojego profilu ryzyka, teraz uważam, że jestem w stanie skompletować mój pierwszy portfel funduszy, który zamierzam zaprezentować na forum, aby inni obcokrajowcy mogli podzielić się ze mną swoją opinią i zasugerować ewentualne ulepszenia. Rankia była mi również bardzo pomocna w rozwiązywaniu wątpliwości dotyczących innych kwestii, takich jak podatki, ubezpieczenia itp.

„Dla mnie jest to kącik, w którym mogę znaleźć różnorodne i dobrze uzasadnione opinie, gdzie mogę podzielić się różnymi punktami widzenia. Używam go również jako tła archiwalnego. W razie wątpliwości, będziesz miał rozwiązanie. Wszystko zanurzone w dobrej atmosferze forero. Bo czytanie gazety jest ważne, ale zazwyczaj nie można w niej uczestniczyć tak aktywnie jak tutaj.”

„Zbiorowa burza mózgów finansowych”

„Rankia to użyteczność, niezależność, wielość i szacunek”.

„Rankia to Google finansów. Jak wielu innych, większość mojej wiedzy na temat rynku akcji pochodzi z Rankia. Przynajmniej było to jak cement, który trzymał je razem, mimo że jak wielu innych byłem przede wszystkim anonimowym odkrywcą. Rankia łączy naukę, zabawę i doświadczenie. Jest to fundamentalny bastion dla inwestora… lub tych, którzy chcą nim być. Samo oferowanie notowań w czasie rzeczywistym jest dopełnieniem orgazmicznego doświadczenia dla Bolsamanów….”

„Bardzo ciekawa strona, gdzie opinie mogą być wymieniane między członkami społeczności, edukacyjna i zabawna, gdzie nawet ludzie tacy jak ja, którzy nie lubią sieci społecznościowych online, mogą wejść i porozmawiać o wszystkim, co jest interesujące dla kolektywu, czasami nawet o finansach.”

„Rankia to barter wiedzy”.

„Miejsce spotkań, w którym znalazłam odpowiedzi, rozwiązania, refleksje, informacje wszelkiego rodzaju, jednym słowem pomoc, zarówno w kwestiach finansowych, jak i osobistych…. Znalazłem przyjaciół, ludzi, z którymi można porozmawiać, poczytać, posłuchać, jednym słowem odzwierciedlenie świata, w którym żyjemy…. Rankię uważam za swój dom”.

„Osobiście uważam, że to wspaniałe, zawsze mam ochotę wstać rano, włączyć komputer i czytać obcokrajowców, żeby zobaczyć, co mówią, to dla mnie nałóg. Jeśli masz wątpliwości co do czegoś, pytasz, a oni odpowiadają ci ze szczerością, codziennie uczysz się, o co chodzi, niektórych obcokrajowców uważam za swoją rodzinę, nie znając ich, to jest magia, którą ma RANKIA, to będzie nie bez powodu.”

Nasz Team

Kluczem do rozwoju organizacji są zawsze ludzie. Od momentu narodzin Rankii z jej dwoma założycielami, Miguelem Ariasem i Juanem Suchem, do dziś minęło ponad 20 lat, w ciągu których zespół ludzki stopniowo się powiększał. To młody zespół, zmotywowanych i pełnych pasji ludzi, dla których Internet jest sposobem na wymianę wrażeń, zgłaszanie wątpliwości i podejmowanie lepszych decyzji finansowych. Obecnie zatrudniamy ponad 50 osób i można nas znaleźć w naszym biurze w Walencji lub w biurach w Madrycie (i zawsze online). Tutaj możecie zobaczyć większość z nas na zdjęciu świętujących nasze 20-lecie w lutym 2023 roku:

Rankia Squad – Luty 2023

Rankia-Team-February-2023