Co to jest strategia transakcyjna Pin Bar?

Pin Bar to system transakcyjny, który stał się popularny w ostatnich latach. Pozwala na zdefiniowanie zarówno pozycji wejścia jak i wyjścia. Jest on oparty na konkretnej formacji świecowej i akcji cenowej, która podąża za tą formacją. Formacja pin bar została wprowadzona przez słynnego inwestora zajmującego się analizą techniczną o nazwisku Martin Pring, który rozpoczął swoją karierę w 1969 roku.

strategia pin bar

Co to jest Pin Bar?

Przykładem pin bar jest formacja świecowa, która reprezentuje ostre odwrócenie i odrzucenie ceny. Odwrócenie pin bar wyróżnia się długim cieniem, inaczej znanym jako knot. Rzeczywisty korpus pin bara to obszar pomiędzy otwarciem a zamknięciem. Pin bary zazwyczaj mają małe rzeczywiste korpusy w porównaniu do ich długich cieni.

Główne cechy tego systemu są następujące:

  • Jest to konserwatywna strategia, która oferuje możliwości przy niskim poziomie ryzyka i wysokim zwrocie.
  • Wzorzec, na którym opiera się strategia, rzadko się pojawia.
  • Moment wejścia na rynek ma decydujące znaczenie.
  • Sformalizowanie poziomów wsparcia/oporu może być trudne.
  • Wskaźnik braku strat może być dość wysoki, jeśli zastosuje się próg rentowności.

Na rynkach trendowych, technika transakcyjna PinBar może oferować punkty wejścia o wysokim prawdopodobieństwie i dobrym stosunku ryzyka do zysku. Reprezentuje on scenariusze odwrócenia trendu, pokazując, że byki i niedźwiedzie walczą o to, by cena wzrosła lub spadła. Dlatego też, aby potwierdzić byczy Pin Bar, konieczne jest, aby formacja ta uformowała się w środku trendu spadkowego. Podobnie, byczy trend jest konieczny do potwierdzenia niedźwiedziego Pin Bara.

Dla sygnału Pin Bar, który reprezentuje odwrócenie trendu byczego, te kroki są rozważane:

  • Obliczenie długości całego Pin Baru, od najwyższego do najniższego punktu.
  • Krótka pozycja może być rozważana, kiedy cena przesunie się poza najniższy punkt.
  • Zlecenie stop-loss może być umieszczone w najwyższym punkcie niedźwiedziego Pin Bara.
  • Niski poziom Pin Bara może być szacowany na poniżej dwukrotnej długości punktu wejścia. W tym miejscu może zostać złożone zlecenie take profit.

Aby zrozumieć, jak działa strategia PinBar, ważne jest, aby wiedzieć, że czasami rynek porusza się agresywnie po formacji Pin Bar, zwiększając ryzyko dla inwestorów. Aby upewnić się, że nowy trend nie został źle oceniony, wielu inwestorów przesuwa swój stop-loss do punktu break-even, aby zapewnić stosunek ryzyka do zysku 1:1. Następnie stosują trailing stop, aby chronić swoje pozycje.

Dlatego też, jeśli niedźwiedzi PinBar pojawia się w trendzie wzrostowym, a szczyt knota przesuwa się powyżej kluczowego poziomu oporu, punkt ten może być uznany za sygnał sprzedaży.

Strategia

Poziomy wsparcia i oporu mogą również stać się potencjalnymi obszarami konfluencji, gdzie dwa lub więcej wskaźników technicznych wskazuje na potencjalne odwrócenie trendu. Te obszary konfluencji są trudniejsze do przełamania, a wyższe ramy czasowe prowadzą do silniejszych obszarów. Istnieje wiele wskaźników technicznych, które mogą potwierdzić strefę konfluencji. Na przykład, pojawienie się formacji podwójnego dna w obszarze, który wcześniej był poziomem wsparcia, wskazuje na potencjalną strefę konfluencji cen.

Przeczytaj także:

Handel na wykresach o wyższej ramie czasowej, takich jak wykresy 4-godzinne lub dzienne, jest bardziej odpowiedni niż na wykresach krótkoterminowych, takich jak wykresy 5-minutowe.

Handel odbywa się zazwyczaj w kierunku przeciwnym do tego, w którym wskazuje Pin Bar. Byczy Pin Bar odpycha niskie ceny, co oznacza, że można rozważyć zajęcie długiej pozycji.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.01

Wniosek

Pin Bar pojawia się zarówno w warunkach rynkowych jak i trendowych, dlatego jest uważany za uniwersalny wskaźnik transakcyjny. Jednakże, może lepiej nie handlować w środku konsolidacji lub rynku bocznego. Jeśli długi knot nie przekracza poprzedniej akcji cenowej, uznaj Pin Bar za fałszywy. Powinieneś przećwiczyć ich identyfikację i handlowanie nimi na rachunku demo, zanim zaczniesz handlować prawdziwymi pieniędzmi.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!