Strategia inwestycyjna – Technika delficka

Ta technika handlowa jest również znana jako „magia ruchomych skarpet”. Została ona opracowany przez Scotta Lowry'ego, tradera rynku futures, i zapewnia dość prostą, ale praktyczną metodę działania.

technika delficka

Strategia handlowa – Technika delficka

Lowry Moving Average System wykorzystuje trzy średnie kroczące: 4, 18 i 40 okresów. Używane średnie ruchome są proste, średnie używane przez Lowry'ego i opisane w jego książce The Magic of Moving Averages. W swojej książce Lowry opisuje różne rodzaje wejść na rynek za pomocą średnich kroczących, ale są niewątpliwie trzy, które uczyniły go sławnym i godnym bycia jednym z najbardziej poszukiwanych systemów w sieci:

Fenomen delficki

Jak wspomniano wcześniej, system średnich kroczących Lowry'ego nie polega tylko i wyłącznie na przecinaniu się średnich kroczących, potrzebuje on odreagowania lub cofnięcia, aby uruchomić sygnał, co jest znane jako zjawisko delfickie.

Sygnał ostrzegawczy powstaje, kiedy 18-okresowa średnia krocząca przecina 40-okresową średnią kroczącą, albo byczą, albo niedźwiedzią, a następnie czekamy, aż cena powróci do przestrzeni pomiędzy 18- i 40-okresową średnią. Ten powrót jest zaznaczany przez 4-okresową średnią, która przecina 18-okresową średnią kroczącą. Niedźwiedzi lub byczy sygnał wejścia jest generowany, kiedy cena powraca poza strefę pośrednią.

Lowry definiuje strefę pomiędzy średnimi jako strefę zagrożenia, gdzie rynek określa swój trend.

Lowry Moving Average System for Forex Delphic

Pierwszy stop loss powinien być ustawiony poniżej (lub powyżej) poprzedniego niżu, następnie należy podążać za ceną ze stopem poniżej 18-okresowej średniej kroczącej. Jednym ze szczegółów, które Lowry komentuje w swojej książce jest to, że zazwyczaj są maksymalnie dwa wejścia w ten sam trend, a on skorzystałby tylko z pierwszego, ponieważ drugi miał krótszy przebieg, i oczywiście nie należy zwracać uwagi na trzeci.

Awaria systemu

Awaria systemu jest świetną okazją do szybkiego handlu. Awaria systemu ma miejsce, kiedy 4-okresowa średnia krocząca przecina 18-okresową średnią kroczącą z zamiarem wykonania zjawiska delfickiego, ale zamiast ponownego przecięcia 18-okresowej średniej kroczącej i wygenerowania sygnału wejścia na rynek, cena przebija 40-okresową średnią kroczącą, generując sygnał awarii systemu. Zazwyczaj te ruchy są bardzo gwałtowne.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarce Google: Death crosses with moving averages, znajdziemy wiele odniesień do tak zdefiniowanych krzyży średnich kroczących.

Nie wiadomo, kto pierwszy ukuł pojęcie krzyża śmierci, ale potrójny krzyż śmierci odpowiadający systemowi średniej ruchomej Lowry'ego jest niezwykły, a kiedy się pojawia, jest zwykle bardzo zyskowny.

Potrójna śmierć krzyżowa występuje, kiedy trzy średnie kroczące z 4, 18 i 40 okresów krzyżują się w tym samym czasie. Jeśli weźmiemy wykres, w dowolnym przedziale czasowym, który chcemy, dowiemy się, jak niezwykłe jest to, i jak opłacalne jest odkrycie jednego z tych rzadkich zjawisk.

Lowry opisał wiele innych sposobów wykorzystania 4-, 18- i 40-okresowych średnich kroczących w handlu, ale te trzy są najbardziej znane.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!