Akcje Apple: Jak kupić?

Firma Apple zwielokrotniła liczbę sojuszy z innymi firmami, a każdy z tych sojuszy ma duży wpływ na cenę jej akcji. Jeśli więc chcesz zainwestować w akcje firmy Apple, musisz znać ryzyko i korzyści z tym związane.

akcje Apple

Inwestowanie w akcje Apple

Zanim zaczniemy, powiemy więcej o tej firmie.

Firma Apple jest znana pod nazwą Apple Inc, a jej pierwsza nazwa brzmiała Apple Computer Inc. Jest to popularna amerykańska firma założona w 1976 roku przez Steve'a Jobsa i Steve'a Wozniaka.

Pierwszym produktem stworzonym przez firmę był Apple I, komputer wykonany własnoręcznie przez Wozniaka, który składał się z płyty głównej z procesorem, pamięcią RAM i podstawowymi układami.

Od tego czasu firma Apple zaczęła ewoluować na rynku, stając się jedną z najbardziej pożądanych spółek ze względu na wypłacalność odzwierciedloną w wynikach, pozycję rynkową w coraz bardziej konkurencyjnej branży, jaką jest technologia, oraz wysokie przepływy pieniężne.

Jak kupić akcje Apple w Polsce?

Aby zainwestować w akcje firmy Apple, można to zrobić za pośrednictwem brokera, który jest regulowany i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas dokonywania transakcji, a także korzystne prowizje. Dostępne są jednak różne opcje inwestowania w Apple:

  1. Kupuj pojedyncze akcje (drożej).
  2. Handluj akcjami firmy Apple za pomocą kontraktów CFD.
  3. Poprzez fundusze typu ETF (exchange-traded funds).

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w akcje firmy Apple, należy rozważyć ryzyko i korzyści z nimi związane.

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Akcje Apple: Wykres

Ryzyko związane z inwestowaniem w Apple

Jednym z największych zagrożeń jest fakt, że grupa Apple staje się coraz słabsza w obliczu konkurencji. Na przykład jednym z najsilniejszych konkurentów firmy Apple jest firma Samsung, a innym jej głównym konkurentem w Azji jest firma Huawei, która oferuje produkty o podobnej jakości technologicznej i innowacyjności, ale sprzedaje je po bardziej przystępnych cenach. Oprócz tego istnieją inne rodzaje ryzyka, które można zidentyfikować w przypadku inwestowania w firmę Apple:

  1. Ponieważ jest to akcja, która tak bardzo wzrosła na przestrzeni lat, należy wziąć pod uwagę, że jej cena może być przewartościowana.
  2. Może nadejść czas, gdy akcje spółek technologicznych będą przechodzić przez trudny okres, co wpłynie na inwestycje w akcje Apple.

Produkty Apple są droższe, Apple może stracić udział w rynku i znaleźć się w tarapatach.

Dowiedz się również:

Korzyści z inwestowania w Apple

Inwestowanie w Apple daje gwarancję wzrostu kapitału, biorąc pod uwagę, że cena akcji firmy od lat zwiększa swoją wartość, a także ze względu na dywidendy wypłacane przez firmę co kwartał.

Również:

  1. Jest to firma, która czerpie korzyści z nowego stanu rzeczy, spowodowanego pandemią wirusa Covid i reakcjami rządowymi – ludzie są zachęcani do konsumowania jeszcze większej ilości produktów internetowych, takich jak telefony komórkowe.
  2. Jest to marka rozpoznawalna na całym świecie
  3. Apple jest wiodącą na świecie firmą produkującą telefony komórkowe. Dominuje na rynku high-end na całym świecie, ponieważ jej produkty są uważane za najlepsze na świecie.

Nie zapomnij śledzić wyników finansowych Apple i zapoznać się z kalendarzem finansowym tej firmy na platformie brokera, z którym handlujesz, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zdecydować, kiedy możesz zainwestować w akcje tej firmy.

Teraz, gdy już znasz ryzyko i korzyści związane z inwestowaniem w Apple, daj nam znać, czy chcesz inwestować w Apple.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!