Jak kupić akcje Google?

Google to jedna z największych firm technologicznych na świecie, najbardziej znana ze swojego sztandarowego produktu, wyszukiwarki, ale oferująca również szeroką gamę oprogramowania i usług dla wszystkich typów urządzeń z dostępem do Internetu, atrakcyjna zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i dla firm. Zobaczmy zatem jak kupić akcje Google.

jak kupić akcje google

Jak kupić akcje Google?

Google ugruntowało swoją pozycję na rynku dzięki swojej wyszukiwarce i różnorodności cyfrowych innowacji. Jest bardzo popularny na całym świecie i ma kilka opcji, jeśli chodzi o inwestowanie.

Należy zauważyć, że dziesięć lat temu Google podzieliło giełdę, a dziś faktycznie możemy znaleźć firmę macierzystą Alphabet z dwoma symbolami, GOOG i GOOGL. Głównym powodem podziału GOOG/GOOGL są prawa głosu:

 • GOOG – Akcje klasy C, które nie dają prawa głosu.
 • GOOGL – Akcje klasy A, które dają prawo głosu.

W tym artykule porozmawiamy jednak ogólnie o akcjach Alphabet.

NazwaAlfabet Inc. A / C
ISINUS02079K3059
TickerGOOGL lub GOOG
GiełdaNasdaq
Kapitał początkowy100 €

Dlaczego warto kupować akcje Google?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których akcjonariusze są zainteresowani akcjami Google. Oto niektóre:

 • Pierwszym czynnikiem, który czyni Google atrakcyjnym, jest to, że jest „monopolem”: jest firmą o niemal absolutnej dominacji w swoim sektorze. Google jest obecnie najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie, a YouTube (również należący do Google) jest drugą najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie. Fakt, że nie ma konkurencji na rynku światowym jest bardzo pożądanym czynnikiem.
 • Założyciele i kierownictwo Google są oddani firmie; zostało to nieraz udowodnione i dlatego zapewnia inwestorom duży spokój ducha.
 • Jednym z mott inwestorów jest „inwestuj w to, czego używasz, w to, co lubisz”. Niezmiernie trudno jest spotkać kogoś, kto nigdy nie korzystał z Google, nienawidzi tej firmy lub odmawia jej użycia z jakiegokolwiek powodu. Przy tak wyraźnym użytkowaniu i tak silnej obecności w społeczeństwie Google jest pozytywnie postrzegany przez dużą liczbę inwestorów.
 • Google zatrudnia jednych z najlepszych specjalistów na świecie w każdej ze swoich specjalności; prowadzi to zatem Google do dobrych wyników i rozwoju biznesu i produktów.

Model biznesowy Google

Oprócz funkcji wyszukiwarki za pośrednictwem samego Google, firma oferuje szeroką gamę produktów, które zaspokajają podstawowe potrzeby ludzi, oferując doskonałą wydajność i nienaganne wrażenia użytkownika; oto niektóre z najbardziej odpowiednich:

 • Google Chrome, firmowa przeglądarka internetowa i jedna z najlepszych na rynku.
 • Gmail, wiodąca usługa poczty e-mail
 • Mapy Google , które zawierają mapy z całego świata i działają zarówno jako GPS, jak i witryna z recenzjami dla wszystkich typów placówek i firm.
 • Tłumacz Google, słynna i doskonała aplikacja do tłumaczenia.
 • Kalendarz Google, który działa jak osobisty kalendarz i z którego można wysyłać zaproszenia na spotkania za pośrednictwem wideorozmowy.
 • Google Meet do rozmów wideo
 • Google Drive, który zawiera programy do przechowywania i tworzenia plików (dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje).
 • Oraz szereg bardziej szczegółowych usług, przydatnych zarówno dla osób prywatnych, jak i firm oraz instytucji (bez problemu znajdziemy je np. w Wikipedii).

Wyniki Google na giełdzie

Od debiutu giełdowego w 2004 r. Alphabet odnotował jeden z najszybszych wskaźników wzrostu w historii giełdy (ponad 2000%), stając się jedną z spółek o największej kapitalizacji rynkowej, osiągając spektakularne wyniki zarówno w okresach dobrej koniunktury, jak i podczas największych kryzysów gospodarczych w historii.

Wiadomo również, że Google jest spółką, która dobrze utrzymuje swoją wartość podczas kryzysów, oczywiście w pełni podnosząc się ze wszystkich poprzednich kryzysów i za każdym razem znacznie przekraczając poprzednie rekordy wszechczasów.

Google Akcje: Notowania

Poniżej możesz zobaczyć aktualną cenę akcji Google i zachowanie akcji Google w ciągu ostatnich 5 lat.

Notowania Google | Źródło: Google Finance

Wartość akcji Google

Każda akcja Google jest warta około 95 euro , a w ostatnim roku przeszła zmiany, które wahały się od około 83 euro do 143 euro.

Google akcje: Parametry techniczne

Charakterystyka
Cena za akcję94,86 €
Kapitalizacja (dzienna)1,21 Bln
Wartość przedsiębiorstwa1,13 Bln
Wyemitowane akcje5,97 Bln

Google: Podział akcji 20:1 w 2022 r

Po raz drugi w swojej historii firma macierzysta Google, Alphabet (GOOGL) (GOOG), przeprowadziła podział akcji. Podział wyniósł 20 do 1, co oznacza, że ​​inwestorzy Alphabet otrzymali 19 dodatkowych akcji za każdą posiadaną akcję. Google przeprowadził już pierwszy „podział” w kwietniu 2014 r.

Kupowanie akcji Google na Nasdaq

Aby kupić akcje Alphabet klasy A/C, wykonaj następujące czynności:

 • Załóż konto u brokera online.
 • Otwórz wyszukiwarkę akcji brokera.
 • Wyszukaj tytuł: Można to zrobić, wpisując nazwę firmy (alfabet klasy A/C) lub GOOGL / GOOG.
 • Wybierz wielkość lota pozycji (czyli zdefiniuj ile akcji chcesz kupić. Jeśli chcesz kupić jedną akcję potrzebujesz co najmniej 250 euro, jednak niektórzy brokerzy oferują możliwość kupna akcji ułamkowych).
 • Wybierz preferowaną opcję zakupu; jeśli chcesz kupić po cenie rynkowej, możesz natychmiast kupić akcje lub złożyć zlecenie kupna po żądanej cenie (chociaż w tym przypadku nie możesz być pewien, że kupno zostanie zrealizowane).

Gdzie kupić akcje Google?

Aby kupić akcje Google, znane jako Alphabet Inc., musisz otworzyć rachunek handlowy u brokera internetowego, który oferuje handel akcjami Alphabet, takiego jak eToro.

Dlaczego warto kupować akcje na eToro

Zakup akcji poprzez eToro ma kilka zalet. Oto niektóre z głównych:

 1. Łatwość użytkowania: eToro to intuicyjna i łatwa w użyciu platforma transakcyjna, odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i ekspertów.
 2. Ma konto demo do ćwiczenia strategii handlowych bez utraty pieniędzy.
 3. Szeroki wybór akcji: eToro oferuje szeroką gamę akcji różnych międzynarodowych spółek, w tym akcje najpopularniejszych firm technologicznych, takich jak Apple, Amazon, Tesla i Google.
 4. Możesz handlować akcjami i udostępniać kontrakty CFD .
 5. Handel społecznościowy i handel Copy Trading: eToro oferuje funkcję handlu społecznościowego, która umożliwia użytkownikom łączenie się z innymi inwestorami, śledzenie ich transakcji oraz wymianę porad i opinii dotyczących handlu. 
 6. Brak opłat: eToro  nie pobiera żadnych opłat za kupowanie akcji lub EFT, ale w niektórych przypadkach mogą być wymagane dodatkowe płatności. Na przykład płacisz spready i opłaty za noc za kontrakty na różnice kursowe (CFD).
 7. Zaawansowane narzędzia handlowe: eToro oferuje różnorodne zaawansowane narzędzia handlowe, w tym wykresy, wskaźniki techniczne i narzędzia do analizy nastrojów rynkowych.
 8. Regulacje i bezpieczeństwo: eToro jest regulowanym brokerem, który działa w kilku krajach i oferuje swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa .

Krok 1: Załóż konto w eToro

 • Przejdź do witryny eToro i kliknij przycisk Zaloguj, a następnie „Zarejestruj się”.
 • Wprowadź swoje imię i nazwisko, adres e-mail i bezpieczne hasło do konta. Kliknij „Zarejestruj się”, aby kontynuować.
 • Dokończ proces weryfikacji konta, podając wymagane dane, takie jak kraj zamieszkania, dane kontaktowe i dane osobowe. eToro wymaga, aby wszyscy użytkownicy ukończyli proces weryfikacji konta w celu zachowania zgodności z przepisami prawa i regulacjami.
 • Wpłać środki na swoje konto. eToro akceptuje kilka form wpłat, w tym przelewy bankowe, karty kredytowe i e-portfele, takie jak PayPal i Skrill.

Krok 2: Jak kupić akcje Alphabet za pomocą eToro

 • Wyszukaj akcje, które chcesz kupić, korzystając z funkcji wyszukiwania u góry strony. Szukaj według nazwy firmy lub symbolu akcji. W naszym przypadku mamy możliwość zainwestowania w Alphabet (GOOG) lub Alphabet Inc Class A (GOOGL). Wyobraźmy sobie, że chcemy kupić drugi tytuł.
wartość akcji google
 • Gdy znajdziesz akcje, które chcesz kupić, kliknij „Trade”, aby wyświetlić okno handlu
 • W oknie „Buy” wprowadź kwotę, którą chcesz kupić i wybierz, czy chcesz ustawić stop loss, czy take profit.
 • Kliknij „Open Trade”, aby kupić akcje.
google akcje włoskiej giełdy
 • Jeśli przejdziesz do okna „Sell”, handlujesz kontraktem CFD. Platforma ostrzega, że ​​jest to HANDEL CFD i, co ważniejsze, ostrzega przed prowizjami za noc .
Google udostępnia klasy C
 • Gdy już kupisz akcje lub kontrakty CFD, obserwuj ich cenę i wyniki, korzystając z konta eToro i wszystkich udostępnianych przez nie narzędzi, w tym wykresów.
google akcje i cena akcji

Dywidendy Google

Google nie wypłaca dywidend swoim inwestorom; niemniej jednak inwestorzy nie wahają się kupić Google, ponieważ są przekonani, że cena Google wzrośnie w dłuższej perspektywie dzięki wielu pozytywnym aspektom, o których wspominaliśmy w całym artykule.

Główni konkurenci Google

Google nie ma konkurentów, którzy mogliby go przestraszyć, przynajmniej w swoich sztandarowych usługach, takich jak wyszukiwarka (jedynym konkurentem byłby Bing po połączeniu z ChatGPT, ale pod wieloma względami wciąż ustępuje Google). Jednak Google może znaleźć konkurencję zwłaszcza w Microsoft , ponieważ mają kilka wspólnych produktów, takich jak własne systemy operacyjne (Google ma Chrome OS), w urządzeniach (ponieważ Google stworzył ChromeBooka), a zwłaszcza w usługach w chmurze (Google Cloud Vs. Microsoft Azure).

Czytaj także: jak inwestować w Microsoft

Często zadawane pytania

Jak nazywa się Google na giełdzie?

Alphabet, spółka macierzysta Google, ma obecnie dwie klasy akcji w obrocie publicznym: „Alphabet Inc Class A”, pod symbolem „GOOGL” i „Alphabet Inc Class C”, pod symbolem „GOOG”.

Dlaczego warto kupować akcje Google?

Głównymi powodami, dla których warto kupować akcje Google, są: pozycja monopolisty , która sprawia, że ​​jest bardzo konkurencyjny, doskonałe zarządzanie oraz fakt, że zatrudnia jednych z najlepszych specjalistów na świecie.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!