Handel Google: jak inwestować w akcje Google?

Handel akcjami Google? Google zmienił nazwę na Alphabet w 2015 roku, podczas reorganizacji firmy. Jest to jednak ta sama firma. W tym wpisie dowiesz się jak inwestować w akcje Google.

Handel Google jak inwestować w akcje Google

Handel Google: Jak inwestować w akcje Google?

Google zdobyło pozycję na rynku dzięki swojej wyszukiwarce i różnorodności innowacji cyfrowych. Jest bardzo popularny na całym świecie i ma kilka opcji, jeśli chodzi o inwestowanie w jej akcje.

Klasyczną opcją jest dokonanie bezpośredniego zakupu akcji za pośrednictwem regulowanej, wiarygodnej i bezpiecznej instytucji finansowej lub brokera czy platformy. Porozmawiamy o tym później.

Lider w zakresie produktów

Google to firma, która jest również odpowiedzialna za programy reklamowe, takie jak Google AdSense i Google Ads (dawniej AdWords), YouTube i Android. YouTube konkuruje również z Netflixem. Alphabet jest również właścicielem firm technologicznych. Na przykład Calico, Nest, Waymo (dawniej Google Car) i Google Glass.

Handel Google – Analiza ekonomiczna

W ostatnich latach akcje Google wzrosły z około 533 dolarów za akcję do ponad 2600 dolarów za akcję; jest to jedna z niewielu firm (oprócz Apple), która ma solidny i konsekwentny wzrost w czasie. Większość przychodów Google pochodzi z wyszukiwarki i reklam Google Ads; jak również z innych firm, takich jak YouTube.

Firma Google jest rozpoznawalna na całym świecie, dzięki czemu od 2004 roku jej akcje są notowane na giełdzie, osiągając kapitalizację na poziomie prawie miliarda dolarów.

Handel Google – Zalety inwestowania w akcje Google

  • Ciągłe innowacje technologiczne
  • Lider w dziedzinie wyszukiwania online.
  • Właściciel systemu Android.
  • Android jest niedrogi (system operacyjny w kilku modelach, nawet w tych najtańszych).

Handel Google: Analiza techniczna

Analiza techniczna obecnych akcji Google:

Informacje o firmie

Kod Isin: US02079K3059 Alphabet Inc Class A
Kod alfanumeryczny: GOOG
Kapitalizacja: 161,9 bln USD (2019)
CEO: Sundar Pichai
Założona: 2 października 2015 r. (Alphabet)
Siedziba: Kalifornia, Stany Zjednoczone

Główni konkurenci Google

Niektórzy z jego głównych konkurentów, zwłaszcza YouTube to Netflix, Hulu, Vimeo, Walt Disney Company i inne platformy streamingu treści. Ponadto obejmuje inne platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn; między innymi.

Google trading – Jak inwestować na giełdzie

Wraz z wykorzystaniem Internetu pojawiło się wiele możliwości, jeśli chodzi o inwestowanie. Dało to dostęp do platform i brokerów, którzy umożliwiają dokonywanie transakcji z telefonu komórkowego lub komputera.

W przypadku zakupu akcji za pośrednictwem banku lub instytucji finansowej, wielu ekspertów zgadza się, że koszty są wyższe i przeznaczone dla dużych inwestorów. Teraz, jeśli chcesz kupić akcje Google za pośrednictwem banku, musisz udać się bezpośrednio do oddziału, poinformować o swoich zamiarach agenta lub kierownika banku i zakończyć proces.

Każdy z tych procesów generuje dodatkową opłatę, która w zależności od przypadku może być mniej lub bardziej wygórowana. Rozważ regulowanych brokerów, takich jak eToro, na przykład, które oferują możliwość handlu poprzez konto demo, które pozwala na praktykę w branży i zdefiniowanie strategii, która da Ci lepsze wyniki.

Rozważ również te czynniki przy inwestowaniu:

Google jest bezpieczną inwestycją

Obecnie zakup akcji Google jest uważany za dobrą opcję, biorąc pod uwagę popularność i sukces tej firmy. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w te akcje, zalecamy następujące działania:

  • Zwróć uwagę na godziny pracy rynku i nie handluj, gdy są one nieaktywne.
  • Przeanalizuj szczegółowo każdą transakcję.
  • Bieżące śledzenie analizy aktywów.
  • Rozważ czynniki, które mogą mieć wpływ na Twoją inwestycję.
  • Stale przeglądaj nowości związane z Google.

Instrument finansowy do inwestowania w akcje Google

Najlepszą opcją są kontrakty na różnice kursowe lub kontrakty CFD, które są instrumentami pochodnymi i pozwalają na handel różnymi aktywami, w tym akcjami Google. Kontrakty CFD pozwalają inwestorowi zarabiać na zmianach cen akcji i chronić się przed zmiennością rynku, zwłaszcza na akcjach takich jak Google.

Pamiętaj, że kontrakty CFD są również produktami lewarowanymi, dlatego ważne jest, abyś rozważył użycie mechanizmów takich jak Stop Loss, dzięki którym możesz zasygnalizować brokerowi, kiedy transakcja powinna zostać zatrzymana, aby uniknąć dalszych strat.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się o akcjach Google i jak w nie inwestować.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.01


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!