Akcje Microsoft – Analiza techniczna

Rynek giełdowy lub rynek Forex zyskał ostatnio na znaczeniu dzięki wykorzystaniu technologii takich jak Internet i telefony komórkowe. W tym artykule omówimy akcje Microsoft, główne cechy, wady zalety oraz czy warto je kupić.

Akcje Microsoft – Analiza techniczna

Microsoft Corporation jest jedną z najbardziej znanych na świecie firm zajmujących się technologią i oprogramowaniem. Odpowiedzialny jest za projektowanie oprogramowania na różne urządzenia takie jak komputery, telefony komórkowe i aplikacje mobilne.

Firma ta została założona w 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Gardnera Allena, a jej główna siedziba znajduje się w Redmond, WA 98052-7329 w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj jest ona obecna w większości miejsc na świecie i szacuje się, że na całym świecie zatrudnia 182 268 osób, będąc jednym z głównych generatorów zatrudnienia.

Notowania na giełdzie papierów wartościowych

Od 13 marca 1986 roku, Microsoft jest notowany na giełdzie Nasdaq Stock Exchange, a ze względu na swój wkład technologiczny i działalność w zakresie oprogramowania, Microsoft jest faworytem do inwestowania na giełdzie.

Jak kupić akcje Microsoft?

Jeśli planujesz dokonać inwestycji, powinieneś rozważyć następujące sposoby:

  • Kontrakty na różnicę: aby nabyć akcje poprzez CFD (Contracts for Difference), można skorzystać z usług brokera lub stron inwestycyjnych. Najpopularniejsze z nich to eToro, gdzie można inwestować bez płacenia prowizji.
  • DMA Shares lub Direct Market Shares: za pomocą aplikacji lub stron brokerskich, lub kupując je w bankach, w którym to przypadku będziesz musiał zapłacić prowizję bankowi lub brokerowi, który pomoże Ci w tym procesie.

Akcje Microsoft: Wykres

Dane techniczne

Należy zwrócić uwagę na cechy techniczne, które sprawiają, że Microsoft jest dobrą inwestycją.

  • ISIN: US5949181045: MSFT
  • Giełda: NASDAQ
  • Indeks, w którym jest notowany: S&P 100
  • Kapitalizacja: 1.6 bln USD
  • Forma nabycia: Zakup poprzez kontrakty CFD, akcje w celu bezpośredniego dostępu do rynku lub poprzez zakup akcji w bankach jako pośrednikach.

Trend lub wahania kursu akcji

Wahania i interpretacja wahań kursu akcji wykazują pozytywny, choć umiarkowany trend wzrostowy. Oznacza to, że ryzyko spadku cen akcji jest niewielkie, gdyż nie ma ryzyka ery Ballmera, w której Microsoft poniósł straty na początku istnienia rynku telefonów komórkowych.

Akcje Microsoft: Czy warto je kupić?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony akcje MSFT spadły poniżej swojej 50-dniowej linii średniej ruchomej. Akcje są również notowane poniżej swojej 200-dniowej średniej ruchomej. Ponadto, akcje Microsoftu mają rating IBD Accumulation/Distribution Rating na poziomie C-. Oceny opierają się na kupnie i sprzedaży instytucjonalnej akcji w skali od A+ do E. Wyższa ocena wskazuje na duże kupno instytucjonalne, podczas gdy niższa ocena wskazuje na dużą sprzedaż. Tutaj Microsoft wypada raczej słabo.

Microsoft akcje prognozy

Z drugiej strony zaś, w ostatnich miesiącach Microsoft promuje metaverse, czyli nowy rodzaj Internetu. Obecnie firma produkuje zestawy słuchawkowe VR do zdalnej współpracy o nazwie HoloLens.
Qualcomm ( QCOM ) ogłosił partnerstwo z Microsoftem w celu opracowania zestawów VR na CES 2022. W styczniu ogłoszono również, że Microsoft kupi wydawcę gier wideo Activision Blizzard (ATVI) za 68,7 miliarda dolarów. Według Microsoftu, przejęcie Activision przyspieszy wzrost biznesu gier i zapewni „bloki budowlane” dla metaverse.

Wartość kapitalizacji

Akcje Microsoftu znajdują się obecnie na liście najbardziej kapitalizowanych i najtańszych akcji świata, stanowiąc doskonałą opcję dla potencjalnych inwestorów.

Podsumowując, mamy nadzieję, że zrozumiałeś, iż akcje Microsoft są bezpieczną i łatwą inwestycją dla tych, którzy chcą uzyskać wysoką wartość przejęć z wynikiem kapitalizacji. Podobnie w przypadku analizy technicznej Microsoft Shares, staraliśmy się zilustrować korzyści, jakie można osiągnąć poprzez tego typu inwestycję.

Przeczytaj także:

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!