Inwestowanie w amerykańskie akcje

Rynek północnoamerykański pozostaje jednym z najpotężniejszych, a tym samym najbardziej atrakcyjnych na świecie. W końcu Nowy Jork, miasto, które nigdy nie śpi, zachowuje swoją szczególną aurę, utrwaloną przez hollywoodzkie filmy, gdzie wszystko jest możliwe. Amerykański sen jest bardzo realny na rynku finansowym i jako taki nadal ekscytuje inwestorów i biznesmenów ze wszystkich środowisk.

amerykanskie akcje


Wraz z pojawieniem się Internetu i szczytem ery cyfrowej, inwestowanie na tym północnoamerykańskim rynku stało się łatwiejsze, prostsze i szybsze. I tak, w ostatnich latach pojawili się profesjonaliści, narzędzia i strategie specjalizujące się w tym konkretnym rynku, aby pomóc Ci inwestować w amerykańskie akcje. Przecież to właśnie na New York Stock Exchange i Nasdaq Stock Exchange handluje się najbardziej znanymi firmami na świecie, takimi jak Apple, Google czy Facebook.

Dlatego przygotowaliśmy ten mały przewodnik, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o inwestowaniu w amerykańskie akcje, a mianowicie cechy tego rynku lub jak można zacząć kupować i sprzedawać na amerykańskim rynku akcji. A wszystko to w bardzo prosty sposób, nieformalnym językiem, zrozumiałym nawet dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tym wymagającym świecie finansów.

Co to jest giełda i amerykański indeks giełdowy?

Wszyscy słyszeliśmy o giełdzie, miejscu, w którym biznesmeni, inwestorzy i profesjonalni traderzy kupują i sprzedają akcje notowane na giełdzie. Nowojorska giełda często pojawia się w hollywoodzkich filmach, nie tylko jako symbol finansowej i kapitalistycznej potęgi stojącej za całym amerykańskim snem, tym, który mówi, że każdy, niezależnie od pochodzenia, klasy społecznej, rasy czy religii, może odnieść sukces w liberalnych Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska giełda jest więc jedną z największych na świecie, zarządzającą całym rynkiem wraz z Nasdaq. Wartość akcji zmienia się każdego dnia w zależności od ilości transakcji, które mają miejsce, a sam rynek jest wart ponad 30 bilionów dolarów, według oficjalnych danych z gospodarki światowej.

Indeksy rynkowe istnieją po to, aby pomóc agentom finansowym w mierzeniu, analizowaniu i obliczaniu określonej części rynku akcji. W konkretnym przypadku amerykańskiego rynku akcji stosuje się trzy indeksy, które są jednymi z najbardziej uznanych na świecie: S&P 5000, Nasdaq 100 i Dow Jones 30.

Pierwszy z nich mierzy wartość giełdową 500 największych spółek notowanych na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jako taki jest uważany przez ekspertów za najlepsze odzwierciedlenie amerykańskiego rynku akcji. Nasdaq mierzy wartość giełdową 100 największych firm notowanych na Nasdaq Stock Exchage, skupiając się głównie na firmach technologicznych i pomijając instytucje finansowe. Wreszcie, Dow Jones śledzi 30 notowanych na giełdzie akcji, które reprezentują dominujące sektory amerykańskiej gospodarki, a zatem jest bardzo wiernym odzwierciedleniem rynku eklektycznego.

Jak inwestować w amerykańskie akcje?


Internet spowodował prawdziwą rewolucję w sposobie, w jaki pracujemy, jak się odnosimy, jak się komunikujemy, a nawet jak konsumujemy. Pojawienie się urządzeń mobilnych, a także demokratyzacja dostępu do Internetu poprzez sieci bezprzewodowe, pozwoliło nam być stale połączonymi wirtualnie, niezależnie od miejsca i czasu.

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$200.00

Minimalny depozyt:

$1,000.00

Aby rozpocząć inwestowanie w amerykańskie akcje, potrzebujesz najpierw urządzenia z połączeniem sieciowym. Następnie należy znaleźć maklera, który pomoże Ci w tym procesie. Oznacza to, że funkcją brokera jest wyszukiwanie akcji, które chcesz kupić i które są dostępne do zakupu. Proces ten odbywa się za pośrednictwem platformy transakcyjnej, gdzie działania kupna i sprzedaży są realizowane pomiędzy inwestorami.

W grę wchodzą tu dwie kluczowe kwestie. Po pierwsze, musisz wybrać brokera, który jest odpowiednio certyfikowany i specjalizuje się w rynku finansowym, ponieważ jest to jedyny sposób, aby zapewnić, że Twoje pieniądze są w dobrych rękach. Ponieważ rynek ten stał się bardziej atrakcyjny, pojawiło się więcej oportunistów i nieuczciwych brokerów, więc trzeba być ostrożnym przy wyborze. Ponadto, ważne jest również, aby korzystać z bezpiecznej platformy handlowej, która zapewnia prywatność danych i chroni przed hakerami i innymi wścibskimi oczami osób trzecich.

Od tego momentu można inwestować na rynku amerykańskim. Musisz ustalić swoją strategię, z codzienną rutyną, ustalając limity inwestycyjne, aby nie zadłużać się ponad stan. Pamiętaj, że zawsze istnieje ryzyko i że nie da się wygrywać przez cały czas – każdy, kto obiecuje Ci, że będzie inaczej, z pewnością kłamie. Tak więc, sztuką jest znaleźć równowagę między stratami i zyskami, łagodząc te pierwsze w jak największym stopniu i maksymalizując te drugie.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Dodaj komentarz

Bądź pierwszym, który to skomentuje!
Komentarz

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności