Inwestowanie w akcje amerykańskie

Inwestowanie w akcje amerykańskie ma wiele zalet. Amerykański sen jest bardzo realny na rynku finansowym i jako taki nadal ekscytuje inwestorów i biznesmenów ze wszystkich środowisk. Wiele z amerykańskich spółek jest światowymi liderami w dziedzinie innowacji i postępu technologicznego. Kwitnące sektory sztucznej inteligencji, elektrycznej mobilności, badań farmaceutycznych i technologii masowego zasięgu są również symbolami amerykańskiej dumy.

amerykanskie akcje

Amerykańska giełda

Dywersyfikacja geograficzna zmniejsza ryzyko. Inwestując na rynku amerykańskim, można nie tylko zabezpieczyć się przed ryzykiem, ale również zdywersyfikować swój portfel inwestując w jedne z największych globalnych spółek. Główną zaletą inwestowania w globalne korporacje jest to, że są one rozproszone w wielu krajach i są lepiej izolowane od załamań rynku w jednym kraju.

Wraz z pojawieniem się Internetu i szczytem ery cyfrowej, inwestowanie na północnoamerykańskim rynku stało się łatwiejsze, prostsze i szybsze. W ostatnich latach pojawili się profesjonaliści, narzędzia i strategie specjalizujące się w tym konkretnym rynku, aby pomóc Ci inwestować w amerykańskie akcje. Na New York Stock Exchange i Nasdaq Stock Exchange handluje się najbardziej znanymi firmami na świecie (Apple, Google czy Facebook).

Dlatego przygotowaliśmy ten mały przewodnik, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o inwestowaniu w amerykańskie akcje. Omówimy cechy tego rynku oraz jak zacząć kupować akcje na amerykańskim rynku.

Amerykański indeks giełdowy: Co to jest?

Wszyscy słyszeliśmy o giełdzie, miejscu, w którym biznesmeni, inwestorzy i profesjonalni traderzy kupują i sprzedają akcje notowane na giełdzie. Nowojorska giełda często pojawia się w hollywoodzkich filmach, nie tylko jako symbol finansowej i kapitalistycznej potęgi stojącej za amerykańskim snem.

Amerykańska giełda jest więc jedną z największych na świecie, zarządzającą całym rynkiem wraz z Nasdaq. Wartość akcji zmienia się każdego dnia w zależności od ilości transakcji. Sam rynek jest wart ponad 30 bilionów dolarów, według oficjalnych danych z gospodarki światowej.

Indeksy rynkowe istnieją po to, aby pomóc agentom finansowym w mierzeniu, analizowaniu i obliczaniu określonej części rynku akcji. W konkretnym przypadku amerykańskiego rynku akcji stosuje się trzy indeksy, które są jednymi z najbardziej uznanych na świecie: S&P 500, Nasdaq 100 i Dow Jones 30.

S&P500, Nasdaq i Dow Jones

Pierwszy z nich mierzy wartość giełdową 500 największych spółek notowanych na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jako taki jest uważany przez ekspertów za najlepsze odzwierciedlenie amerykańskiego rynku akcji. Nasdaq mierzy wartość giełdową 100 największych firm notowanych na Nasdaq Stock Exchage, skupiając się głównie na firmach technologicznych i pomijając instytucje finansowe. Wreszcie, Dow Jones śledzi 30 notowanych na giełdzie akcji, które reprezentują dominujące sektory amerykańskiej gospodarki, a zatem jest bardzo wiernym odzwierciedleniem rynku eklektycznego.

Jak inwestować w amerykańskie akcje?

Internet spowodował prawdziwą rewolucję w sposobie, w jaki pracujemy, jak się odnosimy, jak się komunikujemy, a nawet jak konsumujemy. Pojawienie się urządzeń mobilnych, a także demokratyzacja dostępu do Internetu poprzez sieci bezprzewodowe, pozwoliło nam być stale połączonymi wirtualnie, niezależnie od miejsca i czasu.

Szukasz brokera do inwestowania w akcje amerykańskie? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

$0.01

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.00

1. Wybierz brokera online

Akcje można kupować online za pośrednictwem brokera online. Można również kupować akcje bezpośrednio od spółki lub za pośrednictwem brokera z pełnym zakresem usług.
Proces założenia konta online u brokera jest prosty. Wypełniasz wniosek o otwarcie konta, przedstawiasz dowód tożsamości i dokonujesz przelewu środków po zatwierdzeniu konta.

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie brokera? Wyszukaj najlepsze firmy brokerskie do handlu akcjami, sprawdź czy broker jest bezpieczny i rzetelny i przeczytaj opinie na jego temat.

2. Wybierz akcje, które chcesz kupić

Wybierz akcje przed albo po zasileniu konta. Możesz zacząć od zbadania firm, które już znasz z własnych doświadczeń konsumenckich. W swoich badaniach, zachowaj prosty cel i nie pozwól, aby przytłoczyła Cię ilość danych. Szukaj spółek, w których chcesz być częściowo właścicielem.

Następnym krokiem jest zrobienie małego researchu na temat tych firm. Zapoznaj się z raportem rocznym firmy, a w szczególności z listem zarządu do akcjonariuszy.
Większość informacji i narzędzi analitycznych, które będą potrzebne do oceny firmy, będą dostępne na stronie internetowej brokera, np. dokumenty SEC czy aktualizacje kwartalnych zysków. Ponadto, brokerzy online oferują tutoriale, jak korzystać z ich narzędzi, jak również seminaria, jak wybrać akcje.

3. Określ liczbę akcji do kupienia

Kupowanie określonej liczby akcji lub wypełnianie całego portfela akcjami nie jest konieczne. Jeśli jesteś nowy w handlu, zacznij od symulatora giełdowego czy konta demo, abyś mógł się wczuć. Używając wirtualnych pieniędzy, możesz nauczyć się, jak handlować akcjami. Jeśli jesteś gotowy, aby wyłożyć prawdziwe pieniądze, możesz zacząć od małych kwot. Już jedna akcja może dać Ci poczucie, jak to jest posiadać poszczególne akcje. Z biegiem czasu, można zwiększyć swoją pozycję. Brokerzy oferują również akcje ułamkowe, które pozwalają inwestorom na zakup części akcji zamiast zakupu całej akcji.

4. Wybierz typ zlecenia

Nie daj się odstraszyć różnym skomplikowanym liczbom. Niektóre ruchy handlowe i rodzaje zleceń są bardziej złożone, więc nie są warte Twojego czasu, jeżeli jesteś początkujący. Zlecenia rynkowe i zlecenia z limitem są najbardziej skutecznymi typami zleceń dla nabywców akcji.

5. Zoptymalizuj portfel inwestycyjny

Twój pierwszy zakup akcji powinien być początkiem podróży inwestycyjnej trwającej całe życie. Pamiętaj jednak, że każdy inwestor przechodzi przez trudne czasy. Skupianie się na rzeczach, które możesz kontrolować, jest kluczem do wyjścia na plus w dłuższej perspektywie. Poświęć czas na zbadanie innych obszarów inwestowania, gdy już zapoznasz się z procesem zakupu akcji.

Przeczytaj także:

Opinia akcje amerykańskie

Od tego momentu można inwestować na rynku amerykańskim. Musisz ustalić swoją strategię, z codzienną rutyną, ustalając limity inwestycyjne, aby nie zadłużać się ponad możliwości. Pamiętaj, że zawsze istnieje ryzyko i że nie da się wygrywać przez cały czas – każdy, kto obiecuje Ci, że będzie inaczej, z pewnością kłamie. Tak więc, sztuką jest znaleźć równowagę między stratami i zyskami, łagodząc te pierwsze w jak największym stopniu i maksymalizując te drugie.

Przeczytaj także:


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!