Akcje Amazon: Jak inwestować i analiza techniczna

Amazon to amerykański detalista e-commerce, który oferuje wiele kategorii produktów, w tym książki, muzykę, filmy i technologię. Gwałtowny wzrost handlu elektronicznego w ciągu ostatnich dwóch dekad skłonił inwestorów na całym świecie do inwestowania w akcje Amazon, aby czerpać korzyści.

Historia Amazon

Amazon oferuje na swojej stronie internetowej szeroką gamę produktów i usług. Spółka prowadzi działalność poprzez trzy segmenty:

  • Ameryka Północna
  • Międzynarodowy
  • Amazon Web Services (AWS).

Produkty Amazon zawierają towary i treści zakupione od dostawców, jak również oferowane przez osoby trzecie, w celu ich odsprzedaży. Ponadto Amazon produkuje i sprzedaje urządzenia elektroniczne.

Poprzez swoją spółkę zależną „Whole Foods Market, Inc.”, Amazon oferuje podstawową, zdrową i organiczną żywność we wszystkich swoich sklepach.

Ponadto w jej skład wchodzą takie produkty jak m.in. banany, ekologiczne awokado, ekologicznie produkowane jaja, łosoś i tilapia hodowane ekologicznie, kapusta i zielenina dla dzieci, chude mięso mielone o zawartości 85% składników pochodzenia zwierzęcego, masło migdałowe, jabłka Gala i Fuji.

Jak na razie w 2022 roku wyniki akcji Amazona są, mówiąc jednym słowem, katastrofalne. Giganci technologiczni z Wall Street nadal cierpią z powodu stanowiska Rezerwy Federalnej (Fed) w sprawie trwałego i ciągłego wzrostu stóp procentowych i nadal uderzają w roczne minima.

Główne produkty Amazon

Produkty i usługi sprzedawane przez Amazon obejmują platformę handlu internetowego, czytnik Kindle, Amazon Prime Video, Amazon Music, usługę crowdsourcingową Amazon Mechanical Turk, Amazon Lockers, usługi cargo, sklepy Amazon Go oraz markę Amazon Textiles.

Oprócz wielu firm i spółek zależnych Amazona, takich jak studia telewizyjne i filmowe (Amazon Studios), platforma wideo na żądanie (Amazon Prime Video), a także długa lista powstających start-upów i innych firm o ugruntowanej pozycji, takich jak IMDb, Twitch, Zappos, Ring, Whole Foods Market, Audible, Souq, między innymi.

Analiza ekonomiczna

Amazon w USA dominuje na rynku z udziałem ok. 45%, który rośnie z każdym rokiem. Szacuje się, że w tym roku 50% sprzedaży online w USA będzie dokonywana za pośrednictwem Amazona.

Warto wiedzieć, że nawet przy pandemii w 2020 roku Amazon nie ucierpiał. Udało jej się również wyróżnić jako jedną z najlepszych firm na świecie i najwyżej ocenianych spółek do inwestowania na giełdzie.

Ekspansja geograficzna

Amazon jest obecnie obecny w 58 krajach, takich jak: Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Singapur i Brazylia. Ponadto w ostatnich latach otworzyły się rynki w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcja, Australia i Indie.

Plan ekspansji Amazona kontynuuje swój horyzontalny plan poprzez rynek Amazon Business, który sprzedaje dostawy B2B dla dużych firm, takich jak szpitale, szkoły i uniwersytety.

Analiza akcji Amazon

Analiza techniczna obecnych akcji Amazona pokazuje, że spółka ta ma teoretycznie minimalny aktywny cel wybicia z kanału niedźwiedziego na poziomie 2 190 USD do 2022 roku.

Kod ISIN: US0231351067
Kod alfanumeryczny: AMZN
Kapitalizacja: 1,590 bln USD
Rynek: Obrót ciągły
Minimalna wielkość działki: 1.00
Założyciel: Jeff Bezos
Data założenia: 5 lipca 1994 r.
Siedziba: Seattle, Waszyngton, USA

Główni konkurenci Amazon

Niektórzy z głównych konkurentów tej firmy to: „Columbia House Company”, „Barnes & Noble Inc”, „Apple Inc” i „Ebay”.

Czy inwestowanie w Amazon jest opłacalne?

Wystarczy jeden fakt: od 1997 roku, kiedy firma weszła na giełdę, akcje wzrosły z 18 dolarów do około 90 dolarów. W ciągu ostatnich 10 lat wzrosła ona o +1000%, co oznacza, że gdybyś dziesięć lat temu zainwestował 1 000 euro, dziś miałbyś 10 000 euro.

Czy inwestowanie w Amazon jest bezpieczne?

Obecnie zakup akcji Amazon jest uważany za jedną z najlepszych możliwości inwestycyjnych ze względu na wzrost zakupów online, oferowaną przez nią usługę cloud computing jak i jej programy lojalnościowe (takie jak Amazon Prime).

Zakup akcji Amazon

eToro

eToro jest jednym z najlepszych brokerów do inwestowania w Amazon dzięki doskonałym warunkom rynkowym: niskim spreadom, czasom realizacji zleceń oraz social tradingowi. Ponadto, dzięki kontu demo, możesz poznać platformę korzystając z pakietu wirtualnych środków, co pozwoli Ci nie stracić pieniędzy i zapoznać się z brokerem.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Oto jak powinieneś przejść przez proces zakupu z eToro:

  • Oceń, ile pieniędzy chcesz zainwestować: zdecyduj, ile akcji Amazon kupić.
  • Otwórz konto: zaloguj się na oficjalnej stronie eToro, aby kupić akcje Amazon.
  • Rozpocznij proces rejestracji.
  • Będziesz musiał wypełnić formularz rejestracyjny: podaj swoje imię, adres e-mail i hasło.
  • Zaloguj się po rejestracji
  • Wyszukaj nazwę Amazon i zacznij inwestować.

Przeczytaj nasze opinie o eToro.

XTB

XTB jest doskonałą alternatywą dla eToro, jeśli chcesz kupić akcje Amazon. Własna platforma transakcyjna, xStation, jest bogata w narzędzia i wskaźniki, dzięki czemu jest odpowiednia nawet dla najbardziej doświadczonych inwestorów. Aby handlować z XTB, nie jest wymagany minimalny depozyt w większości krajów, w których broker oferuje usługę. Dzięki temu jest bardzo przystępny dla traderów na każdym poziomie.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

$0.00

Jeśli chcesz zainwestować z XTB, przeczytaj naszą recenzję XTB.

Inwestowanie w akcje Amazon: jak to zrobić?

Aby zainwestować w Amazon można kupić akcje i faktycznie je posiadać poprzez nabycie praw lub handlować za pomocą CFD na akcje Amazon. Kontrakty CFD pozwalają inwestorowi na osiągnięcie zysku w wyniku zmiany ceny akcji oraz na zabezpieczenie się przed zmiennością rynku.

W tym przypadku należy przewidzieć, jaki trend przyjmie akcja, aby otworzyć długą lub krótką pozycję. Pamiętaj, że wybór właściwej prognozy opłaci się nawet wtedy, gdy cena akcji Amazona straci na wartości.

CFD są również produktami lewarowanymi, dlatego ważne jest, aby pamiętać o takich mechanizmach jak stop loss, za pomocą którego można zasygnalizować brokerowi, kiedy należy zatrzymać transakcję, aby uniknąć dużych strat.

Dzięki eToro i XTB możesz inwestować zarówno w akcje rzeczywiste jak i CFD.

Dywidendy Amazon

Wielu inwestorów zadaje to samo pytanie: czy akcje Amazona wypłacają dywidendy? Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Pomimo wysokości zysków generowanych przez Amazon, firma nie prowadzi polityki dywidendowej. Pomimo wysokości zysków generowanych przez Amazon, spółka nie wypłaca akcjonariuszom dywidend.

Ponieważ Amazon nie wypłaca dywidend, akcjonariusze są całkowicie uzależnieni od zysków rynkowych.

Dlaczego Amazon nie wypłaca dywidendy?

Powodów, dla których dana spółka nie wypłaca dywidendy może być wiele. Może być tak, że firma przechodzi przez problemy finansowe, takie jak te wynikające np. z pandemii COVID-19, ale nie dotyczy to Amazona, który jest silniejszy niż kiedykolwiek.

Powodem, dla którego Amazon nie wypłaca dywidendy, jest to, że potrzebuje gotówki na inwestycje i utrzymanie wzrostu, na redukcję kosztów lub dlatego, że woli finansować się z zysków zatrzymanych, a nie z kredytu. Amazon to firma, która wymaga dużego finansowania swojej ekspansji, która trwa już od wielu lat.

W przypadku Amazona brak wypłat dywidendy z Amazona nie musi oznaczać problemów czy braku siły bilansu. Wręcz przeciwnie. 'Firmy wysokiego wzrostu', takie jak Amazon lub większość firm technologicznych, zazwyczaj nie oferują dywidend, preferując ich reinwestowanie w celu utrzymania wzrostu biznesu. W tym przypadku nagrodą dla inwestorów jest wyższy od oczekiwań kurs akcji.

Akcje Amazon: Prognozy

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest możliwe dokonanie dokładnych prognoz giełdowych. Jednak niezależnie od tego, jak inwestujesz w Amazon, ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego inwestujesz w firmę. Jeśli jest coś, czego można się nauczyć od Amazona, to tego, że inwestowanie w dłuższej perspektywie się opłaca. Historia stałego i konsekwentnego wzrostu firmy Amazon jest oczywistą analogią do długoterminowej strategii inwestycyjnej. I choć Amazon osiągnął już rekordy wszech czasów, to potencjał na kolejne lata jest jeszcze spory.

Przeczytaj także:

Chcesz zainwestować w akcje? Poznaj nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!