Akcje farmaceutyczne

Inwestowanie w farmaceutyki jest popularnym trendem w czasach niestabilności politycznej lub gospodarczej. Przemysł farmaceutyczny jest częścią szerszego sektora opieki zdrowotnej, a firmy te są aktywne przez cały rok, niezależnie od sytuacji na świecie.

Akcje farmaceutyczne

Akcje farmaceutyczne

Ceny akcji zwykle reprezentują postrzeganą wartość firmy przez inwestorów oraz wszelkie późniejsze zyski lub straty, które mogą wynikać po otwarciu transakcji. W celu wyceny akcji farmaceutycznych, ważne jest, aby przeanalizować fundamenty spółki: wewnętrzne i zewnętrzne czynniki, które mogą mieć wpływ na wyniki działalności. Jest to część analizy fundamentalnej, którą większość traderów przeprowadza przed otwarciem pozycji długoterminowej, choć rzadziej, jeśli transakcja jest krótkoterminowa.

Inwestorzy w akcje farmaceutyczne szukają potencjału wzrostu i zysków i często preferują akcje o wysokiej rentowności, ponieważ oznacza to, że spółka prawdopodobnie będzie wypłacać stałe dywidendy. Wypłacanie dywidendy inwestorom może pomóc w budowaniu lojalności, a także wiary w sukces i przyszłe wypłaty.

Całkowity zwrot jest również dobrym wskaźnikiem wydajności akcji w branży. Pokazuje on stopę zwrotu z inwestycji w danym okresie czasu, mierzoną statystyką odsetek i dywidend oraz zwrotem kapitału. Wszystkie te aspekty mogą być wykorzystane do pomiaru wartości najlepszych akcji farmaceutycznych.

Najlepsze akcje farmaceutyczne reprezentują spółki z branży zajmującej się badaniami, rozwojem, produkcją i marketingiem leków i narkotyków. Farmaceutyki mogą obejmować zarówno leki generyczne, stosowane przy powszechnych dolegliwościach, jak i markowe leki stosowane do konkretnych celów.

Porozmawiamy dzisiaj o najlepszych akcji farmaceutycznych. Zwłaszcza, że jest to segment bezpośrednio związany z pandemią koronawirusów. Znaczna część tego przemysłu zajmuje się badaniami i rozwojem zarówno najlepszych leków, jak i skutecznej szczepionki.

Najlepsze firmy farmaceutyczne na świecie

Jeśli chodzi o ocenę najlepszych akcji farmaceutycznych, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od najlepszych międzynarodowych spółek farmaceutycznych. Jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych środowisk inwestycyjnych w tak trudnym okresie, jakim jest obecna pandemia koronawirusów. Oto czołowe obecnie firmy:

Pfizer

Pfizer jest jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie. Ma dużą liczbę produktów wprowadzonych na rynek w całej swojej historii z wielkim sukcesem, z których niektóre już przekroczyły okres wyłączności, jak stało się w swoim czasie z Viagra, a ostatnio z Lyrica wraz z innymi.

Jednak firma znajduje się w fazie wzrostu z niektórymi produktami, w tym antykoagulantem Eliquis, lekiem immunologicznym Xeljanz i lekiem przeciwnowotworowym Lorbrena.

Akcje Pfizer oferują również inwestorom atrakcyjną stopę zwrotu z dywidendy na poziomie ponad 3%. Dywidenda ta, w połączeniu z lepszymi perspektywami wzrostu w nadchodzących latach, powinna pozwolić firmie Pfizer na osiągnięcie solidnej długoterminowej całkowitej stopy zwrotu.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson z siedzibą w New Brunswick, New Jersey, jest prawdopodobnie największą i najbardziej znaną firmą farmaceutyczną na świecie. Asortyment produktów i linii Johnson & Johnson jest nie tylko szeroki, ale i dominujący.

Jeśli kiedykolwiek opatrywałeś ranę, płukałeś usta, stosowałeś balsam, dezynfekowałeś ręce, walczyłeś z bólem głowy, zastępowałeś cukier lub leczyłeś zgagę, istnieje prawdopodobieństwo, że robiłeś to przy użyciu produktów badawczo-rozwojowych firmy Johnson & Johnson.

Moderna

Moderna to amerykańska firma biotechnologiczna założona w 2010 roku. Firma jest znacznie mniejsza i mniej znana niż niektórzy z większych gigantów farmaceutycznych i koncentruje swoje wysiłki na technologiach szczepionek opartych wyłącznie na technologii posłańczego RNA.

Jako firma, Moderna zmagała się w przeszłości z nieudanymi próbami i zmianą kierunku strategicznego, co spowodowało, że eksperci branżowi kwestionowali rentowność firmy. Jednak w 2018 roku firma podjęła się największej pierwszej oferty publicznej (IPO) dla sektora biotechnologicznego pozyskując 600 milionów dolarów za 8% swoich akcji, co dało jej wycenę 7,5 miliarda dolarów, pomimo raportowania strat w wysokości 1,5 miliarda dolarów w tym czasie.

W listopadzie 2020 r. wartość firmy szacowano na 35 mld dolarów ze względu na postępy w opracowywaniu szczepionki przeciwko koronawirusom.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!