Strategia Strangle: long i short

Jeśli inwestujesz na giełdzie lub po prostu jesteś ekspertem w handlu, w tym poście wyjaśnimy co to jest strategia Strangle: Short i Long

Strategia Strangle (Strategia rozszerzonego stelaża)

Strategia „Strangle lub Short Cradle” polega na operacji sprzedaży z premią netto wygenerowaną przez sprzedaż opcji sprzedaży i kupna. 

Aby wyjaśnić strategię strangle, ważne jest, aby wiedzieć o put i call. 

Opcja sprzedaży 

Opcja put jest jedna, która daje kupującemu prawo, ale nie obowiązek, do sprzedaży po określonej cenie, tylko do zakończenia daty, którą w tym przypadku nazywamy datą wygaśnięcia. 

W tej operacji sprzedawca opcji może kupić aktywo dla siebie. Ma to miejsce w sytuacji, gdy nabywca nie skorzysta z prawa do zakupu. 

Opcja kupna 

I odwrotnie, opcja call daje jej nabywcy prawo do zakupu aktywów bazowych po wcześniej ustalonej cenie, która w tym przypadku jest znana jako cena wykonania lub Strike, polegając na konkretnej dacie, aby sprzedać, znana inaczej jako data wygaśnięcia. 

Czym są opcje? 

Są to procesy sprzedaży kontraktów finansowych, takich jak kontrakty futures i indeksy giełdowe, które z kolei są produktami, które można nabyć w określonym terminie. W tym przypadku, opcja call generuje możliwe zyski zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. 

Teraz, po wyjaśnieniu poprzednich koncepcji, powiemy Ci czym jest strategia Strangle. 

Strategia Strangle 

Strategia Strangle polega na zakupie dwóch aktywów, które w tym przypadku są opcjami put i call, które mają różne ceny wykonania, tj. różne wartości sprzedaży tych dwóch opcji, ale mają coś wspólnego; tę samą datę wygaśnięcia. 

Właściwości 

Ten rodzaj strategii charakteryzuje się następującymi cechami: 

  • Handel bezkierunkowy, tzn. nie podąża za założeniami rynku, unikając nieścisłości w jego zarządzaniu. 
  • Generowane, gdy nie jest oczekiwana wysoka zmienność cen akcji. 

Jakie są zalety i wady? 

ZaletyWady 
Premia od sprzedanych opcji ma tendencję do zmniejszania się z każdym dniem kalendarzowym. Niekorzystny profil ryzyka: świadczenie jest ograniczone do wartości pobranych składek.
Pozwala uniknąć przewidywań niekierunkowego tradera. Zarządzanie ryzykiem: przyjmuje na siebie ryzyko spadku wartości bazowego papieru wartościowego lub niekorzystnego dla sprzedającego obrotu. 
Szansa na zamknięcie transakcji z zyskiem przed wygaśnięciem. Implikowana zmienność: zgłaszane jest wysokie ryzyko ze względu na stałą zmienność. 

Przeczytaj także:

Strategia Strangle: short i long

Strategia short i long Strangle: 

Krótka strategia

Strategia ta jest stosowana, gdy oczekuje się, że cena opcji pozostanie stabilna bez zmian; niesie ona ze sobą większe ryzyko straty, dlatego zaleca się wybierać ceny w ustalonym przedziale, aby zmniejszyć ryzyko. 

Długa strategia 

Stosuje się ją, gdy spodziewany jest kierunkowy ruch cen sprzedaży opcji. W tym przypadku ceny są określone, ale daty są identyczne, więc wartością decydującą jest zmienność, która może generować zyski. Trzeba mieć zdolność do przewidywania rynku. 

Mam nadzieję, że w ten sposób zrozumiałeś czym jest i jak działa strategia Short i Long Strangle. Należy również pamiętać, że ten rodzaj strategii może stanowić duże ryzyko, ale także zysk dla tych, którzy wiedzą jak ją wykonać. 


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!