Strategia transakcyjna: Wsparcia i opory Intraday

Aby zagłębić się w temat wsparć i oporów, chcemy wprowadzić temat z definicją tego, co jest „Intraday Trading”. Jest to w istocie, strategia otwarcia i zamknięcia handlu w ciągu tego samego dnia.

Strategia transakcyjna: Wsparcia i opory intraday

Strategia inwestycyjna: Wsparcia i opory intraday.

Ponadto, ta metoda „Intraday Trading” wymaga szybkości w wyborach operacyjnych, ponieważ jest to specyfika tego systemu, w którym handlowiec koncentruje się na krótkich i bardzo krótkich inwestycjach czasowych, nigdy nie pozostawiając otwartych pozycji do dnia następnego. Z tego powodu ważne jest, aby przedsiębiorca posiadał dobrą znajomość narzędzi handlowych, takich jak „Analiza Techniczna” i „Analiza Fundamentalna”, które są podstawowymi filarami działalności handlowej.

Aby prawidłowo realizować strategię „Intraday Trading”, zostały ustalone konkretne zasady:

1. Konieczne jest zwrócenie uwagi na trendy z pierwszych godzin dnia właściwe dla wybranego rynku;

2. Ważne jest, aby wprowadzić polecenie „Stop Loss”, aby uniknąć nadmiernych strat;

3. Utrzymywać otwartą pozycję do momentu ewentualnego osłabienia rynku akcji, w momencie osiągnięcia pozycji osłabienia rynku konieczne jest szybkie zamknięcie wszystkich otwartych operacji;

4. Wykorzystaj wskaźniki dostarczane przez Analizę Techniczną.

Wsparcie i opór

Ponieważ analiza techniczna jest fundamentalną częścią handlu, jest również fundamentalną częścią handlu intraday, więc używamy również wsparć i oporów, które tworzą analizę techniczną. Tak więc, aby przeanalizować strategię transakcyjną z podporami i oporami, która jest stosunkowo prostą, ale skuteczną strategią i opiera się na analizie i trendzie cen, musimy najpierw zdefiniować te pojęcia, abyśmy mogli zrozumieć ich zastosowanie.

W rzeczywistości, wsparcia i opory to te poziomy, gdzie ruch cenowy zatrzymuje się i kontynuuje w przeciwnym kierunku niż poprzedni, tj. reprezentują obszary cenowe, w których wartość aktywów, które obserwujesz odbiły się kilka razy, odwracając swój kierunek i powodując reakcję inwestorów, którzy w każdym przypadku oferują sygnały handlowe. Ponadto, wsparcia i opory są uważane za poziomy psychologiczne. Oznacza to, że przedsiębiorcy mają tendencję do kupna lub sprzedaży w tych punktach, co pomaga wzmocnić je, więc możemy powiedzieć, że:

Wsparcie: wsparcie jest obszarem, gdzie cena, po fazie niedźwiedziej, odbiła się kilka razy, odwracając swój kierunek.

– Opór: opór jest obszarem, gdzie cena, po fazie byczej, została kilkakrotnie zepchnięta w dół, odwracając swój kierunek.

Wsparcia i opory mogą prowadzić do dwóch sygnałów:

1. Sygnał odbicia: sygnał odbicia występuje wtedy, gdy cena rzeczywiście odbija się od obszaru wsparcia lub oporu, a następnie odwraca swój kierunek.

2. Sygnał przełamania: Sygnał przełamania pojawia się, kiedy cena przełamuje wsparcie lub opór i kontynuuje swój ruch z większą siłą.

Dlatego wsparcia i opory to techniki, które oznaczają sygnały handlu. Są wiarygodne i stałe, dla których w analizie danych, opory są obszarami, które pochodzą z danych na wykresach dobowych znajduje się na wykresach z najgorszą „ramą czasową”.

Rodzaje wsparć i oporów

W celu zrozumienia dogłębnego zrozumienia, można powiedzieć, że między tymi elementami, istnieją różne rodzaje poziomów „Wsparcia i oporu”. W rzeczywistości, istnieją trzy grupy, które są bardzo przydatne, ale handlowcy mają preferencje dla jednego lub drugiego, w oparciu o ich formy ekspresji lub ich taktyki. Tak więc, główne poziomy Wsparcia i Oporu to:

– Stałe poziomy wsparcia i oporu;

– Dynamiczne poziomy wsparcia i oporu;

– Półdynamiczne poziomy wsparcia i oporu.

Można powiedzieć, że:

Stałe Poziomy Wsparcia i Oporu: Te poziomy są obszarami Wsparcia i Oporu, które nie ulegają zmianie, pozostają ważne na tym samym poziomie, chyba że cena nie przekroczy ich przełamując je;

Dynamiczny poziom wsparcia i oporu: Dynamiczne poziomy to zmieniające się strefy wsparcia i oporu. Oznacza to, że kiedy świeca, słupek lub inna cena jednostkowa osiągnie ten poziom, wsparcie i opór są przeliczane ponownie;

– Półdynamiczny poziom wsparć i oporów: Poziomy te znajdują się pomiędzy poziomami stałymi a dynamicznymi. W rzeczywistości, podczas gdy dynamiczne poziomy wsparcia i oporu zmieniają się i aktualizują, stałe poziomy pozostają niezmienne, półdynamiczne poziomy oporu i wsparcia zmieniają się w stałej relacji.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!