Wskaźnik Elder Ray: Co to jest i jak go używać

Koncepcja wskaźnika Elder Ray idzie w parze z Bull Power i Bear Power. Przyjrzyjmy się, co to jest i jak ten wskaźnik Elder Ray radzi sobie z dawaniem precyzyjnych wskazówek, kiedy otworzyć i kiedy zamknąć.

Wskaźnik Elder Ray

Wskaźnik Elder Ray: Czym jest i jak go używać?

Elder Rays są tak nazywane, ponieważ tak jak promienie rentgenowskie są w stanie sprawdzić zwartość kości pod skórą, Elder Rays są w stanie zweryfikować zwartość ruchów byczych i niedźwiedzich na rynku.

Wskaźnik Elder Ray został opracowany w 1989 roku i został nazwany na cześć jego twórcy Alexandra Eldera.

Aby przeprowadzić ten skan rynku, konieczne jest podzielenie monitora na 3 poziome paski, które mają być analizowane jednocześnie.

– W pierwszym słupku konieczne jest otwarcie wykresu słupkowego w celu wizualizacji ceny i wykładniczej średniej kroczącej, najlepiej 13-dniowej.

– W drugim pasku musisz wyświetlić Bull Power. W przeciwieństwie do Bull Marker, Bull Power nie reprezentuje ruchu byczego, ale raczej presję wywieraną przez bycze trendy w danym przedziale czasowym.

– W trzecim pasku musimy wyświetlić Bear Power. W przeciwieństwie do wskaźnika Bear Marker, Bear Power nie reprezentuje niedźwiedziego ruchu, ale raczej presję wywieraną przez niedźwiedzie trendy w danym przedziale czasowym.

W celu jak najlepszego wykorzystania wskaźnika Elder Ray konieczne jest działanie zgodnie z kierunkiem średniej kroczącej i zidentyfikowanie poziomów wejścia i wyjścia odpowiednio za pomocą Bull Power i Bear Power.

Biorąc pod uwagę, co reprezentują Bull Power i Bear Power, najlepszym momentem na zakup jest moment, w którym trend jest wzrostowy (zidentyfikowany na podstawie średniej kroczącej), a Bear Power jest negatywny, ale wzrostowy. Sygnał ten uwypukla się w momencie, w którym Bull Power wzrasta oraz w momencie, w którym Siła Niedźwiedzia sygnalizuje minimum zaawansowane w stosunku do poprzedniego.

W ten sam sposób najlepszym momentem do sprzedaży jest moment, w którym trend jest spadkowy (indywidualizowany na podstawie średniej kroczącej), a Bull Power jest pozytywny, ale spadkowy. Sygnał ten jest wzmocniony, kiedy Bear Power sygnalizuje niższy poziom niż poprzedni, a Bull Power wynika z niedźwiedziej dywergencji.

Bear Power 

Mówiliśmy już o Bull Power i Bear Power, ale w praktyce czym one są i jak się je oblicza?

Bull Power to różnica pomiędzy maksimum rozpatrywanego przez nas przedziału czasowego a wykładniczą średnią kroczącą na poziomie 13 dni.

Reprezentuje on presję wywieraną przez bycze trendy w danym przedziale czasu, lub jak bardzo te bycze siły są w stanie podnieść cenę w tym okresie czasu.

Graficznie maksymalna cena, którą znajdujemy w analizowanym przedziale czasu, reprezentuje moment, w którym nacisk bull power jest maksymalny.

Bear power

Bear Power jest różnicą pomiędzy minimum interwału czasowego, który bierzemy pod uwagę, a wykładniczą średnią kroczącą do 13 dni.

Reprezentuje on presję wywieraną w danym przedziale czasowym, czyli jak bardzo te „niedźwiedzie siły” zdołały obniżyć cenę w tym przedziale czasowym.

Graficznie, cena minimalna, którą znajdujemy w analizowanym przedziale czasu, reprezentuje moment, w którym presja Bear Power jest maksymalna.

Wniosek

Koncepcje rynku byczego, niedźwiedziego, Bull Power i Bear Power są niezbędne w finansach. Prawdą jest również, że Bull Power i Bear Power nie miałyby sensu bez wskaźnika Elder Ray. Ten ostatni, w rzeczywistości, stanowi swojego rodzaju skan sytuacji na rynku, coś przydatnego, co może przenieść bezpośrednio do działania, biorąc pod uwagę dokładne wskazania otwarcia i zamknięcia, których dostarcza.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!