Koncepcja wskaźnika Elder Ray idzie w parze z Bull Power i Bear Power. Przyjrzyjmy się, co to jest i jak ten wskaźnik Elder Ray radzi sobie z dawaniem precyzyjnych wskazówek, kiedy otworzyć i kiedy zamknąć.

Wskaźnik Elder Ray: Czym jest i jak go używać?
Elder Rays są tak nazywane, ponieważ tak jak promienie rentgenowskie są w stanie sprawdzić zwartość kości pod skórą, Elder Rays są w stanie zweryfikować zwartość ruchów byczych i niedźwiedzich na rynku.
Wskaźnik Elder Ray został opracowany w 1989 roku i został nazwany na cześć jego twórcy Alexandra Eldera.
Aby przeprowadzić ten skan rynku, konieczne jest podzielenie monitora na 3 poziome paski, które mają być analizowane jednocześnie.
– W pierwszym słupku konieczne jest otwarcie wykresu słupkowego w celu wizualizacji ceny i wykładniczej średniej kroczącej, najlepiej 13-dniowej.
– W drugim pasku musisz wyświetlić Bull Power. W przeciwieństwie do Bull Marker, Bull Power nie reprezentuje ruchu byczego, ale raczej presję wywieraną przez bycze trendy w danym przedziale czasowym.
– W trzecim pasku musimy wyświetlić Bear Power. W przeciwieństwie do wskaźnika Bear Marker, Bear Power nie reprezentuje niedźwiedziego ruchu, ale raczej presję wywieraną przez niedźwiedzie trendy w danym przedziale czasowym.
W celu jak najlepszego wykorzystania wskaźnika Elder Ray konieczne jest działanie zgodnie z kierunkiem średniej kroczącej i zidentyfikowanie poziomów wejścia i wyjścia odpowiednio za pomocą Bull Power i Bear Power.
Biorąc pod uwagę, co reprezentują Bull Power i Bear Power, najlepszym momentem na zakup jest moment, w którym trend jest wzrostowy (zidentyfikowany na podstawie średniej kroczącej), a Bear Power jest negatywny, ale wzrostowy. Sygnał ten uwypukla się w momencie, w którym Bull Power wzrasta oraz w momencie, w którym Siła Niedźwiedzia sygnalizuje minimum zaawansowane w stosunku do poprzedniego.
W ten sam sposób najlepszym momentem do sprzedaży jest moment, w którym trend jest spadkowy (indywidualizowany na podstawie średniej kroczącej), a Bull Power jest pozytywny, ale spadkowy. Sygnał ten jest wzmocniony, kiedy Bear Power sygnalizuje niższy poziom niż poprzedni, a Bull Power wynika z niedźwiedziej dywergencji.
Bear Power
Mówiliśmy już o Bull Power i Bear Power, ale w praktyce czym one są i jak się je oblicza?
Bull Power to różnica pomiędzy maksimum rozpatrywanego przez nas przedziału czasowego a wykładniczą średnią kroczącą na poziomie 13 dni.
Reprezentuje on presję wywieraną przez bycze trendy w danym przedziale czasu, lub jak bardzo te bycze siły są w stanie podnieść cenę w tym okresie czasu.
Graficznie maksymalna cena, którą znajdujemy w analizowanym przedziale czasu, reprezentuje moment, w którym nacisk bull power jest maksymalny.
Bear power
Bear Power jest różnicą pomiędzy minimum interwału czasowego, który bierzemy pod uwagę, a wykładniczą średnią kroczącą do 13 dni.
Reprezentuje on presję wywieraną w danym przedziale czasowym, czyli jak bardzo te „niedźwiedzie siły” zdołały obniżyć cenę w tym przedziale czasowym.
Graficznie, cena minimalna, którą znajdujemy w analizowanym przedziale czasu, reprezentuje moment, w którym presja Bear Power jest maksymalna.
Wniosek
Koncepcje rynku byczego, niedźwiedziego, Bull Power i Bear Power są niezbędne w finansach. Prawdą jest również, że Bull Power i Bear Power nie miałyby sensu bez wskaźnika Elder Ray. Ten ostatni, w rzeczywistości, stanowi swojego rodzaju skan sytuacji na rynku, coś przydatnego, co może przenieść bezpośrednio do działania, biorąc pod uwagę dokładne wskazania otwarcia i zamknięcia, których dostarcza.

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw
Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.