Co się stanie, gdy wszystkie 21 milionów Bitcoinów zostanie wydobytych?

Satoshi Nakamoto przewidział, że liczba Bitcoinów będzie ograniczona, aby uniknąć inflacji, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co się stanie, gdy wszystkie 21 milionów BTC zostanie wydobyte? Opowiemy Ci o tym w następnym wpisie.

Co się stanie, gdy wszystkie 21 milionów Bitcoinów zostanie wydobytych? 

Zanim udzielisz odpowiedzi, powinieneś wiedzieć nieco więcej o procesie wydobywania BTC; w ten sposób poniższe wyjaśnienie będzie bardziej zrozumiałe. 

Bitcoin 

Bitcoin to rodzaj kryptowaluty lub waluty cyfrowej, która funkcjonuje jako środek wymiany i jest używana przez jej propagatorów jako magazyn wartości. BTC nie istnieje fizycznie, ani nie jest kontrolowany przez żadne państwo, jest to pieniądz wirtualny o ciągle zmieniającej się cenie. 

Generowanie Bitcoinów 

Sieć Bitcoin jest odpowiedzialna za tworzenie i dystrybucję losowej ilości monet, około 6 razy na godzinę dla klientów, którzy są aktywni w sieci lub którzy wnoszą swoją moc obliczeniową do zarządzania bezpieczeństwem sieci. 

W tym przypadku generowanie BTC nazywane jest wydobywaniem (analogicznie do wydobywania złota), dlatego prawdopodobieństwo zdobycia przez użytkownika nagrody Bitcoin zależy od mocy obliczeniowej zawartej w sieci i konkurencji z innymi peerami lub gorszymi sieciami. 

Bieżące BTC 

Ze względu na dużą liczbę średnich operacji wymaganych do pomyślnego zamknięcia pojedynczego bloku, oznacza to, że wymagane są duże ilości zasobów w postaci energii elektrycznej i mocy obliczeniowej, więc większość górników łączy się w grupy górnicze, aby dzielić się zasobami między sobą, a następnie dzielić wygenerowane bloki zgodnie z tym, co każdy z nich wniósł. 

Proces wydobycia  

W ciągu około 10 minut górnicy odkrywają nowy blok BTC i rozwiązują piktograficzną łamigłówkę, która pozwoli im, jeśli uda im się być pierwszymi, stworzyć nowy blok na Blockchainie. 

Każdy z tych bloków zawiera zestaw wcześniej zweryfikowanych transakcji na liście oczekujących, które są zwykle wybierane na podstawie kosztu transakcji ustalonego dla górnika. Kiedy nowy blok zostanie odkryty, górnik otrzymuje ustaloną liczbę Bitcoinów za swoją pracę, znaną jako Block Reward.  

Zobacz także:

Do tej pory wyprodukowano około 18,5 miliona Bitcoinów, czyli 88,3% maksymalnej dostępności w krótkim czasie. 

Ale co się stanie, gdy 21 milionów BTC zostanie osiągnięte? 

Aby odpowiedzieć na to pytanie, pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że Bitcoin Blockchain został zaprojektowany na zasadzie nieograniczonej podaży lub dostępności. 

Oznacza to, że Bitcoin ma górną granicę 21 milionów BTC, które mogą być wydobyte lub wydobywane. Zostało potwierdzone, że ostatnie Bitcoiny zostaną stworzone około 2140 roku. 

Oznacza to, że gdy dostępność obiegu osiągnie maksymalny limit, górnicy nie będą już otrzymywać nagród za tworzenie bloków; w tym przypadku będą oni wynagradzani jedynie kosztem transakcji. 

W skrócie: oczekuje się, że w roku 2140 nie będzie już Bitcoinów, które można by wprowadzić do obiegu, ale sieć będzie nadal funkcjonować w ten sam sposób. 

Ale co będą mogli zrobić górnicy, gdy wszystkie Bitcoiny zostaną stworzone? 

Jak wspomniano powyżej, po utworzeniu wszystkich Bitcoinów, górnicy będą mogli uczestniczyć w procesie tworzenia blockchaina, z tą różnicą, że nie będą już motywowani przez końcową nagrodę.  Górnicy ci będą jednak otrzymywać opłaty transakcyjne zawarte w każdym nowym bloku. 

Teraz, gdy już wiesz, co może się wydarzyć, daj nam znać, co myślisz. 


Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!