Jak kupić i sprzedać akcje na eToro

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kupno akcji, ten post wyjaśni, jak kupić i sprzedać akcje na eToro, globalnej platformie inwestycyjnej multi-asset z 20 milionami użytkowników z ponad 140 krajów na całym świecie. W eToro kupowanie akcji jest łatwe i nie ma żadnych opłat za kupno.

e Toro

Kupuj akcje na eToro

Na eToro możesz kupić akcje bez prowizji i ukrytych kosztów w najprostszy możliwy sposób. Otrzymasz również dostęp do konta demo z wirtualnymi funduszami o wartości 100 000 dolarów, z którymi możesz ćwiczyć, a także możliwość copy trade, aby automatycznie kopiować portfele najlepszych traderów oraz social trading, aby dzielić się doświadczeniami i uczyć się ze strategii innych traderów. Tutaj dowiesz się jak wybrać najlepszych traderów eToro do skopiowania.

Aby zainwestować w akcje eToro, zalecamy wykonanie poniższych kroków.

Otwórz rachunek, aby kupić akcje na eToro

W eToro możesz szybko otworzyć konto online.

 1. Kiedy jesteś gotowy do handlu, musisz zalogować się na oficjalnej stronie eToro i kliknąć przycisk rejestracji, aby wypełnić pierwszy formularz z danymi takimi jak: nazwa, email oraz hasło.
 2. Następnie należy zaakceptować regulamin i politykę prywatności, zaznaczając odpowiednie pola i klikając przycisk „Utwórz konto”. Alternatywnie można również zalogować się za pomocą konta Google lub konta na Facebooku (pamiętaj, aby potwierdzić swoją tożsamość, odwiedzając link potwierdzający otrzymany w wiadomości e-mail).
 3. Potwierdź e-mail otrzymany od eToro.
 4. Następnie dokończ rejestrację, wpisując swój numer identyfikacyjny i określając poziom doświadczenia inwestycyjnego (odpowiadając na różne zadawane pytania).
 5. Nie zapomnij określić, w jakie aktywa zamierzasz inwestować i jak długo planujesz utrzymać otwarte pozycje, a także jaki jest cel (np. krótkoterminowe zyski, dodatkowy dochód, plany na przyszłość lub oszczędności rodzinne).
 6. Po wykonaniu powyższych kroków należy określić kwotę, jaką zamierzamy wpłacić na konto w ciągu roku oraz scenariusz ryzyka/zwrotu, który najlepiej opisuje nasze roczne oczekiwania inwestycyjne w eToro.
 7. Musisz również odpowiedzieć na kilka standardowych (prawnych) pytań dotyczących majątku Twojego i Twojej rodziny, wskazać źródła dochodu, zajmowane stanowisko, nazwę i adres pracodawcy, roczny dochód netto oraz łączną kwotę środków pieniężnych i ich ekwiwalentów.

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Inwestowanie w akcje z eToro: jak założyć lokatę

Jeśli wybrałeś konto demo do handlu z eToro, możesz już zacząć eksperymentować. Jeśli natomiast aktywowałeś konto rzeczywiste, musisz dokonać minimalnego depozytu w wysokości 50 dolarów i zacząć kupować akcje.  Możesz używać eToro do kupowania akcji i handlu, ale z limitem depozytu wynoszącym 2 000 USD.

Jeśli chcesz usunąć limit, musisz zweryfikować swój profil, uwierzytelniając swój numer telefonu komórkowego (otrzymasz kod weryfikacyjny za pośrednictwem SMS-a, który należy wpisać w odpowiednie pole na stronie lub w aplikacji eToro), przesyłając zdjęcie dowodu osobistego lub paszportu, dołączając dowód adresu i wreszcie wpisując swój kod podatkowy. Aby założyć lokatę należy:

 1. Na swoim koncie należy kliknąć przycisk „Deposit Funds” i wskazać kwotę do wpłaty (minimum 50$), a następnie wybrać metodę płatności (może to być karta kredytowa/debetowa, PayPal, Express Transfer, Skrill, Bank Transfer, Direct Transfer i Neteller).
 2. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami wideo, aby wprowadzić szczegóły wybranej metody płatności i zakończyć transakcję (czas kredytowania różni się w zależności od zastosowanej metody). Ponadto, po dokonaniu pierwszej zatwierdzonej wpłaty kartą kredytową lub debetową, możesz ustawić powtarzające się wpłaty w menu Ustawienia>Płatności.

Jak badać akcje do kupienia na eToro

eToro oferuje ponad 2500 aktywów do inwestowania, w tym akcje głównych spółek giełdowych, towary, ETF-y, indeksy giełdowe i kryptowaluty. Aby wyszukać akcje, należy wejść do sekcji wyszukiwania na eToro.

Na przykład na rynkach globalnych można znaleźć różne możliwości inwestycyjne z akcjami z wielu sektorów. Następnie, przewijając stronę w dół, znajdziesz propozycje związane z copy tradingiem (możliwość kopiowania portfeli najlepiej zarabiających traderów na eToro).

Dodatkowo z menu na górze można wybrać dostępne aktywa według kategorii, co pozwala na przeglądanie papierów wartościowych według sektora, do którego należą oraz giełdy, na której się znajdują.

Po wybraniu składnika majątku możliwa jest jego szczegółowa analiza poprzez przeglądanie poszczególnych zakładek. Na przykład w zakładce Statystyka znajdziesz podsumowanie z wykresami trendu aktywa w czasie, wyników, zmian, kapitalizacji i innych bardzo przydatnych danych do analizy fundamentalnej.

Przeczytaj również naszą recenzję eToro

Proces zakupu

Wreszcie, gdy jesteśmy pewni, że chcemy kupić akcje na eToro, musimy wybrać interesujące nas aktywo i kliknąć przycisk Inwestuj, następnie wybrać zakładkę Kup, wskazać kwotę, którą chcemy zainwestować i, aby kupić faktyczne aktywo, wybrać z menu Dźwignia opcję X1. Podobnie:

 • W zakładce Stop loss ustawiasz kwotę stop loss, która automatycznie zamknie pozycję, jeśli strata osiągnie wskazaną kwotę, natomiast zaznaczenie opcji Trailing stop loss sprawi, że stop loss będzie dostosowywał się do zmian na rynku, zabezpieczając tym samym uzyskany zysk.
 • W zakładce Take Profit możesz ustawić cel zysku i automatycznie zamknąć transakcję po określonym kursie, jeśli cena przesunie się na Twoją korzyść (zysk zostanie dopisany do dostępnego salda), tym samym zamykając również pozycję.
 • W rozwijanym menu Inwestycje/Zlecenia, w prawym górnym rogu, możesz otworzyć zlecenie oczekujące.
 • Aby zakończyć, kliknij przycisk „Złóż zamówienie”, a Twoje zamówienie zostanie potwierdzone; w sekcji Portfolio znajdziesz podsumowanie swojej dostępnej płynności, całkowitego zainwestowanego kapitału, zysków i wirtualnych aktywów, a także możesz przeglądać, korzystając z zakładek u góry, historię dokonanych transakcji, zawartość swojego portfolio i złożonych zamówień.

Udziały frakcyjne eToro

W eToro możesz kupić akcje ułamkowe, czyli kupić procent akcji zamiast całej.  Innymi słowy, minimalna jednostka, którą możesz kupić, to już nie 1 akcja, ale ułamek akcji, do 0,001, co oznacza, że możesz uzyskać dostęp do akcji, które kosztują więcej i na które być może nie byłoby Cię stać.

Jak sprzedać akcje na eToro?

Sprzedaż akcji na eToro jest jeszcze prostsza. Aby sprzedać zakupione akcje, wystarczy przejść do sekcji portfolio, kliknąć na akcję, którą chcemy sprzedać, a na koniec kliknąć przycisk „X”. Pozycje mogą być również częściowo zamknięte.

eToro CFD lub akcje

eToro udostępnia swoim użytkownikom ponad 2 700 akcji na 17 różnych rynkach. Możesz handlować na rynkach w Stanach Zjednoczonych czy Europie po Japonię, a nawet Arabię Saudyjską.

W eToro możesz handlować prawdziwymi akcjami lub kupić CFD na akcje.  Dzięki CFD możesz otwierać pozycje SELL (krótkie) i korzystać z dźwigni finansowej. Należy pamiętać, że jeśli masz pozycję w CFD na akcje, nie jesteś w rzeczywistości właścicielem akcji.

Aby dowiedzieć się więcej o eToro polecamy:

Jak analizować akcje

Zalecamy rozważenie tych dwóch rodzajów analizy przy ocenie akcji:

 • Analiza techniczna (odpowiednia dla inwestycji krótkoterminowych), która polega na analizie wykresów dotyczących ceny danego aktywa, w celu poszukiwania trendów, które powtarzają się z pewną stałością i częstotliwością w czasie.
 • Analiza fundamentalna: jest bardzo ważna przy ocenie, które akcje kupić (inwestycje długoterminowe). Innymi słowy, bierze pod uwagę warunki polityczne, stan sektora lub kraju, w którym działa firma posiadająca dane aktywo, koszty produkcji itp.

Nadal nie jesteś przekonany do kupowania akcji na eToro? Porównaj z innymi brokerami:

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!