Jak kupić akcje Pfizer?

Ze względu na kryzys spowodowany przez pandemię COVID-19 niektóre firmy farmaceutyczne, które prowadziły badania nad tym wirusem, doświadczyły wzrostu wartości kursu akcji w momencie wydania szczepionek lub eksperymentalnych leków. W tym poście wyjaśnimy jak kupić akcje Pfizer.

Jak kupić akcje Pfizer?

Pfizer to firma farmaceutyczna, założona w 1849 roku przez kuzynów Charlesa Pfizera i Charlesa Erharta; siedziba mieści się przy Harrison Avenue i Bartlett Street w Williamsbourg Brooklyn Nowy Jork.

Jednym z pierwszych produktów, który skupił uwagę tej firmy farmaceutycznej, była produkcja leku przeciwpasożytniczego o nazwie Santonin; dlatego też jej doświadczenie w sektorze farmaceutycznym wraz z przepisywaniem tych leków stosowanych na różne rodzaje chorób, uczyniło z firmy Pfizer jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie, bijącą rekordy sprzedaży niektórych swoich leków.

Ponadto największym wkładem firmy Pfizer było wspólne przedsięwzięcie z firmą BioNtech w zakresie badań i produkcji szczepionki COVID 19.

Akcje Pfizer: Notowania

Od czasu ogłoszenia szczepionki przez Pfizer, wartość i cena wzrosły, osiągając wzrost o 1,6%, z obecną ceną 54,27 USD i przekraczając cenę z sierpnia – 51,86 USD. Podobnie, wraz z sukcesem tej szczepionki, która niedawno uzyskała zgodę na podanie trzeciej dawki, szacuje się, że cena jej akcji wzrosła o 42% w stosunku do wartości akcji, co ugruntowało jej pozycję najlepiej sprzedającej się szczepionki na świecie.

Oczekuje się, że sprzedaż w 2021 roku zamknie się na poziomie 36 miliardów dolarów, cena akcji będzie nadal stabilna i wykaże wzrost wartości akcji.

Akcje Pfizer: Wykres i cena

Akcje Pfizer
Źródło: Google Finance

Kapitalizacja roczna

Obecna kapitalizacja wynosi ponad 208 miliardów dolarów, więc w ostatnim czasie posiada akcje o łącznej wartości 5,559 miliardów dolarów, notowane w ramach indeksu Dow Jones Industrial Average.

Przeczytaj także:

Akcjonariusze Pfizer

Jej głównymi akcjonariuszami są:

  1. Vanguard Group, która w swoich aktywach posiada łącznie 459 942 303 akcji, jest firmą zarządzającą funduszami inwestycyjnymi.
  2. Blackrock Inc, fundusz inwestycyjny posiadający łącznie 410.828.305 akcji.
  3. State Street Corporation z łączną liczbą 279 803 181 akcji.
  4. Capital World Investors posiada 241,360,858 akcji.
  5. Wellington Management Group, LLP posiada łącznie 220.948.772 akcji Pfizer.
  6. Geode Capital Management, LLC z łączną liczbą 99.593.093 akcji.
  7. Northern Trust Corporation posiada łącznie 67.839.011 akcji.
  8. Norges Bank Investment Management posiadający łącznie 60.296.992 akcji.
  9. Bank of New York Mellon Corporation posiada łącznie 58.869.431 akcji.
  10. Bank of America Corporation posiada 57.431.475 akcji.

Podsumowując, ważne jest, abyś wiedział, że Pfizer jest notowany w ramach indeksu giełdowego Dow Jones na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych; w związku z tym wszystkie te akcje znajdują się w indeksie Dow Jones.

Indeks giełdowy Giełdy Nowojorskiej; dlatego też wszystkie te raportowane informacje oraz wzrost ceny akcji były wyższy od oczekiwanego wraz z korzyściami i wsparciem udzielonym przez rząd USA, które generują większą możliwość utrzymania wysokiej wartości na rynku.

Akcje Pfizer: Gdzie kupić?

Dlatego też, jeśli chcesz zainwestować w akcje firmy Pfizer, zachęcamy Cię do zrobienia tego za pomocą kontraktów CFD, kontraktów na indeksy lub handlu za pośrednictwem aplikacji lub brokerów takich jak eToro, XTB i DEGIRO którzy zapewniają odpowiednie strategie inwestycyjne i niskie prowizje.

Przeczytaj także:

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.01

Minimalny depozyt:

€0.00


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!