Jak kopać kryptowaluty?

Jak kopać kryptowaluty? Kryptowaluta jest w 100% elektroniczną walutą, a informacje o niej są przechowywane w systemie plików, znanym powszechnie jako blockchain. Podobnie, waluta ta może być używana m.in. do zakupów, sprzedaży, transakcji. W tym artykule, wyjaśnimy czym kopać kryptowaluty.

kopać kryptowaluty

​​Jak wydobywać kryptowaluty?

Zanim omówimy jak kopać kryptowaluty, należy zaznaczyć, że wydobycie kryptowalut jest czasochłonne, kosztowne i tylko sporadycznie przynosi zyski. Fakt, że górnicy są nagradzani tokenami kryptowalutowymi za swoją pracę sprawia, że górnictwo jest atrakcyjne dla wielu inwestorów, zainteresowanych kryptowalutami. Zanim jednak zainwestujesz czas i pieniądze w górnictwo, przeczytaj ten artykuł, aby ustalić, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Wydobycie kryptowalut odnosi się do obliczeń wykonywanych przez węzły sieci w celu uzyskania nowych tokenów. Górnik jest zasadniczo opłacany za swoją pracę jako audytor. Weryfikuje on, czy transakcje są uzasadnione.

Sprawdź także, która kryptowaluta wystrzeli.

Zanim dowiesz się, jak wydobywać kryptowaluty, pamiętaj o następujących informacjach.

Czym kopać kryptowaluty?

Proces ten wymaga nie tylko posiadania maszyny górniczej o dużej mocy obliczeniowej, ale także zagwarantowania stabilnej sieci energetycznej.

Górnictwo wymaga specjalnego oprogramowania do rozwiązywania problemów matematycznych i weryfikacji transakcji prawnych w celu potwierdzenia, że blok jest blokiem. Sprzęt górnika musi być szybki, aby przetwarzać problemy matematyczne, weryfikować transakcje i wreszcie móc odbierać nagrody.

Istnieją dwa sposoby wydobywania kryptowalut: wydobywanie w chmurze za pośrednictwem firm, które wykonują ten proces lub wydobywanie za pomocą własnego sprzętu.

1. Koparka kryptowalut w chmurze

Teraz, aby wydobywać kryptowaluty musisz wykonać poniższe kroki:

Wybierz cloud mining

Istnieją na rynku firmy „cloud mining” lub „mining”, które wynajmują od Ciebie sprzęt, aby ktoś mógł wykonać dla Ciebie proces wydobycia. Jest to swojego rodzaju koparka kryptowalut w chmurze.

Najlepiej zapoznać się z opiniami i doświadczeniami innych inwestorów, aby wybrać najlepszą firmę. Jeśli chcesz poznać kilka nazw uznanych firm górniczych, zalecamy rozpoczęcie procesu od „Coinbase” lub analiza recenzji i ocen na „CryptoCompare”.

Podobnie, większość firm „cloud mining” pomoże Ci podjąć decyzję, dostarczając kalkulację opartą na aktualnej wartości rynkowej Bitcoin, trudności wydobycia i powiązania z mocą, którą wynajmujesz; coś, co na pierwszy rzut oka jest nowe; jednak mądrą rzeczą do zrobienia jest porównanie kilku stron, aby ostatecznie wybrać.

Wybór pakietu wydobywczego

Po rozwiązaniu pierwszego kroku, czyli wybraniu firmy wydobywczej i zarejestrowaniu się, należy wybrać pakiet wydobywczy. Pakiety te polegają na wyborze określonej ilości energii wraz z wartością do zapłaty. Ogólnie rzecz biorąc, płacąc wyższą wartość będzie skutkować wyższym zwrotem lub szybszym zyskiem, stąd powód, aby wybrać najlepszą opcję.

Ponadto zalecamy, aby nie wybierać firm, które sprzedają umowy na zasadzie „przedsprzedaży” (przedpłaty), ponieważ nie gwarantuje to, że umowa będzie opłacalna na początku, a tym bardziej, gdy nie znamy dokładnej daty jej rozpoczęcia.

Wybierz pulę wydobywczą

Po wybraniu kontraktu, firma poprosi Cię o wybranie puli lub grupy górniczej. Metoda ta jest stosowana w celu zwiększenia szans na zysk i więcej, jeśli zdecydujesz się na globalną pulę górniczą. W tym momencie należy przeprowadzić badania na temat najbardziej popularnych i niezawodnych puli dla nowych górników. Przykładem tego może być „Slush Pool”.

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Wybierz portfel

W tym ostatnim kroku proces wydobycia jest już rozpoczęty więc kiedy Twój portfel zapełni się Bitcoinami, jest to dobry czas, aby je wycofać i zdeponować w bezpiecznym portfelu.

Inną opcją, którą dają Ci firmy wydobywcze, jest ponowne zainwestowanie kryptowalut; decyzja ta zależy wyłącznie od tego, jakie masz plany.

2. Wydobywanie kryptowalut za pomocą własnego sprzętu

Możliwe jest wydobycie przy użyciu własnego sprzętu, ale w tym celu należy rozważyć następujące aspekty procesu, który pozwoli Ci na wydobycie:

  • Przed wydaniem pieniędzy, ważne jest, aby użyć kalkulatora wydobycia kryptowalut, aby sprawdzić koszty.
  • Ceny są różne, a koszty energii elektrycznej w tym procesie również mogą się różnić.
  • Wydobycie Bitcoin jest uważane za nieopłacalne.
  • Górnictwo z własnym systemem jest zalecane tylko wtedy, gdy elektryczność jest obfita i tania.
  • Twoje połączenie sieciowe musi być silne, aby umożliwić wydobycie.

Czy kopanie Bitcoina jest nadal opłacalne?

Jeśli spojrzeć na to w perspektywie długoterminowej i założyć, że cena Bitcoina utrzyma się na tym samym poziomie lub nawet wzrośnie – to tak. Nie ma jednak natychmiastowego zwrotu z inwestycji. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wydobywanie Bitcoin (BTC) na laptopie lub telefonie to strata czasu i zasobów.

Od tych aspektów zależy, czy koszt wydobycia kryptowalut i zyski z tego tytułu są takie, jakich oczekujesz. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Może Cię zainteresować:


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!