10 najlepszych kryptowalut, w które warto inwestować

Jeśli zastanawiasz się, które są 10 najlepszych kryptowalut do inwestowania, w tym poście przedstawimy Ci najlepsze z nich według różnych rankingów i opinii ekspertów.

Najlepsze kryptowaluty, w które warto inwestować

Bitcoin (BTC)

Nie mogło zabraknąć Bitcoina, bardzo popularnej i zyskownej waluty cyfrowej. Ta cyfrowa waluta jest autonomicznym systemem monetarnym, który wyróżnia się szybkością w transakcjach finansowych, oferując inwestorowi większą kapitalizację.

Ponadto za pomocą BTC można kupować i sprzedawać w wielu sklepach na całym świecie (szybka i bezpieczna metoda płatności).

Ethereum (ETH)

Na drugim miejscu znajduje się Ethereum, kryptowaluta z technologią inteligentnych kontraktów. ETH wykorzystuje technologię blockchain, która wspiera ten typ kontraktu, dlatego pozwala na wykonywanie automatycznych programów i algorytmów w sieci. Ważne jest, aby wiedzieć, że Ethereum miał wielki wzrost ceny, jest bardzo płynnym aktywem z dużą zmiennością.

XRP (Ripple)

XRP to kolejna waluta open source o charakterze deflacyjnym, określana jako jeden z głównych konkurentów Bitcoina. Przyjęło ją wiele banków; choć ma charakter deflacyjny, jest kryptowalutą o stabilności i szybkich transakcjach. Ripple jest uważany za dobrą inwestycję, ponieważ w 2020 roku odnotował wzrost o 1000%.

Sprawdź nasze porównanie Bitcoin vs Ripple

Binance (BNB)

Binance Coin to kryptowaluta stworzona przez internetową giełdę Binance. Jego token BNB jest bardzo popularny wśród użytkowników platformy, ponieważ pozwala na obniżenie opłat. Jest to kryptowaluta zdolna do przeprowadzenia 1,4 miliona transakcji na sekundę.

Ta kryptowaluta ma tę zaletę, że daje swoim użytkownikom 25% zniżki na transakcje dokonywane na platformie.

Sprawdź naszą recenzję Binance

Litecoin (LTC)

Litecoin jest znany z szybkości transakcji i został stworzony 7 października 2011 roku przez Charlesa Lee. W ciągu ostatniego roku cena wzrosła dziesięciokrotnie i istnieje wiele sklepów internetowych, które akceptują Litecoin jako środek płatniczy.

Sprawdź nasze porównanie Bitcoin vs Litecoin

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin ma psa Shiba Inu jako swój symbol, a jego założyciele wielokrotnie twierdzą, że został stworzony, aby zakpić z sukcesu Bitcoina. Co więcej, jego cena wzrosła o ponad 20 000% w ciągu ostatniego roku dzięki tweetom i memom.

Monero (XMR)

Monero to kryptowaluta open source stworzona 18 kwietnia 2014 roku, która wykorzystuje algorytm do poufnych transakcji. Płatności Monero są całkowicie anonimowe, a misją firmy jest ochrona prywatności użytkowników. Z czasem Monero stało się mniej ryzykownym i bardziej stabilnym tokenem, tzn. mniej zmiennym i o dużej prywatności.

Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens został stworzony w 2014 roku przez Jeda McCaleba; wielu ekspertów postrzega go jako długoterminową inwestycję w świecie kryptowalut, a jego wydajność przekroczyła +1,100%. Stellar wykorzystuje technologię blockchain do wymiany średnio 1000 transakcji na sekundę.

Tezos (XTZ)

Ta kryptowaluta została stworzona w 2014 roku przez małżeństwo Breitmanów. Jest to kryptowaluta, która wykorzystuje inteligentne kontrakty do szybkich i anonimowych płatności; pozwala również na tworzenie zdecentralizowanych aplikacji.

Uniswap (UNI)

Ta kryptowaluta jest młodą technologią, została wprowadzona na rynek w 2018 roku i stała się tokenem DeFi (zdecentralizowanych finansów). Token ten narodził się we wrześniu 2020 roku dzięki wykorzystaniu mocy Ethereum.

Wreszcie, ważne jest, abyś wiedział o innych kryptowalutach, które są również uważane za najlepsze do inwestowania i które, mimo że nie znalazły się na naszej liście top 10, powinny być brane pod uwagę przez inwestorów:

 • NEO
 • Aave
 • Dash
 • IOTA
 • Solana
 • Cardano
 • Polkadot
 • Land
 • Chainlink
 • Valanche
 • Polygon
 • Algorand
 • Elrond
 • Crypto.com Chain Token
 • PancakeSwap.

Zobacz także:

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje:

Minimalny depozyt:

€2.00

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€100.00

* 81% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!