Najlepsi brokerzy kryptowalut

Jest to z pewnością ciekawy czas na inwestowanie w kryptowaluty. Kryptowaluty mają bardzo szczególny trend, który może być bardzo zyskowny, a nowe są stale tworzone. Natomiast tylko ograniczona liczba z nich jest notowana na giełdzie. Przyjrzyjmy się cechom, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego brokera do inwestowania w kryptowaluty.

brokerzy kryptowalut

Brokerzy kryptowalut: Jak wybrać najlepsze platformy?

Kryptowaluty zyskują coraz większe znaczenie. Nie tylko coraz więcej inwestorów decyduje się na inwestowanie w kryptowaluty, ale również coraz więcej sklepów, zwłaszcza internetowych, decyduje się na akceptowanie kryptowalut jako formy płatności.

To ostatnie jest z pewnością czynnikiem, który odzwierciedla znaczenie, jakie kryptowaluty zyskują. Jeszcze kilka lat temu ludzie słyszeli o bitcoinie, a niektóre sklepy pozwalały na jego używanie. Obecnie istnieje wiele sklepów internetowych, które pozwalają płacić w kryptowalutach. I nie tylko bitcoinami; zazwyczaj akceptują co najmniej 3 różne kryptowaluty, choć najpopularniejsze z nich to z pewnością Bitcoin i Ethereum.

Prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że inwestowanie w kryptowaluty może być bardzo interesujące i być może bardzo opłacalne, ale aby to zrobić, musisz wybrać odpowiedniego brokera.

Najlepsi brokerzy kryptowalut

Najlepsza platforma do kryptowalut

Jeżeli zastanawiasz się jakiego brokera wybrać, przedstawiamy najlepszych i wysoce regulowanych brokerów. Istnieje wielu brokerów, którzy oferują handel kryptowalutami, a najpopularniejsi z nich to eToro i XTB.

etoro logoBroker XTB Recenzja
Portfele kryptowalutowe (eToro Wallet)Ponad 20 CFD na kryptowaluty
Darmowe konto demoDarmowe konto demo
Wysoce regulowana firmaNiskie spready

XTB

XTB oferuje handel kryptowalutami poprzez CFD. Jest to kolejny znany dostawca handlu kryptowalutami poprzez CFD (kontrakty na różnice). Broker wyróżnia się posiadaniem przyjaznej dla użytkownika platformy handlowej, która jest prosta w obsłudze. Dostępnych jest ponad 20 różnych kryptowalut, oprócz Bitcoina. Traderzy mogą również składać zlecenia kupna i sprzedaży w prosty sposób, a dźwignia wynosi 1:2. Spready są dość wąskie. Zaznaczamy, że dostępność odpowiednich kryptowalut może się z czasem zmieniać.

XTB to wybitna marka, która została autoryzowana i regulowana między innymi przez Cypryjski CySEC, brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) i polski KNF. Aby zapobiec praniu brudnych pieniędzy, firma przestrzega wszystkich wymogów dotyczących funduszy klientów określonych przez CySEC. Aktywa klientów są przechowywane na oddzielnym rachunku bankowym klienta zgodnie z zasadami CySEC dotyczącymi funduszy klientów.

Zalety XTB:

 • Ponad 20 CFD na kryptowaluty
 • Firma o wysokim stopniu regulacji
 • Najpopularniejszy wśród traderów internetowych
 • Darmowe konto demo
 • Minimalny depozyt w wysokości 0 USD
 • Niskie spready
 • Wsparcie 24/7 w różnych językach

XTB kryptowaluty opinie

Kolejną zaletą tego dostawcy jest 24/7 obsługa klienta, która jest dostępna tylko za pośrednictwem czatu lub poczty elektronicznej. XTB zapewnia konkurencyjne stawki i jest jednym z najbardziej stabilnych brokerów na rynku. Jest to bez wątpienia wyjątkowa propozycja sprzedaży w porównaniu z innymi brokerami. Ogólnie rzecz biorąc, uważamy, że XTB jest jednym z najlepszych dostawców i powinieneś dać mu szansę.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

Minimalny depozyt:

$0.00

Może Cię zainteresować:

eToro

eToro to znany broker kryptowalut i inwestycji krótko i długoterminowych. Broker eToro posiada własną giełdę i portfel, który obsługuje ponad 100 różnych kryptowalut. Nasz top pick pozwala na handel kryptowalutami za pomocą CFD (z dźwignią). eToro działa w sektorze od kilku lat i jest licencjonowany i regulowany przez CySEC i FCA.

Broker eToro nie posiada limitu czasu, przez jaki można trzymać otwarte konto. Platforma handlowa zapewnia inwestorowi bogactwo narzędzi analitycznych. Koszty (spready) są dość niskie, a serwis otrzymuje za tę cechę wiele punktów bonusowych. Posiadacze kont mogą również tworzyć portfele kryptowalut o niższym ryzyku, handlować kryptowalutami lub korzystać z opcji CopyTrading.

Jeśli chodzi o konfigurację konta: Do założenia konta wymagany jest depozyt w wysokości $/200 €. eToro posiada pomoc telefoniczną i mailową dla swoich użytkowników. Możesz również wysyłać kryptowaluty do innych portfeli. Broker eToro jest bezpieczną i niezawodną platformą handlu kryptowalutami i innymi aktywami.

Zalety eToro:

 • Znana społecznościowa sieć handlowa
 • Darmowe konto demo
 • Portfele kryptowalutowe
 • Wysoce regulowana firma
 • Konkurencyjne spready
 • Handel CFD
 • Obsługa wielu języków

ETORO

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

$50.00

Może Cię zainteresować:

Co należy wziąć pod uwagę?

Wskazówki dotyczące wyboru brokera są zawsze takie same, ale powinieneś również upewnić się, że możesz inwestować w kryptowaluty za pośrednictwem tego brokera.

Regulacje brokera

Powierzanie swoich pieniędzy brokerowi nie powinno być traktowane lekkomyślnie.

Przede wszystkim należy upewnić się, że broker jest regulowany. Regulowany broker dołoży wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność dla swoich klientów.

Konto demo

Darmowe konto demo może być bardzo przydatne, aby poznać platformę i dowiedzieć się, czy oferuje ona wszystkie funkcje, które Cię interesują. Jednym z przykładów jest eToro, który pozwala na utworzenie darmowego wirtualnego portfela z 100.000$, który można wykorzystać do handlu, tak jakby inwestowało się prawdziwe pieniądze. W ten sposób można dowiedzieć się, jakie inwestycje są możliwe na platformie, jak to wszystko działa i przećwiczyć swoje strategie inwestycyjne.

Koszty i prowizje

Następnie należy upewnić się o kosztach i prowizjach. Informacje takie jak minimalny depozyt (niektórzy brokerzy wymagają tysięcy euro), minimalna wypłata (niektórzy brokerzy pozwalają na wypłaty tylko wtedy, gdy istnieje minimalne saldo) oraz koszty depozytu i wypłaty.

Obsługa klienta

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem jest wsparcie dla wielu platform i funkcjonalność. Brak możliwości inwestowania ze smartfona lub problemy z inwestowaniem i brak możliwości kontaktu z obsługą moge być bardzo frustrujące. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia, również poprzez recenzje, optymalizację platformy brokera oraz czas kontaktu z obsługą klienta.

Przeczytaj także:

Nasze opinie dla brokerów dla krypto

Bycie jednym z najbardziej popularnych nie oznacza, że jest się najlepszym. Nie oznacza również to, że dany broker będzie dla Ciebie właściwy. Zawsze można załóżyć darmowe konto i samemu sprawdzić, która platforma bardziej odpowiada Twoim potrzebom. Sugerujemy, aby sprawdzić cechy, które zaproponowaliśmy oraz oceny wszystkich brokerów, którymi jesteście zainteresowani.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!