Fortissio Opinie: Uważaj na tego brokera związanego z FXGM

FXGM był jednym z najbardziej niebezpiecznych brokerów. Trwało to lata, ale zarówno hiszpańskim, jak i cypryjskim regulatorom udało się położyć kres temu podmiotowi, który poprzez call center i wprowadzające w błąd reklamy naraził swoich klientów na duże straty.

Dochodzenie prowadzone przez CNMV i grzywna nałożona przez CySEC zmusiły firmę do zamknięcia, ale mamy kilka wskazówek, że powróciła ona poprzez markę o nazwie Fortissio i z tymi samymi praktykami pozostawia już dziesiątki osób poszkodowanych w Hiszpanii, Włoszech i Polsce.

Dziś opowiadamy wszystko o tym podmiocie, dlaczego powinieneś go unikać i co zrobić, jeśli zostałeś przez niego oszukany.

Co to jest Fortissio?

Fortissio jest marką podmiotu Vie Finance A.E.P.E.Y. Nasze dochodzenie wykazuje powiązania między tym podmiotem a nazwą handlową FXGM i jego firmą macierzystą Depaho Ltd, która, jak wspomniano powyżej, została ukarana grzywną za nadużycia.

Jest to powszechna praktyka, kiedy znak towarowy brokera CFD i Forex zostaje ukarany grzywną lub otrzymuje ostrzeżenie, najłatwiej jest zamknąć znak towarowy i wprowadzić inny pod regulacją macierzystej firmy, która nigdy nie jest zaangażowana.

Problem w tym, że w tym przypadku firma macierzysta również sparzyła się na grzywnie i odebraniu licencji przez cypryjskiego regulatora.

fortission uwaga

Czy Fortissio jest regulowany i niezawodny?

Według informacji na stronie internetowej ma teraz nową firmę macierzystą o nazwie Vie Finance, która ma biuro w Atenach i jest tam regulowana od 2017 roku.

Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Regulacja Grecji nie należy do najlepszych w Europie.
 • Jednostka macierzysta używa dwóch marek, więc gdy jedna spłonie, może użyć drugiej.
platforma fortissio

Spójrzmy na zapisy greckiego regulatora i już znajdujemy pierwszą nieprawidłowość. Mówią o firmie macierzystej, ale wymieniają tylko Tao Trade jako autoryzowany znak towarowy, nigdy Fortissio.

fortissio logowanie

Pracownicy Vie Finance/Fortissio

Jak widać w rejestrze jest wymieniony dyrektor, który po wyszukaniu na LinkedIn nie ma dalszych informacji.

 • Tao Trade nie ma profilu pracownika
 • Fortissio również nie
 • Vie Finance nie ma pracowników w Grecji, a jedynie kilku w Niemczech.

W jaki sposób działa Fortissio?

To wszystko jest bardzo dziwne, ponieważ wielu poszkodowanych przez Fortissio twierdzi, że dzwoniono do nich z hiszpańskich numerów.

Tu zaczynają się luźne zakończenia. FXGM i Depaho miały swoje oddziały w Hiszpanii, zwłaszcza w rejonie Malagi, gdzie zakontraktowały firmy call center.

Według użytkownika na forum, firma Vik Securities, miałaby być powiązana poprzez swoją siedzibę w parku technologicznym w Maladze, gdzie jej pracownicy pracują dla kilku nieregulowanych brokerów.

Czy Fortissio to FXGM?

Szukając informacji w sieci, znaleźliśmy kilka osób, które potwierdzają tę hipotezę o call center.

Te zdjęcia pokazują związek między tymi dwoma firmami.

W jaki sposób Fortissio przyciąga klientów?

Z tego co było omawiane na naszym forum, podmiot jest jedną z firm stojących za wprowadzającymi w błąd reklamami Invest 200€ in Amazon.

Po zostawieniu swoich danych kontaktują się z Tobą przez call center i każą Ci wpłacić pieniądze i wyjaśniają jak to zrobić. Po tych transakcjach osiągasz zysk, a oni proszą Cię o wpłatę większej kwoty.

Wtedy właśnie wszystko się odwraca. Ty tracisz wszystko, a kto wygyrwa? Oczywiście Fortissio

Powiązania z Naxex Invest i Fortissio

Jeśli spojrzymy na to, kto jest kontrahentem tego, czym handlujesz, to pojawiają się następujące podmioty:

Jak widać z rejestrów cypryjskich jest niczym więcej i niczym mniej niż nową marką Depaho Ltd.

Sponsorowane artykuły prasowe o Fortissio

Jedną z rzeczy, których przemysł gazetowy powinien się wstydzić, jest zamieszczanie w „poważnej” prasie ogłoszeń o Fortissio. I nie jest to tylko jeden czy dwa, udało im się zapłacić za ten sam artykuł w kilku mediach, ukrywając w ten sposób negatywne recenzje.

Jak mogę wypłacić moje pieniądze z Fortissio?

Jak podano na ich stronie internetowej, tak wygląda procedura odstąpienia od umowy:

 • Aby złożyć wniosek o odstąpienie od umowy, można to zrobić za pośrednictwem ich platformy lub wypełniając formularz wniosku o odstąpienie od umowy na naszej stronie internetowej.
 • Wypłaty są księgowane z powrotem do Ciebie za pomocą początkowej metody wpłaty. Na przykład, jeśli początkowy depozyt był dokonany kartą kredytową, to wypłata jest zapisywana na konto tej samej karty kredytowej.
 • W niektórych przypadkach mogą potrzebować danych Twojego konta bankowego w celu przetworzenia wypłaty.
 • Wnioski o wypłatę są przetwarzane w ciągu jednego dnia roboczego. Czas potrzebny na przelanie środków będzie różny, w zależności od metody płatności.

Fortissio Opinie

Podsumowując ten artykuł oraz na podstawie recenzji na naszym forum stwierdzamy, że powinieneś unikać tego podmiotu jak ognia.

Przeczytaj także:

Jak złożyć skargę, jeśli miałem problemy z Fortissio?

 • Złóż skargę do greckiego regulatora.
 • Zawiadom policję.
 • Jeśli zostałeś poszkodowany przez hiszpańskie biuro działające jako call center, skontaktuj się z wydziałem ds. cyberprzestępczości krajowej policji i złóż skargę.

Alternatywy dla Fortissio

Jeśli szukasz alternatywnych brokerów do Fortissio, sprawdź nasze porównanie:

Alternatywy dla brokera Fortissio:

Minimalny depozyt:

€100.00

* 77% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

€0.00

Minimalny depozyt:

€0.00


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

17 Komentarze
Najstarszy
Najnowszy Najwięcej głosujących
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze
bobek
Gość
bobek
4 maja, 2023 12:24 pm

Nachali. Chcą by człowiek jak najszybciej zaczął wpłacać pieniądze na ich platformę. Obiecują szkolenie z podstaw inwestowania itp. a tak naprawdę to gościu pokazuje jak wpłacać pieniądze na platformę, bo tylko na tym im zależy.
Ponadto, sprzedaja dane klienta innym firmom, które potem wydzwaniają z próbami oszustwa. Oświadczają, że mają do wypłacenia pieniądze. Oczywiście nie wystarczy im podać numer konta itp. chcą przejąć kontrolę na komputerem lub telefonem by „coś zainstalować” lub wykonać

Borjana Stamatoska
Redaktor
9 maja, 2023 9:30 am
Odpowiedz  bobek

Dramat jakiś, te podejrzane „biznesy” rosną jak grzyby po deszczu..

Jakub
Gość
Jakub
26 maja, 2023 2:07 pm

Niestety dałem się namówić na początkową wpłatę w Fortissio, szukam pomocy, ponieważ obawiam się, że straciłem swoje środki. Jednakowoż po początkowej wpłacie od razu zleciłem wypłatę moich środków. Czy uda mi się odzyskać środki? Nie dałem się namówić na żadne inwestycje. Po aktywacji konta od razu zleciłem wypłate

Borjana Stamatoska
Redaktor
27 maja, 2023 1:08 pm
Odpowiedz  Jakub

Cześć Kuba, spróbuj się z nimi skontaktować pod nr.+302112340925 albo napisz im mejla na [email protected]. Powodzenia (i daj znać czy Ci się udało odzyskać pieniążki).

Robert
Gość
Robert
5 lipca, 2023 12:29 pm
Odpowiedz  Jakub

W moim przypadku dość szybko robili zwrot środków, 3-5 dni.
A że naciągają na wpłaty, doradzają żeby zainwestować większość środków i je łatwo stracić to prawda ….

Ela
Gość
Ela
6 lipca, 2023 9:14 pm
Odpowiedz  Robert

Wczoraj zrobiłam wpłatę , ale chce zrezygnować. Czy będzie problem z wypłatą?

Ela
Gość
Ela
7 lipca, 2023 1:15 pm
Odpowiedz  Robert

Robert czy możesz napisać jak wyglądał zwrot środków?

Mona Kowalska
Gość
Mona Kowalska
3 czerwca, 2023 9:51 pm

Tak właśnie działa Fortissio Obiecują szkolenie z podstaw inwestowania itp. a tak naprawdę chodzi im, żeby wpłacać pieniądze na platformę i je tracić.
Ale ja mam pytanie czy orientujecie się czy firma Sparta Group ( umowa podpisywana jest z JE Services Sp . o.o.Warszawa) która zajmuje się odzyskiwaniem należności od takich firm jest godna polecenia bo też są opinie niejednoznaczne. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Borjana Stamatoska
Redaktor
5 czerwca, 2023 11:43 am
Odpowiedz  Mona Kowalska

Cześć, bardzo słabe opinie mają więc raczej bym się w to nie bawiła. Polecam zgłosić sprawę na policję, następnie złożyć reklamację w banku i ewentualnie zablokować konto, a jeśli mają też kopię Twojego dowodu osobistego to zastrzeż swoje dane osobowe i zgłoś kradzież dowodu osobistego. Pozdrawiam!

Mona Kowalska
Gość
Mona Kowalska
13 czerwca, 2023 9:12 pm

A czy możecie doradzić jakiegoś prawnika lub kancelarię ,która ma efekty w odzyskiwaniu tego typu pieniędzy. A co sądzicie o Nexus -Group.

Kamil
Gość
Kamil
23 czerwca, 2023 5:45 pm

Dzięki wielkie za ostrzeżenie. W tym tygodniu zostałem namieżony przez fortissio. Faktycznie pierwszy tel kobieta pyta czy byłbym zainteresowany , następnie dzwoni facet i proponuje bezpłatny kurs. Następnego dnia karze ściągnąć apke xcite i wybrać brokera fortissio. Ważne żeby tak jak ja- przed wpłaceniem sprawdzić opinie brokera , ale jestem pewien że mnóstwo ludzi dało się nabrać. Powinno się nagłaśniać takie sytuacje . Jeszcze raz dzięki.

Marek
Gość
Marek
31 lipca, 2023 5:17 pm

Trzymajcie się z daleka od Fortissio. Sama platforma jest OK, ale ich pseudoopiekunowie/doradcy zrobią wszystko, żeby wyssać z Was wszystkie pieniądze i zostawić. Zbyt późno zorientowałem się, że ten mój opiekun Albert B. wprowadza mnie celowo w błąd. Nawija równo makaron na uszy żeby przekonać do wpłaty jak największego depozytu i zajęcia bardzo ryzykownych pozycji. Później okazuje się, że większość ich rekomendacji jest mocno chybiona. Jak to powiedział Albert: „każdy może się pomylić”.

Marek
Gość
Marek
31 lipca, 2023 5:23 pm

cd.
Tylko że tych pomyłek było ponad połowa, niektóre bardzo drastyczne jak np. zakup kontraktów na gaz w październiku 2022 po 6,80$ czy na pallad po 2000$. Sami zobaczcie na wykres. Wyszedłem z dużą stratą, ale przynajmniej teraz śpię spokojnie.
Dziwnym trafem po założeniu konta w Fortissio zacząłem otrzymywać telefony od fałszywych brokerów, tak jakby moje dane zostały sprzedane. Zazwyczaj mówili łamaną polszczyzną i chcieli, abym zainstalował jakąś aplikację np. Anydesk.

Michał
Gość
Michał
4 sierpnia, 2023 12:57 am
Odpowiedz  Marek

Wypłaciłeś środki od nich bez problemu?

Marek
Gość
Marek
4 sierpnia, 2023 3:14 pm
Odpowiedz  Michał

Tak, to co zostało to mi wypłacili, ale zostało niewiele.

Belatrix
Gość
Belatrix
3 sierpnia, 2023 11:00 pm

A ja nie wiem co myśleć bo to jest jedyna strona która pisze o samych negatywach, którą znalazłam. Trochę słabo bo właśnie weszłam do nich i generalnie nie mam takich odczuć że coś mam na siłe robić, że mnie ktoś namawia wręcz przeciwnie. No ale chciałam sprawdzić brokera i wkurza mnie ta dezinformacja w sieci, na jednym w pozytywach na drugim w negatywach.. gdzie ta prawda leży ;>

Borjana Stamatoska
Redaktor
4 sierpnia, 2023 9:17 am
Odpowiedz  Belatrix

Prawda wygląda następująco: Fortissio nie jest regulowanym brokerem, nawet jeśli twierdzą, że są regulowani przez grecki organ regulacyjny Hellenic Capital Market Commission. Możesz też przeczytać oficjalne oświadczenie na stronie KNF: https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Grecki_organ_nadzoru_nad_rynkiem_kapitalowym_nalozyl_kare_na_Fortissio.pdf. Moim skromnym zdaniem nie wygląda mi to na legalną firmę, nieścisłości są po prostu ogromne. Pozdrawiam

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!