Validus: Czy to oszustwo i jak działa? SCAM- Alert dotyczący tego podmiotu

Każdego dnia w świecie cyfrowych trendów pojawiają się nowe opcje, które obiecują Ci możliwość zainwestowania swoich pieniędzy i uzyskania doskonałych dochodów. Validus próbuje Cię przekonać, że jest jednym z nich.

Validus to projekt powstały w sierpniu 2021 roku, który szybko rozszerzył się w Europie i Azji, ale jest ewolucją wcześniejszych projektów scamowych.

Podmiot ten promuje się jako firma zajmująca się marketingiem cyfrowym, założona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, z siedzibą w Dubaju.

Zajmuje się promocją i marketingiem modelu subskrypcyjnego, który dostarcza cennych informacji dotyczących inwestowania i zarabiania w świecie cyfrowych trendów.

Dowiedz się więcej o tej platformie i o tym, jak bezpieczne jest inwestowanie w nią.

validus opinie

Co obiecuje Validus?

Główną propozycją Validusa są pakiety edukacyjne. Innymi słowy, jest to w zasadzie firma, która dostarcza Ci wysokiej wartości informacje, a także narzędzia inwestycyjne poprzez pakiety od 50 do 10 000 USD.

Otrzymane pieniądze są inwestowane na różnych rynkach, które zapewnią Ci wysoki zwrot.

Zasadniczo, w zamian za inwestycję w edukację finansową, dadzą Ci finansowy spokój poprzez operacje handlowe, które mają zapewnić wysokie zwroty.

Rentowność i termin

Rentowność oferowana za zainwestowane pieniądze, poprzez nabycie jednego z ich pakietów edukacyjnych, wynosi od 2% do 3% tygodniowo, co odpowiada od 8% do 12% miesięcznie, czyli 120% rocznie, bez uwzględnienia odsetek składanych.

Wypłaty, które otrzymasz za swoją inwestycję, będą miały miejsce w czwartki każdego tygodnia, a maksymalna tygodniowa kwota wypłaty wynosi 35 000 USD.

Wypłata dla partnerów

Dodatkowo masz możliwość pomnażania swoich zarobków poprzez program partnerski, dzięki któremu jesteś wynagradzany za przyłączanie kolejnych osób do swojej sieci.

Chodzi o stworzenie wielopoziomowej struktury, w której im więcej osób afiliujesz, tym wyższe będą Twoje zarobki.

W ten sposób mogą naprawdę dokonać wypłat, to co Ty zarobisz, ktoś inny straci, w momencie gdy piramida upadnie.

Czy Validus jest bezpieczny i niezawodny?

Kiedy chcesz zainwestować swoje pieniądze w nowe opcje i platformy cyfrowe, takie jak Validus, ważne jest, abyś zebrał jak najwięcej informacji na ich temat. Tylko w ten sposób można zapoznać się z jego bezpieczeństwem i niezawodnością.

W przypadku Validusa są pewne aspekty, których nie można przeoczyć i które są ostrzeżeniem o tym, jak bezpieczna i niezawodna jest ta platforma.

Wśród tych aspektów możemy wymienić:

  • Wysoka rentowność, którą oferuje, nie jest trwała w czasie.
  • Programy afiliacyjne są zazwyczaj częścią schematu Ponzi. Rodzaj oszustwa, w którym inwestycje nowych afiliantów są wykorzystywane do regulowania zysków tych, którzy już są w systemie.
  • Podczas wykonywania analizy obecności cyfrowej Validus nie pokazuje ważnych warunków korzystania z witryny lub warunków świadczenia usług, polityki prywatności i plików cookie.
  • Analizując fizyczną obecność, Validus nie mówi na swojej stronie internetowej, w swoich mediach społecznościowych ani w swoich materiałach marketingowych, gdzie dokładnie znajduje się jego siedziba.
  • Nie można też stwierdzić, czy za stroną stoi legalnie działająca firma, która stoi za transakcjami dokonanymi na ich platformie.
  • Validus nie pokazuje, czy jako firma płacą podatki w jakimkolwiek kraju na świecie. Podobnie nie pokazuje ich polityki deklaracji o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

Czy Validus jest regulowany?

Oprócz wszystkich aspektów wymienionych w poprzednim punkcie, Validus nie wykazuje żadnej licencji finansowej, wydanej przez jakikolwiek organ regulacyjny, który nadzoruje działalność finansową, którą oferuje ta platforma.

Należy wiedzieć, że w przypadku tego typu firm licencja nie jest opcjonalna – jest obowiązkowa.

Związek Validusa z OneCoin

OneCoin to schemat Ponzi, oszustwo w świecie kryptowalut za około 4 miliony dolarów. Jego twórcy twierdzili, że OneCoin będzie wielką rewolucją, nazywając monetę „Bitcoin Killer:, obiecując, że wszyscy, którzy zainwestowali w kryptowalutę, będą bogaci.

Validus jest nieco związany z OneCoin, ponieważ zespół promujący go był również zaangażowany w tworzenie OneCoin.

Dodatkowo Validus, w swoich sieciach społecznościowych, mówi o przejęciu Aulives, innego oszustwa stworzonego przez Darwina Dauza i Mansoura Tawafi, z których obaj byli częścią zespołu OneCoin, a teraz są promotorami Validusa.

Zespół promotorów Validus

W skład zespołu promotorskiego Validus wchodzą Parwiz Daud, Hovaer Friend, Mansour Tawafi i Amador Ramirez.

Darwin Dauz i Mansour Tawafi, mimo że są specjalistami w swoich dziedzinach, brali udział w przekrętach OneCoin i Aulives, dlatego ich „prestiż” stoi pod znakiem zapytania.

Alternatywy dla Validusa:

Wszyscy chcemy inwestować swoje pieniądze i osiągać znaczne zyski. Należy jednak bardzo uważać na prezentowane opcje i wystrzegać się wysokich zysków w krótkim czasie, gdyż są to zazwyczaj oszustwa.

Przed umieszczeniem swoich pieniędzy dobrze przeanalizuj platformę, w którą chcesz zainwestować. Jeśli chcesz handlować walutami możesz udać się do regulowanych brokerów międzynarodowych.

W tym zestawieniu znajdziesz alternatywy inwestycyjne, które charakteryzują się bezpieczeństwem i doświadczeniem:

Interactive BrokersWięcej informacji →
eToroWięcej informacji →
XTBWięcej informacji →

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Minimalny depozyt:

$0.00

Czytaj dalej:

Pamiętaj, że jednym z kluczy do uzyskania jak największych korzyści z inwestycji jest posiadanie odpowiednich sojuszników. Aby to zrobić, powinieneś być bardzo dobrze poinformowany o legalności i doświadczeniu platformy lub brokera, który wybierasz.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!