Jaka jest różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci?

Kiedy zajmujesz się analizą techniczną, napotykasz na liczne formacje wykresów; jedną z nich jest Złoty Krzyż i Krzyż Śmierci. W tym wpisie przedstawimy Wam różnice między nimi.

różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci

Jaka jest różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci?

Teraz, aby ułatwić Ci zrozumienie informacji, które mamy zamiar Ci przekazać, ważne jest, abyś znał średnią kroczącą (MA).

Średnia krocząca (MA)

Jest to linia narysowana na wykresie cenowym, która mierzy średnią cenę składnika aktywów w danym okresie. Na przykład, 200-dniowa średnia krocząca będzie mierzyć cenę składnika aktywów w ciągu ostatnich 200 dni.

Złoty krzyż

Złoty krzyż lub golden crossover jest formacją wykresu, która polega na tym, że krótkoterminowa średnia ruchoma przecina się z długoterminową średnią ruchomą. Zazwyczaj 50-dniowa średnia krocząca jest używana jako średnia krótkoterminowa, a 200-dniowa średnia krocząca jest używana jako średnia długoterminowa.

Innymi słowy, złoty krzyż jest jednym z najbardziej popularnych tradycyjnych wskaźników technicznych, który sygnalizuje kontynuację długoterminowego rynku byczego.

Etapy złotego krzyża

Zazwyczaj krzyż ten występuje w 3 fazach:

  1. Krótkoterminowa średnia krocząca znajduje się poniżej długoterminowej średniej kroczącej podczas trendu spadkowego.
  2. Trend się odwraca i krótkoterminowa średnia krocząca przecina długoterminową średnią kroczącą.
  3. Trend byczy rozpoczyna się, kiedy krótkoterminowa średnia krocząca pozostaje powyżej długoterminowej średniej kroczącej.

Ważne jest, aby wiedzieć, że złoty krzyż może być również obliczany za pomocą średniej ruchomej zwanej wykładniczą średnią ruchomą (EMA), która wykorzystuje inną formułę, która koncentruje się bardziej na ostatniej akcji cenowej. EMA mogą być również używane do poszukiwania byczych i niedźwiedzich krzyży, w tym złotego krzyża.

Krzyż śmierci

Krzyż śmierci jest przeciwieństwem złotego krzyża. Wskazuje on na osłabienie trendu wzrostowego i pojawienie się trendu spadkowego. Bardzo często i ze względu na wzrost krótkoterminowego niedźwiedziego momentum, może to prowadzić do krótkoterminowej sytuacji wyprzedania.

W tym przypadku jest to formacja wykresu, gdzie krótkoterminowa średnia krocząca przecina się z długoterminową średnią kroczącą. Na przykład, 50-dniowa średnia kroczy poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Ponadto, krzyż śmierci jest generalnie uważany za sygnał niedźwiedzi.

Etapy krzyża północnego

Krzyż ten przebiega w 3 fazach:

  1. Krótkoterminowa średnia krocząca znajduje się powyżej długoterminowej średniej kroczącej podczas trendu byczego.
  2. Trend się odwraca i krótkoterminowa średnia krocząca przecina się poniżej długoterminowej średniej kroczącej.
  3. Trend spadkowy rozpoczyna się, kiedy krótkoterminowa średnia krocząca pozostaje poniżej długoterminowej średniej kroczącej.

Różnica między Złotym Krzyżem a Krzyżem Śmierci

Różnica jest bardzo wyraźna: Złoty Krzyż może być uważany za sygnał byczy, podczas gdy Krzyż Śmierci za sygnał niedźwiedzi.

Strategie handlowe

  • Należy pamiętać, że bardzo niewiele Złotych Krzyży lub Krzyży Śmierci nie było poprzedzonych krótkoterminowym cofnięciem i okresami konsolidacji.
  • Jak tylko zobaczysz Złoty Krzyż lub możliwy Krzyż Śmierci, powinieneś sprawdzić inne wskaźniki techniczne. Ponieważ te techniczne zdarzenia krzyżowe są oparte na średnich kroczących, mogą być stosunkowo późnymi, ale silnymi wskaźnikami zmiany trendu.
  • Nie zapominaj o limitach stop-loss, ponieważ podczas gdy wskaźniki techniczne są przydatne dla tych, którzy chcą handlować kontraktami terminowymi w krótkim, średnim i długim terminie, zaleca się stosowanie limitów stop-loss.

Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!