Czy mogę kupić fundusze Vanguard przez innego brokera?

Czy mogę kupić fundusze Vanguard przez innego brokera? Założyciel Vanguard, John Bogle, uruchomił pierwszy fundusz indeksowany w 1976 r., stosując aktywne podejście inwestycyjne, w którym zarządzający funduszami starają się osiągać lepsze wyniki niż rynek (on po prostu starał się dopasować do wzrostów i spadków ruchów na rynku, w branży lub sektorze).

kupić fundusze Vanguard przez innego brokera

Czy mogę kupić fundusze Vanguard przez innego brokera?

W tym wpisie dowiesz się, czy możliwe jest kupowanie funduszy Vanguard za pośrednictwem innego brokera.

Zanim poznasz odpowiedź na to pytanie, ważne jest, abyś wiedział, jakie są najlepsze fundusze Vanguard na rynku finansowym.

Najlepsze fundusze Vanguard

Vanguard posiada obecnie ponad 100 funduszy indeksowych i ETF do wyboru. Twój wybór będzie zależał od składu Twojego portfela i tego, na ile możesz sobie pozwolić, aby płacić minimalne opłaty i prowizje. Niektóre z najbardziej popularnych funduszy indeksowych Vanguard to:

Vanguard 500 Fund (VFIAX).

Jest on znany jako fundusz Vanguard S&P 500 Index i jest twórcą wszystkich pozostałych. Oferuje on inwestorom dostęp do 500 największych amerykańskich spółek, przy minimalnej inwestycji w wysokości 3 000 USD.

Vanguard Total Bond Market Index Fund (VBTLX)

Fundusz ten oferuje szeroką ekspozycję na amerykańskie obligacje o ratingu inwestycyjnym, inwestując około 30% w obligacje korporacyjne i 70% w amerykańskie obligacje rządowe.

Vanguard Balanced Index Fund (VBIAX)

Fundusz ten miesza inwestycje pomiędzy akcjami (ok. 60%) i obligacjami (ok. 40%) w celu zrównoważenia wzrostu poprzez ekspozycję na akcje ze stabilnością poprzez inwestycje o stałym dochodzie.

Vanguard Total Stock Market Index Fund (VTSAX)

Fundusz ten obejmuje cały amerykański rynek akcji, w tym akcje o małej, średniej i dużej kapitalizacji oraz akcje wzrostowe (minimalna inwestycja: 3 000 USD).

Teraz, na pytanie, czy można kupić fundusze Vanguard za pośrednictwem innego brokera, odpowiedź jest bardzo prosta: Tak, można.

Aby lepiej wyjaśnić, dlaczego możliwe jest kupowanie tych funduszy od innego brokera, pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że inwestorzy nie muszą otwierać konta w Vanguard, aby kupować lub sprzedawać fundusze Vanguard. Po prostu dlatego, że Vanguard ma wiele umów z firmami lub brokerami takimi jak TD Ameritrade, OptionsHouse, Capital One Investing i Interactive Brokers.

Rynki:

Polska, Europa, USA, Kanada, Azja, Australia

Wiarygodny broker z 1,54 mln rachunków klientów i kapitałem 10,01 mld USD, notowany na Nasdaq.

Niskie prowizje i najlepsza egzekucja cen możliwa dzięki systemowi IB SmartRoutingSM.

Darmowe platformy handlowe i narzędzia - wystarczająco potężne dla profesjonalnych traderów, ale zaprojektowane dla każdego.

Minimalny depozyt:

€0.00

W tym przypadku, większość dużych brokerów oferuje klientom detalicznym możliwość handlu funduszami wzajemnymi i funduszami typu ETF (exchange-traded funds). Należy również wziąć pod uwagę opłaty i prowizje, jakie pobierają za fundusze Vanguard, ponieważ każdy broker ma swoją własną strukturę prowizji i może zezwolić lub nie na kupno i sprzedaż funduszy Vanguard bez prowizji lub z prowizją.

  • Inwestorzy mogą kupować i sprzedawać fundusze inwestycyjne i ETF Vanguard za pośrednictwem dowolnej liczby biur maklerskich i doradców finansowych.
  • Kupując fundusze bezpośrednio przez Vanguard, możesz skorzystać z niższych prowizji, obsługi klienta i zaawansowanych badań produktów.
  • Należy pamiętać, że zakup funduszu Vanguard za pośrednictwem brokera może wiązać się z prowizjami, opłatami lub innymi opłatami pobieranymi przez brokera, a nie dokładnie przez Vanguard. Należy najpierw sprawdzić u brokera.
  • Fundusze ETF i fundusze inwestycyjne Vanguard mają bardzo niskie i wysoce konkurencyjne opłaty, które są znacznie poniżej średniej branżowej dla tych funduszy. Podczas gdy niektóre z ich funduszy inwestycyjnych są aktywnie zarządzane, inne fundusze i większość ETF-ów wykorzystuje podejście indeksowane.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości i że dowiedziałeś się również o funduszach Vanguard.


Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!