Najlepsze IPO 2022? Top 5 o największym potencjale finansowym

Najlepsze IPO 2022? Pandemia koronawirusa wywołała znaczące zmiany w trendach konsumenckich i biznesowych, których nie widziano od czasów Wielkiego Kryzysu, powodując bezprecedensowe ożywienie na giełdzie, które może potrwać do 2022 roku. Więc jakie są najlepsze akcje do inwestowania w 2022 roku i które akcje kupić? Największy potencjał wzrostu w nadchodzącym roku mają takie sektory jak turystyka, płatności cyfrowe, firmy motoryzacyjne, streaming i handel detaliczny online.

Najlepsze IPO 2022

Najlepsze IPO 2022

Choć pandemia koronawirusa wytrąciła światowe rynki z rytmu, szybko wróciły one na właściwe tory, odrabiając straty z globalnego krachu giełdowego w marcu 2020 roku. W istocie, główne indeksy giełdowe mają szansę zakończyć rok 2021 z dwucyfrowymi stopami zwrotu.

Konsensus zakłada, że w 2022 roku pozytywny ton będzie się utrzymywał, choć w bardziej umiarkowanym stopniu i pod wpływem zmieniającej się polityki monetarnej banków centralnych i wysokiej inflacji.

W tym kontekście, wskazujemy niektóre z najlepszych akcji do inwestowania w 2022 roku w USA, Azji, Wielkiej Brytanii i Europie. Oczywiście nie jest to rekomendacja, ale osobista opinia autora. Upewnij się, że dobrze zarządzasz ryzykiem i nigdy nie inwestuj więcej niż możesz stracić.

Nasza lista najlepszych akcji do kupienia w 2022 roku przyciągnęła uwagę analityków i inwestorów instytucjonalnych. Służy jako doskonały punkt wyjścia do własnych analiz, do których można wykorzystać narzędzia analityczne premium Admirals Trader's Room.

Oto nasza lista 5 najlepszych IPO w 2022 roku:

Najlepsze IPO 2022: Disney

Czy Disney należy do akcji dochodowych? Disney to firma, której nie trzeba przedstawiać. Od czasu jej założenia w 1923 roku przeszła długą drogę dzięki swoim znanym spółkom zależnym, takim jak Pixar, Marvel, Hulu, 20th Century Studios, Lucasfilm oraz działowi parków rozrywki i rejsów wycieczkowych.

Jednak to, co najbardziej ekscytuje inwestorów, to wejście firmy w sektor streamingu z usługą Disney+.

Podczas gdy branża jest pełna innych gigantów, takich jak Netflix i Apple TV, analitycy pozostają optymistyczni względem katalogu treści Disneya.

Disney ma obecnie ponad 118,1 mln abonentów. Netflix został założony w 1997 roku i posiada około 214 milionów subskrybentów. Disney+ został uruchomiony pod koniec 2019 roku. Firma jest prawdopodobnie na dobrej drodze do osiągnięcia swojego długoterminowego celu, jakim jest 260 milionów abonentów.

Najlepsze IPO 2022: PayPal

Jakiś czas temu prognozy wskazywały na PayPal jako kolejną spółkę giełdową, która osiągnie wartość 1 biliona dolarów, napędzaną przez boom na płatności cyfrowe na całym świecie. Jednak obecnie w branży panuje duża konkurencja, co spowodowało, że niektóre firmy inwestycyjne zalecają sprzedaż akcji PayPal. Spowodowało to, że spółka zaliczyła 40% spadek na giełdzie.

Jednak ten nieoczekiwany przez większość analityków spadek spowodował lawinę kupna akcji spółki. Analitycy zwracają uwagę na fakt, że raport za III kwartał 2021 roku odzwierciedla dwucyfrowe wzrosty w dwóch najważniejszych dla firmy technologicznej wskaźnikach: zaangażowania i przyrostu użytkowników.

Wzrósł również całkowity wolumen płatności oraz baza akceptantów. Inwestorzy są najbardziej podekscytowani nowymi projektami PayPal, w tym współpracą z Amazon, opcją typu „Kup teraz, zapłać później” oraz ofertą kryptowalutową.

Możemy zobaczyć, jak akcje PayPal są wzrostowe długoterminowo, pomimo tego, że ostatnio zaliczyły spadki. Co ciekawe, cena akcji zbliża się do kluczowych poziomów wsparcia, najpierw nad czarną linią, gdzie spoczywała we wrześniu i listopadzie, a następnie przy żółtej linii odbijającej się od 100-okresowej wykładniczej średniej kroczącej.

Według MarketBeat, najwyższa cena docelowa dla PayPal od 41 analityków wynosi 350 dolarów, czyli znacznie więcej niż obecne poziomy (182 USD). Mediana ceny docelowej wynosi 282 USD, co jest poziomem wciąż wyższym od ceny z 21 grudnia 2021 roku.

Najlepsze IPO 2022: LVMH

Luksusowe domy mody dobrze radziły sobie w najtrudniejszym okresie pandemii. Nie tylko kwestie związane z łańcuchem dostaw spowodowały wzrost cen ich produktów. Również wzrost płac w krajach rozwiniętych spowodował wzrost zakupów luksusowej mody.

W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku LVMH odnotował wzrost przychodów o 46 proc. Firma przejęła również jedną z najsłynniejszych marek jubilerskich na świecie, Tiffany & Co.

LVMH jest niewątpliwie akcją, którą warto obserwować.

Najlepsze IPO 2022: IAG

Turystyka jest jednym z sektorów, który może w końcu nabrać rozpędu w 2022 roku, jeśli pandemia Covid-19 w końcu ustąpi. Wariant Omicron spowolnił ożywienie w tym sektorze, ponieważ jego szybka ekspansja, zwłaszcza w Europie, doprowadziła do licznych odwołań z powodu nałożenia nowych ograniczeń mobilności podczas świąt Bożego Narodzenia, pomimo szczepionek.

W tym kontekście, IAG może być opcją do rozważenia ze względu na tanie akcje. Cena spadła do ponad 10-letnich minimów i znajduje się w przedziale pomiędzy €130 a €140.

Najlepsze IPO 2022: Iberdrola

Sektor energii elektrycznej był również jednym z najbardziej „ukaranych” w 2021 r. Chociaż w tym przypadku przyczyną nie jest pandemia wirusa Covid-19, lecz wysokie ceny energii. Ponadto, sytuację tę pogorszyły przepisy przyjęte przez rząd w celu złagodzenia wysokich cen energii elektrycznej.

Czy szukasz brokera do inwestowania? Sprawdź naszą rekomendację

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 68% detalicznych rachunków CFD traci pieniądze eToro USA LLC nie oferuje CFD, tylko prawdziwe aktywa kryptowalutowe.

Minimalny depozyt:

$0.01


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest
0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!