Tether (USDT): co to jest, cena, notowania i gdzie kupić

Stablecoins, lub stabilne kryptowaluty, są nowym wariantem tych aktywów, który opiera się na ustaleniu stałej ceny kryptowaluty w stosunku do waluty fiat o wysokiej wartości, innej kryptowaluty lub towaru, w celu zmniejszenia jej zmienności. W tej kategorii znajduje się Tether (USDT), stablecoin, o którym wiele się mówi, szczególnie w ostatnich miesiącach.

Tether (USDT): co to jest, cena, wycena i gdzie kupić 

Tether (USDT) to kryptowaluta o stabilnej wartości, która opiera się na dolarze amerykańskim (USD), więc wartość monety Tether będzie również odpowiadać kursowi wymiany jednego dolara. Zmienność cen jest obecna, ale wahania są niewielkie. W branży kryptowalutowej jest wiele stabilnych monet, ale ta jest tą, która przewyższa je wszystkie.

Wynika to z faktu, że kryptowaluty oparte są na dolarze i bardzo dużej kapitalizacji rynkowej, będącej wypadkową wszystkich monet w obiegu i ich aktualnej ceny. Większość kryptowalut opiera się na własnym blockchainie, Bitcoin lub Ethereum. Tether używa algorytmu SHA256, który jest algorytmem Bitcoina. Ilość monet, które mogą być wypłacone jest ściśle ograniczona przez ilość pieniędzy zdeponowanych na koncie Tether.

Ponieważ jest to stabilna moneta, nie jest możliwa do wydobycia. Jedynym sposobem na ich zdobycie jest przelanie pieniędzy fiat na konto organizacji lub kupienie ich na giełdzie kryptowalut. Ze względu na stabilność USDT, inwestorzy mogą przechowywać swoje cyfrowe aktywa podobnie jak zwykłe waluty fiat, ale jednocześnie zachowują możliwość łatwej wymiany na inne waluty na rynku kryptowalut.

Cena, wycena i gdzie kupić

Stablecoins mają cenę, która jest powiązana z ceną innej waluty, towaru lub kryptowaluty, dzięki czemu jej zmienność pozostaje niska. W tym przypadku cena Tethera jest powiązana z ceną dolara amerykańskiego, więc jego cena zmienia się w niewielkim stopniu lub wcale.

Został stworzony, aby utrzymać stosunek wartości 1:1 z USD, więc jego cena będzie zawsze bardzo blisko 1,00 USD, co czyni go atrakcyjnym dla handlowców szukających możliwości inwestowania w aktywa poprzez token, a nie walutę fiat. Jest to jedna z głównych różnic pomiędzy stablecoin a resztą kryptowalut, których cena jest zmienna i oparta na popycie i podaży.

CryptoCurrency 10 jest uznawana za jedną z najlepszych platform do kupowania i sprzedawania Bitcoin, Ethereum i Tether w euro, bez potrzeby korzystania z pośredników.

W CryptoCurrency 10 każdy może za darmo zamieszczać ogłoszenia, w których oferuje Bitcoin, Ethereum i Tether na sprzedaż i sam ustala ceny; może również poprosić o zakup tych kryptowalut.

Tether- Wnioski

Podsumowując, zobaczmy zalety i wady Tether.

Zalety:Wady:
Jego cena jest stabilna. W przypadku USDT, jego wartość to 1 USDT równy 1 USD.Tether to firma, w której jest wiele sprzeczności. Po pierwsze, oferuje USDT jako kryptowalutę wspartą 1:1 z dolarem, co pojawia się na głównej stronie witryny. Jednak z punktu widzenia prawa i ryzyka, wygląda na to, że nie gwarantują w 100% tego roszczenia.
Jego transakcje są bardzo tanie. Na przykład, jeśli wysyłasz pieniądze z jednego konta USDT na drugie, nie ma żadnej opłaty transakcyjnej.Nie jest to waluta anonimowa. Fakt, że musisz dokonać wpłaty bankowej, aby stworzyć tokeny, eliminuje prywatność i oddaje Twoje dane w ręce firmy.
Jest to waluta o wysokim stopniu integracyjności. USDT jest szczególnie łatwy do zintegrowania z platformami wymiany walut. W rezultacie, praktycznie wszystkie platformy wymiany walut oferują pary do handlu.Nie ma jasności co do jego wdrożenia.
Planujesz inwestować w kryptowaluty? Sprawdź rekomendacje naszych brokerów? ????

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$0.00

Minimalny depozyt:

$50.00

* 79% detalicznych kont CFD traci pieniądze

Rekomendowany przewodnik

Dowiedz się wszystkiego o kryptowalutach i jak mądrze inwestować dzięki naszemu przewodnikowi.

Wolno pobierać

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF
Consent(wymagane)

guest

0 Komentarze
Inline Opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!