eToro: Jak zacząć inwestować?

eToro to jeden z wiodących brokerów na rynku inwestycyjnym. Jedną z najważniejszych cech eToro jest różnorodność produktów finansowych. Co więcej, handel z eToro jest łatwy dzięki intuicyjnej platformie, na której możesz kupować akcje i inne instrumenty finansowe. Zobaczmy zatem jak zacząć inwestować na eToro.

etoro jak zacząć inwestować

eToro jest niezawodnym brokerem regulowanym w każdym z krajów, w których działa i oferuje szeroką gamę aktywów, co pozwoli Ci na dywersyfikację Twojego portfela i zmniejszenie ryzyka. Wiadomo także, że oferuje usługi takie jak handel społecznościowy i kopiowanie transakcji, które umożliwiają kopiowanie pozycji, operacji i strategii innych traderów.

eToro poradnik: Jak zacząć inwestować?

Aby handlować z eToro, musisz otworzyć rachunek i wybrać aktywa. Zacznijmy od pierwszego aspektu.

1. Utwórz swoje konto eToro 

eToro oferuje 2 rodzaje rachunków: 

Standardowe konto 

Aby otworzyć nowe konto eToro: 

 • Wejdź na stronę eToro i kliknij „Zarejestruj się” 
 • Wypełnij formularz wprowadzając swoje dane.  
 • Możesz się zalogować przez Facebooka lub Gmaila. 
 • Zapoznaj się z informacjami, regulaminem i polityką prywatności eToro. Pamiętaj, że musisz zaakceptować warunki. 
 • Na koniec kliknij „Zarejestruj się”. 

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Konto demo eToro

Konto demo pozwoli Ci ćwiczyć jak na rzeczywistym koncie. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się na stronie eToro i zalogować się na swoje konto z początkowym wirtualnym depozytem. Będziesz mieć do dyspozycji 100 000 $ na handel tradycyjny i CopyTrading.

*76% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze

2. Zweryfikuj swoje konto 

Aby rozpocząć handel prawdziwymi pieniędzmi, samodzielnie lub kopiując innych traderów, musisz zweryfikować swoje konto:

 • Zweryfikuj tożsamość: Zrób zdjęcie obu stron dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. 
 • Zweryfikuj adres: Dołącz fakturę zawierającą pełne imię i nazwisko oraz adres właściciela konta. 
 • Weryfikacja telefoniczna: Za pomocą bezpłatnego SMS-a zawierającego kod, który zostanie wpisany w odpowiednie pole. 

Pamiętaj, że proces weryfikacji trwa kilka dni, a gdy konto zostanie w pełni zweryfikowane, otrzymasz powiadomienie e-mailem. 

3. Depozyt 

Aby dokonać wpłaty, musisz wejść na swoje zweryfikowane konto i kliknąć „Deposit Funds” w lewym dolnym rogu, wprowadzić kwotę, wybrać walutę i ostatecznie wybrać metodę wpłaty: przelew bankowy lub Paypal

eToro – Jak zacząć inwestować: Narzędzia handlowe 

Oto główne narzędzia handlu z eToro: 

 1. Kontrakty CFD: Handel kontraktami CFD pozwala traderowi i brokerowi uzgodnić między sobą replikację warunków rynkowych i skorygować różnicę między nimi, gdy pozycja jest zamknięta. eToro oferuje kontrakty CFD na waluty, surowce, indeksy i akcje. 
 2. Akcje: eToro oferuje akcje z 17 giełd z całego świata. 

Spread eToro

Forex:od 1 pipsa
Towary: od 2 pipsów
Indeksy: od 0.75 pipsa
Akcje: 0,09 %

Dźwignia finansowa  (minimalna i maksymalna): 

Akcje:do 1:5
Surowce: do 1:10 
Waluty: do 1:30 
wykorzystać etoro

Ponadto, dźwignia w eToro jest regulowana zgodnie z zasadami delewarowania dla inwestorów detalicznych. Oznacza to, że niektóre instrumenty mają wyższą dźwignię dla inwestorów profesjonalnych.

Aby być na bieżąco, eToro zapewnia również kalendarz, dzięki któremu możesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata finansów, a także codzienną analizę rynku. Wszystkie informacje znajdziesz w naszej recenzji eToro.

eToro – Jak zacząć inwestować i ile możesz zarobić?

Oczywiście zarabianie na eToro jest możliwe, przede wszystkim dlatego, że oferuje on narzędzia, które są ciekawą opcją dla początkujących traderów.

 • Najważniejszy jest handel społecznościowy i kopiowanie (CopyTrading), gdzie możesz uczyć się na błędach i doświadczeniach innych traderów, zanim opracujesz własną strategię. Aby starannie wybrać odpowiednią osobę do kopiowania, zalecamy: kogo kopiować na eToro .
 • Drugim ważnym narzędziem jest konto demo o wartości 100 000 USD. Eksperymentowanie tutaj nie ma granic i możesz popełniać błędy i uczyć się bez wkładania własnych pieniędzy.
 • Kolejnym ważnym aspektem jest to, że przy tak dużej różnorodności aktywów możesz zdywersyfikować swój portfel i zmniejszyć ryzyko inwestycyjne.

Zalety handlu online z eToro

Szukając brokera, zastanów się, czy pasuje on do Twoich potrzeb. Nie chodzi o znalezienie najlepszego brokera online, chodzi o znalezienie brokera, który zapewni nam usługi, których potrzebujemy, do tego w najlepszy sposób i po najlepszej cenie.

Oto kilka korzyści z handlu z eToro:

Platforma z wieloma zasobami

Platforma eToro oferuje inwestorom krótko- i długoterminowym dostęp do ponad 2000 różnych aktywów finansowych, w tym akcji, funduszy ETF, indeksów, walut i surowców, którymi można handlować z dźwignią finansową lub bez.

Zobacz także: Jak działa WebTrader eToro

Niskie opłaty i prowizje

Ważnym punktem są oczywiście niskie opłaty. Kiedy otwierasz nielewarowaną długą pozycję na akcje czy fundusz ETF na eToro, płacisz 0% prowizji. Nie ma żadnych spreadów, prowizji ani ukrytych opłat, a faktycznie otrzymujesz prawa do aktywów bazowych. e-Toro oferuje konkurencyjne spready na inne klasy aktywów, w tym spready już od 1 pipsa na kilku parach walutowych. 

Bezpłatne zabezpieczenie do 1 mln EUR/GBP/AUD

eToro wykupiło polisę ubezpieczeniową z Lloyd's of London na rzecz swoich klientów. Ubezpieczenie obejmuje roszczenia uprawnionych klientów eToro (Europe) Ltd., eToro (UK) Ltd. i eToro AUS Capital Limited), którzy poniosą straty w mało prawdopodobnym przypadku niewypłacalności i umyślnego działania eToro (zgodnie z definicją w odpowiedniej polisie) .

Ubezpieczenie obejmuje gotówkę, wszystkie pozycje CFD i papiery wartościowe.

Handel społecznościowy eToro

eToro ma społeczność ponad 20 milionów użytkowników ze 140 krajów, co czyni go największą społecznością inwestorów długo- i krótkoterminowych na świecie. Ma kanał informacyjny, który działa jak każda sieć społecznościowa, umożliwiając inwestorom krótko- i długoterminowym interakcję, dzielenie się pomysłami, informacjami i strategiami inwestycyjnymi. 

Najciekawszą ofertą eToro jest oczywiście CopyTrading, czyli kopiowanie bardziej doświadczonych traderów. Aby skutecznie kopiować transakcje, należy znaleźć odpowiednich traderów do kopiowania, filtrując wynik według ryzyka, zysku i innych kategorii.

Zobacz najlepsze platformy do CopyTradingu

Czy eToro jest bezpieczne?

Każdy grosz wpłacony przez klienta jest przechowywany na osobnym koncie. Oznacza to, że nawet w bardzo mało prawdopodobnym przypadku bankructwa eToro, Twoje środki są bezpieczne.

eToro spełnia surowe przepisy różnych organów finansowych, takich jak FCA (Wielka Brytania), ASIC (Australia), CySec (Cypr), GFSC (Gibraltar), FinCen i FINRA (USA).

Przeczytaj więcej o eToro:

Teraz, gdy wiesz już jak zacząć inwestować na eToro, daj nam znać w komentarzach, jakie instrumenty wybierzesz.

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

*ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI: eToro to platforma obejmująca wiele aktywów, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.
Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie być wystarczającą podstawą do podjęcia decyzji inwestycyjnej.
Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD, nie składa żadnych oświadczeń i nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera przy użyciu konkretnych informacji o eToro, które nie są publicznie dostępne.


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!