Jak inwestować w akcje biotechnologiczne?

Sektor biotechnologiczny stale się rozwija i być może jesteś zainteresowany zainwestowaniem w niego swojego kapitału. Przyjrzyjmy się, czym jest, jakie są jego główne cechy i dlaczego możesz nie chcieć go rozważać, jeśli Twoim celem inwestycyjnym jest zarabianie pieniędzy.

akcje biotechnologia

Jak inwestować w akcje biotechnologiczne

Możliwe jest inwestowanie w akcje biotechnologiczne tak jak w większość innych akcji, na przykład za pomocą brokerów takich jak eToro i XTB. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed dokonaniem takiej inwestycji.

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Czym jest sektor biotechnologiczny i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Sektor biotechnologiczny, zwany również biotechnologią, jest sektorem, który stale się rozwija, podobnie jak wiele sektorów związanych z rozwojem technologicznym.

Biotechnologia może być stosowana w wielu różnych dziedzinach, od poprawy hodowli roślin (lub umożliwienia niektórym roślinom rozwoju w niekorzystnych warunkach dzięki technologii) do poprawy zdrowia ludzkiego.

To właśnie ten ostatni obszar jest powodem, dla którego akcje biotechnologiczne zyskały na znaczeniu w ostatnich latach: covid-19. Badania związane m.in. z badaniem wirusa w celu znalezienia skutecznej szczepionki przeciwko niemu dotyczą sektora biotechnologicznego. Oznacza to, że w ostatnich latach wiele inwestycji w akcje biotechnologiczne przyczyniło się do inwestycji w badania nad szczepionką przeciwko Covid-19.

Należy przy tym pamiętać, że wiele pieniędzy inwestuje się w badania, które mogą okazać się świetne, jak również w porażki, dlatego często lepiej jest postrzegać tego rodzaju inwestycji jako inwestycję w poprawę stanu planety, technologii lub zdrowia ludzkiego, inwestycje, na których raczej nie da się zarobić.

Główne obszary biotechnologii

Poniżej wymieniono cztery główne obszary biotechnologii:

  • Czerwona biotechnologia: jest to dziedzina biotechnologii, która została najbardziej omówiona w tym artykule. „Czerwona”, podobnie jak krew, zajmuje się badaniem i opracowywaniem rozwiązań problemów medycznych, biomedycznych i farmaceutycznych.
  • Zielona biotechnologia: „Zielona”, podobnie jak natura, zajmuje się badaniem i opracowywaniem możliwych ulepszeń genetycznych produktów rolnych, ulepszeń produktów stosowanych w uprawach oraz nowych technik i technologii służących poprawie rolnictwa.
  • Żółta biotechnologia: „Żółta”, podobnie jak kolor przypisywany zwykle wytrzymałości, zajmuje się badaniem żywności dla ludzi i zwierząt oraz poszukiwaniem rozwiązań, które umożliwiłyby produkcję żywności o szczególnych właściwościach (np. zastępowanie składników, które w przeciwnym razie mogłyby powodować alergie, oraz usuwanie „składników” takich jak gluten).
  • Szara biotechnologia: tak „szara” jak zanieczyszczenia, zajmuje się zachowaniem i ochroną środowiska oraz różnorodności biologicznej. W związku z tym zajmuje się badaniem i opracowywaniem rozwiązań problemów związanych z zanieczyszczeniami, takich jak recykling odpadów, paliwa alternatywne i biozrównoważone oraz usuwanie zanieczyszczeń.

Inwestycja w akcje biotechnologiczne

Bardzo łatwo jest inwestować w akcje biotechnologiczne, ale najlepszym powodem powinno być robienie tego nie dla własnego zysku finansowego, ale dla środowiska, medycyny i rolnictwa.

Należy również wziąć pod uwagę, w jaką dziedzinę zaangażowana jest firma, w którą chcemy zainwestować, ponieważ sektor biotechnologiczny jest tak duży, że można go porównać do inwestowania w „naukę” 20 lat temu (dziś to porównanie nie ma już racji bytu, ponieważ sektor biotechnologiczny sam w sobie jest częścią sektora naukowego).


Jak zaczac inwestostowac na gieldzie od podstaw
Rekomendowany przewodnik

Jak zacząć inwestować na giełdzie od podstaw

Jak inwestować na giełdzie od podstaw. Dowiedz się wszystkiego i zdecyduj się na swój styl inwestowania.

Bezpłatne pobieranie

Przeczytaj później - Wypełnij formularz, aby zapisać artykuł w formacie PDF

Witamy w społeczności!

Wybierz tematy, które Cię interesują i spersonalizuj swoje doświadczenia w Rankia

Co dwa tygodnie będziemy wysyłać Ci newsletter z nowościami w każdej z wybranych przez Ciebie kategorii.


Chcesz otrzymywać powiadomienia o naszych wydarzeniach/webinariach?


Kontynuując, akceptujesz politykę prywatności

Szukasz brokera? Znajdź najlepsze rozwiązanie za pomocą tego testu!
Bezpłatny test, który pozwoli Ci znaleźć najlepszego brokera dla Twojego stylu inwestowania. Inwestuj mądrze, wybierając najlepszego dla siebie brokera!