XTB: Opinie, Oferta i Opłaty

W tej recenzji XTB przyjrzymy się najważniejszym aspektom brokera, takim jak regulacje, prowizje, produkty, platformy i wiele innych. XTB jest jednym z wiodących brokerów internetowych w Polsce od wielu lat ze względu na funkcje, które zobaczymy poniżej, ale jego baza klientów znacznie wzrosła od czasu uruchomienia oferty handlu akcjami i funduszami ETF bez prowizji. Zobaczmy opinie, ofertę i opłaty XTB.

xtb logo

XTB: Co to jest i jak działa?

Zacznijmy od historii XTB, broker został założony w 2002 roku w Warszawie, a dziś ma ponad 840 000 klientów. Jest nadzorowany przez KNF, a od 2016 roku jest notowany na giełdzie jako X Trade Brokers (9PR.F), więc jego rachunki są publiczne i każdy ma do nich dostęp.

X Trade Brokers jest liderem rynku nie tylko w Polsce, gdzie ma swoją siedzibę, ale także posiada biura w 13 krajach, w tym między innymi w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Portugalii.

Grupa wyróżnia się usługami szkoleniowymi, które oferowała i nadal oferuje swoim klientom oraz dobrą intuicyjną platformą z zaawansowaną wyszukiwarką akcji.

W 2018 r. uruchomiła ofertę akcji i funduszy ETF spot, dywersyfikując ofertę dla swoich klientów, a od 5 października 2020 r. ta oferta akcji i funduszy ETF ma 0% prowizji za kupno i sprzedaż, co zobaczymy później w sekcji dotyczącej prowizji.

Broker jeszcze bardziej zdemokratyzował swój katalog inwestycyjny, dając dostęp do tak zwanych inwestycji ułamkowych lub inwestycji w akcje ułamkowe, od minimalnej kwoty 10 euro.

Nie jest to jednak broker nastawiony w 100% na początkujących, choć wiele osób zaczyna inwestować za jego pośrednictwem i są bardzo zadowoleni. Jednak średniozaawansowani i zaawansowani traderzy są bardzo zadowoleni z szerokiej gamy rynków i aktywów, na które można uzyskać ekspozycję.

Aby sprawdzić, czy jest to właściwe rozwiązanie do zarządzania aktywami, przedstawię naszą recenzję XTB i powiem, kiedy warto z niego skorzystać.

Główne cechy XTB

Zanim przejdziemy do dogłębnej analizy, przyjrzyjmy się XTB:

🏆 Regulacje:

 • CNMV (Hiszpania)
 • FCA (Wielka Brytania)
 • KNF (Polska)

🌐 Fundusz gwarancyjny: do 100 000 euro

💼 Aktywa finansowe:

 • Akcje
 • Fundusze ETF (ułamkowe lub nie)
 • Płatne konto bilansowe
 • XTB Social

🌍 Rynki:

 • Dostęp do 16 światowych giełd papierów wartościowych

🔍 Rodzaje kont:

 • 1; Standardowe

💰 Prowizje:

 • Akcje i fundusze ETF od €0
 • Instrumenty pochodne: spready konsultacyjne

💳 Minimalny depozyt: 0 €

🖥️ Platforma:

 • xStation 5
 • XTB App

📞 Kontakt:

 • Adres: ul. Prosta 67 00-838 Warszawa
 • E-mail: [email protected]
 • Telefon: +48 22 273 99 60

🗣️ Obsługa w języku polskim: Tak

🌟 Wyróżniony produkt: Oprocentowane konto bilansowe w dolarach na 5%.

Konferencja XTB „Mistrzowie Inwestowania”

Przygotuj się na niezwykłe doświadczenie inwestycyjne podczas konferencji „Mistrzowie Inwestowania”, w której wezmą udział doświadczeni inwestorzy, których sukcesy na rynkach kapitałowych mówią same za siebie. Konferencja odbędzie się 24 maja w godzinach 10:00 – 15:00.

Sześciu prelegentów odsłoni swoje tajniki inwestycyjne, w tym:

 • Mieczysław Siudek
 • Damian Panek
 • Artur Jagłowski
 • Robert Smug
 • Jakub Wikiera
 • Bartosz Szyma

Od inspirujących wykładów po praktyczne wskazówki, każdy uczestnik będzie mógł zgłębić strategie, które mogą przynieść sukces na giełdzie. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do nauki od mistrzów inwestowania – zarejestruj się już dziś i przygotuj się na ekscytującą podróż po świecie finansów!

Czy XTB jest bezpieczne? Regulacje

XTB jest zarejestrowany i regulowany przez krajowy organ nadzoru finansowego, Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w Polsce. To oznacza, że działalność XTB podlega ścisłym standardom i przepisom ustalonym przez KNF, co zapewnia inwestorom bezpieczeństwo i pewność, że broker działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. Regulacja przez KNF to kluczowy element, który potwierdza wiarygodność i profesjonalizm XTB na polskim rynku finansowym, co może zwiększyć zaufanie klientów do tej platformy inwestycyjnej.

XTB KNF

Czy XTB jest godny zaufania? | Fundusz Gwarancyjny XTB

XTB przywiązuje dużą uwagę do ochrony aktywów klientów zdeponowanych na rachunkach brokera. Do tego stopnia, że środki klientów są deponowane w niemieckim banku na różnych oddzielnych rachunkach, które oczywiście są zgodne z przepisami niemieckiego Funduszu Gwarancji Depozytów („EdB”).

Podsumowując, pieniądze zdeponowane u brokera (ale nie zainwestowane) są ubezpieczone do maksymalnej kwoty 100 000 euro na rachunek i klienta.

W rzeczywistości każdy rachunek XTB jest powiązany z rachunkiem bankowym JP Morgan SE, który działa zgodnie z prawem niemieckim, autoryzowanym i nadzorowanym przez BaFin, niemiecki bank centralny i EBC.

Główne aktywa finansowe XTB

XTB rozszerza swoją ofertę produktową o różne instrumenty finansowe, wśród których wyróżniają się następujące:

 • Akcje i akcje ułamkowe: +3 000 na 16 rynkach akcji.
 • Fundusze ETF: +300, w które można inwestować już od 1 euro.

Akcje (również ułamkowe)

XTB posiada ponad 3000 akcji notowanych na 16 głównych rynkach świata, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich.

Z drugiej strony, XTB oferuje możliwość zakupu ponad 850 akcji ułamkowych przy minimalnej inwestycji w wysokości 10 euro. Jest to interesująca opcja, aby móc inwestować w drogie spółki, których wycena przekracza np. 400 lub 500 euro/akcję.

xtb akcje

Ponadto możliwość inwestowania w akcje ułamkowe pozwala również na wypłacanie dywidend proporcjonalnie do zakupionej kwoty ułamkowej.

I oczywiście, jak zwykle w XTB, prowizje za zakup akcji ułamkowych wynoszą 0 €.

ETF

Posiada również około 300 funduszy ETF, w które można inwestować z jednego rachunku.

Podobnie jak w przypadku akcji ułamkowych, XTB umożliwia również inwestowanie w ponad 125 funduszy ETF na zasadzie ułamkowej.

👉  Czytaj więcej: ETF na XTB

Oprocentowany rachunek XTB

Od listopada 2023 r. XTB dołącza do listy brokerów wprowadzających dla swoich klientów program wynagradzania za niezainwestowany kapitał.

xtb oszczędzanie

W tym przypadku plan wynagrodzeń jest dostępny dla wszystkich klientów, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności (lub wypełniania jakiegokolwiek zgłoszenia). Istnieje jednak ważne rozróżnienie między nowymi i starymi klientami. Przyjrzyjmy się temu:

Nowi klienci (ci, którzy otworzyli swoje konto mniej niż 90 dni temu)

 • Euro: 4,2% w skali roku
 • Dolary: 5% w skali roku
 • PLN: 4% w skali roku

Starzy klienci (ci, którzy otworzyli konto ponad 90 dni temu)

 • Euro: 2% w skali roku
 • Dolary: 2,5% w skali roku
 • PLN: 2% w skali roku

Odsetki są wypłacane w ciągu pierwszych pięciu dni roboczych każdego miesiąca. Jeśli jednak zechcesz wypłacić środki w połowie miesiąca, nic się nie stanie, ponieważ odsetki naliczane są codziennie.

👉 Więcej informacji na temat nowego planu wynagrodzeń XTB można znaleźć w naszym artykule: Oprocentowane konto XTB.

Plany inwestycyjne

Z drugiej strony, kolejnym innowacyjnym produktem jest narzędzie oszczędnościowe, za pomocą którego można stworzyć własny plan inwestycyjny z XTB, zgodnie z własnymi preferencjami.

W ten sposób każdy plan inwestycyjny pozwala na dodanie do 9 funduszy ETF – wybierając wagę, którą jako inwestor uważasz za optymalną – podczas gdy możesz również dodać do 9 różnych planów na konto.

xtb plany inwestycyjne

I oczywiście, jeśli chodzi o opłaty, utrzymuje tę samą politykę 0 € za transakcję, która ma zastosowanie do akcji i funduszy ETF (o ile nie przekroczysz miesięcznego limitu obrotu w wysokości 100 000 €).

Podsumowując, łączy on fundusze ETF różnych klas aktywów w celu zmniejszenia zmienności związanej z ekspozycją na każdą z nich osobno i stara się skonfigurować rozsądny plan inwestycyjny dla każdego rodzaju scenariusza, w tym aktywów takich jak obligacje, towary (złoto), małe spółki lub główne indeksy benchmarkowe (SP500, Nasdaq, DAX…).

XTB Social: Społecznościowe Rozwiązanie Inwestycyjne

XTB wyprowadziło nowe rozwiązanie, XTB Social, zapowiadane na początku roku. To narzędzie nie tylko pozwala na monitorowanie transakcji najlepszych inwestorów, ale także umożliwia przeglądanie ich portfela, statystyk i otrzymywanie powiadomień o najnowszych pozycjach.

Dlaczego dołączyć do XTB Social?

XTB Social to kolejna funkcja wprowadzona przez polską platformę inwestycyjną. Po wprowadzeniu oprocentowania kont inwestycyjnych i możliwości swobodnej wymiany walut pomiędzy rachunkami, klienci zyskują dostęp do rozwiązania społecznościowego, skierowanego do inwestorów na różnych poziomach zaawansowania.

Co oferuje XTB Social?


XTB Social zapewnia klientom dostęp do kluczowych danych o najlepszych inwestorach na platformie. Poprzez uczestnictwo w XTB Social, użytkownicy mogą przeglądać aktualne portfele, historie transakcji i osiągnięcia innych inwestorów. Ranking najlepszych inwestorów opiera się na algorytmie, który uwzględnia również poziom ryzyka.

Edukacyjna Rola XTB Social

XTB Social ma za zadanie nie tylko ułatwić inwestowanie, ale również pełnić rolę edukacyjną. Obserwowanie zarówno udanych, jak i mniej udanych transakcji może być cenną lekcją dla inwestorów. Kluczowe jest, że kontrola nad inwestycjami zawsze pozostaje w rękach inwestora.

ETF na Bitcoin XTB

XTB, jako lider na rynku inwestycyjnym, nieustannie redefiniuje możliwości dla inwestorów. Wraz z szybkim rozwojem kryptowalut i rosnącym zainteresowaniem ETF na Bitcoin, XTB wprowadza innowacje, aby sprostać oczekiwaniom rynku. W obliczu obecnych ograniczeń, gdzie inwestowanie w popularne kryptowalutowe ETF-y w Europie pozostaje niemożliwe, XTB wyznacza nowy etap wprowadzając kolejne instrumenty.

Zatwierdzenie ETF-ów opartych na Bitcoinie przez amerykański regulator giełdowy SEC to historyczny moment dla kryptoaktywów. Dzięki temu ta forma inwestycji stała się bardziej dostępna, a zainteresowanie największych światowych funduszy sprawiło, że proces inwestowania w Bitcoina stał się bardziej ustrukturyzowany.

Od poniedziałku, 19 lutego, XTB oferuje trzy nowe produkty typu Exchange Traded Products (ETPs), a konkretnie Exchange Traded Notes (ETNs). Instrumenty te umożliwią inwestorom zajmowanie pozycji na kryptowalutach. Dwa z tych produktów będą koncentrować się wyłącznie na Bitcoinie (BTCetc Bitcoin Exchange Traded Crypto [BTCE.DE] i VanEck Bitcoin ETN [VBTC.DE]), podczas gdy trzeci to mieszanka 10 najpopularniejszych obecnie kryptowalut (VanEck Crypto Leaders ETN [VT0P.DE]).

ETN (Exchange Traded Notes) to rodzaj instrumentu dłużnego będącego przedmiotem obrotu na giełdzie papierów wartościowych na zasadach podobnych do akcji spółek giełdowych lub funduszy ETF. Emitent ETN replikuje stopę zwrotu, zgadzając się na wypłatę inwestorom środków równych wartości zakupionych przez nich certyfikatów. Warto zauważyć, że ETN-y należą do kategorii niezabezpieczonych bankowych papierów wartościowych, co oznacza, że w przypadku niewypłacalności emitenta nie są one zwracane inwestorom z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Rynki XTB

Jak już wspomnieliśmy, jest to 16 głównych światowych rynków akcji: Niemcy, Belgia, Czechy, Dania, Hiszpania, Stany Zjednoczone, Finlandia, Francja, Włochy, Norwegia, Holandia, Polska, Portugalia, Wielka Brytania, Szwecja i Szwajcaria.

Jego cechą wyróżniającą na tle innych brokerów jest dostęp do rynków skandynawskich i polskich.

Korzysta również z wiodących światowych instytucji finansowych jako miejsc realizacji zleceń.

Rodzaje kont XTB: Standardowe

Oferowany jest jeden rodzaj konta: Standard.

Ten typ konta jest przeznaczony dla inwestorów detalicznych, a także dla niedoświadczonych inwestorów, którzy nie mają dużego kapitału. Jednak może być używany przez każdego inwestora, nawet jeśli zamierzasz zainwestować duże kwoty pieniędzy. Główne cechy można zobaczyć w poniższych punktach:

 • Rodzaj egzekucji: Instant/Market.
 • Notowania w czasie rzeczywistym: Bezpłatny dostęp
 • Instrumenty: +3 000 akcji i 300 funduszy ETF.
 • Minimalny spread (np. EUR/USD): 0,00008
 • Ochrona przed ujemnym saldem: Tak
 • Minimalne zlecenie: 0,01 lota*
 • Prowadzenie konta: Bezpłatnie (1 minimalna transakcja/rok, w przeciwnym razie prowizja 10 €/miesiąc)
 • Wypłaty gotówkowe: Bezpłatnie (niezależnie od kwoty)
 • Prowizje za akcje gotówkowe: 0% dla miesięcznych wolumenów do 100.000 €.
 • Minimalny depozyt: 0

Konto XTB DEMO

Podobnie, XTB oferowało darmowe, robocze konto demo przez 30 dni od momentu rejestracji.

Ta dodatkowa usługa nie jest już jednak dostępna w katalogu.

Jak otworzyć konto XTB?

Proces otwierania konta w XTB jest całkowicie cyfrowy i łatwy. Zajmuje nie więcej niż 10 minut.

Kroki, aby otworzyć konto XTB:

Zaloguj się na stronie internetowej XTB lub pobierz aplikację mobilną xStation.

Wprowadź swój adres e-mail i kraj zamieszkania.

Dodaj swoje dane osobowe, w szczególności te niezbędne.

Aktywuj swój rachunek, weryfikując swoją tożsamość i adres.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak otworzyć rachunek XTB.

Opłaty i prowizje XTB

Główną atrakcją XTB było zniesienie opłat za przechowywanie, utrzymanie i dywidendę, co czyni go jednym z idealnych pośredników dla osób poszukujących dochodowego portfela.

Właśnie z tego powodu XTB można uznać za część grupy nowych brokerów bez prowizji.

Czyni go to zatem jednym z najbardziej konkurencyjnych brokerów na świecie pod względem opłat i prowizji.

Przyjrzyjmy się bliżej.

Prowizje od akcji i funduszy ETF

Jeśli chodzi o prowizje za kupno i sprzedaż akcji i ETF-ów w gotówce, wynoszą one 0% dla transakcji o wolumenie nieprzekraczającym 100 000 euro, a wszystko to przy jednoczesnym zwolnieniu z prowizji za przechowywanie, utrzymanie i pobieranie dywidend. Jeśli wolumen przekroczy 100 000 EUR, zostanie naliczona prowizja w wysokości 0,2% przy minimalnej opłacie w wysokości 10 EUR.

 • Akcje (i akcje ułamkowe):
  • Transakcje poniżej 100.000 euro: 0 euro
  • Transakcje powyżej 100 000 euro: 0,2% (minimum 10 euro)
 • ETF-y (i ułamkowe ETF-y):
  • Transakcje poniżej 100 000 euro: 0 euro
  • Transakcje powyżej 100 000 euro: 0,2% (minimum 10 euro)

Do tych komfortowych stawek należy jednak doliczyć podatki od giełdowych transakcji inwestycyjnych, które są oczywiście przerzucane na klientów. Przykładowo:

 • Akcje francuskie – 0,3% transakcji
 • Akcje hiszpańskie – 0,2% transakcji
 • Akcje amerykańskie – 0,0022% transakcji

Minimalny depozyt XTB oraz opłaty za wpłaty i wypłaty

Wreszcie, na uwagę zasługuje również szereg niekomercyjnych opłat i prowizji.

OpłatyKonto Standard
Otwarcie konta0€
Minimalna wpłata0€
Wpłaty kapitałuBez ograniczeń
Opłata za brak aktywnościDarmowa lub do 10€*
Opłata za przechowywanie0€
Konwersja waluty0,5%
Opłata za wypłatę0€

Jeśli chodzi o opłatę za brak aktywności, co do zasady jest ona bezpłatna, jednak opłata w wysokości 10 € zostanie naliczona, jeśli oba warunki zostaną spełnione jednocześnie:

W ciągu ostatnich 365 dni nie dokonano żadnych transakcji.

W ciągu ostatnich 90 dni nie dokonano żadnej wpłaty.

Jeśli chodzi o opłatę za przechowywanie, nie istnieje ona w przypadku kapitału poniżej 250 000 EUR, powyżej tej kwoty zostanie zapłacona roczna opłata w wysokości 0,2%.

Platformy XTB: xStation 5 i xStation Mobile

XTB oferuje dwie własne platformy: xStation 5 i XTB App. Platformy te są bardzo łatwe w użyciu, intuicyjne, z bardzo szybkim czasem realizacji.

xStation 5

Platforma ta pozwala na szybszą realizację zleceń, co jest bardzo cenione przez inwestorów krótkoterminowych (scalperów, day traderów).

xStation 5

Można jej używać zarówno w systemie Windows, jak i iOS, za pośrednictwem wersji internetowej lub aplikacji na telefony komórkowe.

Jest darmowa i zawiera wiadomości, analizy i szkolenia.

Być może jedyną wadą jest to, że nie jest najłatwiejsza w użyciu, a jej opanowanie zajmuje trochę czasu.

👉 Więcej informacji: Opinie xStation

XTB App

Dzięki aplikacji XTB traderzy mogą uzyskać dostęp do swojego rachunku i handlować z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie za pośrednictwem swoich urządzeń mobilnych.

xStation 5

Platforma oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak zaawansowane wykresy, szeroki wybór instrumentów, wiadomości w czasie rzeczywistym i alerty cenowe.

Aplikacja XTB jest dostępna do bezpłatnego pobrania w Apple App Store i Google Play dla urządzeń z systemem Android.

Obsługa klienta w XTB: Opinie

Obsługa klienta jest jedną z najbardziej cenionych, z 24-godzinną obsługą klienta w języku polskim od poniedziałku do piątku, która może być świadczona w następujący sposób:

 • ✅ Biuro: ul. Prosta 67 00-838 Warszawa
 • ✅ Telefon kontaktowy: +48 22 273 99 60
 • ✅ E-mail: [email protected]
 • ✅ Obsługa w języku polskim: Tak
 • ✅ Chatbot: Tak

Edukacja XTB

Jednym z aspektów, w których XTB wyróżnia się najbardziej, jest oferta ciągłego szkolenia klientów. Mają akademię, w której mają cztery poziomy dla różnych profili klientów: podstawowy, średniozaawansowany, ekspert i premium.

Ponadto oferują seminaria na żywo, wiadomości rynkowe i mają dużą grupę analityków, którzy uzupełniają wszystkie powyższe szkolenia.

Oferują 18 godzin szkoleń online i 30 analiz tygodniowo, a także ponad 100 lekcji na różnych poziomach w sieci.

XTB jest dla początkujących czy dla ekspertów?

Odpowiedź brzmi: dla obu, zobaczmy dlaczego tak twierdzę.

XTB Opinie: Idealny broker dla początkujących

XTB jest stosunkowo łatwym w użyciu brokerem internetowym, nawet początkujący trader szybko sobie z nim poradzi. Nie oznacza to jednak, że jest najbardziej intuicyjny na rynku.

Mimo to handel na platformie xStation XTB jest naprawdę prosty: wystarczy wyszukać papier wartościowy w wyszukiwarce, wybrać go i otworzyć pozycję.

Kolejną zaletą, którą uznaliśmy za szczególnie atrakcyjną, są narzędzia szkoleniowe, które są niemal bezkonkurencyjne. XTB zapewnia akademię dla wszystkich oferowanych rynków, w tym analizę techniczną i fundamentalną, zarządzanie ryzykiem oraz lekcję, jak najlepiej wykorzystać xStation, która dostosowuje swój poziom do poziomu umiejętności inwestora, umożliwiając mu wybór między podstawowym, średniozaawansowanym, eksperckim i premium.

Ich usługa analizy rynku jest również fascynująca, pokazując najnowsze wiadomości rynkowe i kalendarz ekonomiczny podkreślający kluczowe wydarzenia gospodarcze i finansowe. Jest to ważna rzecz, o której należy pamiętać, ponieważ wydarzenia te mogą poruszać rynkami i powodować wahania cen, ale posiadanie narzędzia, które to pokazuje, znacznie to ułatwia.

Opinie o XTB: Idealny broker dla ekspertów

XTB jest dobrym brokerem dla doświadczonych traderów. Niskie prowizje wyróżniają XTB na tle konkurencji i sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo handlują.

XTB oferuje xStation 5 i jego aplikację (XTB App) jako platformy transakcyjne xStation 5 jako platformy transakcyjne.

Są one łatwe w użyciu i mogą być używane zarówno przez nowicjuszy, jak i ekspertów. Ci drudzy uzyskają z nich więcej, ponieważ będą mogli lepiej wykorzystać oferowane przez nie narzędzia analizy technicznej.

Można je również dostosować, aby pokazywały nasze ulubione aktywa i wskaźniki.

Szkolenie XTB docenią zarówno początkujący, jak i doświadczeni traderzy. Program ten obejmuje szeroki zakres tematów i może być dostosowany do wymagań wszystkich użytkowników, dzięki czemu zawsze można nauczyć się czegoś nowego!

Porównanie XTB z innymi brokerami

Innym sposobem oceny przydatności tego brokera jest nie tyle dogłębne poznanie go, co porównanie z niektórymi z jego głównych konkurentów. Oto wybór najlepszych porównań, jakie mamy na temat XTB w Rankia.

👉 DEGIRO vs XTB

👉 eToro vs XTB

👉 XTB vs Interactive brokers

Opinie użytkowników o XTB

Opinie na temat XTB były w ostatnich latach bardzo zróżnicowane. Skupienie się na edukacji i grupie renomowanych analityków, a także oferowanie akcji i funduszy ETF bez prowizji sprawiło, że stali się oni jednym z preferowanych brokerów dla inwestorów w Europie i znajdują się w pierwszej piątce największych europejskich brokerów na rynku pod względem liczby aktywnych klientów.

Jedną z najpopularniejszych stron, na których ludzie piszą recenzje i oceniają różne usługi, jest Trustpilot.com. Na tej stronie możemy znaleźć kilka opinii na temat XTB. Ogólnie widzimy, że opinia o tym brokerze jest dobra.

Podkreślamy, że XTB ma bardzo dużą liczbę recenzji, ponad 850, z czego 60% uważa go za doskonałego, ze średnią oceną 4 gwiazdek (na 5).

xtb trustpilot

Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na ogólną opinię użytkowników XTB w wersji aplikacji w Google Play, widzimy zbieżność z tym, co pokazuje Trustpillot. Tak więc, po raz kolejny widzimy średnią ocenę 4,2 gwiazdki (na 5), ale w tym przypadku w sumie ponad 40 000 opinii.

xtb playstore

Nasze opinie o XTB: Recenzja 2024

XTB jest regulowany przez kilka organów finansowych na całym świecie.

Opinie o XTB zmieniły się na lepsze w ostatnich latach, głównie ze względu na jego ewolucję od brokera CFD zorientowanego na czysty handel, do brokera dla inwestorów długoterminowych.

Z drugiej strony, nie mniej godne uwagi jest zaangażowanie XTB w edukację finansową, gdzie grupa renomowanych analityków stara się regularnie oferować wszelkiego rodzaju szkolenia, od webinarów za pośrednictwem kanału Youtube – można również zapisać się na nie na Rankia – po przewodniki dla inwestorów, takie jak te omówione w tym artykule.

Naszym zdaniem XTB to świetny broker, który oferuje szeroką gamę instrumentów finansowych, z katalogiem ponad 3000 realnych akcji i ponad 300 ETF-ów, z opcją inwestycji ułamkowych od 10 euro (1 euro w przypadku ETF-ów). Polski broker może dostosować się do różnych profili inwestycyjnych.

Ponadto, katalog akcji i ETF-ów jest bezprowizyjny, co sprawiło, że stał się jednym z preferowanych brokerów w Europie dla społeczności inwestycyjnej i jest już jednym z 5 najlepszych europejskich brokerów pod względem liczby aktywnych klientów.

Jego platforma jest jednak łatwa w użyciu, ale jeśli jesteś początkującym, może nie być najłatwiejsza na rynku.

Wreszcie, jedną z wad XTB są opłaty za wymianę walut, które mogą być wysokie w porównaniu z innymi brokerami, wynoszące 0,5% od zainwestowanej kwoty.

XTB opinie: Zalety i wady XTB

Podsumowując, możemy zakończyć tę recenzję, określając zalety i wady korzystania z tego brokera, które zostały szczegółowo opisane poniżej:

Zalety XTB

 • ✅ Lokalny nadzór organów regulacyjnych we wszystkich krajach, w których jest obecny.
 • ✅ Oprocentowane saldo rachunku od 2% (w euro) do 5% (w dolarach).
 • ✅ 0% prowizji od akcji i funduszy ETF
 • ✅ Bardzo przystępna inwestycja od 10 euro dzięki nowemu produktowi – akcjom ułamkowym.
 • ✅ Nagroda w konkursie Rankia Awards za najlepszą obsługę klienta w 2023 r.
 • ✅ Wysokiej jakości szkolenia i zespół wyspecjalizowanych analityków
 • ✅ Broker skierowany do wszystkich profili inwestorów; od traderów po inwestorów.

Wady XTB

 • ❌ Nie pozwala na integrację z profesjonalnymi platformami handlowymi, takimi jak Tradingview lub ProRealTime.
 • ❌ Prowizja za wymianę walut wynosi 0,5%, co jest dość wysoką stawką.

XTB opinie: Często zadawane pytania

Ile trzeba wpłacić na XTB?

XTB nie wymaga minimalnego depozytu na swoich kontach inwestycyjnych. Możesz otworzyć konto i rozpocząć inwestowanie nawet bez określonej minimalnej wpłaty.

Jak długo trwa wypłata z XTB?

Po złożeniu dyspozycji wypłaty w walucie PLN. Wypłata trwa jeden dzień roboczy.

Czy XTB jest legalne?

XTB jest w 100% bezpiecznym brokerem i możemy zapewnić, że nie jest to oszustwo z trzech powodów:
Jest regulowany przez organy nadzoru finansowego różnych krajów FCA (Wielka Brytania), KNF (Polska), CNMV (Hiszpania),
Posiada fundusz gwarancyjny w wysokości do 100 000 EUR dla europejskich inwestorów w przypadku bankructwa.
Jest notowany na giełdzie, co zapewnia mu dodatkowe bezpieczeństwo.

Czy pieniądze w XTB są bezpieczne?

Tak, XTB jest bezpieczny. Zapewnia bezpieczeństwo dzięki swoim regulacjom przez FCA, CySEC, IFSC i KNF oraz funduszom gwarancyjnym: Zasady ochrony klienta poprzez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC), oraz Fundusz Odszkodowań (ICF) do 20 000 euro.

Jak długo trwa otwarcie konta XTB?

Proces otwarcia rachunku w XTB jest bardzo szybki i trwa kilka minut. Po otwarciu rachunku inwestycyjnego będziesz mógł inwestować na rynkach finansowych.

Ile kosztuje konto na XTB?

Podobnie jak inne brokerzy, XTB pobiera opłatę za zarządzanie kontem. Jeśli konto nie będzie aktywne przez okres dłuższy niż 365 dni, zostanie naliczona miesięczna opłata w wysokości 10 EUR.

Czy na XTB kupuje prawdziwe akcje?

Tak, Prawdziwe Akcje, 0% prowizji.

Jak wypłacić pieniądze z XTB?

Aby wypłacić środki, należy wybrać konto, z którego mają one zostać wypłacone, a następnie podaj kwotę do wypłaty i kliknij przycisk „Wypłata”. Po tych krokach otworzy się okno, w którym trzeba wybrać konto, z którego chce się wypłacić pieniądze.

Jak wpłacić pieniądze na XTB?

Aby dokonać wpłaty lub wypłacić pieniądze na XTB, istnieją różne opcje, przelew bankowy, karta kredytowa/debetowa, PayPal, Skrill lub Neteller.

Ile kosztuje wyplata z XTB?

W przypadku wypłat poniżej 500 złotych XTB pobiera prowizję w wysokości 50 złotych. Natomiast wypłaty powyżej 500 złotych są bezpłatne.

Ilu użytkowników ma XTB?

Na początku 2024 r. XTB ma ponad 840 000 aktywnych kont.

Disclaimer:

Do miesięcznego obrotu 100 000 EUR. Transakcje powyżej tego limitu zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,2% (min. 10 EUR). Może mieć
zastosowanie 0,5% koszt przewalutowania.

Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...