Jak wypłacić środki z XTB?

Jeżeli chcesz otworzyć konto w XTB, powinieneś wiedzieć, jak wygląda proces wpłacania i wypłacania środków, czy naliczane są prowizje oraz jakie metody płatności są dostępne. Wypłata środków z platformy XTB jest możliwa na różne sposoby, w tym na konto bankowe, przy czym XTB oferuje różne metody wypłaty, z uwzględnieniem preferencji klienta. Dlatego też w tym wpisie sprawdzimy, jak łatwo jest wypłacać i wpłacać środki w XTB, dostępne waluty, warunki i prowizje. 

wypłacić środki z XTB

XTB jest brokerem internetowym regulowanym przez różne organy finansowe, w tym FCA, jeden z najważniejszych organów nadzoru finansowego na świecie, oraz Komisję Nadzoru Finansowego. Posiada wielokrotnie nagradzaną autorską platformę transakcyjną xStation. Szeroki wachlarz papierów wartościowych obejmuje ponad 5 400 instrumentów, w tym indeksy giełdowe, towary, waluty, akcje, kryptowaluty i fundusze ETF.

XTB: Wypłata środków

W XTB wypłata środków z rachunku handlowego jest prostym procesem, który można przeprowadzić w Pokoju Inwestora.         

 1. Kliknij zakładkę „Wypłata” u góry strony.         
 2. Środki są zwykle wypłacane do pierwotnego źródła, tj. metody płatności użytej do wpłaty. Może się jednak zdarzyć, że instrument depozytowy nie obsługuje wypłat. W takim przypadku klient musi podać dane dotyczące rachunku bankowego, którego jest posiadaczem.      
 3. Jeśli dokonujesz wypłaty przelewem bankowym, podaj nazwę banku, numer konta, walutę, kod SWIFT/BCI.          
 4. Jeśli jest to Twoja pierwsza wypłata, musisz przedstawić wyciąg bankowy, na którym wyraźnie widać dane klienta. Tę czynność należy wykonać tylko raz, a następnie kliknąć przycisk „Dodaj nowy rachunek bankowy”.          
 5. Po zweryfikowaniu konta bankowego możesz ponownie zalogować się do sekcji „Wypłaty”, wybrać konto, wprowadzić kwotę wypłaty i gotowe.          
 6. Otrzymasz potwierdzenie wypłaty.          
 7. Proces weryfikacji zostanie przeprowadzony tylko raz, gdy konto jest nowe.

Należy pamiętać, że w celu wypłaty środków z konta handlowego XTB należy zweryfikować konto za pomocą dokumentu tożsamości. Ponadto firma zastrzega sobie prawo do zażądania dowodu instrumentu płatniczego, który ma zostać wypłacony.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

XTB wypłata środków: Ile trwa?

Wypłata środków jest możliwa jedynie na Twoje własne konto bankowe. Nie ma opcji przekazania środków na konto osoby trzeciej. Nie są pobierane dodatkowe opłaty ani za wypłatę, ani za przewalutowanie. Proces wypłaty rozpoczyna się w ciągu trzech godzin od złożenia wniosku i nie można go anulować po upływie tego czasu. Wypłaty w walucie PLN zazwyczaj są zrealizowane następnego dnia roboczego. Natomiast przelewy w USD lub EUR mogą wymagać więcej czasu i mogą być przetwarzane przez banki przez okres 2-3 dni, zanim środki pojawią się na Twoim koncie.

XTB opłaty za wypłatę środków

Nie, nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty za wypłatę środków.

Jak anulować wypłatę?

Jeśli chcesz anulować wniosek o wypłatę środków, skontaktuj się z działem obsługi klienta XTB, aby uzyskać szczegółowe informacje. Należy jednak pamiętać, że pozytywna odpowiedź na prośbę o anulowanie nie jest zagwarantowana.

Jak wpłacić kapitał w XTB

Aby wpłacić kapitał na platformę XTB, możesz skorzystać z różnorodnych metod, takich jak:

 • Przelew bankowy
 • BLIK
 • PayPal
 • PayU
 • Karta kredytowa (Visa/Mastercard)

Po zalogowaniu się na swoje konto, przechodzisz do sekcji wpłat, gdzie masz możliwość wyboru preferowanej metody wpłaty kapitału i krok po kroku postępujesz zgodnie z instrukcjami dla wybranej formy płatności.

Wpłaty XTB: Prowizje

 Jeśli chodzi o prowizje:        

 • Wpłaty w XTB dokonywane za pomocą przelewu bankowego są całkowicie bezpłatne.
 • Wpłaty na XTB za pomocą BLIK, przelewu bankowego oraz PayPal są wolne od opłat. Jednakże wpłaty dokonywane przy użyciu PayU, Visa lub Mastercard podlegają opłacie w wysokości 0.66%.

Uwaga: Należy pamiętać, że w przypadku korzystania z usług banku innego niż oferowany przez XTB, bank może naliczyć opłaty za przelew. W przypadku gdy waluta instrumentu płatniczego jest inna niż waluta rachunku inwestycyjnego lub rachunku bankowego, do waluty instrumentu płatniczego mogą mieć zastosowanie opłaty za kurs wymiany.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

Jak długo trwa oczekiwanie na wpłatę pieniędzy do XTB?

 Wpłaty na rachunek XTB są niezwłocznie księgowane na rachunku. Wyjątkiem są przelewy bankowe, które w przypadku rachunków lokalnych są zazwyczaj rozliczane w ciągu 24 godzin roboczych. Jeśli przelew pochodzi z konta zagranicznego, wpłata może potrwać od 2 do 5 dni.

Uwaga: Wpłaty przelewem bankowym są dokonywane w następujących godzinach: 9:00 – 11:30 – 15:30 – 18:30.

Pamiętaj, że aby proces wpłaty przebiegł pomyślnie, Twoje konto XTB live musi zostać zweryfikowane za pomocą dokumentu tożsamości. W przeciwnym razie możesz napotkać problemy podczas dokonywania wpłaty.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że musisz być posiadaczem instrumentu płatniczego, z którego chcesz skorzystać. Zabrania się korzystania z kont lub e-portfeli osób trzecich.

Jak anulować wpłatę na XTB?

 Zgodnie z regulaminem świadczenia usług maklerskich XTB stwierdza się, że:

 • Klient zobowiązuje się nie składać wniosku o zwrot środków już zaksięgowanych w trakcie i po zakończeniu korzystania z usług Spółki. W przypadku otrzymania przez Spółkę takiego żądania, Spółka zastrzega sobie prawo do zablokowania Klientowi dostępu do Biura Klienta.
 • Wpłacając środki, Klient zobowiązuje się, że nie będzie składał wniosku o odzyskanie płatności, ani w czasie, ani po zakończeniu korzystania z usług Spółki.
 • Mówiąc prościej, nie można anulować wpłaty, gdy środki znajdą się na koncie handlowym XTB. Takie postępowanie może doprowadzić do zablokowania konta i zamrożenia środków na określony czas.
 • Spółka może jednak zdecydować o zwrocie środków Klientowi do źródła, z którego zostały one otrzymane, z dowolnego powodu i w dowolnym czasie. Środki, o które wystąpiono w ramach wypłaty, zostaną przekazane do pierwotnego źródła, tj. do wykorzystanego środka płatniczego. W przypadku, gdy użyty środek płatniczy nie może być użyty do wypłaty, Klient musi podać rachunek bankowy posiadany przez Klienta.

Opłata za brak aktywności XTB

Opłata za brak aktywności wynosi 10 euro miesięcznie pod warunkiem spełnienia obu warunków:

 • braku otwarcia lub zamknięcia pozycji na rachunku w ciągu 365 dni, oraz
 • braku zasilenia rachunku w ciągu ostatnich 90 dni.

Kwota ta jest pobierana z wolnych środków na rachunku przeliczonych na walutę rachunku. W przypadku ich braku, opłata nie jest naliczana.

XTB problem z wypłatą

Wypłata środków jest możliwa tylo na konto bankowe, którego jesteś właścicielem. XTB pobiera prowizję w kwocie 50 złotych przy wypłacie środków poniżej 500 złotych natomiast wypłaty powyżej 500 złotych nie są obarczone prowizją.

Opłaty nie są również pobierane za wypłatę środków w EUR czy USD, ale dodatkowe opłaty mogą być jednak pobrane przez bank odbiorcy lub banki pośredniczące w realizacji wypłaty.

Wypłaty realizowane są do godziny 14:30. Dyspozycja złożona po tej godzinie będzie zrealizowana następnego dnia roboczego. Czas transferu środków po złożeniu dyspozycji wypłaty w walucie PLN zazwyczaj trwa jeden dzień roboczy. Wypłata środków w USD czy EUR może być przetwarzana przez banki dłużej (zazwyczaj 2-3 dni). Jeżeli środki nie dotrą na Twoje konto możesz skontaktować się z XTB na czacie, mailowo na [email protected] oraz telefonicznie pod numer +48 22 2019560.

Zobacz także:

Często zadawane pytania

Ile trwa wyplata z XTB na konto?

Czas wypłaty środków z XTB na Twoje konto bankowe zazwyczaj zależy od metody płatności oraz lokalizacji banku. Wypłaty mogą być zrealizowane w ciągu jednego dnia roboczego dla wypłat w walucie PLN. W przypadku wypłat w innych walutach, taki jak USD czy EUR, czas ten może się wydłużyć i środki mogą pojawić się na Twoim koncie bankowym po 2-3 dniach roboczych.

Jak wypłacić pieniądze z XTB?

Aby wypłacić pieniądze z XTB, należy zalogować się na swoje konto, przejść do sekcji dotyczącej wypłat i wybrać metodę wypłaty, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.

Ile kosztuje wypłata z XTB?

XTB nie pobiera opłat za wypłatę środków na konto bankowe. Jednakże, opłaty mogą wystąpić w przypadku wpłat dokonywanych poprzez niektóre metody płatności, na przykład PayU, Visa lub Mastercard, gdzie opłata wynosi 0.66%.

Ile wynosi prowizja na XTB?

Prowizja na XTB może różnić się w zależności od konkretnych operacji, ale XTB nie pobiera standardowej prowizji za wypłatę na konto bankowe. Jednakże, opłaty mogą być stosowane w przypadku wybranych metod wpłaty – opłata 0.66% za wypłatę przy użyciu PayU, Visa lub Mastercard.

XTB

8.75/ 10

Rynki:

Polska, Europa

Dostępne są różne rodzaje produktów (akcje, ETFy, CFD).

XTB jest regulowany i nadzorowany przez FCA, CySEC, IFSC i KNF.

Szkolenie akademii i pracowników, obsługa klienta w języku polskim

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty. Oferowane instrumenty finansowe są ryzykowne.
Inwestuj odpowiedzialnie.

Minimalny depozyt:

€0.00

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...