Dni bez sesji na giełdzie w USA

W tym poście przedstawimy kalendarz świąt na rok 2024 w Stanach Zjednoczonych, abyś mógł dowiedzieć się, kiedy są dni bez sesji na giełdzie w USA oraz jakie są ustalone godziny i święta na Wall Street.

kalendarz gieldowy usa

Dni bez sesji USA: Święta na Wall Street

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych nosi nazwę NYSE lub New York Stock Exchange. Jest to jedna z głównych platform dla giełdy nowojorskiej i całego świata.

Nazywana jest przez inwestorów Wall Street Stock Exchange, ponieważ znajduje się przy 11 Wall St, New York, NY 10005 w Stanach Zjednoczonych, a siedziba NYSE znajduje się przy 18 Broad Street na Manhattanie.

Giełda stosuje kalendarz świąt, który różni się od kalendarza roboczego kraju, w którym działa. W tym przypadku, rynki finansowe mają mniej dni wolnych, więc poniżej przedstawiamy godziny handlu na Wall Street oraz dni wolne od pracy.

Giełda USA: Dni wolne od pracy

Wall Street jest jedną z wiodących giełd papierów wartościowych na świecie i ustalono, że w tym roku zostanie zamknięta na dziesięć dni, kiedy nie będzie żadnych notowań. Podobnie, gdy dochodzi do takich zamknięć, zmniejsza się wolumen kontraktów oraz ruchy kupna i sprzedaży na rynku finansowym.

Oto planowane zamknięcia na ten rok:

DataŚwięto
1 stycznia 2024Dzień wolny
15 stycznia 2024Święto Martina Lutera Kinga
19 lutego 2024Dzień Prezydencki
29 marca 2024Wielki Piątek
27 maja 2024Święto Pamięci
19 czerwca 2024Dzień Wyzwolenia
3 lipca 2024Koniec sesji 19:00 CEST
4 lipca 2024Dzień Niepodległości
2 września 2024Święto Pracy
28 listopada 2024Święto Dziękczynienia
29 listopada 2024Koniec sesji 19:00 CET
24 grudnia 2024Koniec sesji 19:00 CET
25 grudnia 2024Boże Narodzenie
Giełda USA: Dni wolne od pracy w 2024 r.

W jakich godzinach działa giełda?

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych, czyli NYSE, działa w następujących godzinach: Otwierana jest codziennie o 9:30 i zamykana o 16:00 (czasu amerykańskiego).

Tak więc, jeśli jesteś w Polsce, godziny byłyby oddalone od siebie o sześć godzin: godziny otwarcia giełdy to 15:30 i zamknięcia 22:00 (czasu polskiego).

Przeczytaj także:

Inne daty i godziny, które należy wziąć pod uwagę

1. Nie zapominajmy, że 28 listopada (dzień po Święcie Dziękczynienia) rynek amerykański zostanie zamknięty o godzinie 13:00 (19:00 czasu polskiego) w Nowym Jorku podczas Czarnego Piątku.

2. Pamiętaj, że gdy święto giełdowe wypada w sobotę, rynek zostanie zamknięty w poprzedni piątek (chyba, że ten piątek jest końcem miesiąca lub roku). Podobnie, jeśli święto wypada w niedzielę, giełda zostanie zamknięta w poniedziałek.

Dni bez sesji w USA: Zmiany w okresie letnim i zimowym

Zmiany związane z czasem letnim i zimowym wpływają na godziny otwarcia giełdy w USA. Podczas okresu czasu letniego w Stanach Zjednoczonych, Wall Street otwarta będzie przez dwa tygodnie o godzinie 14:30. Natomiast w czasie zimowym, giełda będzie czynna o tej samej godzinie przez tydzień.

Zalecamy dokładne sprawdzenie każdej daty, co pozwoli lepiej planować dni i godziny inwestycji.

Szukasz brokera do inwestowania w USA? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

YoY: Czym jest i jak obliczyć?
YoY, znany również jako Year-Over-Year (po polsku: rok do roku), jest porównaniem statystyki z jednego okresu do tego samego okresu w poprzednim roku. Okres ten to zazwyczaj miesiąc lub kwartał. Wskaźnik rok do roku oblicza zmianę procentową w cią...
Kalendarz dywidend
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, to być może chcesz wiedzieć więcej o dywidendach i kiedy ...