Interactive Brokers: Opinie, Oferta i Opłaty

Historia Interactive Brokers rozpoczęła się ponad 42 lata temu, w 1977 roku, za sprawą obecnego prezydenta i dyrektora generalnego, Thomasa Peterffy’ego. Od tego czasu firma rosła zarówno pod względem działalności, jak i reputacji, stając się jednym z najbardziej prestiżowych i szanowanych brokerów na świecie. W dzisiejszym artykule omówimy opłaty, ofertę oraz opinie o Interactive Brokers.

interactivebrokers

Firma Interactive Brokers z siedzibą w Greenwich w Connecticut, urosła do ponad 10,6 miliardów dolarów kapitału akcyjnego, ponad 2.650 pracowników i biur na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych (siedziba główna), Kanadzie, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Australii, Hongkongu, Indiach, Japonii i Singapurze. Ponadto, firma zadebiutowała na giełdzie w 2007 roku i od tego czasu można kupować jej akcje na NASDAQ pod kodem IBKR.

Jako broker notowany na giełdzie, jego rachunki są publiczne i możemy uzyskać więcej informacji o firmie.

Jak działa Interactive Brokers?

 • 🌎 Regulacja: SEC (USA), CBI (Irlandia)
 • 💰 Prowizje: Niskie
 • 💰 Minimalny depozyt: Brak
 • 💵 Opłata za brak aktywności: Nie
 • 💵 Koszt wypłaty: Nie
 • 📈 Produkty: Akcje, ETF, Forex, Obligacje, Opcje, Futures, CFD, Krypto
 • 🕹️ Konto demo: Tak

Interactive Brokers zawsze stawiał na innowacje i technologię, a teraz oferuje użytkownikom zaawansowane funkcje i usługi w przystępnej cenie. Ponadto, oferuje odsetki do 4,83% na niewykorzystane środki.

Interactive Brokers jest znany na całym świecie ze swoich przystępnych cen, zaawansowanej platformy i konkurencyjnych planów. Obecnie ma siedziby w Stanach Zjednoczonych, w stanie Connecticut, w mieście Greenwich, a w Europie ma biura w Irlandii, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.

Czy Interactive Brokers to bezpieczny broker?

Aby zrozumieć, czy broker jest rzeczywiście dobrym wyborem, należy również sprawdzić jego solidność i bezpieczeństwo.

Pod tym względem Interactive Brokers nie zawodzi, ponieważ był pierwszym brokerem-dealerem zatwierdzonym przez FINRA do codziennego obliczania rezerw na rzecz swoich klientów, podczas gdy standard branżowy wymaga obliczania rezerw co tydzień lub co miesiąc.

Te środki ochrony klientów IBKR zmniejszają ryzyko, że w przypadku likwidacji firmy ich środki mogą nie zostać w pełni zwrócone.

Ponadto, kapitał netto IBG LLC (Interactive Brokers Group) przekracza 10 miliardów dolarów, co jest o 6,5 miliarda dolarów więcej niż wymagają organy regulacyjne i jest kontrolowany przez tę samą spółkę notowaną na giełdzie, Interactive Brokers Group, Inc. na 21,8. %, jak również przez jej pracowników i spółki stowarzyszone na 78,2%.

Rachunki inwestycyjne klientów w Interactive Brokers LLC są chronione przez Securities Investor Protection Corporation („SIPC”) do maksymalnej kwoty 500 000 dolarów (z limitem gotówkowym 250 000 dolarów). W Polsce, z kolei, oferuje ochronę do 20 000 euro.

Kolejnym istotnym aspektem, który pozytywnie wpływa na stabilność Interactive Brokers, jest fakt, że jest to broker DMA, a nie market maker. Oznacza to, że działa jako czysty pośrednik na zasadzie „execution only”, nie wystawiając się więc jako potencjalna strona przeciwna w transakcjach klientów.

Regulacja Interactive Brokers

Amerykańska firma Interactive Brokers LLC jest regulowana przez SEC, Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, oraz przez CFTC, Komisję Handlu Kontraktami Terminowymi, a także jest notowana na Nasdaq.

Jest również członkiem NYSE, FINRA i SIPC, czyli Securities Investor Protection Corporation.

Dla klientów w Polsce i klientów mieszkających w Europie Zachodniej, firma działa poprzez Interactive Brokers Ireland, regulowaną przez CBI (Centralny Bank Irlandii).

Interactive Brokers Polska: Oferta inwestycyjna

Interactive Brokers oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów finansowych, w tym:

 • 📈Akcje i ETF
 • 💹Opcje
 • 📉Futures i opcje na futures
 • 💱Waluty Spot
 • 💰Obligacje
 • 💼Fundusze inwestycyjne
 • 💼Fundusze hedgingowe
 • 📊CFD
 • 💱Kryptowaluty (także ETP na kryptowaluty)

IBKR Akcje Ułamkowe to jeden z najnowszych produktów: możesz teraz inwestować w amerykańskie i europejskie akcje i fundusze ETF za ułamek ceny akcji i zbudować zrównoważony portfel. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać akcje lub ETF i zdecydować, ile chcesz zainwestować.

Ale przyjrzyjmy się szczegółowo wszystkim produktom, które IBKR oferuje swoim klientom do handlu.

Rynki w Interactive Brokers

Interactive Brokers zapewnia również dostęp do ponad 150 rynków finansowych w 33 krajach z 24 walutami, od Ameryki Północnej po Amerykę Południową, Europę, Azję i Australię, zapewniając inwestorom instytucjonalnym i profesjonalnym bezpośredni dostęp online do szerokiej gamy usług, zleceń i rozliczeń. Dostęp do danych rynkowych jest gwarantowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

IBKR SmartRoutingSM pomaga uzyskać najlepszą realizację poprzez wyszukiwanie najlepszych dostępnych cen dla akcji, opcji na giełdach i dark pools. SmartRouting stale ocenia zmiany warunków rynkowych i dynamicznie przekierowuje całość lub część zlecenia inwestora, dążąc do natychmiastowej realizacji elektronicznej.

Interactive Brokers: ETF i akcje

Na Interactive Brokers możecie handlować akcjami na ponad 80 rynkach z niskimi prowizjami od 0,0005 USD za akcję i najniższymi na rynku stopami finansowania. Dodatkowo możesz zarabiać na swoich w pełni opłaconych akcjach.

Interactive Brokers pozwala również na zakup części firmy zamiast płacenia za całe akcje. Mówimy o handlu ułamkowym. Klienci mogą korzystać z usługi, aby wybrać dowolną dostępną amerykańską akcję. Ten broker obecnie nie oferuje ułamkowych akcji na zagranicznych giełdach, ale można handlować ułamkami akcji amerykańskich, pod warunkiem, że są notowane na NYSE, NASDAQ, AMEX, ARCA lub BAT.

Od grudnia 2021 roku Interactive Brokers wprowadził GlobalAnalyst, nowe narzędzie, które pozwala inwestorom porównywać względne wyceny i wskaźniki finansowe akcji na całym świecie. To proste, darmowe narzędzie jest dla każdego inwestora szukającego międzynarodowych akcji. Narzędzie GlobalAnalyst jest dostępne bezpłatnie dla obecnych i przyszłych klientów Interactive Brokers.

Z GlobalAnalyst inwestorzy mogą wyszukiwać tytuły według regionu, kraju, sektora, kapitalizacji rynkowej i waluty. Wyniki pokazują bieżącą cenę rynkową i różne wskaźniki finansowe, w tym wskaźnik PEG (Cena/Zysk/Wzrost).

IBKR: Amerykańskie i europejskie akcje ułamkowe

Inwestowanie w akcje ułamkowe europejskich spółek i funduszy ETF jest dostępne w Interactive Brokers od 2022 roku. Interactive Brokers oferuje obecnie ułamkowe udziały w amerykańskich i europejskich spółkach akcyjnych i funduszach ETF przy minimalnym zakupie w wysokości 1 USD.

Jak sama nazwa wskazuje, ułamkowe akcje lub ułamkowe fundusze ETF to jednostki akcji, które reprezentują część całej akcji. Akcje i fundusze ETF notowane na wybranych giełdach o średnim dziennym wolumenie wynoszącym co najmniej 5 milionów dolarów i kapitalizacji rynkowej przekraczającej 5 miliardów dolarów kwalifikują się do handlu akcjami ułamkowymi.

Teraz możesz zbudować zrównoważone portfolio, inwestując w amerykańskie i europejskie akcje i ETFy za ułamek ich ceny. Musisz tylko zdecydować, ile chcesz zainwestować w akcje lub ETF. Interactive Brokers oferuje handel akcjami ułamkowymi na wszystkich swoich platformach handlowych, w tym IBKR GlobalTrader, prostą aplikację, która pozwala inwestorom na handel akcjami z dowolnego miejsca na świecie.

Fundusze inwestycyjne

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne z Interactive Brokers zapewnia dostęp do ponad 40 000 funduszy z całego świata. Z tego ponad 7700 funduszy jest dostępnych bez prowizji transakcyjnej, a wiele innych oferuje niskie prowizje oraz brak opłat za przechowywanie.

IBKR posiada jeden z największych rynków funduszy inwestycyjnych, zawierając w swojej ofercie fundusze takich renomowanych firm jak Allianz, American Funds, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Invesco, MFS, PIMCO i wiele innych.

Obligacje

Również rynek obligacji oferuje szeroki wybór globalnych tytułów o stałym dochodzie, przekraczający milion.

Interactive Brokers udostępnia przydatne narzędzie do badania obligacji, aby porównać dostępne stopy zwrotu i wybrać najlepsze rozwiązanie.

IBKR nie ma żadnych dodatkowych opłat czy wbudowanych spreadów, ale oferuje niskie i całkowicie transparentne prowizje na obligacje. Ponadto, ich klienci mogą ze sobą interaktywnie współpracować, składając oferty i negocjując online, aby przeprowadzić swoje transakcje.

Jednakże, dla obligacji, ograniczona oferta na Euronext stanowi wyjątek w porównaniu do innych produktów.

Opcje

Interactive Brokers dostarcza klientom skuteczne i zaawansowane narzędzia do handlu opcjami na zaawansowanym poziomie i jest jednym z nielicznych brokerów oferujących handel opcjami również na platformie mobilnej.

Prowizje zaczynają się od 0,15$ i dochodzą do 0,65$ za kontrakt na opcje amerykańskie.

Handel opcjami na poziomie międzynarodowym ma dostęp do ponad 30 rynków na całym świecie, od Ameryki Północnej, przez Europę, aż po Azję i Pacyfik.

Dodatkowo, narzędzie Write/Rollover pozwala otwierać lub odnawiać opcje, zwiększając zyski. Za pomocą narzędzia Write szuka się pozycji na tytułach i oblicza liczbę opcji zabezpieczonych, do których można przypisać tytuł niezabezpieczony. Natomiast, korzystając z narzędzia Rollover, można znaleźć wszystkie opcje w portfelu, które są bliskie wygaśnięcia i odnowić je za pomocą podobnych opcji, które wygasają później.

Na koniec, za pomocą Portfela Opcji można szybko i efektywnie przeglądać dane rynkowe w poszukiwaniu strategii dla opcji, aby oferować portfel zgodny z celami ustalonymi przez użytkownika w oparciu o poziom ryzyka.

Inne przydatne narzędzia do handlu opcjami dostępne od IBKR to OptionTrader do tworzenia i zarządzania zleceniami opcji, Options Strategy Builder do tworzenia kombinacji zleceń z wieloma składnikami, Options Strategy Lab do generowania potencjalnie dochodowych kombinacji akcji i opcji na podstawie własnych prognoz, Probability Lab do identyfikacji potencjalnie korzystnych strategii opcji oraz Volatility Lab do poznania przeszłej i przewidywanej zmienności danego tytułu.

Futures

Wiodąca firma brokerska gwarantuje zakup i sprzedaż kontraktów futures po jednych z najniższych stawek prowizyjnych w branży handlu online. Klienci mogą operować na ponad 30 rynkach finansowych w Ameryce Północnej, Europie i Azji, wybierając spośród następujących kontraktów futures:

 • Rolnicze
 • Waluty
 • Soft commodity
 • Energia
 • Indeksy giełdowe
 • Obligacje
 • Stopy procentowe
 • Metale szlachetn
 • Pojedyncze akcje
 • Futures na indeksy zmienności
 • Bitcoin

Jest to również dość korzystna inwestycja, ponieważ europejskie kontrakty futures kosztują od 1 do 3 euro za kontrakt, podczas gdy amerykańskie kontrakty futures kosztują około 2,50 dolarów.

Z IBKR można więc inwestować w kontrakty futures na Bitcoin z jednolitym i przejrzystym planem taryfowym dla kontraktów futures na amerykańskie rynki, który obejmuje prowizję maklerską oraz opłaty regulacyjne, giełdowe i rozliczeniowe. Prowizja za kontrakty futures na kryptowaluty wynosi 10 USD za kontrakt dla produktów CME (Future Bitcoin – Ethereum) i ICE (futures Bakkt Bitcoin). IBKR pokryje opłaty za wymianę, regulacyjne i rozliczeniowe.

ETP na Kryptowaluty

Jeśli chodzi o rynek kryptowalut, klienci obsługiwani przez IB LLC mogą handlować kryptowalutami, kupując ETP od najlepszych zarządców aktywów na świecie: iShares, Lyxor, Fidelity.

W tym sensie, jego działanie jest dość uproszczone:

 • Prowizje zaczynają się od 0,05% wartości transakcji, z minimum 3 euro dla europejskich ETP.
 • Ekspozycję na 50 najpopularniejszych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Stellar, Polkadot, Solana, Ripple, Tezos, Cardano, Litecoin, Tron, Avalanche, Polygon, Terra, Algorand, Binance Coin i Bitcoin Cash.
 • Dostęp do głównych dostawców ETP takich jak XBT, 21shares, Lyxor, Valor, Fidelity, ATME, ETC Issuance GmbH, Wisdomtree, Vaneck, Bitpanda, CoinShares, Iconic Funds, Invesco i Global X.
 • Ponadto, można kupić ETP kryptowalut bezpośrednio z konta IBKR.

Interactive Brokers: Opłaty i Prowizje

Interactive Brokers oferuje dwa typy planów prowizyjnych, jeden stały i jeden zniżkowy. Plany prowizji stałej obejmują stałą opłatę za kontrakt, która obejmuje wszystkie prowizje. Z kolei plan kosztów zniżkowych zapewnia niskie prowizje które maleją wraz ze wzrostem wolumenu, ale obejmują również prowizje giełdowe, regulacyjne i rozliczeniowe.

Poniżej prezentujemy prowizje dla głównych klas aktywów.

📈 Produkt💰Prowizje
Akcje USAOd 0,0005 $ do 0,0035 $
Akcje Belgii, Francji, Xetra (akcje), Włoch, Holandii, HiszpaniiOd 0,015% do 0,05% wartości transakcji
Akcje UKOd 0,015% do 0,05% wartości transakcji
Forex (prowizja odniesienia EUR/USD)7,4 $
Forex (prowizja odniesienia GBP/USD)8,7 $
Obligacje Skarbowe USAOd 0,0001% wartości nominalnej (0.01 punktów bazowych)do 0,002% wartości nominalnej (0.2 punktów bazowych)
Europejskie papiery wartościoweOd 0,025% wartości transakcji (2.5 bps)do 0,1% wartości transakcji (10 bps)
Opcje USAOd 0,15 $ do 0,25 $ / kontrakt
Futures i opcje na Futures
Od 0,25 EUR do 0,90 EUR / kontrakt

Oprocentowanie Interactive Brokers do 4,83%

Interactive Brokers od jakiegoś czasu oferuje wyższe oprocentowanie dla niewykorzystanych środków. Inwestorzy mogą teraz uzyskać do 4,83% na saldach gotówkowych w USD dla inwestorów z saldami powyżej 10 000 USD. Przewidywane są również stawki dla innych walut, w tym EUR.

Konta z saldem 100.000 dolarów otrzymają oprocentowanie Interactive Brokers po maksymalnej stopie. Konta z saldem poniżej 100.000 dolarów otrzymują oprocentowanie proporcjonalne do wielkości konta. Na przykład, konto z saldem 50.000 dolarów otrzyma oprocentowanie niższe o 50% w porównaniu do konta z saldem 100.000 dolarów.

Odsetki naliczane są codziennie, a Interactive dokona wypłat co miesiąc (trzeciego dnia roboczego następnego miesiąca).

Tak więc, jeśli inwestor ma kapitał, dobrym pomysłem byłoby otwarcie konta w Interactive Brokers, zdeponowanie na nim kapitału i nawet jeśli nie będzie handlował ani dokonywał transakcji na rynkach finansowych, otrzyma 4,33% odsetek bez robienia czegokolwiek.

Interactive Brokers: Konto demo

Interactive Brokers oferuje konto demo, które pozwala korzystać z pełnej gamy usług handlowych IB w symulowanym środowisku, które korzysta z rzeczywistych warunków rynkowych. To konto, jednak, jest dostępne tylko po zatwierdzeniu i dofinansowaniu regularnego konta handlowego. 

Jak otworzyć konto demo Interactive Brokers?

Po zatwierdzeniu i zasileniu zwykłego rachunku handlowego można otworzyć rachunek demo (Paper Trading).

Konto Paper Trading jest dostępne w ciągu 24 godzin w normalnych okolicznościach. Zostaniesz poinformowany e-mailem, gdy rachunek będzie gotowy do handlu.

Platformy handlowe Interactive Brokers

Platformy, na których można prowadzić handel z Interactive Brokers, otrzymały wiele ważnych międzynarodowych nagród.

Są to:

 • Portal Klienta
 • Trader Workstation
 • IBKR Mobile
 • GlobalTrader
 • API IBKR
 • ProRealTime

Klienci IBKR działają w ponad 200 krajach za pośrednictwem tych platform, które oferują szeroki zakres narzędzi zaprojektowanych specjalnie dla produktów takich jak OptionTrader i Probability Lab do handlu prostymi lub złożonymi opcjami; FXTrader do handlu na rynku forex; Mutual Fund/ETF Replicator, narzędzia, które pomagają łatwo znaleźć tanie ETFy jako alternatywę dla bardziej znanych funduszy inwestycyjnych, a także narzędzie Screener specjalizujące się w produktach o stałym dochodzie, takich jak obligacje korporacyjne, miejskie i federalne.

Portal Klienta

Platforma Portal Klienta to aplikacja internetowa, z której można sprawdzać notowania i dokonywać transakcji, a także monitorować salda na koncie.

Produkty obsługiwane przez platformę Portal Klienta to:

 • Akcje
 • Opcje i opcje na kontrakty futures
 • Future
 • Warrant
 • Obligacje
 • Fundusze inwestycyjne
 • Metale szlachetne

Cechy tej platformy to:

 • Wyświetlanie pozycji i P&L
 • IB SmartRoutingSM
 • Proste zamówienia
 • Handel symulowany

Ponadto, dla zaawansowanej analizy udostępnia dane rynkowe na żywo, opóźnione i historyczne, wykresy, skanery, wiadomości strumieniowe, sygnały rynkowe IBKR aż do zewnętrznych badań.

Trader Workstation

TWS to główna platforma desktopowa IB i jest zaprojektowana dla aktywnych traderów i inwestorów, którzy chcą handlować wieloma produktami i wymagają większej elastyczności.

TWS Mosaic oferuje natychmiastowe i intuicyjne korzystanie z łatwym i szybkim dostępem do kompleksowych narzędzi handlowych, zarządzania zleceniami, wykresów, list cen i portfela, wszystko z jednego dostosowanego miejsca pracy. Z kolei TWS Classic umożliwia szybkie składanie zleceń z cen bid/ask poprzez wyświetlanie linii zleceń bezpośrednio pod linią danych rynkowych.

Z tą platformą można również mieć konta handlowe symulacyjne, które pozwalają na doskonalenie umiejętności handlowych w symulowanym środowisku. Pozwalają obserwować wyniki nowych strategii bez żadnego ryzyka.

IBKR Mobile

Aby handlować wszędzie, IBKR Mobile jest idealną platformą do handlu i monitorowania konta bezpośrednio z urządzeń iOS i Android, tabletów lub smartfonów.

Aplikacja umożliwia bezpieczne operacje dzięki wstępnej autoryzacji zleceń, która pomaga zapobiegać oszustwom związanym z kartą. Bezpieczeństwo IBKR Mobile jest gwarantowane przez IB Key, system autoryzacji dwuskładnikowej.

IBKR GlobalTrader

Interactive Brokers wprowadził IBKR GlobalTrader, mobilną aplikację umożliwiającą inwestorom handel akcjami, ETF-ami i akcjami frakcyjnymi na całym świecie. Ta nowa aplikacja pozwala inwestorom na handel na ponad 80 giełdach (w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Azji) za pomocą urządzeń mobilnych Android i Apple. IBKR GlobalTrader pozwala inwestorom na wpłaty w 23 różnych walutach. Automatyczna konwersja odbywa się po międzybankowym kursie walutowym w walucie potrzebnej do handlu akcjami na różnych rynkach.

Ponadto, możesz skorzystać z darmowego testu w symulowanym środowisku handlowym z 10.000 $ wirtualnej gotówki.

IBKR GlobalTrader zapewnia inwestorom globalną kompetencję, obsługując ponad 1,75 miliona kont w ponad 200 krajach i terytoriach. Aby zidentyfikować możliwości inwestycyjne na całym świecie, skaner IBKR GlobalAnalyst pomaga inwestorom szukającym globalnej dywersyfikacji.

IBKR GlobalTrader oferuje przejrzyste i niskie koszty transakcji. Prowizje zaczynają się od 0,0035 dolarów za akcję dla inwestorów spoza USA, podczas gdy mieszkańcy USA nie płacą prowizji za akcje amerykańskie. Bez ukrytych spreadów, prowizje od handlu na forex wynoszą 3bps (0,03%) wartości transakcji.

Aplikacja IBKR GlobalTrader zawiera również następujące funkcje:

 • Akcje ułamkowe- Inwestycje w akcje amerykańskie zaczynają się od minimum 1 dolara, niezależnie od ceny akcji.
 • Swap – Inwestorzy mogą kupować lub sprzedawać akcje jednym kliknięciem.
 • Darmowe zasoby edukacyjne – IBKR Campus pozwala traderom na bieżąco śledzić rynki, handel i inwestycje.
 • Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Apple App Store i Google Play. Traderzy mogą również skorzystać z darmowego okresu próbnego IBKR GlobalTrader.

Interactive Brokers API

Na koniec, piątą platformą oferowaną przez Interactive broker jest API IBKR, które pozwala na tworzenie własnych aplikacji do handlu, uzyskiwanie danych rynkowych i wykresów oraz wyświetlanie danych dotyczących własnego konta IBKR za pomocą technologii najbardziej odpowiedniej do własnych potrzeb.

Technologie IB można łatwo zintegrować, aby opracować najbardziej odpowiednie rozwiązania komercyjne dla własnych potrzeb.

IMPACT Interactive Brokers dla inwestorów ESG

IMPACT to mobilna aplikacja handlowa zaprojektowana, aby pomóc świadomym społecznie inwestorom dostosować ich portfele do ich wartości i pomóc kształtować przyszłość, której pragną. Inwestorzy wybierają indywidualne kryteria inwestycyjne spośród 13 wartości i zasad oraz identyfikują spółki zgodne z tymi kryteriami.

Wartości IMPACT mogą być udostępniane na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter i innych platformach, dzięki czemu inni mogą zobaczyć, w jakim stopniu portfel jest dostosowany do społecznie ważnych kwestii, na które inwestorzy zwracają największą uwagę.

ProRealTime Interactive Brokers

Wśród platform wyróżnia się ProRealTime ze względu na szeroki zakres dostosowywanych wskaźników i zaawansowane narzędzia do backtestingu i automatycznego handlu. ProRealTime to platforma inwestycyjna z jednym z najlepszych oprogramowań do handlu na rynku, 19 lat doświadczenia i ponad 780 000 użytkowników na całym świecie. Ta platforma oferuje analizy, z kompletnymi wykresami, ponad 100 wskaźnikami i dużym pakietem narzędzi do analizy technicznej, takimi jak funkcje umożliwiające automatyczne rysowanie linii trendu czy automatyczny handel. Ponadto, ma szeroki katalog produktów, w tym akcje, kontrakty futures, forex, CFD i surowce, metale szlachetne, obligacje i opcje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjach tej platformy, zalecamy przeczytanie: recenzje ProRealTime.

W platformie handlowej ProRealTime zawarty jest również moduł PaperTrading, symulator handlu, który pomaga rozwijać umiejętności inwestorów bez ryzyka dla zainwestowanego kapitału. To narzędzie jest przeznaczone dla osób, które chcą przetestować strategię bez ryzyka utraty zainwestowanych pieniędzy. Co umożliwia PaperTrading?

 • Monitorowanie zamówień i pozycji
 • Tworzenie zleceń (proste, wielokrotne, z dźwignią)
 • Duża różnorodność rynków

Ile kosztuje otwarcie konta w Interactive Brokers?

Główną wadą Interactive Brokers było to, że wcześniej wymagany był minimalny depozyt 10 000 dolarów, aby rozpocząć handel na tej stronie, co czyniło go niedostępnym dla początkujących traderów i/lub tych z małym kapitałem.

Jednakże, w kwietniu 2019 roku Interactive Brokers usunęło minimalną kwotę z kont dla inwestorów detalicznych (która wynosiła 10 000 dolarów) i obniżyło ją do 0.

Rodzaje kont Interactive Brokers

Konto handlowe można otworzyć elektronicznie na oficjalnej stronie IBKR. Podczas procesu otwierania można wybrać między kontem indywidualnym a wspólnym (do dwóch osób). Jedynym wymogiem jest, że musisz mieć więcej niż 18 lat, a proces otwarcia konta na stronie trwa około 45 minut.

Interactive Brokers oferuje wiele struktur kont zaprojektowanych do spełnienia specyficznych potrzeb indywidualnych traderów, inwestorów, doradców, funduszy i klientów instytucjonalnych.

Konta, które można otworzyć, to:

 • Indywidualne, wspólne, powiernicze, IRA i UGMA/UTMA
 • Grupowe i rodzinne
 • Family office
 • Małe firmy
 • Doradcy
 • Zarządzający
 • Brokerzy & FCM
 • Grupy handlowe
 • Fundusze inwestycyjne i hedgingowe
 • Administratorzy

Z IB możesz również zażądać konta wielowalutowego IBKR, które pozwala na handel produktami i dokonywanie wpłat i wypłat w różnych walutach za pomocą jednego konta oznaczonego walutą bazową według własnego wyboru.

Interactive Brokers oferuje również możliwość skorzystania z platformy demonstracyjnej przez 45 dni przed rozpoczęciem procedury otwarcia rachunku. Jednak nawet po otwarciu rachunku nadal masz do dyspozycji platformę symulacyjną analogiczną do rzeczywistej, aby równolegle testować strategie.

Notowania w czasie rzeczywistym

Aby uzyskać dostęp do notowań i danych w czasie rzeczywistym z Interactive Brokers, musisz zapłacić miesięczną opłatę w zależności od rynku. Poniższa tabela pokazuje miesięczną cenę danych w czasie rzeczywistym dla niektórych najpopularniejszych rynków dla inwestorów.

Miesięczna opłata za dostęp do rynków:

 • NYSE: 1,5 $
 • Nasdaq: 1,5 $
 • LSE: 4,25 GBP
 • Xetra (Niemcy): 1,25 €
 • CME: 1,25 USD

Obsługa klienta IBKR

Interactive Brokers oferuje kompleksową obsługę klienta, dostępną 24 godziny na dobę w dni robocze, przez telefon, czat i e-mail, z wsparciem w języku angielskim.

 • Biuro w Polsce:
 • Telefon:
 • Kontakt e-mail:
 • Chatbot:

Obsługa klienta jest znana z efektywności i szybkości, zapewniając szybkie i wyczerpujące rozwiązania.

Telefoniczna obsługa klienta

Interactive Brokers oferuje telefoniczną obsługę klienta przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 00800-42-276537 lub +41-41-726-9500 (dostępny od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku).

Obsługa klienta przez czat

Dostępna 24 godziny na dobę, z wyjątkiem niedziel po godzinie 13:00, opcja czatu umożliwia szybkie uzyskanie odpowiedzi na pytania. Jest to prawdopodobnie najszybsza i najwygodniejsza opcja dla użytkowników, choć dostępna tylko w języku angielskim.

Obsługa klienta przez e-mail

Dla tych, którzy się nie spieszą, e-mail jest najprostszą opcją. Choć może być bardziej czasochłonna, odpowiedzi są zwykle udzielane w ciągu 24 godzin.

Automatyczny chatbot

Interactive Brokers oferuje również automatycznego chatbota opartego na sztucznej inteligencji, który dostarcza odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, pomagając użytkownikom w prosty i szybki sposób.

Opodatkowanie z Interactive Brokers

I kiedy przychodzi kwiecień, zawsze pojawia się to samo pytanie: jak się rozliczyć z fiskusem?

W tym sensie, IBKR ułatwia Ci sprawy, ponieważ musisz tylko pobrać z Twojego profilu raport podatkowy. Z informacjami zawartymi w nim możesz zgłosić władzom podatkowym zyski i straty uzyskane w Twoim portfelu inwestycyjnym w zeznaniu podatkowym za ten rok.

Interactive Brokers: Opinie użytkowników

IBKR otrzymuje na Trustpilot ogólną ocenę 3.5 na podstawie 2,706 opinii. Spośród nich, 44% użytkowników przyznało platformie najwyższą ocenę pięciu gwiazdek, a 19% oceniło ją na cztery gwiazdki. W sumie 63% opinii jest pozytywnych. Z kolei 24% użytkowników wyraziło swoje niezadowolenie, przyznając tylko jedną gwiazdkę, a 5% oceniło platformę na dwie gwiazdki. Około 8% recenzji to oceny średnie, z trzema gwiazdkami. Pomimo dominacji pozytywnych ocen, zauważalna liczba negatywnych opinii wskazuje na pewne problemy, które mogą wpływać na doświadczenie użytkowników.

Opinie o IBKR | Źródło: Trustpilot

Nasze Opinie o Interactive Brokers

Jak wiadomo, Interactive Brokers jest jednym z najlepszych brokerów na świecie, który wyróżnia się bezpieczeństwem, niskimi prowizjami i usługami analizy portfela. Niemniej jednak nie jest to idealny broker, wręcz przeciwnie, ma wiele wymagań, aby otworzyć konto, co w końcu jest normalne, aby filtrować swoich klientów. Wymagania te wzmacniają również wizerunek marki, oferując najlepsze usługi swoim klientom.

Rzeczywiście, podkreślamy przede wszystkim jego funkcję jako brokera opcji z długą historią od 1977 roku, z dostępem do ponad 30 rynków na całym świecie, bardzo niskimi prowizjami i wieloma zaawansowanymi narzędziami do handlu opcjami, a także siłą i bezpieczeństwem kapitału IBKR.

Warto również wspomnieć o oprocentowaniu rachunku w dolarach wynoszącym 4,83% w skali roku (liczone na podstawie dziennych sald). Prawda jest jednak taka, że dotyczy to tylko sald powyżej 10 000 USD, ale tak czy inaczej jest tobroker oferujący najwyższe oprocentowanie za samo zdeponowanie tam swoich pieniędzy.

Zalety i wady inwestowania z IBKR

Przejdźmy teraz do analizy zalet i wad inwestowania u tego brokera. Naszym zdaniem jedną z najbardziej atrakcyjnych cech są niskie prowizje, które plasują się w czołówce branży. Ponadto broker wyróżnia się wysoką wydajnością i oferuje różnorodne platformy dla traderów. IBKR to renomowana firma o solidnej pozycji rynkowej, która pozwala spersonalizować swoje inwestycje dzięki szerokiej gamie produktów finansowych i inwestycyjnych.

👍 Zalety

 • Niskie prowizje od handlu.
 • Szeroka gama produktów.
 • Oprocentowanie do 4,83% na kontach w USD i 3,49% w euro.

👎 Wady

 • Skomplikowany proces otwierania konta.
 • Skomplikowana platforma handlowa.
 • Brak obsługi klienta w języku polskim.

Podsumowując, nasza recenzja podkreśla, że Interactive Brokers zasługuje na miano jednego z najlepszych brokerów, ale może nie być najlepszym wyborem dla początkujących inwestorów.

Porównaj Interactive Brokers z innymi brokerami

Nie jesteś jeszcze pewien? Porównaj Interactive Brokers z innymi brokerami.

Często zadawane pytania

Jak założyć konto na Interactive Brokers?

Konto na Interactive Brokers można założyć w 4 prostych krokach:
1: Kliknij na 'Open Account’ i następnie na 'Start Application’.
2: Wprowadź swoje dane osobowe (email, hasło).
3: Wprowadź informacje regulacyjne i cele inwestycyjne.
4: Zasil konto.

Jak wpłacić pieniądze na Interactive Brokers?

1. Aby wpłacić środki na swój rachunek wejdź do 'Account Management.
2. Następnie wybierz 'Deposit’ z listy 'Transaction types’.
3. Wybierz z listy swoją walutę.
4. Wybierz metodę wpłaty z listy 'Method list’.
5. W polu 'Amount’ wpisz kwotę planowanej wpłaty.
6. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jakie są prowizje Interactive Brokers?

Klienci z USA mogą handlować notowanymi w USA akcjami i ETF-ami za 0 USD za akcję z IBKR Lite. Jeśli wybierzesz IBKR Pro, zapłacisz 0,005$ za akcję przy minimum 1$ i maksimum 1% za akcje i ETF-y notowane w USA. Stopa referencyjna + 1,5% dla IBKR Pro (3,08% w momencie pisania tekstu) oraz stopa referencyjna + 2,5% dla IBKR Lite (4,08% w momencie pisania tekstu).

Czy Interactive Brokers jest bezpieczny?

Interactive Brokers posiada wszystkie kluczowe elementy, które warto wziąć pod uwagę. To bezpieczny broker, ponieważ jest pod ścisłą kontrolą zaufanych organizacji, takich jak SEC, FINRA, NYSE, FCA i inne renomowane agencje regulacyjne na całym świecie.

Czy Interactive Brokers jest dobry dla początkujących?

Interactive Brokers to broker skierowany głównie do profesjonalistów, jednak oferuje także konto demo. Na takim koncie można rozpocząć handel i zapoznać się z rynkami finansowymi bez konieczności ryzykowania swojego kapitału.

Jaki jest minimalny depozyt w Interactive Brokers?

Aby otworzyć rachunek w Interactive Brokers, nie jest wymagany minimalny depozyt.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...