Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta

W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank.

saxo bank

O Saxo Bank

Saxo Bank to duński bank inwestycyjny specjalizujący się w usługach handlu online. Został założony jako broker w 1992 roku, co świadczy o tym, że jest to marka z długą historią w branży.

Opinie Saxo Bank

Firma rozwinęła się od start-upu do w pełni licencjonowanego banku i obecnie oferuje swoje usługi w 72 krajach, z 15 biurami poza Danią.

Jej internetowa platforma transakcyjna, zwana SaxoTrader, została uruchomiona w 1998 r. i posiada opcję detaliczną i profesjonalną. Klienci mają dostęp do ponad 71 000 instrumentów finansowych i mogą inwestować w akcje, fundusze ETF, kryptowaluty, obligacje, fundusze, surowce, instrumenty pochodne i inne. Obecnie klienci z Polski posiadają dostęp również do uproszczonej i bardzo intuicyjnej platformy SaxoInvestor.

 • 0,03% do 0,08% w zależności od rachunku dla akcji, funduszy ETF i kontraktów futures (min. 1 USD).

Saxo Bank: Najważniejsze cechy

 • 🏆 Regulacje: FCA (duński organ finansowy) i FSA (brytyjski organ finansowy).
 • 💰 Fundusz gwarancyjny: 100 000 EUR.
 • 📈 Aktywa finansowe: akcje, fundusze ETF, kryptowaluty, obligacje, fundusze, towary, forex, instrumenty pochodne (kontrakty futures, opcje i kontrakty CFD).
 • 🌍 Rynki: ponad 60 światowych rynków , w tym główne indeksy (Nasdaq, S&P500, Dax, Ibex, indeksy chińskie).
 • 📊 Rodzaje rachunków: rachunek Saxo, rachunek wspólny (współdzielony), rachunek korporacyjny (dla firm) i rachunek profesjonalny.
 • 💸 Prowizje :
  • 0,03 do 0,08 w zależności od rachunku dla akcji, funduszy ETF i kontraktów futures (min. 1 USD).
  • 0,05% dla obligacji.
  • 0$ dla funduszy.
 • 💳 Minimalny depozyt: 0 USD na rachunku Saxo Classic.
 • 🖥️ Platforma: SaxoInvestor, SaxoTraderGO, SaxoTraderPRO.
 • 📞 Kontakt :
  • Telefon: +48 222630733.
 • Wsparcie w języku polskim: tak

Saxo Bank

8/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Fundusz gwarancyjny: 100 000 EUR.

Ponad 71 000 instrumentów finansowych

Regulacje: FCA (duński organ finansowy) i FSA (brytyjski organ finansowy).

Minimalny depozyt:

€0.00

Czy Saxo Bank jest bezpieczny? Regulacje i zabezpieczenia

Aby wiedzieć, czy Saxo Bank jest właściwym wyborem dla Ciebie, konieczne jest zwrócenie uwagi na jego regulacje i gwarancje, ponieważ najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że Twoje pieniądze będą dobrze chronione, jeśli zdecydujesz się je zdeponować na koncie Saxo Bank.

Regulacje

Saxo Bank jest regulowany przez Duński Urząd Nadzoru Finansowego (FSA), ponieważ jego siedziba znajduje się w Kopenhadze w Danii. Bank posiada również oddział w Wielkiej Brytanii i w związku z tym jest także regulowany przez FCA, brytyjski Financial Conduct Authority.

Saxo Bank ogłosił swoje oficjalne mianowanie przez Duński Urząd Nadzoru Finansowego (FSA) jako Globalna instytucja o znaczeniu systemowym (SIFI). To znaczący kamień milowy solidyfikuje rolę Saxo Banku w systemie finansowym oraz potwierdza jego zaangażowanie jako zaufanego partnera dla klientów, partnerów oraz innych interesariuszy na rynkach globalnych.

Desygnacja SIFI to kategoryzacja instytucji finansowych odgrywających istotną rolę w zapewnianiu stabilności i prawidłowego funkcjonowania systemu finansowego. Mianowanie Saxo Banku jako SIFI podkreśla integralną pozycję banku, który wspiera rosnącą liczbę klientów oraz innych uczestników rynku, takich jak banki, fintechy, brokerzy, zarządzający aktywami oraz inni uczestnicy branży, którzy polegają na jego solidności, stabilności, platformach, ułatwianiu rynku oraz zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych.

Czy jest niezawodny? Gwarancje

Teraz, gdy znamy już regulacje Saxo Bank, przejdźmy do tego, co naprawdę ważne: czy moje pieniądze są chronione, jeśli zdecyduję się je zdeponować na jednym z rachunków Saxo Bank?

Po pierwsze, Saxo Bank ma oddziały w wielu krajach, co oznacza, że jest regulowany przez władze w każdym z tych krajów, co pozwala nam sądzić, że jest to dobrze zabezpieczony bank.

Ale to nie wszystko. Saxo Bank zapewnia inwestorom do 100 000 euro w przypadku upadłości banku.

Z tych wszystkich powodów Saxo Bank można uznać za bezpieczny wybór.

Saxo Bank Oferta Promocyjna

Saxo Bank oferuje wyjątkową okazję dla nowych inwestorówinwestuj przez 3 miesiące bez prowizji! Otwórz rachunek przed 31 lipca 2024 r. i skorzystaj z bonusu w wysokości 250 EUR na pokrycie prowizji. Oferta podlega specjalnym warunkom, które należy spełnić, aby skorzystać z promocji.

Po otwarciu konta i dokonaniu pierwszej wpłaty w ciągu 30 dni, środki na prowizje zostaną przyznane w ciągu 3 dni roboczych. Środki te można wykorzystać na prowizje za transakcje na akcjach, funduszach ETF, obligacjach, kontraktach futures, opcjach oraz kryptowalutowych ETP. Warunki oferty są szczegółowo opisane na stronie banku. Ta promocja to doskonała okazja, aby rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem bez dodatkowych kosztów.

Saxo Bank: Oprocentowanie środków

Saxo Bank oferuje teraz możliwość zarabiania odsetek od wolnych środków. Oprocentowanie zależy od kwoty niezainwestowanych środków, a im więcej wpłacisz, tym wyższe oprocentowanie otrzymasz. Opcje VIP i Platinum oferują stałą stopę procentową bez minimalnej kwoty. Odsetki są naliczane codziennie, a środki są dostępne do wypłaty lub inwestycji. Brak limitu wpłat oznacza, że im więcej wpłacisz, tym wyższe oprocentowanie otrzymasz. Oferta VIP jest dostępna dla kwot powyżej 1 miliona euro.

Stopa procentowa zależy od warunków rynkowych dla danej waluty, a dla konta Classic jest obliczana na podstawie wolnego kapitału netto. Oprocentowanie Konta VIP i Platynowego jest stałe i niezależne od kwoty środków pieniężnych, oparte na stawce Saxo Bid pomniejszonej o marżę. Aby obliczyć zyski, na oficjalnej stronie banku dostępny jest kalkulator, który pomaga sprawdzić stopę procentową.

Wypożyczanie akcji Saxo Bank

Zarabiaj więcej na swoim portfelu dzięki nowej usłudze Wypożyczania akcji w Saxo Banku. Oto, jak możesz skorzystać:

 1. Otwórz rachunek i aktywuj usługę Wypożyczania Akcji, a broker postara się wypożyczyć akcje w Twoim imieniu.
 2. Elastyczne rozwiązanie: Aktywuj lub dezaktywuj wypożyczanie akcji w dowolnej chwili.
 3. Masz nad wszystkim kontrolę: Swoje akcje możesz odzyskać w dowolnym momencie.

Wynagrodzenie za wypożyczenie zależy od aktualnego zapotrzebowania na rynku, a aktywacja usługi nie gwarantuje przychodów.

Przykłady oprocentowania w 2024 r:

 • Stany Zjednoczone
  • Trump Media & Technology Group Corp. – 110,18%
  • Polestar Automotive Holding UK PLC Cl A ADS – 54,90%
  • Beyond Meat Inc. – 38,96%
 • Holandia
  • Ebusco Holding N.V. – 17,78%
  • CM.com – 16,66%

Wypożyczanie akcji to usługa, która pozwala zarabiać na akcjach i funduszach ETF poprzez udostępnianie ich innym uczestnikom rynku. Wypożyczone akcje pozostają nadal w Twoim portfelu, a zarobki są widoczne na platformie. Aktywacja usługi nie gwarantuje wypożyczeń, ale cały proces jest obsługiwany przez Saxo Bank, umożliwiając korzystne warunki dla obu stron. Ponosisz jednak ryzyko związane z wartością wypożyczonych akcji/ETF.

Produkty i rynki Saxo Bank

Oto różne produkty, którymi można handlować w Saxo Bank.

Akcje spot

Ponad 23 500 instrumentów na ponad 60 światowych rynkach, w tym w Londynie, Nowym Jorku, Hongkongu, Paryżu, na włoskiej giełdzie papierów wartościowych, w Helsinkach, Sztokholmie, Australii, Singapurze, Toronto, USA, Hiszpanii, Tokio i innych.

Jak również główne indeksy giełdowe powiązane z tymi krajami:

 • Nasdaq (USA)
 • Nyse (USA)
 • Dax 40 (Niemcy)
 • Cac 40 (Francja)
 • Ftse 100 (Wielka Brytania)
 • Ibex (Hiszpania)

ETF

W Saxo Bank możesz inwestować w ponad 7 000 funduszy ETF z zakresu technologii, opieki zdrowotnej i innych dziedzin na ponad 30 giełdach. Ponadto konto zapewnia dostęp do badań funduszy ETF, pomysłów inwestycyjnych, analiz ekspertów i nie tylko.

Saxo Bank

8/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Fundusz gwarancyjny: 100 000 EUR.

Ponad 71 000 instrumentów finansowych

Regulacje: FCA (duński organ finansowy) i FSA (brytyjski organ finansowy).

Minimalny depozyt:

€0.00

Obligacje

Obligacje rządowe to instrumenty inwestycyjne o stałym dochodzie, które można wykorzystać do zrównoważenia portfela inwestycyjnego w celu zmniejszenia ryzyka inwestycji kapitałowych. W Saxo Bank można inwestować w ponad 40 000 obligacji rządowych i korporacyjnych w 26 krajach i 21 walutach, z prowizją w wysokości 0,05%. Minimalna kwota inwestycji w obligacje online wynosi jednak 10 000 USD.

W ten sposób obligacje mogą być doskonałym sposobem na zabezpieczenie się przed okresami niepewności gospodarczej lub spowolnienia gospodarczego.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne są stosunkowo nowym dodatkiem do portfolio produktów Saxo i są dostępne tylko w kilku krajach, takich jak Niemcy, Polska i Dania.

Aktywnie zarządzane portfele Saxo Bank są zarządzane przez ekspertów rynku finansowego. Możesz wybierać spośród 17 700 funduszy inwestycyjnych od wiodących zarządzających funduszami, w tym Blackrock, Pinebridge i Franklin Templeton. Produkty te są wolne od prowizji.

Opcje

Liczba rynków opcji dostępnych w Saxo jest bardzo duża. Możesz handlować na głównych giełdach, takich jak Chicago Board Options Exchange (CBOE) lub Euronext, ale znajdziesz także mniej znane giełdy, takie jak Stock Exchange of Hong Kong (SEHK).

Ponadto istnieje możliwość handlu opcjami na różne klasy aktywów, takie jak waluty, akcje, indeksy, stopy procentowe, kontrakty futures i surowce. Obecnie Saxo Bank oferuje dostęp do 20 rynków opcji.

Kontrakty terminowe

Podobnie jak w przypadku opcji, Saxo Bank obsługuje wiele rynków kontraktów futures. W związku z tym w Saxo Bank można handlować kontraktami futures na następujące klasy aktywów bazowych:

 • surowce
 • akcje
 • indeksy akcji
 • obligacje
 • waluty

Krypto ETP

Kryptowaluty są obecnie częścią globalnego ekosystemu gospodarczego, a coraz więcej banków inwestycyjnych, w tym Saxo Bank, włącza ten produkt do swojej oferty. Kryptowalutowymi funduszami ETF i kryptowalutowymi instrumentami ETN handluje się w taki sam sposób jak akcjami, więc można je kupować i sprzedawać w dowolnym momencie. Produkty te nie wykorzystują dźwigni finansowej, więc ryzyko nie jest zwielokrotnione.

Kryptowalutowe ETN-y i ETF-y oferują ekspozycję na kryptowaluty przy niewielkich kwotach i umożliwiają handel ułamkami Bitcoina, Ethereum, Cardano, Solana, Polkadot, Tezos, Litecoin, Bitcoin Cash, Terra i innych.

Konta w Saxo Bank

Rachunki Saxo Bank można sklasyfikować na dwa sposoby. Z jednej strony, w zależności od profilu inwestora, można otworzyć:

 • Rachunek Saxo: jest to rachunek przeznaczony dla inwestorów detalicznych.
 • Konto wspólne: w tym przypadku mówimy o koncie współdzielonym.
 • Konto korporacyjne: przeznaczone dla firm.
 • Konto profesjonalne: przeznaczone, jak sama nazwa wskazuje, dla profesjonalnych inwestorów.

Saxo Bank

8/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Fundusz gwarancyjny: 100 000 EUR.

Ponad 71 000 instrumentów finansowych

Regulacje: FCA (duński organ finansowy) i FSA (brytyjski organ finansowy).

Minimalny depozyt:

€0.00

Kontynuując, rodzaje kont możemy podzielić na następujące kategorie, które różnią się między sobą oferowanymi usługami, poziomem dostępu do rynków finansowych oraz dodatkowymi korzyściami dla poszczególnych typów inwestorów:

 • Classic: klasyczne konto z dostępem do wszystkich produktów, cyfrowego wsparcia i usług oraz całodobowej obsługi klienta.
 • Platinum: posiada powyższe usługi plus zniżki do 30% i obsługę klienta w języku lokalnym.
 • VIP: z tym kontem zniżki mogą być lepsze, oferuje zaproszenia na ekskluzywne wydarzenia, bezpośredni dostęp do porad ekspertów i możliwość wyższej dźwigni finansowej.

Opłaty i prowizje Saxobank

Przejdźmy teraz do jednego z najbardziej fundamentalnych aspektów duńskiego brokera: prowizji. Czy ma on tani system opłat, czy też istnieją lepsze opcje?

Cóż, w skrócie moglibyśmy zdefiniować to w następujący sposób:

 • Akcje: Prowizje od 1 USD/transakcję
 • Fundusze ETF: od 1 USD/transakcja
 • Kontrakty terminowe: od 1 USD/transakcja
 • Obligacje: 0,05% wartości obligacji
 • Opcje: od 0,75 USD za kontrakt
 • Fundusze inwestycyjne: od 0
Opłaty i prowizje Saxo Bank

Jak widzimy, nie jest to szczególnie kosztowny broker. Przyjrzyjmy się jednak bliżej konkretnemu przypadkowi akcji.

Opłaty giełdowe

Opłaty giełdowe Saxo Bank są szczegółowo opisane na jego stronie internetowej:

Comisiones de acciones EEUU en Saxo Bank
Akcje USA: prowizje
Comisiones de acciones Europa en Saxo Bank
Prowizje od akcji europejskich w Saxo Bank

Prowizje niekomercyjne

Jednak, jak w przypadku wszystkich brokerów, co z prowizjami, które nie są tak oczywiste? Poniżej przedstawiam je w skrócie:

 • Opłata za wymianę walut: 0,25%.
 • Opłata za brak aktywności: nie jest pobierana

Minimalny depozyt w Saxo Bank

Minimalny depozyt dla każdego typu konta:

 • Konto Saxo Classic: 0 EUR
 • Konto Saxo Platinum: 200 000 EUR
 • Konto Saxo VIP: 1 000 000 EUR

Platforma SaxoInvestor, SaxoTraderGO i SaxoTraderPRO

Jeśli chodzi o platformy transakcyjne duńskiego brokera, ma dwie, które są następujące:

SaxoInvestor

SaxoInvestor to intuicyjna i nowoczesna platforma do inwestowania na globalnych rynkach, zapewniająca wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć inwestycje w jednym miejscu. Zarządzaj i analizuj swoje inwestycje na komputerze, telefonie i laptopie, korzystając z różnorodnych instrumentów takich jak akcje, fundusze inwestycyjne, ETF-y, obligacje oraz portfele zarządzane.

Platforma oferuje narzędzia ułatwiające znalezienie kolejnych inwestycji, umożliwiając przegląd aktualnych trendów rynkowych oraz analizę profesjonalnych ocen analityków Morningstar. Dodatkowo, SaxoInvestor zapewnia szczegółowe informacje o portfelu, umożliwiając monitorowanie ekspozycji na różne klasy aktywów, sektory, kraje i waluty, oraz dostęp do zaawansowanych statystyk stóp zwrotu oraz historii transakcji.

SaxoTraderGo

Platforma ta jest zalecaną opcją dla inwestorów detalicznych. Ma bardzo prosty interfejs, który umożliwia dostęp do przeglądu konta, podsumowania portfela, analizy wyników i zestawienia uzyskanych zwrotów.

Saxo Trader Go
Saxo Trader Go

Zapewnia również dostęp do istotnych wiadomości, centrum analiz, aktualizacji rynkowych z Global Sales Trading i powiadomień na telefon komórkowy. Podsumowując, to tylko niektóre z unikalnych usług, z których będziesz korzystać dzięki Saxo Trader Go:

 • Narzędzia i raporty analizy fundamentalnej: wskaźniki pomagające odkryć wewnętrzną wartość spółek.
 • Wiadomości eksperckie
 • Analiza techniczna: z ponad 40 wskaźnikami technicznymi i narzędziami do rysowania.

SaxoTraderPRO

Ta opcja jest zalecana dla profesjonalnych inwestorów i ma wszystkie powyższe plus zaawansowane narzędzia, w tym:

 • Przepływ zleceń: dane dotyczące czasu i sprzedaży
 • Algorytmiczne tworzenie zleceń
 • Pakiet wykresów oraz szereg opcji

Saxo Bank PIT: Raport podatkowy

Saxo Bank oferuje udogodnienie dla polskich klientów w postaci raportu podatkowego, które ułatwia rozliczenie formularzy PIT. Klienci, którzy generują zyski lub straty z zamknięcia pozycji, dywidendy czy odsetki od depozytu, otrzymają raport z wyliczonymi wartościami i wskazanymi polami w formularzu PIT.

Dodatkowo, jest możliwość pobrania szczegółowych zestawień danych użytych do wyliczenia wartości podanych w raporcie. Raport uwzględnia dywidendy ze spółek zagranicznych oraz wszystkie subkonta, łącznie z kontami walutowymi. Transakcje są przeliczane na PLN według kursów Narodowego Banku Polskiego. Dzięki temu łatwiej dokonać precyzyjnego i kompleksowego rozliczenia podatkowego.

Obsługa klienta Saxo Bank


Saxo Bank wyróżnia się doskonałą obsługą klienta, oferując wsparcie w języku polskim. Dzięki temu klienci z Polski mogą korzystać z usług banku w sposób płynny i zrozumiały. Wsparcie w języku polskim dostępne jest zarówno drogą elektroniczną, poprzez e-mail, chat, jak i telefonicznie (+48 222630733).

 • ✅ Telefon:  +48 222630733
 • ✅ e-mail:  [email protected]     
 • Obsługa w języku polskim: Tak
 • Chatbot: Tak

Jak wspomniano powyżej, istnieje szeroki wybór języków nie tylko na platformach transakcyjnych Saxo, ale także w obsłudze klienta.

Telefoniczna obsługa klienta Saxo jest dostępna tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:30 czasu lokalnego w 16 biurach na całym świecie.

Istnieje również możliwość skorzystania z chatbota, który wykorzystuje sztuczną inteligencję. Zapewnia on odpowiednie odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak „jaka jest opłata za brak aktywności”, ale nie może odpowiedzieć na konkretne zapytania, dlatego tutaj sugerujemy kontakt telefoniczny.

Opinie o Saxo Bank

Opinie użytkowników na temat Saxo Bank wydają się być w większości pozytywne w oparciu o to, co klienci mówią na TrustPilot. Ich średnia ocena wynosi 4,2/5.

Opinie o Saxo Bank na Trustipilot

Należy jednak dodać, że opinie użytkowników, którzy pobrali aplikację mobilną ze sklepu Google Play są równie pozytywne, ze średnią oceną 4,2 gwiazdki (na 5) przy łącznej liczbie ponad 6000 recenzji użytkowników.

Opinie o Saxo Bank w sklepie Google Play

Nasze opinie o Saxo Bank: Recenzja 2024

Po dokonaniu oceny portfolio, usług i platformy, przedstawimy naszą własną ocenę Saxo Bank w 2024 r., punkt po punkcie.

Na początek, jeśli chodzi o historię i regulacje, stwierdzamy, że jest to dobrze zabezpieczona kapitałowo i wiarygodna instytucja, ponieważ nie tylko jest odpowiednio regulowana, ale ma stosunkowo długą historię, ponieważ została założona w 1992 r., a jej platforma działa od 1998 roku.

Z drugiej strony, jego katalog jest dość szeroki, z dostępem do głównych rynków i produktów. Jednak prowizje z pewnością nie należą do najtańszych na rynku. Najbardziej konkurencyjne są te dotyczące rynku Forex i funduszy.

Jedną z jego największych zalet jest to, że pozwala inwestować w kryptowalutowe ETP, nowość, której wielu brokerów wciąż nie oferuje, a także możliwość inwestowania w fundusze bez prowizji.

ZALETY

✅ Intuicyjna platforma z opcjami detalicznymi i eksperckimi.

✅ Fundusz gwarancyjny w wysokości 100 000 EUR i wiarygodne regulacje.

✅ Dostęp do tysięcy funduszy za darmo.

WADY

❌ Prowizje za akcje, opcje i kontrakty terminowe są średnie.

❌ Brak MT4 lub MT5, tylko własna platforma.

Krótko mówiąc, Saxobank jest dobrym brokerem do zarządzania naszymi inwestycjami, ale ze względu na zakres narzędzi inwestycyjnych jest zalecany tylko dla inwestorów i traderów z pewnym doświadczeniem, kapitałem i wiedzą na temat rynków finansowych.

Przeczytaj również nasze porównanie:

Saxo Bank

8/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA, Azja

Fundusz gwarancyjny: 100 000 EUR.

Ponad 71 000 instrumentów finansowych

Regulacje: FCA (duński organ finansowy) i FSA (brytyjski organ finansowy).

Minimalny depozyt:

€0.00

Disclaimer:

Handel instrumentami finansowymi jest ryzykowny. Zawsze najpierw upewnij się, że rozumiesz to ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 64% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły