DEGIRO czy XTB? Porównanie

W tym artykule przedstawiamy pełne porównanie: DEGIRO czy XTB, który broker jest lepszy?

DEGIRO czy XTB: Co wybrać?

Jak działa DEGIRO?

DEGIRO zostało założone w 2008 roku jako firma oferująca usługi finansowe klientom profesjonalnym. We wrześniu 2013 r. uruchomiła swoje usługi dla klientów detalicznych w Holandii, a następnie w latach 2014 i 2015 rozpoczęła ekspansję na inne kraje europejskie.

Model biznesowy firmy polega na oferowaniu klientom szerokiej gamy rynków po możliwie najniższych kosztach. Obniżenie prowizji, z jakim weszła na rynki, sprawiło, że stała się liderem w pozyskiwaniu klientów w kilku krajach europejskich.

👉 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, w tym artykule przedstawiamy pełną analizę: Opinie DEGIRO

Jak działa XTB?

XTB został założony w 2002 roku w Polsce, gdzie ma swoją siedzibę i jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od tego czasu uchodzi za brokera wyspecjalizowanego, co przyczyniło się do jego rozwoju i ekspansji najpierw w Europie, a następnie w Ameryce Łacińskiej.

Polski broker zawsze charakteryzował się szerokim zakresem szkoleń, własną platformą i zespołem analityków. Duża zmiana i pozyskanie klientów nastąpiło po tym, jak w 2018 r. zdecydował się na uruchomienie akcji i funduszy ETF, a w 2020 r. postanowił być jednym z pierwszych brokerów w Europie, który wprowadził model handlu „bez prowizji”. który omówimy poniżej.

Jednak przejście od brokera handlowego do brokera wieloproduktowego nie ustało i od tego roku oferuje inne produkty, takie jak oprocentowane konto bilansowe czy plany inwestycyjne.

👉 Jeśli chcesz poznać szczegóły tego brokera, zapraszamy do zapoznania się z następującą recenzją: XTB opinie

Szczegółowe porównanie DEGIRO vs XTB

Na tej liście podsumowujemy główne cechy każdego biegacza.

DEGIRO


📜 Regulacje: Nadzorowane przez BaFiN (Niemcy) i zarejestrowane w CNMV (Hiszpania).

💰 Fundusz gwarancyjny: Do 90% z 20 000 EUR w niemieckim systemie rekompensat dla inwestorów.

📊 Aktywa finansowe: Akcje, fundusze ETF, kontrakty futures, opcje, fundusze inwestycyjne, kryptowaluty.

🌍 Rynki: +50, w tym Europa, USA, Kanada, Australia, Hongkong, Japonia i Singapur.

📝 Typy rachunków: Basic / Trader / Active / Day trader.

💸 Prowizje:

 • Akcje hiszpańskie i amerykańskie: 1 € prowizji + 1 € opłaty manipulacyjnej.
 • Globalne fundusze ETF: 2 euro prowizji + 1 euro opłaty manipulacyjnej.
 • Na kontraktach futures i opcjach: 0,75 euro za kontrakt.
 • Minimalny depozyt: 0,1 euro.

🖥️ Platforma: Własna i aplikacja.

📧 Kontakt:

 • Email: [email protected]
 • Telefon: +49 69 5060419 50
 • Biuro w Polsce: Nie
 • Obsługa w języku angielskim: Tak

XTB

🏆 Regulacje: KNF (Polska Komisja Nadzoru Finansowego), CMVM (Hiszpania) i FCA (Wielka Brytania).

💰 Fundusz gwarancyjny: Do 100 000 euro.

📊 Aktywa finansowe: Akcje, fundusze ETF, oprocentowane rachunki i plany inwestycyjne.

🌍 Rynki: +16 giełd papierów wartościowych.

📝 Rodzaje kont: 1 standardowe.

💸 Opłaty: 0 euro (również ułamkowe).

 • Minimalny depozyt: 0 euro.

🖥️ Platforma: xStation 5, aplikacja mobilna.

📧 Kontakt:

 • Email: [email protected]
 • Telefon: +48 22 201 95 70
 • Biuro: ul. Prosta 67 00-838 Warszawa
 • Obsługa w języku polskim: Tak.

Regulacja i ochrona funduszy

Zobaczmy, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa i niezawodności obu brokerów. Jak niezawodny jest każdy z nich?

Regulacje DEGIRO

DEGIRO nie posiada biura w Polsce. Może działać w dowolnym kraju, ale jej organem nadzorczym jest niemiecki regulator BaFiN.

Jest również regulowany w Holandii, ale firma powstała w wyniku fuzji z Flatex ma siedzibę w Niemczech i podlega niemieckim władzom finansowym (BaFin i Bundesbank).

W związku z tym podlega niemieckiemu systemowi gwarancji depozytów, który rekompensuje klientom w przypadku ewentualnej niewypłacalności brokera maksymalnie do 100 000 euro (ponieważ jest to bank). Innymi słowy, pieniądze utrzymywane w płynności w DEGIRO są przechowywane na rachunku bankowym we Flatex i są chronione przez ten fundusz.

W odniesieniu do papierów wartościowych, które mogą zostać zdeponowane i nie zwrócone, rekompensuje do 90%, maksymalnie 20 000 EUR.

Regulacje XTB

Jeśli chodzi o XTB, w Polsce jest on regulowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Oznacza to między innymi, że niezainwestowany kapitał inwestorów jest ubezpieczony do kwoty 100 000 euro. W rzeczywistości środki klientów są zdeponowane na oddzielnych rachunkach w JP Morgan SE.

Z drugiej strony, w przypadku innych terytoriów europejskich, polski dom maklerski jest powiązany z polskim funduszem gwarancyjnym, który obecnie obejmuje 20 000 euro na osobę.

Ponadto, dla zwiększenia bezpieczeństwa, należy zaznaczyć, że XTB jest brokerem notowanym na giełdzie, co dodatkowo zwiększa protokół wymagań wobec brokera, co jest dodatkowym plusem pod względem bezpieczeństwa i niezawodności.

Krótko mówiąc, obaj brokerzy, oprócz przestrzegania przepisów i podlegania nadzorowi odpowiednich organów regulacyjnych, muszą przestrzegać ścisłych protokołów, ponieważ są spółkami giełdowymi i możliwe jest sprawdzenie ich rachunków, źródła dochodów i metod biznesowych w obszarze relacji inwestorskich na ich stronach internetowych.

Jednak XTB przyznajemy plus za bezpieczeństwo, ze względu na jego regulacje w Polsce, a także obecność biura, co ułatwia niektóre procedury.

XTB a DEGIRO: Oferta inwestycyjna

Pierwsza różnica między DEGIRO a XTB polega na tym, że XTB koncentruje się na oferowaniu głównie akcji i funduszy ETF. Natomiast DEGIRO oferuje głównie akcje, fundusze ETF, kontrakty futures i opcje.

Oferta dla użytkowników XTB

Możemy zdefiniować ofertę produktową XTB w 4 głównych blokach:

 • Akcje: Posiadają ponad 3000 akcji notowanych na 16 głównych rynkach na świecie, przede wszystkim skupiając się na głównych rynkach europejskich i amerykańskich. Obejmuje to również możliwość zakupu ponad 850 akcji ułamkowych przy minimalnej inwestycji w wysokości 10 euro.
 • Fundusze ETF: Możesz uzyskać dostęp do 300 funduszy ETF i inwestować w nie z jednego konta, a także możesz inwestować w ponad 125 funduszy ETF w ramach płatności okresowych.
 • Oprocentowany rachunek XTB: Ponadto XTB umożliwia oprocentowanie pieniędzy zdeponowanych u brokera, ale nie zainwestowanych, od minimum 2% dla starych klientów do maksymalnie 5% dla nowych klientów.
 • Plany inwestycyjne: Kolejny z najbardziej innowacyjnych produktów, w ramach którego można zgrupować do 9 funduszy ETF o różnej tematyce w jednym globalnym planie i dokonywać regularnych wpłat na jego rzecz.
 • Instrumenty pochodne: ponad 3000 produktów handlowych na surowce lub indeksy.

Oferta dla klientów DEGIRO

Jedną z najbardziej cenionych cech DEGIRO jest liczba oferowanych produktów:

 • Akcje: oferuje dostęp do 50 giełd z 30 różnych krajów, w tym dostęp do tysięcy akcji.
 • Fundusze ETF: maksymalnie 2000 funduszy ETF, notowanych na 19 giełdach w Europie.
 • Fundusze inwestycyjne: prawie 500, w tym dostęp do funduszy zarządzanych przez dużych zarządzających funduszami, takich jak Amundi lub BNP Paribas.
 • Kontrakty terminowe, opcje i warranty: z rynków finansowych instrumentów pochodnych, takich jak Bruksela, Amsterdam, Madryt, Nymex lub Eurex. W sumie będziesz mieć dostęp do 12 opcji i 14 rynków kontraktów terminowych.
 • Obligacje rządowe i korporacyjne: ponad 500

Jednak w tym drugim punkcie można zauważyć, że oferta DEGIRO jest znacznie szersza zarówno pod względem zakresu rynków, jak i rodzaju produktów.

DEGIRO a XTB: Akcje

Jeśli porównamy rynki oferowane przez każdego z nich, zobaczymy, że oferta DEGIRO pod względem produktów i rynków jest szersza niż oferta XTB, chociaż interesujące jest to, że XTB oferuje szeroki zakres polskich akcji.

Rynki DEGIRORynki XTB
NiemcyNiemcy (108)
BelgiaBelgia (23)
FrancjaRepublika Czeska (11)
Wielka BrytaniaDania (29)
AustriaHiszpania (84)
SzwajcariaStany Zjednoczone (1351)
DaniaFinlandia (28)
HiszpaniaFrancja (143)
FinlandiaWłochy (53)
GrecjaNorwegia (36)
IrlandiaHolandia (34)
WłochyPolska (284)
WęgryPortugalia (18)
NorwegiaWielka Brytania (224)
SzwecjaSzwecja (40)
PortugaliaSzwajcaria (28)
Republika Czeska
Turcja
Stany Zjednoczone
Kanada
Australia
Hongkong
Japonia
Singapur

Patrząc na dane w tabeli, DEGIRO oferuje egzotyczne rynki azjatyckie i europejskie, podczas gdy XTB oferuje akcje ze wszystkich głównych rynków, ale nie wszystkich.

Rodzaje kont XTB vs DEGIRO

Przyjrzyjmy się jednemu z najczęstszych utrudnień dla inwestorów podczas otwierania rachunku: rodzajom rachunków oferowanych przez każdego brokera:

Rachunki XTB

XTB oferuje 1 rodzaj rachunku: tylko rachunek standardowy. Należy jednak dodać, że jest on przeznaczony dla inwestorów detalicznych, a także dla niedoświadczonych inwestorów i tych, którzy nie mają dużego kapitału. Może być jednak używany przez wszystkich inwestorów, niezależnie od tego, czy są początkującymi, ekspertami, czy też mają niewielki lub duży kapitał.

Z drugiej strony konto Pro, które było przeznaczone dla bardziej zaawansowanych inwestorów z większym kapitałem, oraz konto demo, które trwało 30 dni, już nie istnieją.

Konta DEGIRO

Broker DEGIRO oferuje 4 rodzaje kont. Poniżej znajduje się podsumowanie typów kont.

 • Konto Basic : Konto podstawowe DEGIRO jest kontem dla początkujących. Później można przejść na konto Trader lub Active.
 • Rachunek Active: Rachunek Active DEGIRO jest nieco bardziej zaawansowanym rachunkiem niż poprzednie dwa.
 • Konto Trader: Po zdobyciu pewnego poziomu doświadczenia, możesz handlować za pomocą konta Trader.
 • Konto Day Trader: Profil Day Trader pozwala na bardziej aktywny handel.

Słynny niegdyś rachunek Custody jest obecnie niedostępny.

Prowizje: XTB vs DEGIRO

To tutaj oba podmioty walczą ze sobą najmocniej. Oba mają niezwykle konkurencyjne stawki. Główne różnice przedstawiono poniżej.

Prowizje XTB

XTB nie pobiera prowizji za kupno i sprzedaż na rynkach akcji i ETF (o ile wolumen nie przekracza 100 000 EUR). W przeciwnym razie prowizja za kupno i sprzedaż wynosi 0,2%).

Jest to zatem jeden z najbardziej konkurencyjnych dostępnych brokerów, należący do kategorii brokerów bezprowizyjnych.

W rzeczywistości spójrzmy na poniższe podsumowanie, w którym określamy wszystkie ich prowizje (również inne, bardziej ukryte):

 • Kupno i sprzedaż akcji: 0
 • Kupno i sprzedaż akcji od 100.000 €: 0,2% transakcji (minimum 10 €)
 • Przechowywanie, dywidendy, utrzymanie: €0.00
 • Wpłata lub wypłata: 0 € (bez względu na sposób wpłaty lub wypłaty)
 • Kurs wymiany: 0,5%.

Prowizje DEGIRO

DEGIRO ma model niskich opłat dla każdego rynku, który jest bardzo tani dla rynków głównie w Ameryce Północnej.

 • USA + Kanada: będzie pobierać 1 € prowizji + 1 € opłaty za zarządzanie.
 • Rynki europejskie (Niemcy, Austria, Belgia, Holandia…): prowizja w wysokości 3,9 euro + 1 euro opłaty za zarządzanie.
 • Inne kraje: 5 € + 1 € opłaty za zarządzanie.
 • Globalne fundusze ETF: 2 € prowizji + 1 € opłaty manipulacyjnej.
 • DEGIRO ETF (około 200): 0 euro prowizji + 1 euro opłaty manipulacyjnej.
 • Opcje, kontrakty futures lub warranty: od 0,75 euro
 • Opłata za wymianę walut: 0,25%.
 • Brak opłat za założenie, przechowywanie lub brak aktywności: Tylko 2,5 euro rocznie za pakiet inwestycyjny za połączenie z rynkami.

Tak czy inaczej, po raz kolejny XTB okazuje się znacznie tańszym brokerem, gdyż w przypadku mniej spekulacyjnych inwestycji (nie produktów pochodnych) oferuje usługę praktycznie zerowych prowizji.

Wpłaty i wypłaty XTB vs DEGIRO

Metoda wpłat i wypłat dostępna u brokera jest ważna dla wielu osób podczas zakładania rachunku handlowego.

Wpłaty XTB

XTB umożliwia wpłacanie pieniędzy na konto handlowe za pomocą :

 1. Przelewu bankowego: bezpłatnie i bez kwot minimalnych.
 2. PayPal: bezpłatnie i bez kwot minimalnych.
 3. Karta debetowa: Visa lub Mastercard, bez opłat.
 4. Blik

Wypłaty z XTB

Aby wypłacić środki z rachunku XTB, wystarczy wybrać rachunek transakcyjny, z którego chcesz dokonać wypłaty i wprowadzić żądaną kwotę.

Ponadto od 2024 r. broker nie pobiera już żadnych opłat za wypłaty.

Wpłaty i wypłaty DEGIRO

Z drugiej strony DEGIRO umożliwia wpłacanie pieniędzy na konto tradera tylko przelewem bankowym z konta na niemiecki IBAN.

Aby wypłacić środki z DEGIRO na powiązany i wyznaczony główny rachunek bankowy, można to zrobić, klikając „Wpłata/Wypłata” w prawym górnym rogu platformy.

DEGIRO nie pobiera żadnych opłat za wypłatę lub wpłatę środków.

Minimalny depozyt: XTB vs DEGIRO

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym, jest minimalny depozyt.

Minimalny depozyt XTB

Aby otworzyć konto w XTB, broker nie wymaga żadnego minimalnego depozytu. Możesz otworzyć konto w XTB bez konieczności wpłacania jakichkolwiek pieniędzy.

Minimalny depozyt DEGIRO

Podobnie, aby otworzyć konto w DEGIRO, wystarczy przelać 0,01 GBP na platformę, aby potwierdzić swoje dane bankowe.

Platforma i konta XTB i DEGIRO

Niewątpliwie ważnym punktem, który ceni sobie wielu użytkowników, są platformy transakcyjne oferowane przez każdego brokera.

Platforma oferowana przez XTB

XTB stawia na własną platformę: xStation 5. Jest to dość kompletne narzędzie, choć przeznaczone bardziej dla tradera lub analityka technicznego. Jeśli chodzi o informacje fundamentalne na temat spółek, jest ich stosunkowo niewiele.

Dostępna jest również mobilna wersja xStation (xStation Mobile). Można ją pobrać i używać na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Na tej platformie znajdziesz wszystkie potrzebne narzędzia i ma ona następujące zalety:

 • Zawiera najnowsze wiadomości rynkowe
 • Oferuje pomysły inwestycyjne
 • Posiada dziesiątki wskaźników technicznych i narzędzi makro
 • Szybka realizacja zleceń
 • Łatwa w użyciu
 • Może być używany zarówno w systemie Windows, jak i iOS, za pośrednictwem wersji internetowej lub aplikacji na telefony komórkowe.
 • Bezpłatnie

Platforma oferowana przez DEGIRO

DEGIRO oferuje własną platformę WebTrader, która zawsze była jedną z jej największych wad ze względu na ograniczone funkcje.

Niemniej jednak, dzięki integracji z bazą danych Reuters, znacznie zwiększyła ilość informacji fundamentalnych i wskaźników, które pojawiają się w bazie danych.

W rzeczywistości otrzymała nagrodę Financial Times & Investors Chronicle za najlepiej ocenianą platformę inwestycyjną w 2020 roku.

Można również znaleźć aplikację na urządzenia mobilne, dostępną dla systemów operacyjnych Android i iOS.

Z drugiej strony DEGIRO umożliwia otwarcie konta za darmo, ale nie będzie można testować strategii.

Obsługa klienta w DEGIRO vs XTB

Przyjrzyjmy się obsłudze klienta każdego z brokerów w czterech wskazówkach:

DEGIRO

❌ Biuro w Polsce: Nie, w Holandii. Rembrandt Tower – 10 piętro
1096, HA Amsterdam, Holandia

✅ Telefon kontaktowy: +49 69 5060419 50

✅ E-mail: [email protected]

✅ Kontakt w języku angielskim: Tak

✅ Chatbot: Tak

XTB

✅ Biuro w Polsce: Tak (ul. Prosta 67 00-838 Warszawa)

✅ Telefon kontaktowy: +48 22 201 95 70

✅ E-mail: [email protected]

✅ Obsługa w języku polskim: Tak

✅ Chatbot: Tak

Cóż, istnieje kilka różnic, o których należy wspomnieć na korzyść lepszej obsługi klienta XTB. Po pierwsze, broker regulowany przez KNF ma obsługę klienta zarówno osobiście, jak i przez e-mail, telefon lub czat na platformie transakcyjnej. Tymczasem broker DEGIRO oferuje wsparcie klienta przez telefon lub e-mail.

Innymi słowy, XTB ma fizyczne biuro w Polsce z lokalnym personelem, podczas gdy DEGIRO ma w pełni internetowy serwis z obsługą klienta zarządzaną z Holandii.

Ponadto godziny otwarcia są następujące:

 • XTB: 24/5 od poniedziałku do piątku, w języku polskim.
 • DEGIRO: od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-17:30, w języku angielskim.

Usługa szkoleniowa: XTB vs DEGIRO

XTB oferuje system regularnych webinariów, co jest zawsze doceniane przez przeciętnego użytkownika platformy. Działania szkoleniowe promowane przez tego brokera są wysokiej jakości.

DEGIRO oferuje również bezpłatne szkolenia online. Specjalną sekcję do tego celu można znaleźć na jego stronie internetowej.

Inne porównania DEGIRO i XTB

Inne porównania DEGIRO

👉 DEGIRO vs Interactive Brokers

👉 DEGIRO vs eToro

Inne porównania XTB

👉 eToro vs XTB

👉 XTB vs Interactive Brokers

Którego brokera wybrać: XTB czy DEGIRO? Opinie

W tym przypadku możemy spojrzeć na oceny Trustpilot, gdzie DEGIRO ma średnią ocenę 4,1, co pokazuje jego siłę jako wszechstronnego brokera. W rzeczywistości ma obecnie ponad 2,5 miliona aktywnych inwestorów w całej Europie.

Z drugiej strony XTB z czasem zyskał na popularności, ponieważ wprowadził na rynek mniej spekulacyjne produkty inwestycyjne. W rezultacie cieszy się obecnie średnią oceną 3.8 gwiazdek w prawie 1000 recenzji.

DEGIRO to platforma wysoko ceniona przez inwestorów za szeroką gamę produktów inwestycyjnych, niskie koszty i łatwość obsługi.

Z drugiej strony, XTB jest znane ze swojej platformy transakcyjnej xStation, która posiada zaawansowane funkcje i intuicyjny interfejs.

Nasze opinie o XTB i DEGIRO

Naszym zdaniem obaj brokerzy reprezentują całkiem sensowne alternatywy dla przeciętnego użytkownika w Polsce, chociaż musimy wiedzieć, jakie są ich mocne strony, a jakie nie.

Pod względem bezpieczeństwa i obsługi klienta XTB może być lepszą opcją, ponieważ ma dłuższe godziny otwarcia, biuro w Polsce i jest regulowany przez KNF. Podczas gdy DEGIRO, choć ma bardzo dobrą regulację – niemieckiego nadzorcę – nie jest tak blisko.

Jeśli jednak spojrzymy na zakres produktów i rynków, DEGIRO jest brokerem, który może najlepiej spełnić nasze oczekiwania inwestycyjne, ponieważ oferuje dostęp do ponad 50 rynków, w tym prawie 2000 funduszy ETF, funduszy inwestycyjnych, obligacji i opcji finansowych. Jednak XTB nie jest daleko w tyle z prawie 3000 akcji z 16 rynków i oprocentowanym rachunkiem od 2%.

Wreszcie, jeśli chodzi o prowizje, XTB jest znacznie bardziej korzystne, ponieważ nie pobiera prawie żadnych prowizji od kupna i sprzedaży, podczas gdy DEGIRO, choć niskie, pobiera nieco więcej niż zero.

Podsumowując, jeśli jesteś długoterminowym inwestorem i masz niewielki związek z rynkami finansowymi, możesz być bardziej zainteresowany opcją DEGIRO, ale z drugiej strony, jeśli jesteś bardziej aktywnym inwestorem lub traderem, XTB jest prawdopodobnie lepszą opcją dla Ciebie, ze względu na zerowe prowizje i dużą ilość instrumentów finansowych.

DEGIROXTB
Zalety✅ Szeroki wybór aktywów i rynków✅ Szeroki wybór aktywów i rynków
✅ Niskie prowizje✅ Niskie prowizje
✅ Prosta w użyciu platforma✅ Prosta w użyciu platforma
✅ Rzeczywista roczna stopa oprocentowania od 2%✅ Plany inwestycyjne obejmujące do 9 ETF-ów
✅ Brak prowizji✅ Brak prowizji
Wady❌ Brak możliwości handlu na rynku Forex❌ Opłata za wymianę walut w wysokości 0,5%

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny. Zachęcamy również do zapoznania się z arkuszami informacyjnymi obu brokerów i innymi informacjami opublikowanymi na Rankia, aby uzyskać więcej informacji.

Zastrzeżenie: Ten artykuł nie powinien być traktowany jako porada inwestycyjna. Służy wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym.

DEGIRO: Inwestowanie może być opłacalne, ale nie jest wolne od ryzyka

XTB: Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz podjąć wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Disclaimer:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...