Najlepszy broker do Scalpingu: Ranking

Jeśli lubisz handel krótkoterminowy, ten post o najlepszych brokerach do scalpingu jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, który broker jest najlepszy do scalpingu, jakie wymagania są konieczne do rozwoju handlu i co najlepsi brokerzy oferują w tym tradingu.

Scalperzy wiedzą, że ten rodzaj handlu opiera się na 4 filarach: psychologii handlu, analizie technicznej, zarządzaniu ryzykiem i odpowiednim brokerze (takim, który zapewnia infrastrukturę i wszystkie niezbędne usługi).

Najlepsi brokerzy Scalping

Co to jest scalping?

Scalping (skalpowanie) to działanie polegające na zawieraniu transakcji w bardzo krótkich ramach czasowych. Nie ma określonego przedziału czasowego, który pozwalałby zakwalifikować pozycję jako scalping, ale bardzo ogólnie można powiedzieć, że jeśli pozycja jest otwierana i zamykana w czasie krótszym niż 10 minut, można ją uznać za scalping. Transakcje mogą trwać od kilku sekund do kilku minut.

Celem tej strategii jest czerpanie zysków z niewielkich wahań występujących codziennie na rynkach finansowych.

Istnieje kilka powodów, dla których wielu traderów wybiera scalping:

  • Aby skrócić czas ekspozycji na rynki.
  • Aby uniknąć negatywnych pozycji.
  • Aby szybko osiągnąć zyski.
  • Wykorzystanie określonych momentów zmienności.

Najlepszy broker do Scalpingu

BrokerRegulacjeKonto demoPlatformyInformacje
interactivebrokersBank of Ireland, SEC, FCA i CNMV (między innymi).TakClient Portal
Trader Workstation
Zobacz więcej→
FCA, BaFin i CNMVTakxStation 5Zobacz więcej→
degiro opinieAMF, BaFin i CNMVNieWłasnaZobacz więcej→
pepperstone-opinieCSSF, SCB i ConsobTak (przez ograniczony czas)Metatrader 4
Metatrader 5
Zobacz więcej→
etoro opinieCySecTakWłasnaZobacz więcej→

Interactive Brokers

Interactive Brokers to weteran branży, jeden z najbardziej zaufanych.

Firma została założona w 1977 roku w Greenwich w stanie Connecticut. Od tego czasu firma odnotowała imponujący wzrost i zdobyła pozycję jednego z najlepszych brokerów na świecie. Kapitał firmy wynosi ponad 10 miliardów i obsługuje 1,68 miliona rachunków klientów.

Jest regulowany przez wiele organów (w tym SEC i FCA). Ponadto spółka Interactive Brokers jest notowana na giełdzie Nasdaq.

Ten broker jest odpowiedni do scalpingu głównie ze względu na niskie prowizje i oferowaną platformę transakcyjną.

Oprócz portalu klienta, który jest wyposażony w zintegrowaną platformę webtrader. Flagowym narzędziem handlowym firmy jest Trader Workstation: potężna platforma zaprojektowana przez animatorów rynku w celu zaspokojenia potrzeb profesjonalistów inwestycyjnych

Można w nim znaleźć wszystkie funkcje potrzebne do skutecznego prowadzenia działalności handlowej. Jednak dla początkujących traderów może to być również skomplikowane.

Poza tym obsługa klienta może być nieco niedoskonała (czat działa głównie w języku angielskim).

  • Mamy również pełną recenzję Interactive Brokers, przeczytaj ją, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym brokerze: Recenzja Interactive Brokers.

XTB

XTB to kolejny z najlepszych brokerów scalpingowych, ponieważ spełnia niemal wszystkie wymagania. Jest to jeden z największych brokerów na świecie i cieszy się doskonałą reputacją w branży.

Jego początki sięgają 2002 roku. Ma siedzibę w Polsce (Warszawa) i jest notowany na polskiej giełdzie od 2016 r.

Możemy również podkreślić fakt, że obsługa klienta XTB została wyróżniona nagrodą za najlepszą obsługę klienta w konkursie ForexBrokers Annual Review 2021.

Ale to nie jedyny powód, dla którego XTB jest jednym z najlepszych brokerów scalpingowych; na uznanie zasługuje również platforma xStation 5. Istnieje wiele funkcji tego narzędzia handlowego (nie wspominając o mocy i szybkości realizacji zleceń).

Z drugiej strony, XTB utrzymuje niskie spready, ale pobiera opłatę za wypłatę kwot poniżej 200 EUR (opłata 20 EUR).

Warunki, zasady działania i usługi XTB można dokładniej sprawdzić w niniejszej recenzji: Recenzja XTB: Plusy i minusy, regulamin, produkty i prowizja.

DEGIRO

DEGIRO nie jest brokerem CFD, ale oferuje finansowe kontrakty terminowe do scalpingu.

Jest to jeden z najtańszych istniejących brokerów, ponieważ został stworzony z myślą o oferowaniu usług brokerskich profesjonalistom. Z biegiem czasu ten broker pochodzenia holenderskiego rozszerzył swoją ofertę dla klientów indywidualnych, dzięki czemu utrzymuje doskonałe warunki.

W 2020 r. został przejęty przez firmę Flatex AG i włączony do jej struktury. Obecnie działa pod nazwą FlatexDEGIRO Bank AG i stał się jednym z największych brokerów w Europie. Jest on regulowany przez władze holenderskie (AMF i DNB) i niemieckie (BaFin)

Jeśli chodzi o platformę inwestycyjną, jest to narzędzie intuicyjne. Mimo że zdobyła nagrodę dla „Najlepiej ocenianej platformy inwestycyjnej” w 2020 r. (przyznawaną przez Financial Times & Investor Chronicle), nie jest tak potężnym narzędziem jak te, które już widzieliśmy.

Podsumowując, DEGIRO wyróżnia się wśród najlepszych brokerów scalpingowych ze względu na niskie prowizje za handel kontraktami terminowymi (0,75 euro za kontrakt).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu i warunkach DEGIRO, nie przegap przygotowanej przez nas recenzji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o DEGIRO, polecamy naszą pełną recenzję tego brokera: Recenzja DEGIRO.

Pepperstone

Z brokera Pepperstone mogą korzystać handlowcy o różnym poziomie doświadczenia, a wybór rachunków to odzwierciedla. Pepperstone oferuje dwa rodzaje kont: Razor i Standard. Konto Razor jest odpowiednie dla bardziej doświadczonych handlowców. Dzięki temu zróżnicowaniu Pepperstone ma solidną ofertę dla różnych inwestorów, a także pozwala na skalpowanie i hedging.

eToro

Czy można skalpować za pomocą eToro? Powodem, dla którego nie wymieniliśmy eToro jako jednego z najlepszych brokerów do skalpowania, jest odpowiedź na to pytanie: chociaż technicznie jest to możliwe, eToro pozwala na skalpowanie w ramach zestawu ścisłych zasad, więc istnieją ograniczenia co do działań, które można podjąć. Z tego powodu należy zachować szczególną ostrożność i dlatego nie wymienimy go jako jednego z najlepszych brokerów do scalpingu.

Broker do Scalpingu: Jak wybrać?

Ze względu na charakter scalpingu, brokerzy muszą spełniać szereg istotnych wymogów, aby zapewnić efektywne prowadzenie transakcji. Co więcej, nie wszyscy brokerzy dopuszczają tę strategię (na przykład eToro).

Niezawodność i wypłacalność

Fakt, że broker jest regulowany, jest ważnym czynnikiem, nie tylko dla scalpingu, ale dla wszystkich rodzajów strategii handlowych.

Jeśli ten wymóg nie jest spełniony, środki klientów nie są wystarczająco bezpieczne, broker może działać wbrew interesom klientów, a prawdopodobieństwo oszustwa wzrasta, co jest jednym z wielu niekorzystnych zjawisk.

Jest to zatem obowiązkowy wymóg przy badaniu i ocenie każdego pośrednika finansowego. Poza tym pożądane jest, aby był on nadzorowany przez organy regulacyjne wysokiego szczebla.

Z drugiej strony, wypłacalność odgrywa ważną rolę w dopuszczaniu operacji scalpingowych. Inwestorzy codziennie likwidują swoje transakcje, a wypłaty środków zdarzają się znacznie częściej. Oznacza to dla brokera utratę rentowności

Podsumowując, dobrym wyborem jest broker regulowany przez prestiżowe instytucje finansowe i notowany na giełdzie. Notowanie akcji na rynku zwiększa profesjonalizm, przejrzystość, zyski itp.

Platforma transakcyjna

Skalpowanie wymaga szybkiej realizacji zleceń i jest możliwe tylko przy odpowiedniej infrastrukturze i technologii. Scalping wymaga również dobrego połączenia i mocy obliczeniowej.

Jeśli broker umożliwia korzystanie z prywatnego serwera (VPS), jest to duża zaleta. Powinny one jednak oferować przynajmniej platformę transakcyjną o wystarczającej szybkości i łatwości nawigacji (aby szybko otwierać i zamykać transakcje). Najlepiej byłoby, gdyby zlecenia można było uruchamiać jednym kliknięciem.

Oczywiście, platforma powinna mieć możliwość dostępu do interaktywnych wykresów i posiadać zestaw zaawansowanych narzędzi analizy technicznej (ten rodzaj analizy jest dla skalpera wszystkim).

Obsługa klienta

Zazwyczaj scalper nie wykonuje ruchów poza intraday. Na koniec dnia nie ma on otwartych pozycji (z reguły) i nie potrzebuje obsługi klienta przy tak długich godzinach otwarcia (choć to nigdy nie zaszkodzi).

Musi jednak bardzo szybko rozwiązywać problemy i wątpliwości. Wsparcie brokera powinno być najwyższej jakości (wsparcie udzielane przez kompetentny personel, w języku użytkownika i z możliwością zaoferowania szybkich rozwiązań).

Scalping a niskie prowizje

Scalping charakteryzuje się zawieraniem wielu transakcji z zamiarem osiągnięcia niewielkiego zysku na każdej z nich. Z tego powodu niskie prowizje mogą mieć duże znaczenie.

Prowizje nie zawsze są decydującym czynnikiem przy wyborze brokera online, ponieważ inne aspekty wydajności, obsługi i niezawodności również mają znaczenie. Skalpowanie ma jednak swoje własne wymagania.

Na przykład, jeśli prowizja ma postać spreadu i wynosi 3 pipsy, inwestor musi być w stanie uchwycić większy ruch na rynku.  Musi poczekać na ruch na rynku. W przypadku prowizji w wysokości 1 pipsa ma on oczywiście więcej miejsca na zamknięcie transakcji z zyskiem.

Z drugiej strony, zawierając tak wiele transakcji w miesiącu, może liczyć się z dużymi kosztami prowizji.

Z tych samych powodów, a także z uwagi na fakt, że inwestorzy dokonujący transakcji scalpingowych mają tendencję do częstszego wypłacania środków, pożądane jest również, aby za wypłaty nie była pobierana prowizja.

Wnioski i opinie: Najlepszy broker do scalpingu

Nie ma czegoś takiego jak idealny broker, ale w tym artykule na temat najlepszych brokerów do scalpingu wybraliśmy tych, którzy mają cechy, które czynią ich idealnymi dla tego typu handlu.

Niektórzy z nich wyróżniają się niskimi prowizjami, inni możliwościami swojej platformy transakcyjnej. Scalperzy koncentrują się na kilku aktywach, które spełniają odpowiednie warunki do skalpowania. Zwykle nie ma czasu na analizę dużej liczby aktywów, więc specjalizują się w jednym (może kilku).

Przeczytaj także:

W takich przypadkach najlepiej jest określić, jakie aktywa finansowe są idealne do skalpowania i sprawdzić szczegółowe warunki dla każdego z nich. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej płynne aktywa, tym niższe prowizje.

Wybór brokera zależy również w dużej mierze od Twoich potrzeb i preferencji jako skalpera: czy dokonujesz częstych wypłat, czy musisz często kontaktować się z obsługą klienta itp.

Musisz sobie odpowiedzieć na te pytania, aby podjąć właściwą decyzję. Nie zapominaj jednak, że najlepsi brokerzy scalpingowi muszą spełniać pewne minimalne wymagania, aby Twój handel był skuteczny. Można też nie zamykać opcji i otworzyć konto w kilku z nich.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€100.00

* 76% detalicznych kont CFD traci pieniądze
XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€200.00

Disclaimer:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.

76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD.

Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Saxo Bank: Opinie, Opłaty, Oferta
W tym artykule przedstawiamy Saxo Bank, duński bank, który oferuje usługę inwestycji online. Dzięki temu bankowi można uzyskać dostęp do szerokiej gamy produktów uzupełniających portfel inwestycyjny. Oto opinie o Saxo Bank. O Saxo Bank S...