Ile zarabia trader? Sprawdź zarobki tradera

Trader może handlować akcjami, opcjami, walutami, obligacjami lub towarami. Aby zostać traderem, musisz być przygotowany i dobry w interpretowaniu trendów i prawidłowej analizie rynków. Teraz, aby oszacować, ile zarabia trader, konieczne jest rozróżnienie między różnymi typami traderów, którzy istnieją na rynku finansowym.

Ile zarabia trader

Ile zarabia trader? Handel online

Na początek musisz wiedzieć, czym jest handel online i poznać różne rodzaje traderów.

Handel online, jak sama nazwa wskazuje, jest formą kupowania finansowych papierów wartościowych za pośrednictwem komputera lub smartfona. Aby handlować online, należy otworzyć konto u brokera. Decydując się na handel, bardzo ważne jest, aby trenować i odpowiednio się przygotować, a także nie lekceważyć aspektu psychologicznego. Poniżej przedstawimy cechy dobrego tradera, który potrafi zarabiać na handlu.

Aby dowiedzieć się więcej: 

Rodzaje traderów

Jak już wspomnieliśmy, istnieją różne sposoby handlu, a każdy z nich odnosi się do określonego profilu inwestora.

Główne rodzaje handlu to:

 • Scalping
 • Day Trading
 • Swing Trading
 • Handel pozycyjny

Przeczytaj więcej o głównych stylach handlu tutaj.

Przeczytaj również: główne rodzaje handlu

Program Popular Investor umożliwia utalentowanym inwestorom generowanie dobrych dochodów poprzez kopiowanie ich przez innych inwestorów. Tego typu inwestorów można znaleźć na platformach takich jak eToro, gdzie nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Możesz zacząć od minimalnego depozytu w wysokości zaledwie 250 €, aby przekształcić handel w zawód. Jednak stałe wynagrodzenie zaczyna się od około 500 USD miesięcznie z dodatkową premią opartą na osiągnięciach.

Popular Investor | Źródło: eToro

eToro

7.5/ 10

Rynki:

Polska, Europa, USA

Strona w kilku językach.

Zaawansowana wersja mobilna i copytrading

Obrót akcjami bez prowizji za kupno i sprzedaż

* Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://etoro.com/trading/fees.

Minimalny depozyt:

€100.00

Dowiedz się jak handlować na eToro.

Ile zarabia trader?

Miesięczne zyski z handlu mogą się znacznie różnić w zależności od różnych czynników, w tym:

 1. Kwota zainwestowanego kapitału: im wyższy kapitał, tym wyższy może być potencjalny zysk.
 2. Doświadczenie tradera: bardziej doświadczeni traderzy zazwyczaj zarabiają więcej, ponieważ lepiej rozumieją rynki i wiedzą, jak zarządzać ryzykiem.
 3. Rodzaj rynków i instrumentów finansowych będących przedmiotem obrotu: niektóre rynki i instrumenty finansowe mogą oferować większe możliwości zysku niż inne.
 4. Czas spędzony na handlu: handel może być zajęciem w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, co może mieć wpływ na potencjalne zarobki.

Należy jednak podkreślić, że handel jest ryzykownym biznesem i nie ma gwarancji zysku. Niektórzy traderzy mogą zarabiać tysiące miesięcznie, podczas gdy inni mogą tracić pieniądze. Dlatego też zawsze zaleca się, aby handlować tylko pieniędzmi, na których utratę możesz sobie pozwolić i rozważyć odpowiednie szkolenie przed rozpoczęciem.

Zobaczmy, ile średnio można zarobić w zależności od poziomu doświadczenia.

Doświadczenie traderaOczekiwane zarobki (miesięcznie)
Profesjonalny handlowiec1300 € – 3000 €
Niezależny handlowiec500 € – 2000 €
Początkujący handlowiec0 – 500 €

Ile zarabia profesjonalny trader?

Musisz wiedzieć, że aby zostać profesjonalnym traderem, potrzebujesz dużo przygotowania, umiejętności interpretowania bieżących trendów i analizowania rynków. Prawdziwy trader musi posiadać dogłębną wiedzę na temat rynków finansowych, być w stanie je przewidywać i mieć odpowiednią samokontrolę. Jeśli znasz rynki finansowe, masz doświadczenie i korzystasz z odpowiednich narzędzi, możesz zarobić do 500% rocznie na tym, co zainwestowałeś (np. jeśli zainwestujesz 10 000 EUR, możesz zarobić do 50 00 EUR).

Ponadto dzięki narzędziom takim jak dźwignia finansowa możesz pomnażać swoje dochody.

Ile zarabia niezależny trader?

Wielu niezależnych traderów może osiągnąć zysk w oparciu o zainwestowany kapitał. Innymi słowy, jeśli zainwestujesz 200 euro, nie możesz oczekiwać, że w krótkim czasie zarobisz 6000 euro, ponieważ zysk musi zostać osiągnięty w czasie i poprzez stopniowe inwestycje.

W krajach takich jak Polska bez wątpienia istnieje wiele udanych przypadków osób zarabiających na życie z handlu, ale aby to zrobić, trzeba przejść długą drogę. Wielu ekspertów twierdzi, że dobry trader może zarobić od 5 do 10% miesięcznie w zależności od zainwestowanego kapitału.

Junior trader: zarobki

Jeśli jesteś młodszym niezależnym traderem, musisz wziąć pod uwagę, że nie zawsze możesz zarabiać pieniądze i że w niektórych miesiącach będziesz na minusie. W związku z tym realistyczne oczekiwania to średnio 500 EUR zarobków miesięcznie.

Jeśli jesteś młodszym traderem pracującym dla firm finansowych, takich jak banki komercyjne czy fundusze hedgingowe, będziesz miał do czynienia z osobą, która ma między innymi dyplom z ekonomii czy matematyki. Innymi słowy, w przypadku tych zawodów wynagrodzenie początkowe wynosi około 19 000 EUR brutto rocznie, z możliwością podwyżki do 22 000 EUR brutto. Ponadto w wielu zawodach wynagrodzenie wzrasta po roku do miesięcznej pensji w wysokości od 1300 do 1600 euro.

Ile możesz zarobić na handlu?

Obaliliśmy dwa fałszywe mity: nie jest prawdą, że do handlu potrzebny jest duży kapitał i nie jest prawdą, że tylko eksperci mogą handlować online. Ponadto, w celu zapewnienia zysków, wybór brokera jest bardzo ważny. Dlatego zostawiamy Ci kilka artykułów, które mogą Ci w tym pomóc.

Trader: zarobki oraz podatki od handlu w Polsce

Podatki dochodowe nie są tak wysokie: stawka wynosi 19%, czyli prawie jedną piątą całkowitego zysku. Stawka ta nie zmienia się w zależności od dochodu lub zysku i jest zawsze stała.

Obecnie wielu początkującym traderom udaje się osiągnąć przyzwoity miesięczny zysk nawet od zera i przy niewielkim kapitale. Dlatego, aby osiągnąć najlepsze wyniki, potrzeba zaangażowania, determinacji, czasu, nauki, a przede wszystkim korzystania z najlepszych narzędzi.

Czytaj także: opodatkowanie handlu.

Cechy skutecznego tradera

Teraz wiesz, że trader może zarabiać więcej lub mniej w zależności od poziomu zysku lub sukcesu, jaki osiąga w inwestowaniu. Pytanie brzmi zatem: jak mogę stać się odnoszącym sukcesy traderem? Odnoszący sukcesy trader, oprócz posiadania dobrej strategii lub umiejętności jej tworzenia, ma następujące cechy:

 • Zdolność radzenia sobie z negatywnymi sytuacjami

Straty są częścią biznesu; jest to coś, co każdy trader musi zaakceptować i zinternalizować. Aby trader mógł odnieść sukces, musi zaakceptować fakt, że nie zawsze będzie wygrywał, że będą trudne chwile i że to właśnie w tych momentach najważniejsza jest praca i wyciąganie wniosków z każdej zaistniałej sytuacji, tak aby z trudnych chwil pozostało doświadczenie.

 • Cierpliwość

Świetny cytat Warrena Buffetta ilustruje ten punkt: Rynek jest środkiem transferu pieniędzy od niecierpliwych do cierpliwych. Traderzy stale porzucają metodologię, ponieważ nie przynosi ona szybkich rezultatów, zmieniają rynki, narzędzia, podejścia i strategie i nie zagłębiają się wystarczająco, aby zobaczyć wyniki. Tylko dzięki cierpliwości można dobrze zrozumieć rynek i wykorzystać zyskowne okresy w strategii.

 • Dyscyplina

Aby odnieść sukces, trader musi wiedzieć, co robić na rynku i trzymać się swojego planu. Trader będzie stale kuszony do impulsywnego działania poza swoją strategią, ale tylko ci, którzy zawsze opierają się tej pokusie, będą skutecznymi traderami.

 • Racjonalne podejście

Trader musi zrozumieć, że to, czy ma zły czy dobry okres, nie oznacza, że jest nieudanym lub odnoszącym sukcesy inwestorem.

 • Jest profesjonalistą

Dobry trader traktuje swoją pracę poważnie, zawsze stara się doskonalić i uczyć, rozumie, że konkuruje z innymi traderami i że tylko poprzez ciągłe badanie, analizowanie i czytanie rynku osiągnie miejsce wśród najlepszych.

Podsumowując, warto pamiętać, że handel online jest inwestycją spekulacyjną o potencjalnie wysokich zyskach, w której można zarabiać pieniądze, handlując zgodnie z wybraną kategorią. Na przykład Warren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zgromadził ogromną fortunę (oprócz przekazania wielu miliardów dolarów na cele charytatywne) dzięki zastosowaniu strategii handlu akcjami, która może być trudna, ale przynosi sukcesywne wyniki.

Często zadawane pytania

Ile średnio zarabia trader?

Miesięczne zarobki mogą zależeć od różnych czynników, takich jak: ilość zainwestowanego kapitału, doświadczenie tradera, rodzaje rynków i instrumentów finansowych, którymi handluje, czas poświęcony na handel.

W jaki sposób płacone są podatki handlowe?

Zyski z handlu są traktowane jako zyski kapitałowe i podlegają zryczałtowanemu podatkowi w wysokości 19%. Obejmuje to obrót akcjami, obligacjami, funduszami ETF i większością innych instrumentów finansowych. Czytaj więcej: Opodatkowanie handlu.

Kto jest najbogatszym traderem na świecie?

Tytuł najbogatszego tradera na świecie jest często kojarzony z George’em Sorosem, znanym inwestorem i spekulantem finansowym. Soros jest najbardziej znany ze swojego ataku na Bank Anglii w 1992 roku, kiedy to shortował funt brytyjski i zarobił około 1 miliarda dolarów w ciągu jednego dnia. Dzięki temu zyskał przydomek człowieka, który wysadził Bank Anglii.

Szukasz brokera? Sprawdź nasze rekomendacje

Minimalny depozyt:

€0.00

XTB
Minimalny depozyt:

€0.00

* 76% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty
Minimalny depozyt:

€100.00

Disclaimer:

Inwestowanie jest ryzykowne. Inwestuj odpowiedzialnie.

Leggi più tardi - Compila il modulo per salvare l'articolo in formato PDF

Podobne artykuły

Tether (USDT): Co to jest i gdzie kupić?
Wśród wielu kryptowalut na rynku jest jedna, która wyróżnia się szczególnym elementem stabilności: Tether (USDT). Ta kryptowaluta, stworzona w celu zaoferowania równowagi w chaotycznym świecie walut cyfrowych, jest powiązana bezpośrednio z wartośc...